зелений тариф - кто пробував?

Тема у розділі 'Влада і комуналка', створена користувачем Pavel Chavyr, 5 лип 2014.

1. Pavel Chavyr

Pavel Chavyr Well-Known Member

Власники сонячних чи вітряних електростанцій, що продають надлишки електроенергії державі, поділіться враженнями та досвідом!
    Чи є взагалі сенс в зборі документів та оформленні? Наскільки складно? Я щось взагалі не можу знайти нормального "how-to".

2. Мих

Мих Дуже важлива персона

Сьогодні у нас це зовсім не вигідно.

3. Pavel Chavyr

це з власного досвіду?

4. Мих

Мих Дуже важлива персона

Ні, просто з інформації. Вітрова, так звана зелена енергетика, якщо я не помиляюсь в 5 раз дорожча. І держава мусить її купляти - такий закон протягнув один з регіоналів, який в Криму наставив море вітряків. Тепер, напевне у нього то все забрали. Енергетика майже приватизована, хто і кого заставить купляти дорожче, а продавати дешевше?

5. Pavel Chavyr

зелену енергетику проштовхують в Європі, отже й у нас повинна розвиватись. Мене більше цікавить сонячна енергетика, бо менше проблем з оформленням. Менше шансів, що якийсь інспектор буде чіплятись. А панелі постійно дешевшають і ефективність росте.

6. Hyligan

Hyligan Іронічний

Тобто можна поставити собі вітряк і надлишки енергії продавати державі? Це дуже цікаво, навіть якщо просто вийде на нуль, тому що сам вітряк і генератор відносно дешеві, і досить довговічні, а акумулятор і дуже дорогий, і швидко здохне....

7. Мих

Мих Дуже важлива персона

В Німеччині мій знайомий встановлював контроллери, які давали можливість рахувати електроенергію вісьта-гайта. Їздив по Європі. У нас поки то не вигідно. І взагалі, от я подумую на фірмі зробити незалежне енерго постачання. Окупиться за років 20, а акумулятори довше 10 років не працюють. От і рахуйте. А корінь зла в тому, що батареї забирають енергію сонця при хороших розкладах менше 50%.

8. Hyligan

Hyligan Іронічний

Наразі в нас енергія настільки дешева, що нічого вигадувати не виплачується, але так буде не завжди...

9. Pavel Chavyr

шукав по сайтах - поки що обладнання дорогувате.
    Замкнене коло - сонячні панелі багато коштують, бо малий попит, попит малий, бо ціни високі.

10. avivc

avivc New Member

Добрый день. Думаю установить себе систему с зеленым тарифом. Почитал много различной информации на сайтах и больше всего примеров нашел тут Зеленый тариф пишут что окупаемость в 2017 году очень хорошая. Кто знает что будет в 2017 с окупаемостью электроэнергии?

11. lambda

lambda Well-Known Member

У нас сонячна баттарея не в Україні.

Німецький инвертер 10 років гарантія
    Батарея китайського виробництва 25 років гарантія
    Потужність 5.7КВ. Це велика баттарея.
    У нас більше 300 сонячних днів в році.

Окупність 5 років, при цьому отримали державну знижку на установку батареї.

12. Taras Tarasov

Taras Tarasov New Member

Сонячна енергія це майбутнє, вони коштують немало але так як у держава надає пільги власникам сонячних установок, то вони з часом окупаються і приносять прибуток. Тож якщо вирішите прадбати собі то рекомендую брати ось-ці сонячні батареї.

а де твій аватар? :)