Сало

Тема у розділі 'Форумна кухня', створена користувачем Un.Known, 22 січ 2013.

  1. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Привезла з України сало. Не надто багато, але досить, щоб постало питання, що з ним тепер робити.

    Поділіться рецептами маринування і не тільки.
     
  2. Markodius

    Markodius Well-Known Member

    в банку і...солі,солі...)
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Банально. Хочеться, аби було ну дуже добре. :)
     
  4. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Я фанатію від сала по- угорськи:) Це смачнюче паприковане сало, гостреньке, дуже добре йде з чорним хлібом:) Оскільки вдома того не готуємо, лишень купуємо, знайшла в неті рецепт:
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Ну тоді...
    І часнику зубочок-два ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Лавровый лист можно. А соль адыгейскую.
     
  7. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    Ввечір викладу рецептик до сала, бо зара нема як. А смакотаааа:)
     
  8. Bambook

    Bambook Persona non grata

    А от мені до соленого сала лавровий лист не пасує. От якщо шпондерок варити чи запікати - тоді так...
    А взагалі додавати до сала будь-що, крім солі, перцю, часнику чи горілки - те саме, що його псувати ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    На 1 кг сала:
    На 1л води-1/3 оцту
    пів ст.ложки солі, можна чуть більше
    перець духм'яний
    Закипіло, кидаєм сало і хай кипить 20 хв.
    Остиває у воді.
    Витягуєм натираєм часником, перцем, паприкою солодкою або гострою
    І в морозилку
    Смачного!
    а, до сала треба доброго самогону і чорний хліб
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Це якраз той випадок, коли перестановка доданків суттєво міняє суму...
    До горілки додають сало.
     
  11. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Василю, це вже як кому ближче. Я люблю поїсти і до того часом трішки випити, а не напитися і до того часом закусити :)

    Ще забули про мелене сало.
    Взяти 50 на 50 соленого і свіжого сала, кілька зубків часнику, перекрутити на мясорубці, поставити в банці в холодильник. Більше нічого не додавати аж до того часу, як треба буде подавати. Перед самою подачею можна додати чорного чи червоного перцю, подрібненого кропу чи навіть дрібно натертої моркви. Намазувати на хліб чи печену картоплю.
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Я запікаю сало по такому рецепту:
    Зубці часнику розрізаю вздовж на прямокутні брусочки, в салі роблю отвори (наприклад хрестовидною викруткою) і нашпиговую сало часником. Відстань між часником близько 3 см. З боків теж нашпиговую. Потім натираю сіллю, перцем. паприкою, аджика або хмелі-сунелі і кладу в поліетиленовому мішечку в прохолодне місце на добу. Далі загортаю в фольгу і в гарячу духовку на 30-35 хвилин. Коли вистигне до кімнатної температури - ставлю в холодильник щоби трохи затвердло.
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Печене сало робимо трохи інакше. Воду прокипятити з сіллю (співвідношення 10:1). Вистудити і на добу в той розчин сало. Потім так само кубиками в нього часник і горошки перцю (трохи чорного, трохи духмяного), зверху зовсім злегка меленим перцем і покласти листочок лавровий, так, щоб його легко забрати потім. Далі так само, як у вас - півгодини на високій температурі і остудити. Але то краще вже зі шпондерком робити.
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Ми робимо так:
    розмішуємо сіль, чорний перець, паприку, товчений часник.
    Бруски сала тим добре намащуємо з усіх боків, в пергамент і в морозилку. За 2 тижні готове.
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Цікаві факти про сало

    [​IMG]

    Багато хто вважає, що батьківщиною сала є Україна, але насправді це не так. Три тисячоліття тому свинячий жир як їжу почали використовувати в Італії. Щоправда, салом годували лише рабів, які цілодобово працювали на каменоломнях. Як виявилося, сало було не лише дешевою, а ще й дуже поживною та калорійною їжею. Ціцікаві факти про салозробили його популярним по всьому світу, а особливо популярне сало в Україні.
    У римлян слово сало звучало як «лярдо». Цікавий факт, але це слово дожило і до сьогодні, однак значення його дещо змінилось. Тепер слово лярдо означає вже не сало, а смалець.

    Сало при помірному вживанні вважається дуже корисним продуктом. Цікавий факт про сало: його калорійність складає 770 ккал на 100 г, що еквівалентно цілому кілограму вареної картоплі або більш ніж півкілограмові курячого м’яса.
    Як не дивно, але сало допомагає схуднути – воно запускає механізм розщеплення жирів. За старих часів теплим смальцем натирали ноги і руки при застудах. Сало здатне виводити з організму токсини і вважається одним із профілактичних засобів для захисту від онкологічних захворювань. Також сало не накопичує радіонуклідів.

    [​IMG]

    У червні 2011 року в центрі Львова, на проспекті Свободи, був відкритий музей сала. В рамках експозиції представлені різноманітні скульптури з сала, а також картини, фотографії та інші роботи художників, присвячені знаменитій українській закусці. Серед експонатів виставки можна побачити фігуру гуманоїда із сала, сальні свічки, шахи, крісло та безліч інших предметів. А головним експонатом музею є копія людського серця, зроблена з сала.
    Цей цікавий факт про сало був занесений до Книги рекордів України.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Я так теж роблю,:good: воно смачне і ріжеться , як вершкове масло :nyam2:
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  17. Olenall

    Olenall миється в бані

    я ще добавляю цибулю не чищену, колір приємний і смак краще
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Dastana

    Dastana Active Member

    а я лушпиння з цибулі, а не цілу. Колір тоді справді золотавий виходить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. manur

    manur Well-Known Member

    Вроді, й стара тема, але мого рецепту не побачив. Нічого особливого, але....

    Солене сало з часом жовтіє і набуває нефайного смаку і запаху (якщо не в морозилці його зберігати). А жовтіє і нефайно пахне воно виключно через те, що розкладаються в ньому залишки крові.

    Коли я набуваю свіжого сала, то бігом роблю ропу. Грію воду, як закипить - закидаю в неї сіль (ну, десь, 1кг солі на 3 л води).

    Сало складаю в посудину (в мене для цього є відерко з харчової пластмаси) на сало кладу кружок з дуба (колись зробив сам 3 такі кружки, причому, частини скріплював дубовими ж цвяхами, тобто, металу там нема ніякого), на кружок кладу 1-2 камінці.

    Ропу остуджую і нею заливаю сало. Писало в рецепті, аби ту ропу фільтрувати, але я ся з тим не бавлю. Всякий бруд в процесі остуджування осідає на дно кастрюлі і зливаю я, поки лиється чиста ропа. Залишки з брудом просто виливаю.

    В ропі сало лежить 3-4 дні. Тоді сало виймаю, споліскую під проточною водою. Стару ропу (часто вона стає досить червоною, бо витягує з сала залишки крові) виливаю. Знов складаю сало у відро, знов кладу гніт і заливаю свіжоприготовленою ропою. І ще стоїть 3-4 дні.

    Сало готове до вживання. Далі є 2 варіанти.

    1. Вийняти сало з ропи, розкласти його на дошки або підноси, аби стекла з нього зайва рідина. Купляю в магазині в пакетах "Приправу до сала". Купляю, зазвичай, 2-х - 3-х різних виробників, перемішую, можу туди ще досипати перцю і чорного і червоного. Натираю тою сумішшю кожен кусок сала, загортаю то у фольгу і відправляю в морозилку.

    2. Просто залишаю сало в ропі. В теплу пору року таке не бажано робити, бо сало там у відрі занадто м"яке і тепле. А ось в холодну пору року стоїть собі те відерко в лоджії, та й усе.

    Вже кілька моїх друзів переконалися в вигідності такого соління і роблять саме так.

    Ось і зараз в мене таке солиться. В понеділок закололи в мами в селі свиню. Ввечері в понеділок сало вже було в відрі і в ропі. В п"ятницю залив новою ропою. Сьогодні вже кусочок при обіді пробував.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    :suicide:
     
а де твій аватар? :)