Українська Помісна Православна Церква УППЦ

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Коммунарец, 18 лип 2018.

  1. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Так колядка і не претендує на ознаку праведності. Колядка - це відображення історії народу, його самобутності. Це народна пам"ять.

    @Коммунарец, а чи маєте ви можливість засвітити свічку на могилах своїх предків?
    Як часто ви їх відвідуєте?
     
  2. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Та я і сам дивуюся. У мене наче пам'ять стерли, щоб раніше певного часу не пізнав чогось. Для мене взагалі шоковитість останніх подій у моєму житті вищого рівня...мда ... у порівнянні з вашим шоком відносно колядок. Щоб я ще не спав від того(((
    Предкі - то святе. Я навіть під час весняного походу був на двох кладовищах під Шумськом.
    Свічки - то таке, не обов'язкове. То треба не мертвим, а живим. У справах пам'ять про них має жити, а не в показусі.
     
  3. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Коли відбудеться інтронізація голови ПЦУ Епіфанія та що це таке
    20:31, 8 січня , вівторок
    [​IMG]
    Найімовірніше, церемонія інтронізації глави Православної церкви України Епіфанія відбудеться 3 лютого.

    Про це в ефірі телеканалу "Прямий" розповів прес-секретар ПЦУ Києва Іван Сидор.

    Так, за його словами, 3 лютого цього року Епіфаній відзначатиме своє сорокаріччя.
    "Це було б і логічно, і красиво, і урочисто – два свята з'єднати в одне", – сказав Сидор.

    Проте він зауважив, що точна дата інтронізації поки що не узгоджена.
    Два свята... день народження настоятеля і зведення митрополіта на патріаршу кафедру.
    Що нам ще не сказали і чому ще дивуватися? Прям репетиція апокаліпсису )) зі зведення антихриста на престол((
    Схоже, що всадник на білому коні визначений.
     
    Останнє редагування: 9 січ 2019
  4. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Прочитала я цей Ваш допис, шановний Коммунарец, і Притча про митаря та фарисея мені пригадалась. А тут, трохи далі, Ви самі цю притчу навели. Як Ви можете знати як люди моляться і чим вони займаються, що з такою впевненістю про те пишете?

     
  5. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Христос народився, паню @talavoda!
    Дякую вам.
    Якщо вже ви так здалека не пропустили цю фразу Комунарця, то мені і поготів ;)

    Але я таки добавлю ще один допис на цю ж тему, котрий спочатку свідомо проігнорував. Бо не захотів ви самі знаєте чого, але прийдеться :blush:

    Так от, @iso і @Коммунарец, ви берете на себе право судити, не приводячи доказів. Так негарно робити.

    Але є така служба - Статистика /як сказав відомий герой, "якби не було статистики, то ми би не знали, як добре ми живемо"(с)/ ;)

    Тому пропоную вам обом кілька критеріїв, по яких ви можете, якщо захочете, порівняти східняків і західняків.

    - кількість абортів в Україні по регіонах
    - кількість суіцидів в Україні по регіонах
    - кількість розлучень в Україні по регіонах
    - кількість одиноких матерів в Україні по регіонах
    - кількість залишених дітей в Україні по регіонах
    - кількість залишених перестарілих батьків в Україні по регіонах
    - кількість вбивств батьками своїх дітей в Україні по регіонах
    - кількість вбивств дітьми своїх батьків в Україні по регіонах

    ну і наразі хватить

    @iso і @Коммунарец, я надіюся, що вам обом хватить терпіння це переглянути. Але не дивуйтеся, бо все дуже просто ;)

    P.S.

    Пані @talavoda , ще раз велике вам спасибі. Знаходьте час на наш форум ;) :bye2:
     
  6. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    @talavoda , @ІгорМ
    Доброї ночі!
    У вас однакові посилання і запитання, тому відповідь одна на двох.
    Прям "Дизель-шоу"... про диспут про українську мову))

    Добре мене гризанули... тобто вирвали шматок з контексту розмови і плутаєте.
    Ось скрін тієї розмови
    [​IMG]
    Як бачите, бо я виділив що до кого відноситься, як хто молиться по кольорах.
    Істово - моляться росіяне і руськіє. Не знаю про що, але хрестяться неістово, встають навколішки без стоп-крану та відчуженість вражає. Від Почаева до Святогірська... при тому одягненя скромно і просто.
    Західники шушукаються, розмовляють, знімають показушні сценки зі свічками, розмальовані і розфуфирені (особливо уніати) та й живу я серед них і писав неодноразово, як живвть між собою - і то ще по доброму написано)
    Східняки потребують духовності, бо ви, @ІгорМ правильно попрацювали і показали статистику. Я не читав, бо так воно і є, на жаль. Не всі погані, але більшість - так...
    Усі живуть по різному і по різному грішать(
    Ну і про @iso . Мало пише, але корисно.
    "Совпадение? Не думаю..." (с)
     
  7. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Рівне сучасне і за радянських часів важко порівняти. Зараз кожного дня вбивають. Кількість загиблих зростає. Багато гинуть в автокатастрофах, на побутовому грунті, п'янині водії. Дуже все змінилося. І люди вже звикли майже до того. Чи привчають до того... не знаю. Але всюди буде погано. Так що не тіштеся статистикою, бо зміни грядуть. І не на добре.
     
  8. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Ох, то вже той Кирило.... Раніше тільки в 7000 приходах УПЦ МП згадували, тепер повсюди в +ХХХ приходах ПЦУ України ((
    Гадав, що поміняли шило на мило, а тут взагалі... без портків звлишили( Як то тепер укропатріоти будуть таке вислуховувати на літургіях ПЦУ? Маразм якийсь, а не досягнення ((
    Ні, таки скільки ще не сказали нам? З такими досягненнями і Україну здадуть Москві і не збагнуть, як зробили. Короче кажучи: шах і мат.
    Хм... Може повезли томос до Варфоломія змінити запис про поминання, вірніше про не упоминання Кирила із РПЦ?
    Як отримали - то раділи, коли прочитали - протрезвіли))
    Якщо Кирило не згадує Варфоломія, то чому б не згадувати Кирила в ПЦУ? Як переклали томос українською, то за голову взялися((
    Казав же, що без мене нічого толком не зроблять. Треба було мене брати із собою - я люблю докапуватися в таких паперових справах. Тепер головне, щоб ще й печатку поставили, бо лікарняний не закриють)
     
    Останнє редагування: 9 січ 2019
  9. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Я уважно прочитала, Ваш допис, звідки взяла цитату, і нічого не плутаю. Ви дуже активно беретесь осуджувати людей (розставляєте їх "по поличках" залежно від конфесійної приналежності). Себе ж Ви, напевно, вважаєте кращим за інших, бо не судили б так.

    А Ви самі, пане Коммунарец, до церкви на молитву ідете, чи розглядати як інші люди моляться?
     
  10. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Це звичайне звинувачення, коли хочуть, щоб ніхто не виліз із того болота, в якому всі перебувають. От вам мабуть подобалась інспектор Фреймут? Та, яка по ресторанах пил пальчиком підтирала? Гадаєте вона отак сама, своєю харизмою всіх на вуха ставила?
    Я сам по собі, як і назвав себе - "Інспектор Коммунарец" пішов по завданню неба, подивитися, послухати, понюхати... Щоб міг, е-е-е... (у росіян є таке слово "облічіть" ( українською - викривати) облічіть і призвати людей до любові, як вчив Господь.
    В висновках нічого особистого і без упередженості, наскільки зміг. А от судити - то вам, шановна @talavoda, наскільки прав я. І бажано з прикладами.
    В принципі хожу помолитися, але як починають навколо бубоніти голосніше за батюшку, то починаю споглядати.
    Куди ходжу? Та куди Бог пошле))
     
  11. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    :))) Я ще про це не чула, хай узгоджують, то нічого. А ви таки топите за МП, шановний. "Маразм"! Ото вас корчить.
    Як Московія, з нами воююча, була у всіх храмах і збирала мільярд щорічно на треби, то маразмом не було.
    Wno is, mister Комунарец?
     
  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Вчора ще мала написати свої думки на продовження теми юзера Ведмедо про те, в чому релігія потрібна і чим вона є, по суті. Але мій комп став викидати коники))
    Що я хотіла сказати. Релігія з давніх давен забезпечує громадський порядок, а наука - громадський достаток.
    З тих пір, як наука стала забезпечувати громадський достаток, розумні люди визнають науку. Тоді як релігія з нею не поєднується в самій основі. Вірити в те, що можна зрозуміти і пояснити без віри - в це сучасна освічена людина робити не стане. Наприклад, він не буде вірити в те, що блискавку метає Ілля-пророк, хоча сам факт блискавки не заперечує. Просто блискавка зрозуміла як електричний розряд. Навіщо тут пророк?
    С іншої сторони пророк Мухаммед, який ввів сухий закон для тих, хто в ісламі.
    Величезний плюс релігії! Тема дуже цікава.

    До речі особа Епіфанія, його мова, лице - як на мій погляд, значно позитивніші, ніж особа Онуфрія, в якого суворе обличчя, маленькі колючі очі - неприємна людина.
     
  13. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    З чого ви взяли, що мене корчить від маразму? Маленько смішно і шкода, що таке відбувається. На рахунок грошей - навряд чи хто знає скільки збирається і куди перекладаються. Знаю тільки, що з наших кишень - я вже показував ствтистику фінансових переводів на церкви в Рівному. І от знову скажу - для МП не виділено , тобто пряма дискримінація, хоча церква відділена і всі рівні в Україні. Багато чого можна сказати, але коли диявіл керує, то хто задумається?
    Добрався я ото до моста за Генічеськом. Поїв, улігся відпочити і співаю:
    "Я на солнишке лежу і ушами шевелю. Всьо лежу і лежу і на солнце не смотрю..."
    На небі з облаків створилася картинка шута, схожего на Симпсона.
    Я розсміявся і заспівав:
    "Да, я шут, я циркач. Так что же?
    Пусть меня так зовут вельможи..."
     
  14. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Колись моя мати голосувала за Януковича тільки тому, що він наче жив тільки з однією дружиною.
    Що влада з людьми робить....:nea:
     
    Останнє редагування: 9 січ 2019
  15. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    УСІ ЧЛЕНИ СИНОДУ ВСЕЛЕНСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ ПІДПИСАЛИ ТОМОС ДЛЯ УКРАЇНИ
    січня у Стамбулі члени Синоду Вселенського Патріархату підписали Томос про автокефалію Української церкви.

    Про це повідомляє кореспондент ТСН та передає ексклюзивні фотографії з церемонії підписання.

    [​IMG]
    ТСН/Неллі Ковальська

    Відтепер документ - остаточно оформлений. Впродовж кількох днів він повернеться до України.
     
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Яка влада з якими людьми?
    Був у Онуфрія вищий духовний сан в Україні, зараз його лишили, і найвищий у Епіфанія. І це було б добре навіть тільки з того, що Епіфаній молодший, сучасна людина, комунікабельний, освічений, патріотичний і справляє позитивне враження.
    А томос, що дає українським вірянам повну незалежність від Москви - то просто величезна вдача, зараз до нас це може не дуже доходить, але дійде.
    Потроху всі приходи перейдуть до ПЦУ, тільки треба розробити і довести до приходів мирну и юридично правильну технологію цього переходу.

    Комунарець, посумуєте трохи за московським керуванням і звикнете.
     
  17. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Блаженніший Святослав: Єднання католиків і православних не є утопією
    Може РПЦ і не файна структура, щоб її любити, але під католиків лягати не збираюся. Створювали б же відразу об'єднання з католиками, а то влаштували полігон війни попів з єзуїтами в шапочках. Фу...
    Без мене...

    Ні, не патріоти Україну... А так бігали до Варфоломія за томосом...
     
    Останнє редагування: 10 січ 2019
  18. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Мені якось однаково до долі РПЦ та ПЦУ, бо у мене своє в голові - вони отримають те, що заслуговують, а мені своє треба робити. Немає чого сумувати, бо наближається те, заради чого я тут несу свій хрест))
     
  19. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Порошенко віддячив Філарету за ПЦУ високим званням
    ВІВТОРОК, 8 СІЧНЯ 2019, 20:49
    Президент Петро Порошенко присвоїв патріарху Філарету звання "Герой України".

    Про це йдеться на сторінці глави держави у Facebook.

    "Ще не придумано тої міри, якою можна виміряти внесок Патріарха Філарета в боротьбу за власну помісну церкву. Він був, є і залишається духовним лідером української церкви, духовним лідером українського народу. Ось чому прийняв рішення присвоїти йому звання "Герой України", - пише президент.
    :uanew:
     
  20. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    ПЦУ обіцяє нацменшинам їхню мову богослужіння
    ВІВТОРОК, 8 СІЧНЯ 2019, 21:24
    Представники Православної церкви України на Буковині повідомили, що при переході церковних громад національних меншин до єдиної української церкви їм збережуть мову богослужіння, до якої вони звикли.

    Про це на брифінгу після спільного богослужіння розповіли архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та архієпископ Буковинський і Хотинський Герман, повідомляє "Укрінформ".

    "У багатьох румунських засобах масової інформації ще перед Об’єднавчим собором розповідали, що буцімто буде суцільна українізація церкви, а наша область, як відомо, багатонаціональна. Таким чином лякали румуномовне населення Буковини, що нібито зараз українці прийдуть і заберуть вашу мову, ваші традиції тощо. Але це неправда. Наша церква відкрита абсолютно для всіх, незалежно від того, хто якою мовою розмовляє чи якою мовою хоче звершувати богослужіння", – сказав архієпископ Буковинський і Хотинський Герман.

    Церковник навів приклад однієї з перших буковинських громад, які вирішили перейти від Московського патріархату до ПЦУ та яким залишили церковнослов’янську мову богослужіння.

    "Ось, наприклад, парафія села Шишківці Кіцманського району. Після переходу до єдиної української церкви люди попросили залишити церковнослов’янську мову у богослужінні. Вони до неї звикли, то чому ми маємо бути проти? Запитали у блаженнішого митрополита Епіфанія, він також підтримав це рішення, я благословив, і залишили там церковнослов’янську мову. Так само і з румуномовними селами нашої області. Якщо люди захочуть, то залишать румунську мову богослужіння, якщо захочуть - перейдуть на українську. Ніщо не повинно бути перешкодою для об’єднання", – додав архієпископ.
     
а де твій аватар? :)