Запуск коллайдера перенесли. А дарма. Так чекалося, шо шось таки нове дізнаються... Одна мудра людина сказала: "Значить, не пора нам ше дізнатися...")))
мене особисто потішило інтерв"ю одного із вчених-творців коллайдера на БіБіСіПрайм - його запитали:"яка ціль експерименту? чого чекаєте від нього?". знаєте, що відповів "вчений"? - "ну, не знаю, цікаво подивитись, що буде..."
Дым рассеивается, у ворот рая стоят Равшан и Джумшут в белых халатах и в очках. Открываются ворота. Выходит Апостол Петр - Э, вы че тут делаете? - А, щьто делаим? Э ми тут... - Я вас спрашиваю, что у вас там бабахнуло? - Бабащнуль, да сильна, бабащнуль белемге калайдер сламался, нащяльника... - Коллайдер? Да вы там ваще охренели что ли? Да вы поняли, что вы там натворили? Вы нахрена его ваще строили? - Хигис деляли... - Какой еще хигис? - Бозонма хигис делали... Адин сделали, фтароой сделали, и вместе их два один сделали... - Вы их че, столкнули что ли? - Нет, нащяльника, защема сталкнули... Проста разагнали быстра... ощеня быстра... они сами станълкнулися, нащяльника... а патооом, патооом эжембе пещельбехъ бихтимиле шайтанама! - Ну вы ваще придурки! Ну нахрена вам это было надо? Еще один Большой Взрыв захотели? - Зрыв бальшой, нащяльника, ощеня бальщой зрыв, шайтан - бабащнуль калайдерма кирьдихълар.. - Ну, хрен с вами, заходите, экспериментаторы, блин. - А там еще за нами потом заходить будут... - Вы че, идиоты, кроме себя еще кого-то угробили? - Защем угробили...? Не угробили, там калайдерма сламался... - Ладно, сколько вас там - Щесь милиардав... С половинама...
Не силен в физике. Просто сомневаюсь: нужны ли такие эксперименты? Можно ли рисковать, даже гипотетически, жизнями людей ради удовлетворения любопытства нескольких пусть даже сотен ученых? Вопросы риторические, ибо запретить развитие науки невозможно.
Нет. Ну какая разница? Ну докажут физики, что был "взрыв". А церковники скажут, что его Бог учинил. "И был день первый...". И что?
Там питання не тільки про "вибух" і початок світу. Цей експеримент може мати дуже багато наслідків - і не лише теоретичних. Наприклад, фотонні двигуни (і міжзоряні мандрівки), управління гравітацією. Більш того, деякі вчені оптимістично пророкують навіть дослідження в області М-теорії (хоч наразі це і звучить як повна фантастика).
Знаєте, молотком теж можна не лише цвях забити, але й людину вбити. Це привід вилучити з продажу усі молотки? Сам винахід не може бути "добрим" чи "лихим". Усе залежить від рук, в які він потрапляє. Краще б на це звернули увагу, а не критикували науковців, що "забагато хочуть знати".
гаразд, інший приклад: вірусні штами... на благо?.. та й взагалі, переважно всі винаходи людства пов’язані з бажанням награбастати собі і нашкодити іншим....
"Наука - це засіб задовільнення власної цікавості за рахунок держави". Давно відомо. І ще - майже наркотичний кайф: "Це ми зробили самі. Вам, чайникам, і не зрозуміти, що і як воно!"
Я незнаю ... Прочитавши в новинах що запуск зможе спричинити чорну діру і ми можемо загинути , то зразу ж таки подумав що навіщо ризикувати життям?! Ну не знаю мені здається що не варто його запускати аж допоки на 100 відотково не буде доведено безпеку коллайдера , хоча на сто відсотків нічого не доведеш, завжди є так сказати шанс програшу ... Така моя думка)