100 найбільш - відомих українців.

Тема у розділі 'Видатні львів'яни', створена користувачем Svjato, 20 лют 2011.

  1. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Ух ти.
    І яким боком він до України?
     
  2. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    В Одесі народився.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Гадаєте Вам під силу донести до розуміння свідомінутих нациків, що Україна це не тільки той хутір піді-Львовом, з якого тільки завдяки радянській владі декому дозволили зайти до міста... :mocking: Через рогатки... :))) А українці, це не тільки ті, хто по лісах чекав незалежності ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Я Утьосова згадав. А ви вже знаєте, хто такий Чупринка?

    Як там в підписі Un.Known?;)
     
  5. Nevermind

    Nevermind Просто персона

     
    • Подобається Подобається x 1
  6. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Звичайно знаю! Дивно, що Ви його знаєте :)))

    Григорій Чупринка.
    ПЕРЕМОГА
    Як спалахне серце кволе
    Палом страчених надій,
    Я прийду до тебе, доле,
    На страшне криваве поле,
    На останній смертний бій.

    Все одно я маю рану,
    Рану смертного жалю,
    Так на бій я сміло стану,
    Гучно висловлю догану,
    Хоч тебе і не зломлю.

    Я не гнусь, мов раб, під гнітом,
    Доле, мачухо лиха,
    Знай — з тобою, з цілим світом
    Я поб'юсь з лицем одкритим
    Проти злості і гріха.

    Смерті в очі я загляну,
    Жах могильний я стерплю,
    Все одно я маю рану
    Нестерпучу, нездолану,
    Рану смертного жалю.

    1911
    [​IMG]
    (1879-1921)
    Грицько Чупринка народився 27 листопада 1879 року у містечку Гоголіві на Чернігівщині. (...) У серпні 21-го року Чупринка був знову заарештований Київською ЧК і 28 серпня розстріляний за намагання (цитата) «установлення Української Народної Республіки проти волі робітників і селян».
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Svjato

    Svjato Well-Known Member

     
  8. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Примаченко Марія Оксентіївна
    Ім'я при народженні Примаченко Марія Оксентіївна
    Дата народження 12 січня 1908
    Місце народження Болотня, Київська область
    Дата смерті 18 серпня 1997
    Напрямок народний примітивізм
    Роки творчості 1930-x — 1997
    Українська народна художниця, представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва»); лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка
    [​IMG]

    Творчість Марії Примаченко — явище самобутнє, неповторне, як мистецтво кожного з великих майстрів. Народжені, здається, самою землею, вони поєднують у собі прагнення багатьох поколінь, дають їм найповніше художнє вираження завдяки індивідуальності, неповторному таланту. зв'язки її творчості з гіллям генеалогічного дерева найстародавнішого мистецтва є незаперечними.

    [​IMG]

    У Примаченко ніде немає етнографічне точно відтвореного орнаменту — це примаченківські узори рушників, сорочок, скатертин.

    [​IMG]

    Твори Примаченко також народжувалися від часом несподіваних асоціацій. «Дивлюсь на підлогу — бачу, то звір, а то людина на коні»,- сказала якось Марія Авксентіївна. Примаченківські фантастичні звірі — це і пересторога («Будь проклята війна!»), і заклик до дружби, до миру.

    [​IMG]

    —Я люблю малювати , чк люди працюють в полі , як молодь йде. ніби маків цвіт цвіте---признавалась художниця.--Я люблю все живе. люблю малювати квіти . різних птахів і лісових звірів .Одягаю їх в народний одяг, і такі веселі вони в мене..
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 7
  9. iso

    iso Well-Known Member

    [​IMG]
    Вось вам і росія родина слонов :ireful1:Це ж з україни на Північ вони прийшли
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Катерина Білокур

    [​IMG]

    (* 25 листопада (7 грудня) 1900, Богданівка, Пирятинський повіт, Полтавська губернія — † 10 червня 1961, Богданівка, Яготинський район, Київська область) — майстер українського народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва».

    [​IMG]

    http://storinka-m.kiev.ua/section_14.php?u_id=433
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Для Утьосова це відкриття мабуть було б. Ми все "героїв" для кількості визбируєм, а не для якості. І не питаємо їхньої згоди на це.
     
  12. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Лука (Войно-Ясенецький).
    [​IMG]
    Лука Войно-ЯсенецькийСвятитель, сповідник
    мирське ім'я Валентин Феліксович
    народився 9 травня 1871
    помер 11 липня 1961
    Архієпископ Лука Войно-Ясенецький (мирське ім'я: Валентин Феліксович Войно-Ясенецький, 9 травня 1871, Керч — 11 липня 1961, Сімферополь) — православний святий, вчений хірург, доктор медицини, святитель та сповідник 20-го століття, архієпископ Сімферопольський та Кримський.
    До 1917 р. — медик у земських лікарнях середньої Росії, пізніше — головний лікар Ташкентської міської лікарні, професор Середньоазійського державного університету. На початку 1920-х років з іменем Луки прийняв чернечий постриг, згодом був висвячений на сан єпископа. Багато разів ув'язнювався та відбував адміністративні заслання. Автор 55 наукових праць з хірургії, фізіології та анатомії, 12 томів проповідей. Найвідомішою є його книга «Гнійна хірургія», що витримала три видання (1934, 1946, 1956)
    Його скальпель та молитви врятували життя багатьом пораненим бійцям у другу світову війну.
    Синод Української православної церкви 22 листопада 1995 р. зарахував архієпископа Сімферопольського і Кримського Луку до лику місцевовшановуваних святих. Ювілейним Священним Архієрейським Собором Російської Православної Церкви 2000 р. святитель Лука був внесений у Собор новомучеників і сповідників російських для загальноцерковного вшанування.
    http://uk.wikipedia.org/wiki/Лука_(Войно-Ясенецький)
    У Харкові перший в місті хоспіс назвали на честь нього (цього нема в вікипедії)
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Лука (Войно-Ясенецький) точно невідомий.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. олекса

    олекса New Member

    Ось що пишуть про Щорса тут
     
  15. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Зараз багато письменних :)))
    [​IMG]

    Їм славні українці, як кістка в горлі ;)
     
  16. iso

    iso Well-Known Member

    В Утьосова дуже проблематично спитати згоди:scratch_one-s_head: Та й в темі не встановлені критерії відбору
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    В тому й справа.
     
  18. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Критерій - максимальна відомість...
     
  19. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  20. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Це хто?

    ......
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)