70-ta rocznica zbrodni

Тема у розділі 'Polska | polskie forum', створена користувачем Marysia, 8 лют 2013.

  1. ostrov_DamiaN

    ostrov_DamiaN SemperFidelisTibiPoloniae

    No witam Cię serdecznie andrzeju
    Już myślałem, że nigdy nie będzie mi dane zmierzyć się z "potęgą" Twojego wolnomyślicielstwa:haha::haha::haha:
    Ale zanim to nastąpi, to proponuję się troszkę douczyć historii AK
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Armia_Krajowa

    Armia Krajowa nie mogła walczyć w 1950 roku, gdyż została rozwiązana pięć lat wcześniej, na początku 1945 roku.

    Stalin jeśli by chciał zrobić z Polski republikę rad, to uczyniłby to w 1945 roku a nie 5 lat później. Polscy komuniści chodzili na łańcuchu Moskwy, wojsko też było pod ich rozkazami, więc po co zmieniać taki stan rzeczy.
    Co by zrobili Polacy, na pewno nie staliby z boku i nie drapali się po d.. jak ukraińcy, gdy bolszewicy robili z Kijowa radzieckie miasto.
     
  2. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    Якщо читати польських #патріотів# то Львів то польське місто.і питання що чіхрали поляки коли вивозили в Сибір чи до Вроцлава.Питання Волині не можна розглядати як несподіваний конфлікт .Закерзоння,війна 1918 року,ЗУНР,пацифікаціі,осадництво.Якщо не дивитись в комплексі ніколи не помиримось.Політики повинні закрити рота і дати можливість нещаангажованим історикам,католицькій і грекокатолицькій церкві знайти спільну мову.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. morze

    morze Well-Known Member

    Історія вчить, що найближчі нації можуть різати і рвати один одного, як медведі!
     
  4. ostrov_DamiaN

    ostrov_DamiaN SemperFidelisTibiPoloniae

    • Подобається Подобається x 1
  5. morze

    morze Well-Known Member

    мої родичі -поляки, але я яксь до України!
     
  6. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Uroczystosci w Hucie Pieniackiej
     
  7. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    Поляки починаючи з середньовіччя сунули етнічний кордон на схід.
    При німцях очевидно вирішили його остаточно посунути за Збруч.
    Не вийшло.
    Тепер ображаються.

    ---------- Додано в 13:41 ---------- Попередній допис був написаний в 13:30 ----------

    Етнографічна карта 1875-го року.
    Думаю добре видно де проходив етнічний українсько-польський кордон тоді.
    А яким він був 100, 200, 300 років тому?

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Proszę nie udawać nierozgarniętego - tu mowa o zbrodniach a nie o przesuwaniu granic


    tak, rosyjska :)
    takie same są niemieckie i austriackie z tego czasu.
    Akurat w 19 wieku wszyscy oni umówili się, że Polaków.... właściwie to nie ma.
    Może być tylko "sprawa polska" i tylko przy okazji jakiejś kolejnej wojny (mięso armatnie)
    To po pierwsze.

    Po drugie.
    Identyfikację narodową, kształtują też państwa, a państwa polskiego w tym czasie - nie było.

    I wreszcie po trzecie,
    Rzeczpospolita nie była etnicznym państwem Polaków.

    Zresztą - takie pytania mogą wrócić w różnym kontekście - np. dyskucji, gdzie przez stulecia była Ukraina, a gdzie Województwo Ruskie ?

    Ale najważniejsza rzecz i na niej chciałbym się zatrzymać - jeśli przytoczona przez Pana mapa stanowi wg Pana podstawę wyjaśnienia pytania zbrodni na cywilnej ludności Wołynia i Galicji, to ja nie zazdroszczę Ukrainie przyszłości.

    z poważaniem
    A.
     
  9. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    Ну а це був метод.
    У 18-му війна, в 20-30х мовна асиміляція, дискримінація. У 41-му почалися терористичні акти. Все для одної мети - держави од моря до моря.

    ---------- Додано в 17:13 ---------- Попередній допис був написаний в 17:10 ----------

    Не російська, а таки на базі німецької етнографії.
    Але тільки не кажіть що німці якось там асимілювали поляків на користь українців. Якими б не були у них плани стосовно поляків - у протистоянні українців-поляків виразно підтримували поляків що в Австро-Угорщині, що в Росії. В Росії поляки, на відміну від Українців мали свою територіально-адміністративну одиницю, мову в освіті, свою церкву...
    Про Австро-Угорщину достатньо згадати що між переписами 1845 та 1910, у провінції Галичини і Лодомерії, кількість поляків зросла на 100%, кількість русинів на 30%. Тобто відбувалася асиміляція русинів (українців).

    ---------- Додано в 17:17 ---------- Попередній допис був написаний в 17:13 ----------

    Взагалі - асиміляція відбувається коли є соціальна нерівність між народами. Коли бути представником одного народу більш престижно чим іншого. Якщо поляки і асимільовувалися - то серед німців. А от українці і серед німців і серед поляків.
     
  10. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    tak też mogę.
    w 18 wojna, potem zbrodnia żółkiewska, w latach 20 tych i 30-ch terrorystyczne akcje OUN, 1939 terrorystyczne akcje przeciw wycofującym się wojskom polskim i ludności cywilnej, w 1939-1941 przygotowywanie akcji antypolskich z niemiecką administracją okupacyjną (Kraków), 1942 - udział wyciedlaniu ludności Polskiej z Zamojszczyzny, 1942-1945 masowe planowe mordy ludności cywilnej.

    A wszystko
    для одної мети = держави моноетниічної

    Bo Rosja wtedy miała taki sam cel, jak ukraińscy nacjonaliści później - unicestwić ideę Rzeczypospolitej i zredukować ją do Królestwa Kongresowego.
    Z sukcesem, trzeba przyznać.
    Polecam lekturę dotyczącą starań o autonomie i koncepcji Romanowów odnośnie tzw "Ziem Zachodnich" w Imperium Rosyjskim w czasach Mikołaja I i Aleksandra II.
     
  11. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    Ну тут важливо хто почав агресію. А хто її почав у 1918-му? ЗУНР оголосило владу на українських землях. Поляки військом пішли на українські землі. І пішло-поїхало.

    ---------- Додано в 18:13 ---------- Попередній допис був написаний в 18:10 ----------

    Ще раз про асиміляцію:
    http://www.univie.ac.at/igl.geschichte/vocelka/SS2002/vo_ss2002_1006.htm


    ---------- Додано в 18:14 ---------- Попередній допис був написаний в 18:13 ----------

    Як бачимо основними асиміляторами були поляки. Навіть нинішні кордони відсунуті на схід.
     
  12. marco

    marco Member

    No, od II połowy XIX wieku władze austriackie bardzo intensywnie popierały Rusinów i napuszczały ich na Polaków, głosząc, że polscy panowie chcą przywrócić pańszczyznę albo że szykują nowe powstanie i dlatego cesarz musi wydawać pieniądze na zbrojenia, a nie na pomoc chłopom. A co do asymilacji, to asymilowali się też Niemcy (Pol, Szajnocha i wielu innych), a na wsi ruszczyli się też Polacy, był to proces naturalny, jak na każdym pograniczu - wszystko zależało od tego czy we wsi był kościoł, czy cerkiew. Stosunkowo mały przyrost liczby ludności ukraińskiej spowodowany był też ogromną emigracją chłopów galicyjskich do Ameryki Północnej i Brazylii. A co do czasów II wojny światowej, to po stronie polskiej nie istniała żadna znacząca siła polityczna, która mówiłaby o przesuwaniu granic Polski za Zbrucz, słyszało się raczej ляхі за Сян. Fakty są takie, że mimo tej polskiej "asymilacji" Ukraińcy przetrwali w swojej masie do 1944 roku i to na terenach, które obecnie należą do Polski, a więc owa "asymilacja" była mało skuteczna.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. slanter

    slanter миється в бані

    Наш український народ на тему "дєди ваєвалі"має такі ж промиті мізки як і народ Московії, тільки в нас замість Сталіна/Лєніна, наші українські тирани Бандера і Шухевич.

    Давайте перейдемо до фактів:

    Massacres of Poles in Volhynia and Eastern Galicia - Wikipedia, the free encyclopedia
    ось тут в кінці є таблиця істориків, які досліджували Різню на Волині, відкидаємо польских, російських та українських істориків через конфлікт інтересів. Бачимо, що всі дослідники здебільшого з США / Британії сходяться на цифрі 50 000 - 100 000 вбитих поляків (цивільних громадян, жінок і дітей). Це весна 43 року, НКВС були ще далеко. Німці тільки заохочували, щоб українці вбивали поляків, а поляки українців. В той час ідеї націоналізму були такі, що допускалося робити будь які злочини, якщо це заради нації. Поляки вважалися найбільшими ворогами, цитата з Бандери
    "Національні меншини поділяються на : а) приязні нам, себто членів досі поневолених народів, і б) ворожі нам — москалі, поляки, жиди... Винищувати в боротьбі, зокрема тих, що боронитимуть режім: переселювання в їх землі; винищувати головно інтелігенцію, якої не вільно допускати до ніяких урядів, і взагалі унеможливлювати продукування інтелігенції... Польських селян асимілювати... Проводирів нищити... Асиміляція жидів виключається... Примусова ізоляція жидів". Так, це неприємно, мені також, але українці жорстоко вбили близька 80 000 цивільних невинних громадян. Також українці на той час мали нацистські погляди.

    Українські жертви:
    здебільшого були після 44 року, я зібрав тут всі лінки на злочини проти українців.

    Zbrodnia w Chlebowicach Świrskich – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Zbrodnie w Pawłokomie – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Zbrodnia w Mołożowie – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Zbrodnia w Sahryniu – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Zbrodnia w Strzelcach – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Zbrodnia w Szołomyi – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Zbrodnia w Dubinkach – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Zbrodnie w Bukowinie – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Zbrodnia w Sahryniu – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Zbrodnie w Pawłokomie – Wikipedia, wolna encyklopedia

    Здебільшого жертв було в кожному селі кількасот - тисяча. Загальна кількість жертв близько - 5 000 -15 000. Ініціатива здебільшого місцевих генералів. Якщо порівняци центральні накази Сікорського і Бандери / Шухевича, останні виглядають як фашисти.


    Висновки:
    - Бандера був нацистом і тираном, ідеологія націоналізму була злочинною. Достатьно почитати його праці про політику щодо поляків, євреїв, часами навіть щодо українців щоб це зрозуміти. Я дуже довго шукав подібні речі стосовно АК, нічого не знайшов. Відмазки типу "такий був час" не працюють, так і Гітлера зі Сталіним можна виправдати. До цього теж були конфліти з Польщею (Пілсудський vs. Петлюра) але вони вирішувались більш цивілізованно, а не в такий звірячий спосіб. Навіть якщо поляки були для нас оккупантами і ворогами, війну треба вести цивілізованно, а то чим ми відрізняємось від нацистів і московитів?

    - УПА першими почали робити етнічні чистки.

    - АК теж вбивала українців, але в значно меншому масштабі, і як відповідь на наші дії.

    Хто повинен першим попросити вибачення і засудити тих, хто зкоїв такі злочини? - Ми. А зараз ми нічим не відрізняємось від московитів, які ставлять пам'ятники Сталіну. І цей культ особи Бандери, змушення дітей брати участь в цій політиці - це ганьба і совок. Ми просто замінили пам'ятники, а суть залишилась такою ж. Коли ми повалимо всі пам'ятники Бандері, тоді звісно будемо добиватися аналогічної поведінки від Польщі, стосовно деяких генералів АК.
     
    • Тупо Тупо x 2
  14. slanter

    slanter миється в бані

    Це в першу чергу (визнання Бандери/Шухевича злочинцями) треба не для поляків, а для нас - українців. Мені особисто, як українцю, неприємно бачити ім'я цього нацистсього ман'яка поряд з справжніми героями України. Його місце серед Сталіна і Гітлера.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Тупо Тупо x 1
  15. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Для чого цей пост?
     
  16. slanter

    slanter миється в бані

    Для правди. Я пережив радянську окупацію і пропаганду, зараз я бачу відродження вже іншої пропаганди. В моєму місті були пам'ятники одних тиранів, зараз ставлять пам'ятники іншим тиранам. Мені це все просто гидко, я не хочу жити в совкі. Я хочу, щоб в нас була цивілізована країна, як Німеччина, яка чесно подивилася на свою історію і це їй тільки допомогло і укріпило її. Ще я розумію, що перемогти ворога (Москву) можна тільки тоді, коли ти на нього не схожий. Раджу тобі прочитати цей текст і подумати, чи це твоя ідеологія, твій герой. Якщо так, мені тебе шкода.


    16. Національні меншини поділяються на: а) приязні нам, себто членів досі поневолених народів; б) ворожі нам, москалі, поляки, жиди. в) Мають однакові права з українцями, уможливлюємо їм поворот в їхню Батьківщину. г) Винищування в боротьбі, зокрема тих, що боронитимуть режіму: переселювання в їх землі, винищувати головно інтелігенцію, якої не вільно допускати до ніяких урядів, і взагалі унеможливлюємо продукування інтелігенції, себто доступ до шкіл і т.д. Наприклад, так званих польських селян треба асимілювати, усвідомлюючи з місця їм, тим більше в цей гарячий, повний фанатизму час, що вони українці тільки латинського обряду насильно асимільовані. Проводирів нищити. Жидів ізолювати, поусувати з урядів, щоб уникнути саботажу, тим більше москалів і поляків. Коли б була непоборна потреба оставити, приміром, в господарськім апараті жида, поставити йому нашого міліціянта над головою і ліквідувати за найменші провини. Керівники поодиноких галузей життя можуть бути лише українці, а не чужині – вороги. Асиміляція жидів виключається.
     
  17. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Якщо вам не тяжко, то назвіть тих, кого ви вважаєте справжніми героями України
     
  18. slanter

    slanter миється в бані

    Якщо вам не тяжко, то назвіть тих, кого ви вважаєте справжніми героями України

    Всі ті, хто боровся за українську землю в рядах всіх армій і не скоював воєнні злочини, не вбивав навмисне жінок і дітей
    з останніх історичних постатей - Грушевський, Петлюра (хоча я не багато про нього знаю, можу помилятися)
     
  19. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Не треба мені радити. І тикати також не треба.
    Дешевий кацапський провокатор прийшов іменем українця домагатись історичної правди.

    Пшол вон.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Бла-бла, і нічого конкретного, саме балабольство ;)

    Получається, що ви знаєте тільки двох людей (і то за одного не впевнені).
    По вашому - один справжній герой України. Чи не замало для такої держави як наша? ;)
     
а де твій аватар? :)