Видатні львів'яни

Тема у розділі 'Видатні львів'яни', створена користувачем Тим22, 1 жов 2007.

 1. micel

  micel Active Member

  Андрій Парубій, голова ВРУ, Сироїд, заступник. Ігор Шурма. Володимир Парасюк, Юрій Шухевич - всі видатні львів'яни. Ще Тарас Чорновіл, який часто виступає по телебаченню, син іншого видатного львів'янина, Вячеслава Чорновола.
   
 2. manur

  manur Well-Known Member

  І наскільки останній є львів"янином? ))))))))))
   
 3. micel

  micel Active Member

  Львів'янин, - перші мітинги, голова обласної ради, невеличкий будиночок в кінці двійки, сини...
   
 4. iso

  iso Well-Known Member

  У Львові 12 листопада на 89-му році життя померла археолог Лариса Крушельницька. Похована на Личаківському цвинтарі.

  [​IMG]

  Лариса Крушельницька народилася 5 квітня 1928 року, походила з української родини, яка зазнала сталінських репресій. Про трагізм історії своєї сім’ї Крушельницька написала у книзі «Рубали ліс», де роздумує, зокрема, над тим, чому її дідусь Антін Крушельницький у 1934 році вирішив з усією родиною виїхати зі Львова (тоді Польща) в Радянську Україну – до Харкова. Тоді Крушельницькі мали такий вибір – виїхати до Канади або «на Велику Україну».
  Антін Крушельницький з синами Богданом (учитель) та Остапом (викладач) був розстріляний 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох. Дочка Володимира (лікар) вбита на Соловках, через три роки після їхньої смерті розстріляли ще двох синів Антона Крушельницького – Івана (художника, поета) і Тараса (перекладача, письменника). Після розстрілу тата шестирічна Лариса опинилася в росіському місті Курськ.
  Завдяки старанням мами Галини Левицької, яка залишилася у Львові, допомозі дружин польського маршала Юзефа Пілсудського та російського письменника Максима Горького дитину вивезли до Львова.
  Лариса Крушельницька з 1991 року очолювала наукову бібліотеку імені Василя Стефаника у Львові, написала сотні наукових праць, присвячених українським Карпатам, організувала численні археологічні експедиції.
  У Львові померла археолог Лариса Крушельницька
   
 5. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

 6. terRen

  terRen Дуже важлива персона

  1 лютого 2021р., на 64-му році життя помер український режисер
  Сергій Проскурня.

  [​IMG]

  «Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ… Я його називав наш Драматург… Важко осягнути масштаби подій, яких торкалось його серце та креатив. Величезна втрата для мене.. для усіх нас», – написав Євген Нищук

  Сергій Проскурня народився 28 листопада 1957 року у Львові, вчився у Черкасах. Закінчив інститут театрального мистецтва ім. Івана Карпенка-Карого.

  Був співавтором низки значних мистецьких проектів, організовував та продюсував концерти, вистави, фестивалі, зокрема й першу «Червону руту». Поставив вистави «Крайслер Імперіал» у Львівській опері під час фестивалю «Вивих», «Грандів мистецтва у Львівській опері» тощо.

  З грудня 2007 року входив до команди міністра культури і туризму України Василя Вовкуна, згодом став радником міністра на громадських засадах, а з квітня 2008 очолював комісію Ради з питань захисту культурно-інформаційного простору.

  Був художнім керівником Одеського театру опери та балету. Після цього (з 2009) очолював театр у Черкасах. У 2013–2014 роках втілив масштабний кінопроект «Наш Шевченко» (частину сюжетів знімав на Євромайдані). Розробив концепцію виставки «Шевченкоманія».


  Новини ZAXID.NET
   
а де твій аватар? :)