[2011] Японія, землетрус 8,6 бала

Тема у розділі 'Що у світі чути', створена користувачем Deus igrok, 11 бер 2011.

  1. FourA

    FourA Дуже важлива персона

    Можно сравнить отношение к аварии АЭС в Японии и отношение к Чернобыльской аварии.
    Заголовки японских газет во времена аварии в Чернобыле в 1986г.
    - Дикарей нельзя подпускать к ядерным технологиям!

    - Сценарий подобный Чернобыльскому в Японии невозможен в принципе!

    - Коммунистическая диктатура лжет о положении в Чернобыле!

    - Миллионы рабов с помощью КГБ загоняют на устранение аварии с помощью пулеметов!

    - Половина СССР превратилось в радиоактивную пустыню!
    Неприятно писать об этом, но это тогда так было написано в японских газетах..
    Можно посмотреть и сравнить действия по ликвидации аварий в СССР и в Японии на:
     
  2. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Фукусіма: японці врахували уроки Чорнобиля
     
    • Подобається Подобається x 8
  3. FourA

    FourA Дуже важлива персона

    Да, большая беда пришла на землю Японии! Очень жаль, что это случилось. И хуже всего, что к беде, произведенной стихией, добавилась эта страшная беда с радиационным заражением.
    Однако есть и светлые страницы, заставляющие поверить в то, что люди (и не только люди) не оставляют в беде друг друга:

    ---------- Додано в 19:29 ---------- Попередній допис був написаний в 19:06 ----------

    Шановна пани poetka, непосредственно нас это мало коснётся - всё-таки Япония очень далеко от нас. Но даже если, не дай Бог, случится самое худшее, начнётся неконтролируемая цепная реакция, и произойдёт радиоактивное загрязнение местности или атмосферы, до нас воздушными течениями повышенную радиоактивность принесёт через довольно длительное время - это будет зависеть от направления и силы ветров. и, конечно, в очень ослабленном виде. Плохо то, что эта радиоактивность повысит общий уровень радиации во многих районах земли, а лишнее облучение никому не идёт на пользу. Просто дополнительное радиоактивное загрязнение всей Земли, или вод океана. А там - радиация попадёт в рыбы, морепродукты, планктон, через который в конечном итоге рано или поздно попадёт и к нам. Короче, особо страшного для нас не будет. Но и нет ничего хорошего.
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. Milenia

    Milenia New Member

    Шкода японців, зараз в деяких країнах вже дуже багато японських біженців, вони намагаються знайти хоч якусь роботу щоб вижити, а платять їм наполовину дешевше, ніж тим емігрантам, що працювали там до 11 березня
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Японія працює. В них війни немає. Роботи і там на всіх не забракне...
     
    • Подобається Подобається x 7
  6. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Що б не сталося в Японії, до України нічого особливо небезпечного не долетить. Хіба якісь сліди, які можна виявити лише чутливими приладами. Бо відстань від нас до Японії - понад 10000 км. Але може дуже постраждати сама Японія, а також найближчі країни та регіони - Корейський півострів, Тайвань, Далекий Схід Росії Владивосток, Камчатка, Сахалін, Китай.

    Яка загроза? Забруднення місцевості, евакуація населення.

    Забруднення океану вже є. Але для океану це "крапля на відро води", тому що в океані на дні є виходи урану, торію, радію. Є багато затоплених атомних підводних лодок. І "нічого такого" не відбувається.
    Потрібен буде радіологічний контроль морепродуктів, але він і так проводився до того, і буде проводитися після того.

    Небезпека для людей - в першу чергу для маленьких дітей та вагітних жінок - є безпосередньо в Японії, в місцевостях, наближених до реактора. Всім іншим - боятися немає чого. Згадайте Чорнобиль. Прогнози масової смерті не справдилися. Статистика не відмічає меншої тривалості життя громадян України, ніж громадян сусідньої Росії. Навпаки - середня тривалість життя в Україні більша. Це означає, що суттєвого впливу радіації на тривалість життя в Україні - не було. Варто тверезо дивитись в очі правді.

    ---------- Додано в 21:04 ---------- Попередній допис був написаний в 20:53 ----------

    Це ви з власного досвіду повідомили? Ви бачили багатьох японських біженців? І ви знаєте статистику по їх зарплатах? Можна якісь докази?
     
    • Подобається Подобається x 8
  7. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Чудовий запис у ЖЖ росіянки, що живе в Японії і зараз там залишається з дітьми. http://zajcev-ushastyj.livejournal.com/282154.html?page=1#comments
     
    • Подобається Подобається x 8
  8. Milenia

    Milenia New Member

    DIDIO, що Ви думаєте про цю інформацію

    Ядерний апокаліпсис в Японії очікується уже через кілька годин

    Європа очікує, що Японію очікує справжній апокаліпсис, причому, через кілька годин. Єврокомісар з енергетики Гюнтер Оттінгер заявив, виступаючи перед Європарламентом, що ситуація на японській АЕС "Фукусіма-1" вийшла з-під контролю.

    За його словами , вже в найближчі години в Японії можуть статися катастрофічні події, які загрожують життю людей на острові. На АЕС відмовили системи охолодження, і "ми зараз знаходимося між катастрофою і дуже великою катастрофою", доповів єврокомісар, пожалівшись при цьому, що з Японії надходить дуже мало інформації.

    За розпорядженням прем'єр-міністра Японії Наото Кана у всіх районах країни будуть проводитись вимірювання рівня радіації, а населенню надаватися точна інформація про ситуацію в зв'язку в аварією на АЕС "Фукусіма-1".
     
  9. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Ситуація на реакторах вкрай важка. Рівень радіації зашкалює. Це смертельний рівень, який не дозволяє людям наближатися. Японія попросила США про аерофотозйомку станції с допомогою безпілотника. Це буде розширення допомоги зі сторони США, бо багато військових США вже працюють на розгрібанні завалів після цунамі і надають допомогу громадянам Японії. Американські солдати, по домовленості з японським урядом, не мають права наближатися до станції на відстань, меншу від 90 км.

    Реактори, які вибухнули - виробництва США, фірми Дженерал Електрік. Але якихось особливих претензій до них мати не можна. Вони дуже надійно відпрацювали 40 років, і не зруйнувалися фізично від страшного землетрусу. Зруйнувало їх знищене землетрусом охолодження і повне знищення інфраструктури станції надсильним цунамі. Все більше і більше до мене приходить розуміння, що нічого іншого, ніж робили японці, зробити неможливо було.

    ---------- Додано в 21:27 ---------- Попередній допис був написаний в 21:11 ----------

    Що буде з Японією? Якісь обмежені райони будуть радіоактивно забруднені. Нічого іншого бути не може. Їх чекають робОти по дезактивації, як в Чорнобилі. До речі, в місті Чорнобиль і майже в усій 30-тикілометровій зоні радіація нормальна, як в Києві. Був там 2 рази за останні пару років, запрошували. А перед тим - у 1987. Тоді було невесело...
    А тепер в місті Прип"ять крізь асфальт і навіть в квартирах повиростали дерева.


    [​IMG]

    Над чорнобильським саркофагом буде збудовано конфайнмент - аркоподібний велетенський "ангар", який грметично закриє зрунований реактор, під яким його можна буде потихеньку утилізувати. Але займе це десятки років.

    Всередині зруйнованого реактора, під саркофагом, часто бувають дослідники, які слідкують за його станом. Вони можуть бути всередині до години, і шкоди для їх здоров"я не помічено. Це було немислислимо 15-20 років тому. Рівні радіації були шаленими.

    Так що японців чекають важкі часи - десятиліття чи два, які обов"язково минуться.

    http://www.youtube.com/watch?v=LVIy28TbYPI
     
    • Подобається Подобається x 8
  10. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Я так зрозуміла поки що, що загрози ланцюгової реакції та вибухів саме ядерного палива на реакторах немає,
    але є загроза постійного викиду радіоктивних забруднюючих речовин назовні, чи то з паровими вибухами водню, чи то при пожежах на складах відпрацьованого ядерного палива (що є дуже небезпечно). При чому все це може відбуватися на протязі декількох тижнів-місяців та привести до суттєвого забруднення місцевості (майже як в Чорнобилі).
     
    • Подобається Подобається x 6
  11. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    В дитинстві читав одну книгу....
     
    • Подобається Подобається x 6
  12. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Ядерна реакція була, я впевнений, бо ТВЕЛи плавляться. Але ні д чого "такого" вона призвести не може. Атомного вибуху, з грибом - бути не може. Бо ступінь збагачення урану для АЕС - всього пару процентів. А для бомби треба високозбагачений, в десятки раз більш концентрований. Теоретично, правда, вибух бути може. Але теоретично і мавпа може надрукувати шекспірівський твір, випадково стукаючи по кнопках друкарської машинки.

    Тому ядерна реакція викликає "лише" тепловий вибух з викиданням вгору високоактивних нуклідів і сильним забрудненням місцевості. Це жахливо, але не фатально, бо великих руйнувань бути не може.

    Пошукайте в Інтенеті слова "Чажма" і "реактор", почитаєте про те, як відбулася ланцюгова реакція під час технічного обслуговування радянського підводного човна. Локальний радіаційний вибух, забруднення місцевості. Загинули ті, хто знімав кришку реактора. Вибухом та миттєвою радіаційною блискавкою їх перетворило на желе.
    По золотій обручці, яку знайшли, фізики встановили - під час вибуху доза сягнула 90 000 рентген. Що в 200-500 раз більше, ніж потрібно для смерті. Забруднено було портові споруди і місцевість. Але човен навіть не затонув, пожежу загасили.
     
    Останнє редагування: 16 бер 2011
    • Подобається Подобається x 6
  13. FourA

    FourA Дуже важлива персона

    К большому сожалению, никто не может гарантировать, что не будет цепной реакции. Возможен любой вариант. Надо бы тупо поливать водой оставшиеся тепловыделяющие сборки, но туда не подберёшься - высокий уровень радиации. Косвенно это свидетельствует, что могли быть разрушены прочные корпуса реакторов, и часть топлива попала наружу. Непонятно, то ли японцы не знают, что там у них происходит, то ли умалчивают.
    В каком-то смысле. в Чернобыле было легче - там рвануло, часть топлива унесло сразу, часть - во время пожара. Это загрязнило атмосферу, радиация распространилась ветрами очень далеко, но на землю вблизи реакторов попало сравнительно меньше, чем может попасть при аварии японских реакторов - там нет графита, большинство продуктов распада останется рядом, и уровень радиации может оставаться значительно бОльшим, чем в Чернобыле, на большее время. Ну а что случится в действительности - увидим. Никто точно не может сказать!
     
  14. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Пане DIDIO, масова - не масова, але скільки зараз в Києві онкозахворювань... Адже до Чорнобиля не було стільки смертей у досить молодому віці - в 40-45 років, а то й раніше, від раку...
     
    • Подобається Подобається x 8
  15. Milenia

    Milenia New Member

    А ви не знаєте, що ми живемо в ХХІ столітті, де є можливість спілкуватись з різними людьми на далеких відстанях?
     
  16. Ravin

    Ravin Well-Known Member

    Не выживем, верняк!!!!!!!
    Татаро-монголы и те, только через 150-200 лет придут.
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Milenia

    Milenia New Member

    Так, дійсно, маєте рацію:mocking:
     
  18. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Цифра онкозахворювань сама по собі ні про що не каже. Якщо взяти Київ та, наприклад, Афіни (умовно), то кількість онкохворих на 100000 населення буде тою самою. А ніяких чорнобилів в Афінах не було. А ось різниця в тривалості життя сільського та міського населення - разюча. Або чоловіків і жінок. Так що не з "Чорнобилю" загроза.

    Це означає - не все так фатально в нашому житті і житті японців, як може видаватися. :)
     
    Останнє редагування: 16 бер 2011
    • Подобається Подобається x 3
  19. Ravin

    Ravin Well-Known Member



    ---------- Додано в 22:46 ---------- Попередній допис був написаний в 22:41 ----------

    Это как раз толком ничего и не значит, к сожалению.
    Результатов воздействия малых (по сравнению с бомбой) доз облучения ни у кого нет, а потому они (результаты) не предсказуемо и отзовутся не сразу, а например через поколение, а то и два.
    Так же есть шанс, что определенные изминения уже есть, просто медицина не знает где их искать, так как в этом вопросе у неё наблюдается полнейшая профанация.
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Це не так. Наслідки аварії на ЧАЕС ретельно вивчалися і вивчаються. Як і віддалені наслідки інших радіаційних інцидентів, яких було в світі дуже багато. Фатальної залежності НЕМАЄ. Звичайно, щоб отримати докторський чи професорський ступінь, та дуже суттєву доплату за роботу в Зоні ЧАЕС, якісь 0,037% чи 0,0916% "натягують", як наші, так і американські, ізраїльські, японські, французькі чи німецькі дослідники... :)))
    Їх тут "паслося" сотнями. :) Після п"ятої чарки вони признаються, що всьо зашибісь, як з "нашою" радіацією та її наслідками, так і з життям в їхніх країнах. І що головна біда в екс-СССР - зовсім не Чорнобиль. Та це ми і самі знаємо. Правда, не всі.
     
    • Подобається Подобається x 5
а де твій аватар? :)