село чи місто

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем duncan, 20 бер 2010.

?

чи хотіли б ви жити в селі?

  1. о, так!!! це моя мрія!

    53,3%
  2. бррр... я люблю асфальт та запах бензини.

    46,7%
  1. ange ou?

    ange ou? Well-Known Member

    люблю деревню, но жить там бы не смогла. даже не потому что много работы. размеренность, однообразие и тишина - может когда-нибудь мне и будет этого хотется, сейчас - только в качестве отдыха :)
     
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Доброго ранку.

    Ти диви, яка гарна тема сумує )
    Тре голосувати і писати свої думки ;

    [​IMG]

    зі

    перечитав всі дописи в темі[​IMG] - капєц, які вони... кхм... недолугі)))


    Нє, ну от дивіться:
    Селянин має жити в селі ,міщанин в місті.Правда, як товпа суне з церкви,то обличчя майже всі сільські.Але бахурі в подвір"ї вже бігають з тоньшими рисами лиця.

    От про що це написано?
    То писав хтось притомний? Мабуть городськой, нє? ;
     
    Останнє редагування: 8 лип 2020
  3. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    народився і живу в маленькому райцентрі - шо мені, розірватися? :dntknw:
    схиляюся до сільського способу життя...
    але не агропром, а дрібне фермерство...
    ніяких тварин... тільки садівництво...
    трохи інтернету, в міру,
     
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ну, в світлі даної теми "маленький райцентр" ще не значить, що це вже місто, або що це ще село :)

    @Lanktocha он живе в межах міста, а має кусок землі і навіть мусет тримав курей, але він себе відносить до паньства і навіть дещо їсть руками /то він сам так казав/. Ви виділи пана, котрий би їв руками?;

    А Стартер он взагалі каже, що село це спарене молоко, кури-гусе в дворі, коґут, який буде о четвертій ранку, хрюкання півсвинка за стіною... )))

    По мені, "село чи місто" це не гаряча вода в крані і не когут на подвір"ї, а ціле світосприйняття ;

    Бо, наприклад, у мене в хаті холодна і гаряча вода є весь час, круглий рік і цілодобово. Але все одно інколи хочеться покрутити на криниці корбу, витягнути води і напитися просто з відра.
    А городський весь час мусить пити з крана або з пластикової пляшки перероблену і оброблену хто зна чим воду.


     
  5. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Питання дивне, бо дивлячись яке село чи яке місто. І для якої категорії людей, і яка у них мета... Молоді, яким вчити дітей і самим шукати роботу, кращі умови будуть в місті (великому). Бо з райцентрів їдуть діти поступати вчитися в обласний, та і робити теж.
    А як літом в яблуневому чи вишневому садочку, де поряд річка з рибою, чи лісок з маслюками і вода в криниці, то хто сперечатиметься..Рай.
    Зимою краще в місті. Зимою можна ходити по театрах та концертах у вільну годину.
    От так і ми з чоловіком живемо: зимою в місті, а як стане тепло - в заміському будинку,де і діти з внуками бувають.
    Дистанційно робити можна: і ми, і дочка робимо нормально. Синові трудніше - у того перед ним кілька компів і він посеред них в навушниках - як сяде з цим хазяйством на веранді дачі - тікайте всі куди хочте).
    Коли ось було спекотно син з родиною ходили до басейну, що від них за три дома: вислав мені на телеграм фотки - нікого не було, бо ранок, поряд кафе, великий блакитний басейн, дітлахи радіють.
    Все має свої переваги, дивлячись що тобі треба.
    Є пословиця - "де народився - там і згодився".
     
  6. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Як малі підуть в школу, то захочеться, щоб школа була як треба. Як дитина здібна, то в який-небудь спецліцей. Бо нема в тому ніякого секрету, що сільські школи поступаються міським. В місті конкуренція, з вчителів "виживає найсильніший". А в місті одна вчителька по старинці щось розказує. А молоді талановиті вчителя пристосовуються в містах.
    Звичайно, є виключення.
    От зараз ЗНО всі здають, і "за сало" в ректорат не поступити, тому діти з періфірії на бюджетні місця майже не попадають. Тільки контракти, тобто на платне. Бракує знань.
     
  7. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    На додаток всі дошколята десь в місті ходять (для розвитку). Наш малий (5 років) ходив на "Винахідник","Ментальну арифметику".
    Починається розвиток ще до школи - це дає базу.
    Мої діти вчилися в гімназії, туди поступити було важко: треба було 20 слів в минуту читати, і тести були важкі. Але брали тільки з 7 років, не те, що зараз. І великі були вимоги потім: щоб отримати 3 треба було постаратися так як в звичайній школі на 5. Може є вибір для дітей і в невеликому місті, чи великому селі.
    З іншого боку, не всім треба вища освіта. Є люди, що і без неї прекрасно пристосувались: пасіка, садівництво,теплиці та ін.
    Є і такі(дівчата), що з вищою освітою сіли дома, а чоловік годує родину.
     
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Так про це і мова ;
     
  11. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Я знаю в під'їзді мабуть десяток людей, мої діти ще менше. Але вітаємося, якщо біля ліфта стикаємося.
    Через стінку хлопчик з нашим малим в садку в одній групі.Поряд наші двері. Як його звуть - ми знаємо, як звуть його сестричок\ маму\папу-ні.
    Це нормально, ніхто не лізе до чужих, поки нема зустрічних знаків. Мене це не напружує. На дачі сусід купив ділянку за межею, стриже зараз свій участок, я не знаю як його звати, який зовні не дуже придивлялась -могу не впізнати, як буде поряд і не поздоровкатись. З жінкою якось поговорили, вона сказала своє ім'я. Зараз я вже його забула) так і живемо)
     
  12. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    та ви мабуть того... інтроверт? :facepalm: :pardon:
     
  13. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    може бути)але я і поряд щось мало бачу охочих до чужої інформації людей.
    Виключення - моя свекруха. Та задає дуже багато питань, як для її старого, навіть древнього віку.Все їй надо.)А так всі зайняті своїм.
     
  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    Люди мабуть отримують інформацію з інтернету та телевізору :scratch_one-s_head:
    неясно, про що питати сусіда у місті :dntknw:
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Так розмова ж не про "охочих до чужої інформації".
    Розмова про банальне виховання і ввічливість.

    Не обов"язково знати ім"я, колір очей і ким працює.
    Але привітатися і мовити "Дайбожещисті " це ж як дихати, нє? ;
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Погоджуюсь. Та здоровкаємося тут на масиві з усіма. Із вікна машини визирають і здоровкаються, коли мимо їдуть. Тільки часто хто це?питання.
    Усього 180 садових ділянок. Сади ці з 1991 року. Звісно, поперепродувались які-то. Ну може з два десятка знаю в обличчя, в основному тих, з ким на роботі стикалась. Буває, вечорами барбекю можемо організувати, можемо на чайок запросити. До мене рідко ходять, бо у мене завжди дітлахи - вони потребують уваги і лізуть, куди не просять). А жінки, у яких нема онуків, і навіть дітей, тут є...так я ходжу до них))
     
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Наше село +/- 1000 дворів, десь 3500 народу.
    Практично всі вітаються один з одним. Хоча б головою махнуть.

    А якби за мого дитинства якась цьотка пожалілася моїм батькам, що я пройшов повз неї як вона була на городі, і не сказав "Дай, Боже, щастя", то було би мені і читане і писане.
     
  18. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    хіба з людьми вітаються не з власного бажання ? :scratch_one-s_head::scratch_one-s_head::scratch_one-s_head:
    наприклад мені (у справі) треба переміститися із пункту В в пункт А...
    якщо з усіма здоровкатися - я забуду куди йду...
    до того ж - бажати всім здоров'я... це трохи лицемірство, нє? :scratch_one-s_head:
     
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    За Вас не знаю, розповім за себе ;

    От дивіться.
    Я, селюк, приїжджаю до міста в супермаркет. Народу море, швиньдяються туди-сюди і по ділу і без діла. Зі всіма і справді не наздоровкаєшся.
    Але он на дверях стоїть хлоп з персоналу магазу. Проходжу повз, кажу:
    - Добрий день.
    І йду собі дальше

    Потім у відділі крутиться якийсь/якась консультант
    Проходжу, кажу:
    - Добрий день.
    І йду собі по відділі дальше

    Потім до касирки знову:
    - Добрий день.

    На виході, до хлопа з персоналу магазу:
    - Дякую, до побачення.

    Хіба то багато - аж три рази привітатися і раз попрощатися? ;)

    Зато потім той хлоп на дверях вже здалеку усміхається і вітається.
    А через кілька таких контактів ви вже чуть не друзі :)

    Хіба то тяжко?
    Нє.

    То Вам так виглядає з непривички
    Якщо хочете, то почніть при зустрічі не казати "привіт", "здоров", "добрий день", а кажіть "доброго здоров"я".
    Побачите, це навіть приємно ;

    зі
    @mypucm, а от прикиньте, що в наших селах здебільшого вітаються:
    - Слава Ісусу Христу.
    - Слава навіки Богу.

    /ну і похідні від цього вітання на Великодні і Різдвяні свята./

    Як Вам таке? ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    мабуть це прикольно... просто я матеріаліст...
    чому такі приязні відносини між людьми не конвертуються, скажімо, у більшу кількість робочих місць?
    чому люди з висококультурного середовища кудись надовго тікають - на заробітки, чи в міста?
     
а де твій аватар? :)