Станіслав Лем

Тема у розділі 'Видатні львів'яни', створена користувачем Yurko NOTOCO, 25 лис 2008.

  1. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Аудіокнижка Станіслава Лєма "Високий замок", польською мовою, можна стягнути тут:

    http://peb.pl/audiobooki/807373-hf-stanislaw-lem-wysoki-zamek.html

    Там є ще декілька його аудіокниг!
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    До речі, шановні львів"яни... Станіслав Лєм в своєму "Високому Замку" описує багато львівських вулиць і місць свого дитинства, які йому запам"ятались... Чи ніхто не зустрічав опис і маршрут типу екскурсії по ціх місцях? І чи такі екскурсії проводять? Дуже цікаво було б знати...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Тільки-що достовірно взнав, що Станіслав Лєм - єврей! Я думав, вірніше, не думав, не задумувався, а якось само собою вважав, що поляк. Хоча - для мене з моменту отримання цього знання - зовсім нічого не змінилося. Лєм - геній. Тільки-що прослухав його автобіографічну аудіокнижку польською - "Wysoki zamek", і впевнився ще раз і ще раз...

    Але я не можу "розписуватись" за всіх - чи для когось має значення його семітське походження?

    Якщо хочете - пишіть мені в "приват".
     
  4. Oxid

    Oxid Well-Known Member

    А вулиці Лема у Львові нема...
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. iso

    iso Well-Known Member

    Сподіваюся, що і для Лєма-також;).
    При такій толерантності, мабуть те, що Лесь Курбас напівєврей, теж для Вас нічого не змінить:good:
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Не вважаю свою "толерантність" аж "такою". Просто національність людини не має жодного значення для мого сприйняття її, так само, як і колір її шкіри - бо ні те, ні інше не є заслугою людини. Тим більше - то не може бути її тавром.

    Щодо Леся Курбаса - то його новаторські розробки для українського і світового театрального мистецтва - для будь-якої освіченої та зацікавленої людини - беззаперечні. Його "оцінила" і совєцка влада - бо він "встиг" і Біломорсько-Балтійський канал будувати, і "попасти" на Соловки... Де його і розстріляли.

    Як ви кажете, напівєврея Курбаса (також не задумувався про його походження) - елементарно знищили за "український націоналізм" та "шкідництво у театрі"...
     
  7. A_l_e_x

    A_l_e_x New Member

    сьогодні в жж прочитав, що польське міністерство науки і вищої освіти проводить конкурс на найкращу назву першого польського супутника, поки що Лем лідер
    http://www.nauka.gov.pl/na-skroty/konkurs/
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Цікаво, що серед варіантів назв немає слова "Копернік", мабуть тому, що такі назви вже були не раз.

    ---------- Додано в 15:24 ---------- Попередній допис був написаний в 15:23 ----------

    Все-таки несправедливо - забути про такого земляка...
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. wasiliska

    wasiliska миється в бані

    а я впреше прочитала Лема лише тому, що твори цього письменника дуже любив читати коханий мужчина. я тоді була юна-преюна, не знала, що Лем - зі Львова. Переклад був українською - "Повернення з зірок", тож я чомусь вирішила, що його написав "наш", радянський письменик....
    смішно тепер стає, коли згадую....
     
  10. gaspo

    gaspo Member

    А я недавно прослухав аудіокнигу "Футурологічний конгрес" Лема.
    Дуже іронічна книга. Але тепер перейду до його серйозніших речей. Бо таке враження, що у "Футурологічному конгресі" суцільний стьоб :)

    До речі щось про Лема і Львів писав Винничук у своїх "Таємницях львівської кави".
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Недавно где то читал о Львове Лема, постараюсь найти. Но экскурсии есть, например http://natalitur.kh.ua/ukraina/lvov/item/141-priem-vo-lvove.html
    Львов глазами Станислава Лема (застройка города эпохи модерна)
    «Высокий замок -был из каждого из нас тем, чем является для христианина- небом» Станислав Лем.
    Станислав Лем - известный польский писатель- фантаст, живший в 20 столетии. Уроженец Львова, в 1968 г. написал автобиографическую повесть – «Высокий замок». Его книга положена в основу этого экскурсионного маршрута ( автор фантастических новелл: «Человек Марса», «Астронавты»,«Солярис».Большинство его предсказаний перестали быть фантастикой…..Главный корпус львовского Университета. Проспект Свободы . Путешествие улицей Академической - посещение кафе «Галка». Ул. Подвальная (Доминиканская гимназия, где учился Станислав Лем). Гора Высокий замок. Доминиканский собор. Площадь Рынок. Площадь Ивана Подковы. Продолжительность 4 часа (пешех.)

    ---------- Додано в 17:41 ---------- Попередній допис був написаний в 17:13 ----------

    «Мои предки были евреи. Я ничего не знал об иудейской религии. Ни об еврейской культуре. Собственно, лишь нацистское законодательство просветило меня, — писал Лем. — Немцы убили всех моих близких, кроме отца с матерью». Отцу удалось, задействовав свои связи, выправить своей семье фальшивые документы. Только благодаря этому Лемы избежали депортации в гетто и уничтожения. Не спасло бы семью ни то, что крещены, ни то, что отец — австрийский офицер. По Нюрнбергскому закону, он был евреем.

    Размах массового убийства и случайность, с которой в этой системе сопряжены жизнь и смерть, стало уроком, который впечатался в сознание молодого Лема и остался с ним на всю жизнь. «Практика показала, что жизнь и смерть зависят от мельчайших, пустячных обстоятельств: по этой или той улице ты пошел, явился ли к своему знакомому на час или на 20 минут позже, закрыто или открыто парадное во время облав», — писал человек, ставший в дальнейшем автором книги о Великой Случайности.

    Лем никогда ни словом, ни строчкой не высказался по поводу Холокоста — несмотря на происхождение, опыт страха и выживания. Возможно, он и правда никогда не чувствовал себя евреем и не видел смысла в подобных оценках. Он вообще был склонен скорее к обобщенным, глобальным суждениям о человеке и человечестве, чем к оценкам отдельных поступков и социальных систем. Человек — независимо от социальной или этнической принадлежности — «обезьяна, которая способна сделать острейшую бритву, чтобы перерезать горло другой обезьяне». Непосредственно уничтожению евреев посвящен только маленький эпизод в «Гласе господа», в котором Лем со свойственной ему эмоциональной скупостью и склонностью к «разламыванию игрушек» возвращается к опыту нацистского еврейского погрома.
    http://www.zn.ua/3000/3680/69363/
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Дуже цікавою для розуміння поглядів Станіслава Лєма є історія зі зйомками фільму "Соляріс" Тарковським. Фільм, до речі, отримав Гран-прі Каннського фестивалю і регулярно при опитуваннях з"являється в списках найвидатніших фантастичних фільмів всіх часів.

    Ось що писав Лєм:



    ---------- Додано в 22:34 ---------- Попередній допис був написаний в 22:25 ----------

    Ну... Лєм любив посміятися з землян так, що луна йшла у Всесвіт... :)))
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. kitana

    kitana Banned

    Напевно Лем був би задоволений лише фільмом, що знятий за його власним сценарієм. :)
    Було б дивно, якби Тарковський не переінакшив все по-своєму. Він не знімав екранізацій, а завжди творив авторські фільми. :)


    А це Лем казав про фільм Содерберга:

     
    • Подобається Подобається x 2
  14. FourA

    FourA Дуже важлива персона

    Станислав Лем - один из моих любимых писателей. Моё знакомство с его произведениями началось почти полвека назад. Любая прочитанная человеком книга формирует его характер, влияет на его "Я", но есть книги, которые в этом создании внутреннего мира человека играют особую роль. Для меня одним из таких авторов, которые в значительной мере повлияли на то, каким получился мой внутренний мир, является глубокоувааемый мною Станислав Лем. Я почти сразу же познакомился с его биографией, знал, что он родился во Львове. Кстати, о том, что он еврей, я узнал только сейчас, на сайте, - это для меня ни тогда, ни сейчас не имело практически никакого значения. На меня большое впечатление призвели его "Солярис", запомнилось "Возвращение со звёзд", а также "Непобедимый". Прочитал практически все его рассказы. К своему стыду, его философские книги начинал читать, но так и не дочитывал до конца. Вероятно, в этом виноват всё-таки не С.Лем. Скорее всего, я не мог смириться с внутренним противоречием между тем, чего я ожидал от его книг, и от того, что я читал в них....
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Я фантастику в старшому шкільному віці любив і перечитав всю класику наукової фантастики - Кліфорда Саймака, Гаррі Гаррісона, Бредбері, Стругацьких, а за Лема так і не взявся. Тільки нещодавно прочитав "Солярис" - він мене просто розірвав. Відчуваю що якраз тепер прийшов час мені читати Лема, це дуже дорослий і глибокий письменник, примушує задумуватись над багатьма речами.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Т.е. вы Лема не относите к классикам?
     
  17. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Відношу, малося на увазі всіх крім Лема.
     
  18. a.ilchenko

    a.ilchenko Well-Known Member

    Первым я прочитал Непобедимого... Очень понравилось. Особенно теория механической эволюции...
    Это потом уже читал Солярис, Возвращение со звезд и тд и тп

    В общем, ставлю выше А. и Б. Стругацких.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Hyligan

    Hyligan Іронічний

  20. innaSl

    innaSl Member

    Дідусь сучасної наукової фантастіки.
    Виросла на його творах
     
а де твій аватар? :)