Погляд з далеку

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем arizo_na, 14 гру 2006.

  1. arizo_na

    arizo_na Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    Ну майже ви мене зрозуміли... майже, принаймні більше, ніж інші опоненти.
    Але не розумію, що такого у моєму аватарі, ще скажіть, що я блондинка, тому краще зі мною не сперичатися... хм...
    Сни... звічно... хіба ваші сни безшумні...?
    Мені сняться події, люди, пісні... мені сниться життя... на мові, якою я найчастіше користуюся.
     
  2. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    Так тому і бути! Не контактую тому що!:)
     
  3. Відповідь: Погляд з далеку

    В общем, конечно, бесшумны. Т.е. ВСПОМИНАЕТСЯ, будто что-то слышал, с кем-то говорил, знаешь, ЧТО он сказал и даже каким голосом - но всё это не "слышишь", а ... как телепатия :) :) Уши и слуховой нерв при этом не задействованы. В этом можно убедиться, когда малыш рядом в кроватке спит. За песнями-то его кряхтенья и не услышишь, а не всегда когда ему что-то не так, он орёт как сирена... :)
     
  4. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Погляд з далеку

    Шановний Невстранец тому і з півслова в"їхав в тему ,тому що,на скільки я розумію,він теж думає російською та плюс ще легке збудження від аватару arizo_na!!!!!!!!!!а мене як бачите не зрозумів на сусідній темі"Допис від Невстранец
    Поясните, пожалуйста, что сталось незабаром после утверждения устава ООН?
     
  5. Вергунка

    Вергунка Well-Known Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    Русский язык - инструментом карьерного роста ("Polonia", Польша)
    Поляку легче научиться китайскому, чем действительно хорошему русскому языку


    14 декабря 2006


    [отослать ссылку] [версия для печати]

    'Русский язык - инструментом карьерного роста' - под таким заголовком газета 'Дзенник' публикует статью на тему огромного интереса, который в последнее время вызывает в Польше русский язык. Языковые школы переполнены, не хватает аудитории для проведения занятий, а причиной этому является нарастающий интерес к изучению языка Пушкина, - сообщает газета. Все больше студентов, учеников, бизнесменов изучают русский язык. Множество польских фирм требует от своих сотрудников знания языка наших восточных соседей. Причиной этому увеличивающиеся экономические отношения между Польшей и Россией. Адам Ястшембский, руководитель фирмы экспортирующей в Россию овощи и фрукты, сказал газете 'Дзенник', что далеко не все можно решить при помощи переводчика, поэтому многие работодатели требуют знания русского языка при приеме на работу. А владеющие русским языком сотрудники получают больше денег, чем их коллеги не знающие этого языка.

    Газета 'Дзенник' сообщает, что курсы русского языка в варшавских языковых школах вызывают больший интерес, чем английского. Но причиной этому не только экономика. Русский и польский языки славянские. Гораздо легче поляку выучить русский, чем один из западных языков, пишет газета 'Дзенник'.

    Тереса Громницкая, учительница русского языка из Гданьска, которая в 90-е годы должна была поменять профессию и преподавать немецкий язык, очень рада, что интерес к русскому языку возвращается. 'Мы зря когда-то от него отказались' - говорит учительница - 'Но умные люди говорили, что русский вернется. И были правы' - радостно сообщает газете 'Дзенник' учительница.



    Эта же газета публикует короткое интервью с Алексеем Авдеевым, профессором Ягелонского университета, уроженцем Северного Кавказа, живущим и работающим в Польше с 1967 года. Он известен широкому кругу поляков своей сценической деятельностью. Профессор сказал, что поляку легче научиться китайскому, чем действительно хорошему русскому языку. Причиной повышения интереса к русскому языку он считает, то что Польша и Россия перестали быть врагами, а стали партнерами. Своим студентам в Институте России и Восточной Европы Ягелонского университета он повторяет 'учите русский, если хотите найти хорошую работу' - пишет газета 'Дзенник'

    ТЛ

    __________________________________________

    Примечание ИноСМИ.Ru: В тексте сохранены орфография и синтаксис оригинала



    - Какой язык самый сложный, китайский или корейский?
    - Украинский.
    - Почему?
    - Половина украинцев не может его выучить.
     
  6. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    " 220 VOLTS
    Электроника для СССР.
    Говорим по-русски и на идиш"

    (виявилося - поляки та польські євреї. Нью-Йорк, 1989).
     
  7. Відповідь: Погляд з далеку

    Шреку, да Вы тоже очень красивый! Правда-правда! Даже красивее! Ну, по крайней мере симпатичнее. И Вас понять тоже трудно! Даже труднее! Клянусь! :) :D
     
  8. arizo_na

    arizo_na Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    Тобто справа зовсім не у моїм аваторі... ех... я ж думала він справді справив те враження, про яке Шрек так красномовно заявив:D

    Смішні ви... справді смішні.
    Усі такі суворі дяді.:p
     
  9. Відповідь: Погляд з далеку

    "Очевидная Аризона, индейские поселения, туземные иероглифы, след динозавра в песчаном ущелье - отпечатанный там тридцать миллионов лет тому назад, когда я был ребенком. Худощавый, саженного роста, бледный юнец с подвижным кадыком, пожирающий глазами Лолиту и ее оранжево-коричневый животик между..." ;)

    Не все суворi. :) Или не всегда. А что смешны - так это ж хорошо! :) Очень хорошо, когда людям весело...:rolleyes:

    Аватар ваш справді справив справжню справу, я вспомнил, что во МХАТе давно не были, интересно, что там идёт сейчас... (жена несколько раз в год таки гоняет по этим театрам, а я только в Ленком без напряга хожу :))
     
  10. Ума

    Ума Well-Known Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    У мене в житті трафунок був, напевно, схожий на ситуацію, що описала арізо_на. Я вчилася в спец. школі з англійської мови і нас там так сильно дресирували! Що відповідно, коли я бачила однолітків з інших шкіли, а вони вміли ще тільки "майн нейм" і тп., то наші знання викликали у нас гордість і пиху. Пригадую, що часто з однокласниками на вулиці ми дурачились і розмовляли англійською - робили вигляд що ми не місцеві, а американці. Коли виросли, то позбулися такої вади, бо щороку свої знання ми більше вдосконалювали і розуміли наскільки смішно тоді виглядали. Але для нас це було свого роду понти :) А одна співробітниця, якій я розповіла про такий випадок зі свого життя - розповіла аналогічну історію, але про польську мову - вона теж понтувала цією мовою, видаючи себе за польку :)

    напевно у дітей бувають такі комплекси, навіть не знаю від чого вони... якщо глибоко копати, то можливо бути американцями чи поляками було набагато крутіше, ніж українцями тоді для нас??? Якщо причина таких комплексів криється саме у такому відношенні до своєї нації, то випадок арізо_ни говорить про те, що дітям престижно виставити себе українцями, але очеивдно соромляться бути тим ким є насправді?
     
  11. Відповідь: Погляд з далеку

    Может оно и так (неудивительно при том прессинге, что на молодёжь идёт - "автохтоны" - "асфабадители", "москали руйнують кыйив" и прочую белиберду в виде ПРОТИВОПОСТАВЛЕНИЙ, но думаю, Вы перегнули несколько. Многие из тех тусовщиков украинцы и есть. А есть наверняка татары и евреи - им тоже "на своём" разговаривать в тусовке? :)
     
  12. Ума

    Ума Well-Known Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    Арізо_на нічого не сказала про те, хто (яких національностей) раптово почав говорити виключно українською...

    я не аналізувала ситуацію чому так діти поступають... але напевно оці понти в мові, заховані саме в комплексах відношення до своєї нації. І чомусь я переконана, що діти роблять це не свідомо (пояснити вони не можуть навіщо, сказала авторка гілки)
     
  13. Відповідь: Погляд з далеку

    Может быть, может быть... Ежели так - тут есть кому себя поздравить с этим "результатом"... Шоб им подавиться чем-нить...
     
  14. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    Я знав одного молодого музичного фана, для якого сенс життя - вилізти після концерту на сцену, взяти автограф та обмінятися сувенірами.
    В ті роки в палаці "Україна" секюріті не підпускали навіть до гастролерів- поляків або чехів.
    Тоді той фан (зовні - грек або єврей) зробив собі аусвайс зі своїм фото, але жодної кирилічної або литинської літери там не було. І не іврит, і не санскрит.
    А понту з того аусвайса - ніхто не чіпає !

    Власне, за часів ссср молоді люди часто вдавали себе "за когось". Навіть посвідчення водія зразку 1970 року (червона книжечка, напис російською та французькою) годилися для вимахування та інколи спрацьовували.

    А щодо мови (точніше вимови) - якось я у гурті львівських колег пройшов на об"єкт, який суворо охоронявся. Мені позичили синій халат і бухту кабеля, а я вставляв репліки з галицьким прононсом :)
     
  15. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    Я завжди думав, що мова це спосіб виражати свою думку, щоб домовитись, щоб взагалі зробити щось разом!

    Так ось вона і головна проблема української мови - коли припинять вважати її "символом", тоді одразу її спави підуть на краще. І почнуть нею всі користатись і вірші гарні складатимуть! А поки що... якось не так все, як хотілось би! :)
     
    Останнє редагування: 8 лют 2011
    • Подобається Подобається x 1
  16. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Та ми з проблемами своєї мови розберемося. Не сумнівайтеся. Без погляду здалека... перископного...
     
  17. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Дивно, що ця дискусія була такою короткою і мирною. Зазвичай, якщо хтось пробує з одиничного випадку виводити тенденцію, а ще й при цьому тема стосується мови, відразу набігає купа інших людей, які на основі інших одиничних випадків роблять інші узагальнення. І тоді - почалося :)
     
  18. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    Хєх... 20 років незалежності, а "воз і нинє там"!..
     
  19. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Наша пісня гарна,нова,починаєм її знову...
    Знов Ліну Костенко згадав
    Україно, чи ти була колись
    незалежною хоч на мить:

    від кайданів, що волю сковують,
    від копит, що у душу б"ють,
    від чужих, що тебе скуповують,
    і своїх, що тебе продають?!
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    А ее сегодня многие вспоминают. Чем это львовяне ее обидели, что она отменила свое выступление во Львове?
     
а де твій аватар? :)