Українська Помісна Православна Церква УППЦ

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Коммунарец, 18 лип 2018.

 1. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  р е к л а м а
  Питання створення УППЦ в Україні стоїть вже не перший рік, та останнім часом ця тема активувалася доволі серьозно. Тому треба розібратися, хто і що за цим стоїть, кому це більше треба, кому не вигідно, хто супротивники і сторонники, а також досягти якогось розуміння того глосарію.
  І чи є в цій крутоверті нацбезпеки та геополітики місце самому Богу?
   
  Останнє редагування: 18 лип 2018
 2. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Отримання Томосу не за горами. Що таке Томос?

  Сьогодні вперше почув таке поняття, хоча питання про створення (чи визнання такої) помісної церкви взагалі мені донедана не цікавило. Тих церков (приміщень) стільки набудували навколо, що неможливо... Чи стало краще для суспільства їх зростання і чи дать народу українському автокефальність церкви (хіба вже не є УАПЦ?) (Як то Іван Васильович запитав у фільмі: "Чего же тобе не хватает, пес...?")
  Порошенко старався отримати Томос до святкування 1030-річниці хрещення Русі. Чому так президент зацікавлений у справах церковних не менше, ніж у держано-світських

  Поки що не коментую, бо сам в шоці...
   
  Останнє редагування: 18 лип 2018
 3. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

  Останнє редагування: 18 лип 2018
 4. Мих

  Мих Дуже важлива персона


  Правільной дорогой йдьоте, товаріщі.

  Вибачай, Комунарець, але ви є зЄлєно-мОлодо.

  Ви не знаєте, а старше покоління вже пробувало жити без церков. До сих пір відгикуєсі.
   
 5. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  в чому шок полягає?
   
 6. hrim

  hrim Well-Known Member

  Шок холуя.

   
 7. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

  Багато букв...

  Патріарх Філарет: «Томос буде надано вже в цьому році»
  "Із наданням Томосу нічого не завершиться, навпаки тільки почнеться", - уточнює, маючи на увазі об'єднавчі процеси довкола нової української церкви. Сам він розраховує цю церкву очолити. "Я не бачу кандидатур інших архієреїв, хто б міг управляти процесом, взяти на себе цей хрест", - говорить прямо. Медаль, як завжди, має дві сторони: з одного боку Патріарх Філарет справді є дуже потужним менеджером (позиції КП сьогодні - краще тому підтвердження); разом з тим - і він це визнає - його фігура може відштовхнути частину парафіян МП, що хотіли б доєднатися до новоствореної церкви. Якщо Філарет дійсно очолить єдину українську церкву, для нього самого - за іронією долі - це стане завершенням довгого життєво-історичного циклу, що розпочався майже тридцять років тому. Чому - читайте докладніше в матеріалі.
   
 8. iso

  iso Well-Known Member

  "Філарет заявив, що Помісна церква отримає всю нерухомість УПЦ (МП)
  СуспільствоЮрій Братюк, сьогодні, 10:57760
  Після надання автокефалії Єдиній українській помісній православній церкві їй передадуть всю власність Московського патріархату. Про це в інтерв'ю заявив предстоятель УПЦ КП, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
  Відповідаючи на питання про подальшу долю церковної нерухомості Московського патріархату після отримання автокефалії, Філарет заявив, що насправді ніякої власності Московський патріархат в Україні не має.
  За його словами власність церкви в Україні є власністю української церкви, зокрема та сама Києво-Печерська лавра і Почаївська лавра. Свою власність Україна передала в користування українській церкві Московського патріархату, але після автокефалії нерухомість повернеться назад."
  Філарет заявив, що Помісна церква отримає всю нерухомість УПЦ (МП)

  До повного щастя Україні бракує загострення міжконфесійного протистояння
   
 9. Leopold

  Leopold Member

  Україна - національна країна, тому помісна церква потрібна, як кисень. Таку церкву необхідно було зробити ще у 1991 році, але в той час не було кому. УПЦ КП у 1993 році створив Кравчук, щоб мати вплив на москалів. Погано те, що він швидко втратив владу і тему не розвинув.
   
 10. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Так, схоже, що це може бути ТИМ цвяхом на дорозі, який призведе до точки неповернення (
   
 11. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Не турбуйтеся за мене, я швидко надолужу пропущене.
   
 12. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Суєта суєт....
  Наближається Нова Епоха - Епоха Святого Духа. Всі існуючі церкви отримають своє по діяння їх. Раджу не поспішати з рішенням попереднього питання, а навернутися до істинного, живого Бога і Господа нашого, Ісуса Христа. Покаяння, милосердя і терпіння - ось ваша рятувальна паличка.
   
а де твій аватар? :)