Таким колись був Львів. Старі фото

Тема у розділі 'Фото', створена користувачем Марта2, 9 гру 2007.

  1. moskal

    moskal Active Member

    Открытие лотерейного киоска во Львове на ул.Академической в 1933,ул.Зеленая 1941,угол Франка[​IMG][​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 10
  2. Bremse

    Bremse New Member

    Доброго дня,
    я от пробую зрозуміти звідки зроблене це фото. На сайті де я його знайшов пише що це Городоцька. Але якщо подивитися на саму церкву Юра то так вона може виглядати хіба-що десь з Бандери (дзвіниця з лівого боку). Але будинків таких як на фото на Бандери не було (будинки явно нагадують Городоцьку). Можливо в когось будуть ідеї?
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Molv

    Molv New Member

    Під час друквання фотографії негатив (плівку) могли просто обернути "навиворіт".
    Сама колись ненароком так робила :).

    Ось імовірна вихідна фотографія.
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 24 лис 2010
    • Подобається Подобається x 4
  4. victorys

    victorys позитивчик :)

    ось знайшла фото церкви юри з верху
    [​IMG]

    на мою думку фото зроблене з Городоцької десь вище цирку, можливо з місця де тільки починається спуск...більше ідей нема :dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Molv

    Molv New Member

    Те дерево ще й досі там росте і під ним продають всяку всячину, а вліво іде вул. Судова.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Bremse

    Bremse New Member

    Тоді чому надпис зліва тепер дзеркальний?
    І тепер складається враження що справа вулиця іде на спуск а не на підйом як повинно-би було бути.
     
    Останнє редагування: 24 лис 2010
    • Подобається Подобається x 4
  7. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Дуже влучне зауваження, але там по напису можна зорієнтуватись ;)

    Якщо глянути на розташування штирів, то видно, що передні не симетричні до задніх вищих, а трохи лівіше. Значить фотограф стояв не прямо до площини тої стіни церкви, а правіше (відхилення приблизно 45'). Я на карті приблизно намалювала сторону, на якій треба шукати необхідні будинки. Якби у Вас було більше фото, то можна було б спробувати дізнатись яка це була вулиця (може там є якась табличка).

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. YUST

    YUST Well-Known Member

    То ця фотка навиворіт обернена, бо, як вірно хтось вже зауважив, критерій - написи навиворіт. А на автентичній (попередній) фотці написи правильні.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Bremse

    Bremse New Member

    Знову не сходиться:
    якщо брати ракурс, який правіше то вигляд церкви Юра буде наступний. Тобто дзвіниці не видно взагалі. Отже фотограф повинен був стояти десь на Бандери лівіше від головного корпусу Політеху. Але тоді виникає інше протиріччя: вулиця на фото іде під кутом, якщо зробити такий ракурс з Бандери то вулиця буде перпендикулярно до лінії фото.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Там вже виходить кут більший.
    Щодо нахилу вулиці, то рекомендую не брати його під увагу, бо його аж так виразно невидно, та і фотограф міг трошки нерівно тримати фотоапарат, а точніше нерівним міг бути поставлений штатив (бруківка все таки - то не рівна поверхня :) )
    А є дата - коли фото зроблене?
     
  11. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Мені це нагадує погляд з вулиці Городоцької. Тільки тепер цей проєм між будинками забудований. (Фотошоп 18 століття однако ;) )

    Там видно, як Городоцька пішла вліво вниз...

    По сонцю - це вечір влітку - сонце перед заходом...
     
    Останнє редагування: 25 лис 2010
    • Подобається Подобається x 3
  12. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  13. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Точно! А чи часом дах будівлі, яку видно на фоні церкви Юра не є привокзальним базаром? А в принципі це може бути навіть площа Кропивницького, просто ще не був збудований костел Ельжбєти. Навіть не знаю що казати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Моя версія була помилковою, бо тоді б дзвіницю не було видно. Непомітила, що вона настільки нижча за центральну частину, тож при мому куті вона була б ціла позаду. Тому треба крутитись в другу сторону. Але ті штирі тоді не дають спокою.
     
  15. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Задалеко. Як на мене це через проєм будинків 95-103, яких не було. Знимку зроблено з точки Городоцька 78 (107 навпроти). Це видно з кута зору фігур на церкві...

    ---------- Додано в 16:37 ---------- Попередній допис був написаний в 16:36 ----------

    Які штирі?

    ---------- Додано в 16:39 ---------- Попередній допис був написаний в 16:37 ----------

    Колії вже є, це після 1900 року фото...

    ---------- Додано в 16:40 ---------- Попередній допис був написаний в 16:39 ----------

     
  16. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    На церкві. Вони не симетрично дивляться на старому фото, тому і думаю, що фотограф мав би бути правіше. Хіба що не настільки правіше, щоб дзвіницю було видно.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Ні. На собор треба дивитися зліва. Тоді дзвіниця теж зліва. На фото видно 3 штирі. Центральний зміщений трішки вліво. По цьому і можна встановити кут на карті. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Ну як зліва, як штирі зміщені вліво? ;) Напраки вправо треба відійти, щоб таке побачити. Тому, якщо по Вашій карті орієнтуватись, це буде на один провулок далі вправо ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Я мав на увазі, що на фото зображені на передньому плані західні 3 штирі собору. Дзвіниця зліва. Між дзвіницею і спорудою є проміжок на фото. Якщо дивитися з півдня, то ширина споруди значно ширша на рівні дзвіниці, ніж з заходу чи сходу. Але поскільки дзвіниця зліва, то фото такого плану можливе або з півдня, або з заходу. По невеликій відстані між дзвіницею і собором можна приблизно промалювати лінію на плані. Як на мене адреса точки з'йомки орієнтовно - Городоцька 76,78,80. На фото вино 3 будинки з адресами 93,91,89. На плані по тіні ви можете їх побачити (тінь від сонця падає на вулицю Городоцьку) Наступних будинків 93, 95,97... ще не було...???

    Що до шпилів, мав на увазі, що вони зміщуються вліво відносно осі. Отже треба підніматися вище по Городоцькій, щоб побачити такий ракурс, відносно повного перпендикуляру до західної стіни.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Bremse

    Bremse New Member

    Цілком згоден. Нарешті зрозумів цей ракурс. Принаймні моя помилка в аналізі полягяла в тому, що не зауважив що дзвіниця знаходиться не по центру церкви а в куті.


    В такому випадку дійсно фотограф повинен був бути десь в районі вулиці Марка Вовчка. Тут вже потрібно врахувати те що нахил вулиці ще не повинен бути сильним бо на фото нахил мало помітний.
    Оскільки за спиною фотографа будинків немає то можна припустит що це якраз і є вулиця Марка Вовчка.
    Переглянути вкладення 1782
    Думаю що принаймні один з будинків на фото повинен був залишитися - подивлюся при нагоді.
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)