вірші на військову тематику

Тема у розділі 'Війна', створена користувачем Vikatoria, 7 вер 2015.

  1. Vikatoria

    Vikatoria New Member

    Дмитро Акімов – український теледраматург та режисер, поет, композитор, кліпмейкер, офіцер Нацгвардії.

    Українські події 2013-2014 років на Майдані, а пізніше – на Донбасі підняли хвилю патріотичної свідомості в серцях мільйонів громадян. Чимало з них взяли в руки зброю для захисту своїх переконань. Поет Дмитро Акімов – один з десятків тисяч добровольців, що одягли військову форму й встали на захист цілісності Батьківщини. Взявши на фронт відеокамеру, він разом із сотнями інших тележурналістів, операторів та режисерів-теледокументалістів, зробив вагомий внесок в літописі війни на Донбасі.

    Акімов Д.І.: Велике лихо, що охопило Донбас – наслідок політичного протистояння, в результаті якого загинули тисячі українців (кількість тисяч жертв війни навіть приблизно поки підрахувати неможливо). Для кожного поета-громадянина війна є каталізатором творчості. Я бачу, скільки моїх товаришів – літераторів, телемитців, фронтових фотокорів переусвідомлюють сьогодні історію України та власну творчість. Для мене особисто у військово-патріотичній творчості найдорожчою стала тема розкриття портрету солдата-захисника Вітчизни.

    Солдат Вітчизну боронить

    Автор Акімов Дмитро

    Де садок вишневий коло хати,

    Де струмок під пагорбом дзвенить,

    Там солдата виглядає мати,

    А солдат Вітчизну боронить.



    Там, де плачуть мальви попід тином,

    А калина полум’ям горить,

    Там чекає любого дівчина,

    А солдат Вітчизну боронить.



    Служить він на дальньому кордоні,

    В час, коли Вітчизна мирно спить.

    Ключ країни на його долоні,

    А солдат Вітчизну боронить.



    Знає люба, знає рідна мати,

    Він свою Вітчизну захистить.

    Спить садок вишневий коло хати,

    А солдат Вітчизну боронить.



    Кореспондент: Ваші оркестрові та хорові твори виконують десятки колективів, серед яких чимало військових оркестрів та ансамблів. Один з відеокліпів, що був створений у співпраці з Нацгвардією та Заслуженим академічним зразково-показовим оркестром Збройних Сил України, мав великий позитивний резонанс серед військовослужбовців, митців, громадськості.

    Akimov Dmytro: Так, оркестр використав музику з мого балету «Роксолана», 1-у сцену – «Україна в огні» (в іншій редакції «Європа в огні»). Всі документальні зйомки – мої особисто. Доводилось чіпляти маленькі відеокамери на броню та гармати військової техніки, на опори та пілони вертольотів, лазити по траншеях з відео та фотоапаратурою. Але скажу про себе і колег-телевізійників – творчий азарт примушує забувати про здоровий глузд та безпеку.

    Кореспондент: Скажіть, яким Ви бачите майбутнє України? Як воно має розкритись у Вашій подальшій творчості?

    Дмитро Акімов: Є два знакових поетичних твори в історії нашої держави, це «Заповіт» Тараса Шевченка, та гімн України. Обидва вірші написані в позаминулому столітті. І тепер, в часи молодої української державності ці знакові твори надихнули мене на написання власної патріотичної поезії, в якій сконцентровані всі мої мрії.



    Слався, рідна Україно!

    автор Дмитро Акімов

    Слався, рідна Україно,

    Ти здобула волю!

    Наш народ – одна родина,

    Що будує долю!



    Ворогів здолає мужність

    І козацька слава!

    В нас – братерських мов співдружність,

    Ми – міцна держава!



    Меч козацький захищає

    Гідність і свободу!

    Над ланами сонце сяє!

    Ми – міцного роду!



    Козаки, шикуй порядки!

    Разом – все по силі!

    Ми – Тарасові нащадки

    На Вкраїні милій.



    Україна – мужня й сильна

    Мов Дніпровські кручі.

    В кожнім серці – пісня вільна

    І печаль болюча.



    Хай лани широкополі

    Хлібним златом сяють,

    Збережемо нашу волю!

    Хай життя триває!



    Трудовий народ могутній –

    Мов одна родина.

    Ми будуємо майбутнє!

    Слався, Україно!

    Кореспондент: Якими Ви бачите подальші відносини з Росією?

    Д.І. Акімов: Тільки мир, взаєморозуміння й партнерство. Дуже сподіваюсь на Мінські угоди. Україна, Росія, Білорусь, Польща – ми всі живемо в сусідніх квартирах на одному поверховому майданчику.

    Кореспондент: Від себе додам – вся понад тисячолітня історія України – це важкий, кривавий шлях до ствердження державної самостійності. Кожна сторінка на цьому шляху оспівана поетами й письменниками-патріотами, серед яких – наш сучасник – Дмитро Ігорович Акімов – поет, композитор, режисер, воїн-доброволець Національної гвардії України, учасник бойових дій 2014-2015 рр.

    Акимов Д.И. - International Academy of Rating Technologies and Sociology «Golden Fortune» - Международная Академия рейтинговых технологий и социологии «Золотая Фортуна»
     
  2. kym

    kym Well-Known Member

    Після того як повернуть Крим , заплатять за всі збитки ...то можливий мир, але взаємопорозуміння і партнерства з росією не буде ніколи. Партнерство з бандитом не можливе - хіба самому ставати бандитом
     
  3. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Я не знаю, чи можна заплатити за смерть кращих людей України..... :sad:
     
  4. Vikatoria

    Vikatoria New Member

    Поважаю Вашу точку зору і повертаюсь в історії до часів Київської Русі. Були землі галицькі, краківські, вітебські, псковські, чернігівські, новгородські, володимирські, курські, знизу вони доходили до Чорного моря, а в центрі - був Київ з Великим Князем на чолі, якому все було підпорядковано. Потім поділилися на українців, поляків, білорусів, росіян. І люди залишилися людьми. І відносини між людьми в подальшому будуть людськими. А відносно бандитів скажу таке - зверніть увагу, після кожної зміни влади в нашій країні нова влада попередню оголошує злочинною. І сьогоднішній конфлікт - це протистояння верхівок влади України та Росії. Але ж повернусь до історії. Колись козаки Богдана били поляків... І ляхи нас били, бувало. Та й литовським князям протистояли князі київські та луцькі в битві на річці Ірпінь у 1324 р. А минулого року польські та литовські лідери підтримували українців на трибуні Майдану. Пам"ятатимемо, що сім"я слов"янських народів походить з Київської Русі, а там молитимемо Бога, щоб дав нам розуму, як побудувати відносини з сусідами. Від себе і своїх однополчан, нацгвардійців, з якими ще в січні цього року святкував Різдвяні свята в українському Дебальцево - від нас скажу, що робили і робитимемо все, що в наших силах, щоб жодного метру української землі не здавати без бою! (відповідь від Дмитра Акімова)
     
  5. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    По темі, -

    Бывало выдернешь чеку,
    Граната разорваться рвётся.
    Но ты держИшь на ней рукУ,
    И ничего с ней не деётся...
     
    • Тупо Тупо x 1
  6. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Пошуки правди, знижок і пульту.
    ....А під дощами стоїть за Донбас
    Хлопчик Андрійко із ультрас.
    В шафі - Шевченко, Стус і Вольтер,
    Блок, словники, коломийки.
    ....Знову поїхав на схід волонтер -
    Він нагодує Андрійку.
    Лаємо Путіна і СеРеСеР,
    Кризу й прихильників культу.
    ....Десь без бензину стоїть волонтер,
    Мерзне хлопчина із ультрас.
    Пишемо пости, ставимо «клас»,
    Лаємо Раду за бійки.
    «Крим – український! А також Донбас!»
    …Ти ще не змерз там, Андрійко?
    Треба поїхати в Відень чи Львів -
    Нерви зведуть до інсульту!
    … Скільки ж ти днів не спав і не їв,
    Юний хлопчина із ультрас?
    Київ живе - ресторани і мийка,
    Шопи, салони і бар…
    А на Донбасі воює Андрійко -
    Ультрас. Дитина. «Айдар».

    ТЕТЯНА МАЛАХОВА
     
а де твій аватар? :)