Это скорее всего ОКОД - Оперативный Комсомольский отряд Дружинников, но почему мобильные?. Я сам был командиром районного ОКОДа, но никаких машин не было, только на Пасху заказывали автобус, потому что церковь находилась в селе, на окраине города
Потому, что они ПЕРЕДВИГАЮТСЯ постоянно по установленному маршруту. Если бы они стояли, то не были бы мобильными.
Так. 2 чергування (вечірніх) = 1 день до відпустки. Але не більше 3 днів до відпустки (тобто 6 чергувань). Колись і я "дружинив". Шикарна точка - Ботсад (великий, Печерський). Без ментів та якихось командирів. Сіли під ялинкою, налили, якісь дівчата приєдналися. Краса! А мій друг був типу молодшим командиром іншого загону. Якось у страшенний мороз зустрів спільного знайомого, той потягнув мене погрітися. Зальчик, стіл, ряди крісел. Дістали горілку, рибку. Раптом заходять менти - погрітися. Сергій (начальник загону) усе змітає до шухляди, розгортає газету (із плямами, в неї була загорнута риба) і починає вголос читати передову статтю. Ментам пояснив - "ми не просто так гріємося, у нас в плані - обов"язкова політінформація". Сідайте і ви, послухаєте! Менти принюхалися, нічого не сказали. В них теж "з собою було".
Обижал, во время Пасхи. Почему то ментам запрещалось находиться внутри ограды, там дежурили мы. Молодежь приходила в основном уже разговевшись и буянили. Вот их мы выводили за ограду и сдавали ментам. Кстати священник после службы всегда подходил к нам и благодарил за поддержание порядка.
До мене (у мої студентські роки) іноді чіплявся дільничний мент Хведя - з приводу гучної музики. Особливо коли влаштовували в квартирі "тихі репетиції" з ударними інструментами. Ще любив Хведя скаржитися на тяжку ментівську долю: - Вчора двоє з обшшежитія совєршалі на клумбі половой акт. Я їх оштрахвував на 30 рублів кожного за нарушеніє обшшественного порядку! А одного разу Хведя повівся як с*ка: На початку 80-х поверталися ми з дружиною з дня народження її подруги. Дружина сварилася, що до мене чіплялася якась дівчина, а я її не нагнав. Ну обидвоє напідпитку, йдемо, лаємося - і тут виникають якісь ПТУшники, які вирішили дружину "захистити від мене". Виникла бійка. А я був не в бойовій формі - перед тим потягнув зв"язки правої руки, а на лівій був травмований мізинець. Благо, іменинниця дала мені в ремонт кавовий млинок, я ніс у пакеті корпус окремо, мотор окремо. Взяв я той мотор у ліву руку і почав лупасити нападників по кумполах. Потім розкрутив його на дроті, зробив таким чином собі зону безпеки. І тут з-за дерева виходить Хведя і вимагає, щоби я назватра до нього зайшов, написав заяву з проханням вжити заходів до одного з нападників. Звичайно, я його послав. Через кілька днів Хведя мене виловив біля свого "опорного пункту", знову причепився. А я випив перед тим чимало пива і поспішав якщо не додому, то до найближчих кущів. Хведя погрожує - ось я тебе замкну, туалет замкну, а потім здам у витверезник. Написав я заяву, а вранці - на Хведю скаргу в прокуратуру. Хведя, побачивши мене, демонстративно відвертав мармизу. Зараз Хведя у відставці, очолює клуб місцевих алканів біля гастроному. Якщо я йду повз їхню компанію, віддаю честь і кажу "Здравія желаю, товаріщ капітан!"
Памятаю, був такий період. Створили комсомольські оперативні загони дружинників (приблизно так називалися) в основному з ПТУ, садили в автівки на зразок "бобіків" і розїжджали по Львову. Могли загребти будь-кого, чи були підстави, чи ні. Довго не проіснували - молодь не витримала випробування владою Дуже вже багато скарг пішло у вищі інстанції.
У 72-72 проходив я практику в нудному оборонному НІІ. Добре зрозумів, що не дай Боже потрапити туди "за розподілом". І там нас кинули на виборчу дільницю (якісь місцеві вибори). Самі пам"ятаєте, як тоді "голосували": приходила одна людина з паспортами усієї родини (ще й сусідів), розписувалася, брала "безальтернативні" бюлетені і кидала в урну - без жодних позначок. Звичайно, можна було зайти в кабінку і перекреслити бюлетень - це означало "проти", але ніхто цим не переймався. Отак прийшов літній пан єврейського походження, пред"явив свій паспорт, дружини і сусідів, я видав бюлетені, пан проголосував. Я ще звернув увагу на незвичне прізвище його сусідів. Через пару годин приходить молодий пан - носій рідкісного прізвища, з паспортом. Я відповідаю - сусід за вас проголосував. Він дуже схвильований - а точно проголосував ? А в журналі є про це позначка ? - Ось, прошу, є. Сусід виглядав так і так, зараз знайду його прізвище. Пан заспокоївся, подякував. Точно пан готувався "на експорт" і боявся, що можуть причепитися до будь-якої дрібнички і відмовити у виїзді.
В армії такі "заходи" проводились "демократично". Напередодні старшина або ротний наголошували: - завтра день демократії, "підйому", в військовому розумінні, небуде. Всі встають коли хочуть і самостійно йдуть на виборчу дільницю (як правило або будинок офіцерів, або клуб частини). По часу не обмежено - до 22.00. Але о 7.00 командири рот доповідають в політвідділ про стовідсоткову явку
Мені розповів дуже обізнаний журналіст, що був випадок у 1976 році, коли певний відсоток киян (саме киян) проголосував проти "начальника партії" Щербицького (він висувався до В.Ради). Причин було дві: 1. Закриття "товкучки" в Ново-Біличах (єдине місце, де можна було купити-продати імпортний дефіцит). 2. Рішення про побудову сталевої "Баби". Дехто на звороті бюлетеню писав короткі претензії. Мало хто про це знав.
Всопоминается у В. Конецкого есть рассказ, где офицер ВМФ вспоминает, что впервые он поседел в 50-е, когда на выборах подчиненный матросик зашел в кабинку и провел там минут 20-ть, потом оказалось что он стихи писал о партии. Кстати рассказ я прочитал в 70-е годы
Обязательно были! Именно они обрамляли выборы признаками демократичности. А на счёт команды "Подъём!" - да, вспоминаю нашего комбата (шепелявил слегка):"Шволочи, а ну вштавайте, полштраны от Камчатки уже проголошовало!" Это часиков в 5.30. А в 7.00. никто команды "Подъём!" уже не кричал. Это точно. Святое дело - демократические выборы в Армии!
Мінімум 1 кабінка або просто стіл за завісою був завжди. Ви просто не помічали, бо туди ніхто не заходив. А мій перший досвід передвиборчої агітації прийшовся на 5-6-річний вік (Середня Азія). Батько пофарбував паркан, а вранці якесь ***** наклеїло на паркан плакат "Все на выборы!" В нашої Мурки якраз були кошенята. Я знайшов фарбу, широкого пензля і приписав. Вийшло "Все на выборы КОТЯТ".
Не помилка, Полковнику. Прийшло четверо кагебістів і кожний взяв по кошенятку. Потім усе кагебе маялося глистами та блощицями.
Ой навіяли мені спогади. Але це вже 80-ті роки. Іхали, якось ми з чоловіком автостопом з Криму (бо ж хіпі - не хухри-мухри). Якось так запізнилися по трасі - вже вечір, ніхто не бере. Але ж ось зупиняється біля нас "копійка", відкриваються дверцята - а там мєнти. Ми думаємо - "все, попали". А вони до нас: "Чого витращалися, сідайте, не ночувать же вам тут". Сіли ми до них, а в них усе авто забито капустою. У ході розмови виявилося, шо мєнти іздили на колхозні поля цупити капусту. Але ж добрі трапилися - підібрали нас та довезли. Але ж ми були в шоці.
Їхали якось автобусами підприємства до Полтави здається. Зупинилися в якомусь селищі біля базарчику. Водій спитав дозволу взяти пасажирів, ми, звичайно, дозволили. Поки пасажири завантажувалися, підійшли менти. І почалося: "Чого це телебачення лівих пасажирів бере ?" Водій розгубився, щось забурмотів, а я кажу ментам "Так, беремо! А Ви бачили факт передачі грошей? Ні? То які проблеми? Чи ви не розумієте, що телебачення-це трибуна партії, ось зробимо сюжет, як ви вимагаєте гроші з нашого водія!" Менти швиденько злиняли. А потім я розіграв водія: пасажири вже у Полтаві розплатилися зі мною, а я кажу водієві (молодому, працював перший місяць): "Миколо, я гроші взяв. Але, оскільки така справа, мушу їх здати в бухгалтерію підприємства, щоби не було зайвих розмов!" Тільки через 5 хвилин віддав гроші водієві і всі довго реготали.
Не далеко від нашого села. Три хокейні коробки , одна платна 120 р.год. та дві задарма.Малих хокеїстів поки що немає. У сімдесяті малюки до ночі грали і дівчата кружляли типу фігурне катання. Напевно що правда ,всi за комп'ютерами сидять.