[2011] Японія, землетрус 8,6 бала

Тема у розділі 'Що у світі чути', створена користувачем Deus igrok, 11 бер 2011.

  1. - правильно, только надо определиться, что им нужно. Япония не та страна, в которую почти новые валенки отправлять уместно. Они и не понадобятся, и грузовой траффик напрягут. С деньгами тоже неясно, уж чего-чего, а этого добра у Японии хватает. Там будет нелишней профессиональная помощь специалистов, что мы можем сделать - поддержать усилия правительств по настойчивому её предложению, а японцам выбирать.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    http://lenta.ru/news/2011/03/14/help1/
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Топливные сборки на втором аварийном блоке японской АЭС "Фукусима-1" более 2,5 часов находятся вне охлаждающей жидкости, сообщает в понедельник агентство Киодо. Отсутствие охлаждения активной зоны реактора в результате потери охлаждающей жидкости может привести к расплавлению топливных сборок, выделению водорода и последующему взрыву.
    Ранее генеральный секретарь правительства Японии Юкио Эдано заявил о высокой вероятности плавления топливных сборок на всех трех реакторах АЭС "Фукусима-1".
    http://www.rian.ru/jpquake_effect/20110314/353813950.html
    :sad:
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. FourA

    FourA Дуже важлива персона

    Я сознательно ухожу от рассуждений на политические темы - считаю это неуместным в теме о бедствии, постигшем Японию. Могу порассуждать о зависимости от стихии государств с разным уровнем развития. И разными географическими факторами.
    Прежде всего, нынешняя трагедия Японии ещё раз показала крайнюю уязвимость современного государства с высокоразвитой технологической структурой от стихии и воздействия непредвиденных обстоятельств.
    В 2003 г.в США произошла технологическая авария, на которую мировые СМИ не обратили особого внимания. Случилось следующее - в вечернее время из-за повышенной нагрузки (включение освещения в зданиях, напряжённая работа лифтов в конце рабочего дня, сочетание других факторов) отключилась одна из линий электропередач в одном из регионов США. Это привело к дополнительной нагрузке на другие линии, в результате чего они стали отключаться одна за другой. Это привело к остановке генераторов на электростанциях, которые не могут работать в нормальном режиме без нагрузки, особенно это касается АЭС. Результатом этой аварии было то, что в течение какого-то времени значительная часть наиболее густонаселённых штатов США и части Канады остались без электричества. Перестали работать лифты, кондиционеры и вентиляторы. Около 10 млн человек в Канаде (примерно треть населения) и 40 млн — в США остались без электричества. Однако большинство жизненно важных служб продолжали работать.
    Закрылись многие аэропорты, включая международный аэропорт Пирсона в Торонто и все аэропорты Нью-Йорка. Во многих местах, включая Торонто и Нью-Йорк, прекратило работу метро. Застрявших в метро пассажиров пришлось эвакуировать. В отдельных местах, в частности в Детройте, были перебои с водой. Мобильные телефоны работали очень плохо, с большими перебоями, но стационарная телефонная связь продолжала функционировать. В результате у телефонных автоматов на улицах выстроились огромные очереди. В тот раз аварию ликвидировали весьма быстро... До этого в США было подобные аварии систем электроснабжения, из которых наибольший ущерб был нанесён авариями в 1965 и в 1977 г.
    Мы были свидетелями, как в Подмосковье минувшей зимой была остановлена работа аэропортов по по причине обрыва линий электропередач из-за налипшего льда . Самому пришлось оказаться в подобной ситуации в октябре 2007 года в подмосковной Черноголовке - жил там в 9-этажной гостинице АН Рос.Федерации, и почти сутки там из-за снегопада не было электричества. Ни отопление. ни водопровод, ни, извините, канализация не работали!
    В то же время какая-нибудь, к примеру, африканская страна, где во многих хижинах нет электричества, нет холодильников и прочих атрибутов цивилизации - в гораздо меньшей степени зависит от таких аварий и катастроф.
    Я хочу спросить - не слишком ли мы стали зависеть от разного рода технологических штучек? Мы становимся всё более зависимыми перед ударами стихий, на которые раньше человек не обратил бы никакого внимания. А сейчас от этого может уже зависеть само существование народа, а то и всего человечества.
    Добавлю ссылку на обнаруженную статью: Чернобыль и Фукусима – явления одного порядка
     
    Останнє редагування: 14 бер 2011
  5. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Таки ще один котел гахнув.
    Ви були праві - то газ водень шарнув.

    Був вибух кришки парогенератора, але корпус реактора цілий.
     
    • Подобається Подобається x 5
  6. http://top.rbc.ru/society/14/03/2011/559068.shtml
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. FourA

    FourA Дуже важлива персона

    Ситуация в Японии весьма нелёгкая. Официальные лица просят земляков больше общаться с иностранными друзьями и рассказывать, что в стране все в порядке

    Читать полностью:
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

  9. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    =============================================

    Які складнощі долають японські фахівці?

    Я спробував це "вирахувати".

    Найголовніше - це відновлення енергоживлення АЕС пересувними генераторами та охолодження реактора.

    Навіть заглушений реаактор виділяє тепло. Згідно з формулою Вея-Вігнера, в момент зупинки з реактора треба забирати 6,5% тепла, за годину - 4,8%, через добу 1,5%, через рік 0,08% від того тепла, яке було перед зупинкою.

    Японські реактори мають потужність приблизно 450-750 МВт. По тепловиділенню це приблизно 1700-2500 МВт. Може й більше, якщо вони добилися більшої ефективності... Через добу потрібно було виводити біля 2% тепла. Це складає близько 35-50 МВ.

    Можна - не точно, але можна - підрахувати, скільки води туди треба лити, щоб охолодити реактор. Не зовсім точно, бо невідомий тиск в реакторі, а властивості води як теплоносія при різному тиску різні... Та й теплова потужність мені точно невідома.

    1 Вт - це 1 Дж\сек.
    30-50 МВт - це 30-50 МДж/сек.
    2,26 МДж тепла забере з реактора кожний літр води, що кипить. Отже, в аварійний реактор треба подавати 15- 25 літрів води в секунду, або приблизно до 100 тонн на годину. Завдання технічно нібито нескладне. Але це якщо качати водичку на "свіжому повітрі"... А тут - неконтрольований реактор...

    А якщо уявити пекло біля цього реактора - висока радіація, зруйновані комунікації (труби, насоси, задвижки, енергоживлення), перегріта пара, що рветься з герметичного корпусу під величезним тиском, загрози вибуху і самі вибухи водню, які вже були, розпечений до високих температур реактор...

    Крім того, воду треба подавати під тиском, зварювати трубопроводи в умовах, можливо, нульової видимості, високої радіації, високої теператури, забирати дуже радіоактивну воду і охолоджувати її на зруйнованій АЕС, щоб знову подати в реактор...

    Колись ми, можливо, взнаємо, як там все було, і чи робили все це люди, чи може вже є роботи, здатні працювати в таких умовах...

    Про якусь кількість сильно опромінених чи про загиблих на АЕС не повідомляють... А вони мали б бути... Може, такі небезпечні роботи в Японії зараз вже виконують рОботи???
     
    Останнє редагування: 14 бер 2011
    • Подобається Подобається x 6
  10. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 5
  11. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    http://podrobnosti.ua/opinion/2011/03/14/758096.html
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    ВЕБ-КАМЕРА, ЩО ПОКАЗУЄ ПАНОРАМУ АЕС ФУКУШІМА


    http://www.tepco.co.jp/nu/f1-np/camera/index-j.html

    ---------- Додано в 00:00 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:31 ----------

    Тільки що вперше був на російському форумі атомінфо, де нервово курять фахівці з Росатому. Настрій у них паршивий. Мають контакти з американцями, і японському Кабміну не вірять. Кажуть, що якщо вітер повернеться з моря на сушу... Ось тоді і стане ясною картина всього. Бо моряки з американського авіаносця, який знаходиться в 160 км від Японії, за 1 годину, пересікаючи радіоактивний слід з Японії, отримали місячну дозу опромінення...

    ---------- Додано в 00:23 ---------- Попередній допис був написаний в 00:00 ----------

    Фото японської АЕС з супутника. Видно два реактори, що вибухнули, два поки-що цілих, та територію АЕС, зруйновану землетрусом... Берегова частина (її не видно) зруйнована цунамі...


    [​IMG]

    ---------- Додано в 01:00 ---------- Попередній допис був написаний в 00:23 ----------

    Повідомлення з Франції:

    PARIS, March 14 (Reuters) - France's ASN nuclear safety authority said on Monday the nuclear accident in Japan could be classed as level 5 or 6 on the international scale of 1 to 7, on a par with the 1979 U.S. Three Mile Island meltdown.

    Французьке Агенство Ядерної Безпеки повідомило в понеділок, що японська аварія може отримати рівень 5 або 6, по 7-бальній шкалі, так само, як і розплавлення реактору в Трімайл-Айленд, США, в 1972 р.

    Нагадаю - аварія на ЧАЕС мала найвищий, 7-й рівень небезпеки.

    ---------- Додано в 01:30 ---------- Попередній допис був написаний в 01:00 ----------

    ВИБУХНУВ РЕАКТОР №2.

    Це означає, що після землетрусу вибухнули ТРИ з ЧОТИРЬОХ реакторів АЕС Фукушіма-1, і ситуація некерована.

    Є підозра, що реактор від вибуху дуже розгерметизовано. А це означатиме значне радіоактивне забруднення станції, повітря, місцевості.

    Якщо це сталося насправді, то в Японії може повторитися Чорнобиль, хоч і в менших масштабах...
     
    Останнє редагування: 15 бер 2011
    • Подобається Подобається x 8
  13. Tanka

    Tanka Well-Known Member


    Бачила суттєве задимлення між 7.00 та 8.00 (за японським часом), на сайті, що його посилання ви дали вище. Пізніше, о 8.00, диму вже не було.
    У ЗМІ пишуть, що це знов витік водню.
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Всі фахівці пишуть, що масштаби катастрофи нівелюються, інформація неповна. Тому й Веб-камера, яка оновлюється 1 раз на годину, це... Може, воно диміло півгодини...

    Хоча... Достатньо глянути на масштаб руйнувань на реакторах, щоб зрозуміти, що вони давно некеровані, і молитися, щоб японцям вдалося охолодити їх і запобігти плавленню і витіканню палива назовні... З тепловим вибухом... Бо загиджена буде вся Японія. І добрі кавалки сусідніх країн.
     
    Останнє редагування: 15 бер 2011
    • Подобається Подобається x 5
  15. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Я помітила, що у рос. ЗМІ щось надзвичайно нагнітають ситуацію, а іноді (начебто навмисно неправильно перекладають з англійської, але - це ж рос. ЗМІ :sad: )
    В оригіналі не місячну дозу опромінення, а легку середньомісячну дозу , а радиоактивні часточки легко змиваються водою з милом з одягу.. Ось, подивиться орігінал http://www3.nhk.or.jp/daily/english/14_37.html

    Та це ще нічого. Я зустрічала десь у рос. ЗМІ, зараз вже не пригадаю де, що Японія упливла на 20 метрів в результаті землетрусу (це вони так переклали 8 з чимось футів з англійської о_О), в реалі - на 2 метрі з копійками.
     
    • Подобається Подобається x 7
  16. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Багато які ЗМІ нагнітають. Але коли на форумі атомників щось каже "ВИУР" (Ведущий Инженер управления реактором), який на форумі вже 4 роки, здається, то... Варто прислухатися.

    А він каже, що один з реакторів поливають водою з протипожежної спринклерної системи, намагаючись хоч якось охолодити ззовні, щоб не розплавився, бо все зруйновано...

    Щодо моряків США і отриманої ними дози... То тут зверніть увагу на відстань - аж 160 км від реактора... А ще зверніть увагу на те, що "радіацію змили милом і водою"... Але при незначній аварії в повітря виділяються радіоактивні інертні гази, і більше нічого... А їх змивати не треба... Та й неможливо... А якщо щось змили, то це означає - в повітрі якісь частинки чогось... Це ознака важкої аварії з руйнуванням ТВЕЛів. Інша справа, чи вдасться японцям втримати основний "бруд" всередині сталевого корпусу реактора...

    Рівень радіоактивності поблизу 2-го енергоблоку різко виріс...

    Вітер поки що на південь, в море...
     
    Останнє редагування: 15 бер 2011
    • Подобається Подобається x 6
  17. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    http://www.rbc.ua/rus/newsline/show/izotopy-yoda-i-tseziya-dostigli-tokio-15032011071900
     
    • Подобається Подобається x 6
  18. - если Вы в состоянии объяснить разницу, не скрывайте от общественности.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    http://www.focus.ua/incident/174569
     
    • Подобається Подобається x 6
  20. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    Боже, допоможи Японії.
     
    • Подобається Подобається x 8
а де твій аватар? :)