9-го травня - День Перемоги

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Полковник, 8 тра 2007.

  1. avatarwin

    avatarwin Well-Known Member

    Ні від кого Львів захищати не потрібно було, так як ніхто у ньому не вобвав , просто одні приходили за другими і тихенько його залишали, і тільки москалі залишилися. Що до окремих випадків вступу у КПСС у тому числі і пані Фараон , я не заперечую , тому що хворих на голову і сьогодні достатньо. А комсомол Ви принесли нам, а тепер ми навязуємо Вам наші комсомольські ідеї , і з часом вони Вам сподобаються як Ваш комсомол колись нам. Так ти перерахуй ті підприємства на яких на посадах були западенці а не тренди, і в які роки.. Якщо останні роки то де неде так.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. серега-очкарик

    серега-очкарик миється в бані

     
  3. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    А може Адольфу Алоїзовичу?
    Слізки душать - як сталін дбав про простих українців...
    "Ні корови, ні свині, тільки сталін на стіні."
    Сталіну був потрібен плацдарм для наступу на Європу. Якомога ближче до Заходу. А українцям (литовцям, латишам, естонцям) дісталася спадщина у вигляді діток та онуків окупантів. Деякі втекли "на родіну прєдков", але досі не вгамуються.

    Ти диви - гаваряшшая! (С)
    Та ще й "в кепочке-малокозырочке"! (С)
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. zherech

    zherech Well-Known Member

    Кто и куда втик? Можно с этого момента поподробней.
     
  5. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Андрій Любка "смалить" :)

    Дєнь Пабєди як День Поразки, або історія про двох Ань


     
    • Подобається Подобається x 2
  6. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    о как в 41м было меньше ? в 42м? анг. нет не закидалось как то ... то есть ис, ис-2, ил-2, "катюша", и т.д. то не аргументы, укрепрайоны, минные поля, и т.д тоже, все просто, собрали толпу и - "закидали" ну против такого взгляда аргументы не найти ...

    разумеется. поразка, любимого Фюрера, самого верного друга вкрайонских насианалистофф, до сих пор слезы за ним льют, не хватает им затянутого в кожу орднунга, вот не могут они так, все время под поляками, австрияками, хорошо - тепло, немец пришел - яя дас ист фантастиш! обрадовались, а тут на тее в борщ! красная армия, и снова "под крыло" вот только странное никто не считал вторым сортом, прислугой - не то блин, а теперь еще хуже -вообще дали свободу (а че с ней делать не сказали) и плачут горемычныя за Адольфом ... понимаю ..

    вот тут согласен на все 100% просто не удивляйтесь что на ваших предках с такой идеологией все время кто-то ездит ...



    от перерахуя слышу ...

    цей тойво ? шо на фиродзьобаному фольварку теж москалі? ти диви ...
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    О!
    Та я згадав
    То в тюрмі на Лонцького, нацята доблесній совєцкій армії заважали обороняти Львів
    І взагалі по тюрмах західної України в 1941-му - ну просто заважали обороні
    Але доблесна савєцка армія з цим викликом справилася - всіх повбивали
    Навіть жінок з дітьми.
    VasMT - пишайтеся успішними діями савєцкої армії в західноукраїнських тюрмах в 1941-му! Так їм нацятам!
     
    • Подобається Подобається x 5
  8. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

  9. Dred

    Dred Well-Known Member

    В 1941 р. масово попадали в оточення і здавалися. Але все ж таки гарматного м'яса СРСР було побільше ніж у німців.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Dred

    Dred Well-Known Member

    А от як захищали Львів в 1941 р. в тюрмі Бригідки.
    [​IMG]

    http://territoryterror.org.ua/uk/archive/photo-archive/photo/?pictureid=146

    Тюрма №4 — "Бригідки"

    [​IMG]

    Назва тюрми походить від назви жіночого ордену св. Бригіди, якому належала споруда. Дерев’яний монастир для дівчат з благородних родин побудували у 1614 р. з дозволу Львівського архієпископа та за кошти благодійниць Анни Фастковської і Ганни Порадовської. У дворі монастиря знаходився костел-каплиця св. Апостола Петра з вівтарем у стилі бароко. У 80-х роках 18 століття австрійська влада, що прийшла замість польської адміністрації, почала облаштовувати тюрми у конфіскованих монастирях Львова. У 1782 р. монастир, де на той час перебувало 30 черниць, ліквідували. Приміщення пристосували під чоловічу в'язницю, яку назвали «Бригідки». Монастирі «бригідок» часто перетворювали на тюрми. В’язниця замість монастиря у Львові з’явилась у 1785 р. Окрім Львова відомі «бригідки» є у Дрогобичі та Луцьку.
    Наприкінці 18 ст. навколо костелу, який залишався діючим (надалі його обслуговували ченці-місіонери), виникла прямокутна забудова – добудували крило від вул. Городоцької та замкнули його зі сходу. Камери для в’язнів розташували в келіях, а сам заклад навіть не огородили парканом. У 1840 р. «Бригідки» розбудували, після чого у ній могло одночасно перебувати 1080 в’язнів, у надзвичайних випадках – 1290. Більшість в’язнів сиділо в багатомісних камерах. У тюрмі було 8 одномісних камер – 4 «світлі» (з вікнами) і 4 «темні». В одномісних камерах відбували покарання за порушення внутрішнього тюремного розпорядку.
    Наприкінці 19 ст., коли в тюрмі перебувало в середньому 1500 ув’язнених, всі камери були заповнені. За внутрішнє порушення для відбування покарання в одномісній камері потрібно було чекати на свою чергу. Наприкінці 19 ст. через постійне перевантаження та неможливість територіально розширити тюрму (із західної і північної сторони її обмежували житлові будинки, а з південної і східної – вул. Городоцька та вул. Карна) тюрму вирішили перенести на цитадель. У колишньому монастирі мали облаштувати казарми.
    У 1875 р. у в’язниці перебувало 1468 в’язнів. Серед них майже 200 відбували покарання за вбивство. У 1902 р. у тюрмі відбувся бунт в’язнів, які вимагали пом’якшення режиму утримання. Адміністрація пішла на поступки і дещо лібералізувала тюремний режим, тому в кримінальному світі в’язниця отримала іронічну назву «Америка».
    Під час перебування західноукраїнських земель в складі Польщі (1918–1939) «Бригідки» була однією з найбільших тюрем краю. У її дворі виконували смертні вироки. На в’язничному подвір’ї розташовувалися каплиця і шпиталь. В тюрмі діяла школа.
    З початком Другої світової війни Львів окупували радянські війська. Встановлена у вересні 1939 р. радянська влада далі використовувала «Бригідки» під тюремне приміщення. Офіційно в’язниця отримала назву «Тюрма № 4». До цієї тюрми більшовики відносили також і в’язницю на вул. Яховича (тепер вул. акад. Р. Кучера), де за часів Польщі знаходився Комісаріат державної поліції міста Львова. Наприкінці червня 1941 р. під час відступу з міста більшовики масово розстрілювали в’язнів у львівських тюрмах і підпалили в’язницю.
    Станом на 10 червня 1941 р. у в'язниці №4 знаходилось 706 «в'язнів». В опублікованому списку розстріляних 24-28 червня 1941 р. по*іменно названо 324 особи.
    Під час німецької окупації (1941–1944) будівля пустувала. Її відремонтували з приходом «других совітів». У повоєнний час у «Бригідках» виконували смертні вироки. Для цього було пристосовано приміщення «посту №1» (у частині приміщень від вул. Городоцької. Засуджених розстрілювали у підвалі пострілом у потилицю з малокаліберної гвинтівки. Розстріляних таємно ховали за містом. Наприкінці 1980-х розстріли припинили, а вхід до «розстрільного підвалу» замурували.
    Сьогодні у «Бригідках» діє СІЗО (Слідчий ізолятор) №19. Сюди привозять в’язнів з усіх західноукраїнських областей, з яких формують групи для відвезення до місць ув’язення.

    Згорнути
    Газетна хроніка
    [​IMG]
    1941. – Липня 11. – Кореспонденція «Ще про українські гекатомбиу Львові. Кілька слів про місця масакри нещасних в’язнів»


    [​IMG]
    1941. – Липня 5. – Кореспонденція «У львівських тюрмах НКВД»







    Cучасний вигляд тюрми "Бригідки"
    [​IMG]
    вигляд тюрми "Бригідки" з вул. Д. Данилишина


    [​IMG]
    вигляд тюрми "Бригідки" з вул. Городоцької


    [​IMG]
    вигляд тюрми "Бригідки" з вул. М. Менцинського











    Пов'язані відеосюжети
    [​IMG]
    Петро Франко - Умови утримання в'язнів у тюрмі «на Лонцького», 1949 р., ч. 2


    [​IMG]
    Любомир Полюга - Львівські тюрми НКВС на початку війни, 1941 р.







    Пов'язані кіносюжети
    [​IMG]
    Пожежа в тюрмі «Бриґідки», кін. червня 1941 р.


    [​IMG]
    Впізнання жертв НКВС з тюрми "Бриґідки", червень 1941 р.







    Пов'язані фото
    [​IMG]
    Тюрма «Бриґідки» після пожежі
    м. Львів


    [​IMG]
    Тюрма «Бриґідки»
    м. Львів


    [​IMG]
    Тюрма «Бриґідки»
    м. Львів







    Пов'язані документи
    [​IMG]
    Поперечний перетин по будівлі тюрми «Бригідки»


    [​IMG]
    Генплан тюремного комплексу «Бригідки»


    [​IMG]
    План-схема каплиці у внутрішньому дворі тюрми «Бригідки»


    [​IMG]
    План-схема шпиталю тюрми «Бригідки»
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Dred

    Dred Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 2
  12. Bambook

    Bambook Persona non grata

    • Подобається Подобається x 1
  13. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    вы удивлены что заключенных по политическим статьям расстреляли в связи с невозможностью эвакуировать? как бы поступили вы? отпустили? гы-гы ...

    я не верю ... как это возможно? поляки тоже кого то стреляли? так что было делать с "предателями Родины" ? а это как правило и есть политические статьи, я не спорю, что посадить могли за просто так, но сажает не тюрьма, тюрьма - содержит, так вот, что оставалось делать в данной ситуации?


    потому то и стоит Русь хреннадцать лет что у нее всегда находилось "мясо" которое готово было Родину защищать, а те кто по забуграм и в ямах отсиживались свою страну и проср...ли, а вернее не обрели ... что ж до потенциала, так разве Гитлер не знал куда он лезет ?

    ---------- Додано в 14:51 ---------- Попередній допис був написаний в 14:50 ----------

    в тюрьме среди прочих находились те кто однозначно оказывал бы помощь противнику...
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Ага, особливо розстріляні діти.
    Виправдовуйте, виправдовуйте вбивць, порядні ви наші...
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    какие дети? вы как гуманист что бы сделали на месте властей в таком случае?
     
  16. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Убиті НКВД в Бригідках, на Лонцького, в Соліні на Старосамбірщині і ще в багатьох місцях "среди прочих", як ви кажете.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Да ну плюс-минус парочку в расход, бамбук.... бабы ешо нарожают.
     
  18. Dred

    Dred Well-Known Member

    Поляки теж були окупантами.
    Чому комуняки кримінальних в'язнів відпустили? А от ті хто були за політичними, навіть ще не під судом були знищені.

    Русі вже давно немає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    что там делали дети?

    оккупантами чего? насколько мне известно то в частности Львов с 14 века польский, с 14 го века, какая ж это оккупация? от ГВ что во Львове пару замков? а все остальное - польское, австрийское, так что это не оккупация ...

    уголовный элемент вреден для системы, вор на оккупированной земле будет вором, а следовательно так или иначе вредить оккупанту ...


    потому что это были бы помощники врага, как и в любой системе были невиновные, были ложно обвиненные, а были и враги, вы бы на месте нквд поступили так же ....

    есть, куда ж она денется? Россия не скрывает своей принадлежности, Белоруссия тоже, Край только под советы тех что с 14 го века под католиками - выежЫвается ..
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Dred

    Dred Well-Known Member

    Існувало Галицько-Волинське князівство яке було знищене і окуповане, Галичину захопили поляки. Окупація Ірландія тривала не одне століття. І ірландці це називають окупацією.
    А рух опру в Галичині постійно існував в різних формах хоч то опришки, чи опір інтелігенції, і духовенства. Існувалала також і ЗУНР яка була знищена поляками.


    До кримінальних в'язнів в СРСР було інше ставлення, мабуть відчували родство. Кримінальників завжди використовували для того щоб тримати під контролем політичних в'язнів.


    За мене ви не розписуйтесь я не садист як НКВД.
    Те що вони могли допомагати німця це не доведено. Над деякими навіть слідство не закінчилося так і знищили.
    Наприклад у тюрмі м. Чорткові розстріляли 123 оунівця і ще 767.
    Знищувалися також священники і монахині. Вони мабуть теж хотіли співпрацювати із німцями?
    Масове знищення людей в тюрмах НКВС по ЗУ це злочин радянських окупантів.


    Росія має таке саме відношення до Русі як морська свинка до моря і свиней :)
     
    • Подобається Подобається x 5
а де твій аватар? :)