Українська економика: монополісти, Кабмін і тарифи

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем Silver bullet, 14 гру 2018.

 1. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member

  Скільки років країна має незалежність, але досі має стійке лоббі, яке не дає нарощувати видобуток свого газу, запаси якого такі, що зможемо навіть експортувати на південь і на захід. Це щоб брали російський - чи на кордоні з Рашею, чи на кордоні зі Словакією - ті ж яйця, тільки в профіль.

  Я вже втрачаю надію, що проблему з газом взагалі можна вирішити. Вже така патріотична антиросійська влада, чому нема сприяння нарощуванню свого видобування?
  Якщо раніше боялися Рашу - та її всі на пострадянському просторі боялися (пам'ятаєте страшні аварії на газогонах в Туркменістані, після яких туркменбаші, зрозумівши з ким має справу, законтрактував увесь свій газ Раші) , то зараз вже все в нас здійснилося, чого боятися?
  Чого Гіркін з'явився не де не будь, а в Слав'янську? То в Донецьк він побіг, бо не дочекався там російської армії.
  А що Росія зробила з Азербайджаном і Армєнією? Спочатку спланувала провокації з перевдяганнями та масовими вбивствами, потім довела таки між об'єктами справу до справжньої війни - і на обидві сторони постачала зброю.
  І це пекло через конкуруючий газогон в Європу.
  Воює в Сирії теж через нафту та катарський газ.
  В Чорному морі біля Криму теж є інтерес...
   
 2. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Ви це серйозно - у нас патріотична антиросійська влада? о_О

  @Silver bullet, дивіться
  - патріотична антиросійська бере і влада кричить про відмовлення від рос. газу. Виглядає вона дуже патріотичною і антиросійською. А на ділі? Дивіться ролик вище.

  - купа крику і реклами про розрив Договору про любов і дружбу з рашкою. Виглядає вона дуже патріотичною і антиросійською. А на ділі? Заключаються договори про ТВЕЛи до якогось там року, а сам Договір про любов і дружбу з рашкою будуть /може/ розривати аж в лютому наступного року.

  - в країні вводиться воєнний стан, а ключові галузі в енергетиці, в газі, в нафті прямо чи через підставні прокладки належать російським і проросійським фірмам

  ...
   
 3. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member

  Отож і питання. Була б ригівська, тоді б питань не було. Ігорю, це страшне.

  І ще порохоботи носяться з президентом, безвізом і томосом. Перейменувати церкву московську указом запросто.
  А олігархи-монополісти, виявляється, не мають приналежності - аби б ділилися. Коболєв якось видав, що облгази - це фірми Роги та Копита без статутного капіталу, бо в них тільки власність на ті облгази, столи та стільці і компи, і що з них візьмеш. Газогони ж державні. От нащо тоді прокладка-Фірташ заробляє в Україні? Йому Янукович майже всі облгази передав.Зараз Фірташ живе в Європі і качає гроші за транспортування газу по Україні споживачам.
  Чому це не можна змінити? Де парламент, де уряд?
   
 4. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Я на початку теми запостив ролик про Яценюка - там вся відповідь.
   
 5. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member

  Цікавий коментар одного бізнесмена прочитала, дуже цікаво, як на мене. Стаття про стан російської економики, а коментарі - про нас)
  Статтю навіть можна не читати, а читати ті кілька коментарів - їх 5.
  Болтаемся около нуля, с перспективами снижения
   
 6. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member

  Елла Лібанова, перша за всю історію жінка-академик по відділенню "економіка" в Дзеркалі тижня
  Элла Либанова. Страна глухих.

  Велике цікаве інтерв'ю.
  А ось те, про що ми тут товчемо порохоботам:

  — Потому что неравенство — основная причина нашего стояния на месте. Неравенство не обоснованное, чрезмерное, которое не опирается на труд. Предположим, я понимаю, как Билл Гейтс заработал свое состояние. Однако про то, каким путем заработали свои состояния ряд наших миллиардеров, мне даже говорить неудобно. Я понимаю, как это произошло и благодаря чему. И вот рядом с ними живут люди, которые бедны. И не потому, что они плохо работают, а потому что люди, находящиеся у власти, не хотят заплатить им заработанное.

  Я вспоминаю на этот счет выступление одного работодателя 20-летней давности. Перед огромным залом он долго рассказывал о том, как хочет, чтобы его работники ездили на "мерседесах", как хочет платить им высокие зарплаты, но не имеет такой возможности. В это время, сидя в президиуме, я наблюдала за красивыми движениями то его руки в часах ценой в пять зарплат топ-менеджеров, то ноги — в не менее красноречивых туфлях. Такого количества дорогих автомобилей, как в Киеве, я не видела нигде в мире. Ни в Штатах, ни в Европе не кичатся своими доходами. То есть мало того, что накрали, так они еще и выставляют это. Конечно, людей это не удовлетворяет. Но я абсолютно убеждена, что мы должны бороться не за то, чтоб у них забрать, а за то, чтобы не дать красть дальше. Это разные вещи. Потому что если мы у них сегодня заберем и поделим на всех, то завтра появятся другие, которые тоже начнут красть. И мы пойдем по второму кругу этой спирали.
   
 7. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member


  — На какой круг спирали мы зашли, выстраивая у нас, по вашим же словам, экономическую модель с дешевой рабочей силой, свойственной странам третьего мира?

  — Ну здесь мы, похоже, курсируем где-то в зоне Бермудского треугольника. Главное — не стать в итоге кораблем-призраком, который недавно выплыл из столетнего небытия. Разоренный, ржавый и без команды.

  — Точнее, нас в эту гиблую зону намеренно привели.


  — Да, это выбор нашей экономической элиты. Той самой, которая сначала разокрала советскую собственность, а потом навязала стране выгодную ей модель экономики. Я очень грубо сейчас сказала. Но приватизация, которая прошла в России и у нас, когда за бесценок по ваучерам по карманам разошлись тысячи больших и малых предприятий, была очень большой ошибкой. Не все так считают. Некоторые утверждают, что именно благодаря этому удалось создать собственника. Я так не считаю. По моему мнению, нужно было идти путем Восточной Германии. Где продавали, условно, за две марки, но под определенные обязательства, которые касались модернизации оборудования, разнообразия ассортимента и прочего. То есть продавали не собственность, а, скорее, возможность на этой собственности зарабатывать.

  Возвращаясь к нашим рычагам, способным перевести экономику на новые рельсы, скажу, что четвертым из них можно считать критичную необходимость повысить заработную плату в бюджетной сфере. Причем существенно. Сегодня предложение по зарплатам врача и медицинской сестры в Украине в 10 раз (!) меньше, чем в той же Польше. Ну скажите мне, пожалуйста, кто ж здесь останется? Что мы вообще делаем?

  И не надо мне рассказывать, что нет денег! Если есть возможность платить топ-менеджменту госпредприятий столько, сколько мы платим, то значит деньги найти можно. Хотя бы ограничив зарплату этого самого топ-менеджмента. Как по прямым выплатам, так и по опосредованным. Мы же прекрасно знаем, что есть возможность заплатить не прямо, а в виде бонуса, премии или надбавки.

  — В реформе госуправления и госслужбы изменение процентного соотношения в сторону фиксированного оклада было одной из ключевых норм. Увы, учесть реально этот нюанс, видимо, оставили потомкам. А самим же надо как-то жить… И пусть ко всем чертям валится эта "надежная", как ее представили Европе, стена.

  — Здесь должен быть жесткий контроль. Причем как со стороны государства, если это госпредприятия, так и со стороны Антимонопольного комитета, если это монополисты. Потому что последние все равно собирают деньги с населения. Что мы прекрасно все понимаем.

  Необходимо вообще изменить систему стоимости публичных услуг. Всех без исключения. Это и тарифы на ЖКХ, медицинские и образовательные услуги. Если это платная услуга, то ее стоимость должна быть понятной. Не столько простому человеку (ибо разобраться в методике расчета цен непросто), но независимому специалисту, эксперту — обязательно.

  Причем должен быть понятен механизм оплаты этих услуг. Какую-то часть платит бюджет — государственный или местный. Какую-то — страховой фонд. И какую-то часть оплачивает население. Но все это должно быть четко и прозрачно.

  Вообще мне кажется, что основной проблемой нашего государственного управления является то, что у нас не выписаны процедуры. Это лишило бы чиновника возможности принимать решения и обязало выполнять инструкцию. Все. Никаких вариантов. Я вообще против каких-либо вариантов в госуправлении. В частном секторе — да. Там, где есть риск, где стартапы и прочее.
   
 8. mypucm

  mypucm Well-Known Member

  Елла Лібанова завжди пише дуже цікаво :good:
  шкода, що іноземною мовою :sad:
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 9. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Войціцька: «Гарант корупції йде, але його корупційний спадок «Роттердам+» залишається»

  Депутат «Самопомочі» Вікторія Войціцька закликає парламент і спікера парламенту сприяти якомога швидшому розгляду законопроекту 8626 про внесення змін до Податкового кодексу щодо здешевлення електроенергії.

  «Люди мають платити справедливі тарифи, а не збагачувати олігархів за рахунок власного збідніння», – наголошує Войціцька.

  Законопроект 8626 було зареєстровано ще восени минулого року. Документ має усунути корупційну схему «Роттердам+» і призведе до зниження ціни на електроенергію на 15%. Але дуже дивним чином ані друзі П. Порошенка, ані Ніна Южаніна не виносять цей законопроект на комітет.

  Представниця «Самопомочі» обурюється: «Увесь цей час ми платимо понад мільярд гривень щомісяця корупційної ренти олігарху Ринату Ахметову».

  Войціцька наголошує: «Люди висловили вотум недовіри гаранту корупції і позбавили його президентства. Але його корупційний спадок все ще залишається, в тому числі і славнозвісна формула «Роттердам+». Час змінити і це».

  (с)
   
 10. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member

  Звісно, чому не вносять. Як Порошенко придбав енергопакет, так і Роттрердам+ з'явився. Но нічого, далі буде.
   
  • Подобається Подобається x 1
 11. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Думаючим для роздумів

  Видобуток власного газу в Україні

  Рік Газ, млрд. м³
  2010 - 19,100▼
  2011 - 20,100▲
  2012 - 20,180▲
  2013 - 21,500▲
  2014* - 20,500▼
  2015* - 19,900▼
  2016* - 20,100▲
  2017* - 20,500▲
  2018* - 21,000▲

  - Кому вигідно, щоб Україна не видобувала власного газу?
  - Хто володіє основними активами газовидобування в Україні?
  - Чому Україна так мляво збільшує видобуток власного газу?

  Газова промисловість України — Вікіпедія

  ДУМАЙ!
   
 12. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member

 13. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member

  Шість кроків до енергетичної незалежності України / Український інститут майбутнього
  Що важливо додати до цього немаленького матеріалу.
  Саме на енергетиці зросло багатство наших головних олігархів.
  АЛЕ! Є і ще один найважливіший факт- мільярди доларів, вкрадених на енергетиці, осіли не тільки в кишенях олігархів: Фірташа, Ахметова, Григоришина, братів Суркісів, Тимошенко (під час перебування її в бізнесі), Курченко. Порівняна кількість грошей осіла в кишенях політиків і перш за все в кишенях перших осіб: Кучми, Лазаренка, Медведчука, Ющенка, Тимошенко (прем'єра), Януковича, Бойка, Порошенко.

  Саме тому, що енергетика виявилася головним бізнесом президентів і прем'єрів, саме тому вона у нас розвалилася. Тому що красти на імпорті енергопродуктів та продажу населенню виявилося надзвичайно вигідним для влади. При повному схваленні і мовчанні населення.
  І мова документа про те, що це можна припинити. Але тільки з появою влади,
  ЯКА НЕ БУДЕ ЗАРОБЛЯТИ НА ЕНЕРГЕТИЦІ.
  Ось тому владу слід було неодмінно змінити.
  Не факт, що нові будуть виконувати цю програму. Але вступив в частку з Медведчуком на постачання газу і ДТ,а з Ахметовим на теплової генерації, Порошенко - гарантовано не став би цього виконувати - ОН НА ЦЬОМУ РОБИВ БІЗНЕС.
   
  • Інформативно Інформативно x 1
а де твій аватар? :)