Сканування фотоплівки на цифру

Тема у розділі 'Наука і технології', створена користувачем Коммунарец, 16 лют 2017.

  1. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Маю багато фотоплівок 35 мм чорно-білі та кольорові негативи ще з 70-х. Хочу перевести їх у компьютер. Сканери звичайні не підходять, а спеціальні занадно коштують (хоча інфа різна, як і типи сканерів). Дивився в інтернеті з пристроєм для звичайного сканера (див. вкл.)- спробував, але якось не так... Обіцяли, як на вкладці 2 буде. А ще з фотошопом чи іншою програмою наклікатися треба...
    Спробував через айтішніка - каже давай завдаток 3000 грн. А сканування одного кадру по інету до1,5 грн, звісно можуть дати скидки... А у мене кадрів до 3000. Що хто порадить?
     

    Вкладення:

  2. iso

    iso Well-Known Member

    В першу чергу ще раз переглянути - чи все потрібно увіковічувати:)
     
  3. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Ви уявляєте, яку треба мати пам'ять, щоб вирішити таке? Хоча дещо можна і так не робити - комсомольців на квитки або новорічні "Звезды зарубежной эстрады" з телеящика.
     
  4. maksimx

    maksimx миється в бані

    та да, це супер-пупер неможлива задача
     
  5. Мій чоловік -надцять років тому сувнував з рамки на сканері, попередньо вирівнюючи і розрізаючи... потім, редагуючи. Якщо б для когось, то 1,5 гривні мало :)

    Татові свому пару років назад придбала Jumbl - ніякої голвної болі з намочуванням, виправлянням, розрізанням плівок . У ваших краях не знаю, де придбати, але ось така штуковина
     
  6. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member


  7. Рамка у сканері на 4 чи 5 кадрів? тому плівку треба розрізати. Якщо вона попередньо була у скрученому стані, то при скануванні, нерівності дають нерізке зображення; особливо кутки кадра і перший і останній кадр. Тому, перед тим, як плівку розрізати, її треба намочити (не пам'ятаю, чи він додавав гліцерину, щоб не тріскала, але точно знаю, що то була дистильована вода), потім дати висохнути у розпрямленому стані (днями не могла знайти свої босоніжки на корковій підошві, - бо вони використовувались як тягар :) ) і лише тоді - розрізати.

     
    Останнє редагування: 6 кві 2017
    • Подобається Подобається x 1
  8. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    @Солоха Конотопська, ви праві. Старі радянські негативи тяжко сканувати з-за іхньої жорсткості з часом. Мені колись робили з сучасної кольорової плівки - то не розрізали, навіть зараз можна робити з тих скан. А от зі старих, це точно, буде морока... Вони скоріше зламаються, ніж розігнуться :sad::scare:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
а де твій аватар? :)