Податковий кодекс

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем MARTINI, 18 чер 2010.

  1. FeRmatta

    FeRmatta Well-Known Member

    будь ласка, ваш варіант. терпіти? український народ все стерпить, переживе...
     
  2. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Затаврували, навіть не намагаючись розбиратись? :))) Якщо ви задоволені - то я тільки радий. :)

    Моя думка наступна:

    Влада робить те, що й має робити режим з авторитарними замашками - "закручує гайки", "посилює роль держави"... Не розуміючи (а подекуди - добре розуміючи), що його дії - це ріст бюрократії, хабарництва, скорочення іноземних і внутрішніх інвестицій в країну, це різке зменшення купівельної спроможності населення, яке вдарить по тому ж таки пенсійному фондові та самому підприємництву НАБАГАТО важче, ніж податок та "гайки"...

    І так далі.

    Проблема - системна. Вирішення її - у максимальній лібералізації бізнесу, зниженні податків, то жорсткого покарання за порушення закону. Ні перше, ні друге, ні третє в Україні неможливе, бо лібералізація бізнесу знімає бізнес "з гачка", зниження податків незрозуміле владі, яка "розпилює" бюджет, а жорстоке покарання за порушення закону - це традиційна "дубінка", якою каратимуть виключно нелояльних.

    Щодо того, чи "народ все стерпить" - можемо побачити тільки на виборах. Інших шляхів немає.
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. FeRmatta

    FeRmatta Well-Known Member

    тільки все те, що ви назвали не в інтересах цієї влади
     
  4. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Не зрозумів вас - "що" я назвав, і "що" - не в інтересах?

    Може, пару ком допоможуть...
     
  5. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Ще й як в їхніх інтересах. В інтересах нинішньої влади - лобіювати інтереси великого бізнесу. При цьому малий бізнес для великого бізнесу - як більмо в оці - дрібні ненависні конкуренти.

    Тому влада закручують гайки.
    І так, після кризи, багато приватних підприємців залишилися на мілині, ледве зводячи кінці з кінцями. А зараз ще новий кодекс. Хтось закриється, хтось піде в тінь. Не у всіх нечувані доходи, а жити - хочеться всім.

    У результаті, надходження до Пенсійного та податки - скоротяться. Тобто бабки-пенсіонерки та держслужбовці отримають ще менше.

    Бо олігархи = влада не про народ дбають, а тільки про свой великий бізнес (щоб купити своїм нащадкам зайвий золотий унітаз), от і все.
     
    • Подобається Подобається x 5
  6. Divcha

    Divcha Well-Known Member

    Хто ще не ознайомився з "відкорегованим" проектом Податкового кодексу?
    http://ukurier.gov.ua/userfiles/file/kodeks.pdf
    Плебсу надано АЖ 23 години для обговорення і внесення пропозицій.

    Я вже трохи почитала. Мо' хто пояснить, яким конкретно особам згідно нижченаведеного формулювання належать оспівані податкові канікули?

    Розділ ХІV, Стаття 5, пункт 5.2. "На перiод з 1 сiчня 2011 року до 31 грудня 2015 року для фiзичних осiб, якi провадять господарську дiяльнiсть виключно з надання послуг,займаються торгiвлею на ринках та обсяг доходу яких протягом календарного року при пiдтвердженнi статусу платника податку не перевищує 300000 гривень, установлюється нульова ставка податку."
     
  7. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    http://www.radiosvoboda.org/content/article/2130441.html
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Причина ще й в тому, що дрібний підприємець - вільна людина, він любить свободу, і буде її відстоювати, як це було, наприклад, під час Помаранчевої революції. Звичайно, владі таких не треба.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    Особливо той, що на єдиному податку. Сплатив єдиний податок - і всі вільні. От і вигадують для нього то одне, то друге, щоб було за що причепитись.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. sani

    sani Well-Known Member

    Маразм крепчал!
    Тернопільські депутати хочуть ввести податок для бездітних чоловіків
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    Колєсніков про Податковий кодекс:
    http://minprom.ua/digest/49904.html
     
  12. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Хто що робить - мавпа собі...
    За "яйця" платили при радянській владі. 15 рубасів. Нічого нового... Це не маразм - це рагуль Білан з БЮТу...
     
  13. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Інші шляхи шукати доведеться. Зараз влада переробляє все так, щоби вибори були без вибору. Мавпують РФ. Думаю собі, прав таки Кучма, коли назвав свою книжку "Україна - не Росія"...
     
  14. sani

    sani Well-Known Member

    новий кодекс внеcено...
    про ІТ я щось незрозумів, 5% але не менше 1500грн + 320 грн. пенсійний фонд?

    а їх ще заробити треба....
     
  15. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    "Буває таке, що про нього говорять: Дивись, це нове! Та воно вже було від віків, що були перед нами!" (Екл 1:10) Є така стара історія. Один денщик отримав непогану продуктову передачу з рідного села. Почув про це його офіцер і каже: ось тобі 30 коп. , піди купи того й того й того - десь по тих цінах на рупь.
    Що зробили нарешті з білою костю, відомо. Будемо повторювати?
     
  16. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Читаючи проект Податкового Кодексу, а також коментарі і обурення в пресі, інтернет-виданнях і дописи на форумах стосовно утисків і знищення приватних підприємців на єдиному податку, вирішив поділитися своїми міркуваннями. Чітко усвідомлюючи на власному гіркому досвіді всю недосконалість податкової системи, безліч податків, патентів, дозволів і ліцензій, яка фактично чинить перепони не те що розвитку, а і існуванню бізнесу взагалі, хочу сказати з цього приводу своє маленьке НО… Боюся, що форумчани закидають мене шапками за такі думки і вислови, але правда є правда, якою гіркою і невигідною вона би не здавалася, і з цим потрібно хоч-не-хоч миритися.

    Так от по порядку.

    На даний час на єдиному податку могли перебувати фізичні особи-підприємці, річний обсяг доходу яких становив 500 тис. гривень, сплачуючи при тому єдиний податок в розмірі до 200 грн. на місяць. Тобто місячний дохід 41 667 грн. Якщо від цієї суми відняти щомісячний податок, а також обов’язковий внесок до пенсійного фонду, який ввели не так давно, то як не крути – получається 41 тис. в місяць. Тобто, чисто теоретично, можна вести бізнес і сплачувати біля 0,5% ПОДАТКУ. Зовсім не зле. Інша справа, що ці гроші ще треба заробити, вони не просто капають з неба. Ті хто вводили єдиний податок (а вони люди не дурні), повірте на слово, зовсім не піклувалися про розвиток малого підприємництва. Це створювалося для уникнення сплати податків і їх оптимізації, а також легалізації своїх неоподаткованих доходів, які були отримані під час діяльності їхніх фірм-юридичних осіб.

    Як легалізовувати свої незаконні доходи (на випадок, якщо спитають де взяв власник фірми свої статки, заробляючи офіційно як директор мінімальну зарплату) – поясню. Власник реєструє себе і членів своєї сім’ї як підприємця на єдиному податку, який ніби то надає інформаційні, консультаційні, ІТ послуги. Але послуги ніколи і нікому не надавалися. Просто він записує в зошит буцім то доходи в розмірі до 500 тис. в рік і сплачує за цю суму податок 200 х 12 = 2400 грн. на рік. Ну де ще, в якій країні, можна за таку мізерну суму легалізувати свою чорну касу?

    Багато з тих підприємців, що дійсно працювали, часто в рази перевищували 500 тисячний поріг, бо це проконтролювати практично неможливо. Хіба що ті гроші, які поступають на банківський рахунок. Тут теж є вихід – зареєструвати підприємцями дружину, дітей, найманих працівників, крутити мільйонами, а сплачувати копійки. Так працювало дуже багато «фірм», зокрема в галузі ІТ-технологій. Фірмою їх не назвеш, фірми насправді нема. Власник зібрав кілька десятків програмістів, всі з яких зареєстровані підприємцями, і замовник укладає не один, а кілька десятків договорів на суму до 500 тис. з кожним із них. Працівник-підприємець дозволену йому частину залишає собі як зарплату, а решту віддає шефу.

    Ні для кого не секрет, що багато товарів на ринку продаються мінімум в 2 рази дорожче їхньої закупівельної ціни, а деякі послуги взагалі є практично беззатратними. То хіба це справедливо, коли прибиральниця, вчитель чи інженер зі своєї зарплати в тисячу гривень сплачує податків більше, ніж підприємець, який заробляє 10-20 тисяч? Якщо вчителя чи інженера не влаштовує його зарплата, то нехай йде у підприємці – скажете ви. І будете 100% праві. Проте, якщо підприємця не влаштовують закони і податки – нехай йде у вчителі чи інженери.

    Звичайно, я привів максимально можливі цифри доходів, на практиці вони в багатьох в рази менші. Але можливо не кожному Бог дав талант бути підприємцем, раз він на може заробити більше і сплачувати 200 грн. в місяць для нього не під силу.

    Як бачите, не все тут так просто і однозначно. І не варто сліпо повторювати почуте і критикувати так, як комусь вигідно. Кожна медаль має дві сторони.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. sani

    sani Well-Known Member

    тут ви написали точно як думає Бродський що всі айтішники то оптимізатори і відмивачі грошей чи мегабагачі які нічо не роблять (не то що роботяги шахтери), але скажу вам, як маленький представник IT бізнесу.

    Можливо якісь компанії і займались оптимізацією податків і відмиванням грошей, але такі дрібні підприємці, як я, аж ніяк ні. Тому не треба усіх під дну гребенку гнати. На то є певні правоохоронні чи податкові органи, які мають за цим наглядати і фіксувати, хто що і як працює, і чи надає такі послуги, чи просто відмиває.
    Я фрілансер, конвертаціями і відмиванням грошей не займався, сам собі шукав клієнтів сам їх обслуговував. І повірте мені таких пирибутків, як він наводив, немаю(можливо погано працюю). Є замовлення працюю і заробляю, нема шукаю, чекаю і трачу зароблене в попередніх місяцях... І наприклад платити майже 200у.о. в місяць єдиного податку я наврятчи зможу. Що мені робити? Іти в тінь, емігрувати?

    Друге, чому заборонили єдиний податок для інтернет магазинів? На смердючому базарі можна торгувати з єдиним податком, а в інтернеті ні? Це крок у кам"яний вік? Замість того щоб підтримувати високі технології, як у всьому світі, і розвивати їх на державному рівні в нас їх гальмують! :)

    А на рахунок бюджетників хіба це справедливо коли прибиральниця, вчитель чи інженер получають на порядок менше депутатів і їм не дають таких підльг і матеріальної допомоги, як депутатам чи чиновникам, які за сумісництвом є міліардерами, але не встидаються щей брати цю допомогу на відпочинок, оздоровлення, тощо. і ще умудряються за бюджетні гроші купувати собі дуже дорогі авто і робити мега ремонти в своїх кабінетах і тп...
    Ви знаєте що в бюджет 2010 вкладено на оздоровлення 450 депутатів в 10 разів більше грошей ніж на лікування і запобігання туберкульозу і СНІДУ у всій Україні(на фінансе.уа була стаття, знайду приведу посилання)... і таких прикладів можна навести безліч, тому давайте без такої "справедливості"... а то справедливість якась дивна, "сначала мы сьедим ваше, а потом каждый свое"?

    і ще будь який інженер, прибиральник, вчитель і тп мають гарантовану і оплачувану відпустку і лікарняний, а ні один підприємець такого не має... справедливість?

    ---------- Додано в 17:50 ---------- Попередній допис був написаний в 17:37 ----------

    я бачу тільки один вихід, закрити СПД і йди на біржу і нехай держава мною опікується нехай платить мені допомогу для безробітних, нехотіла отримати від мене податок, нехай платить мені ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Лок якоюсь мірою має рацію. ЄП, в тому вигляді, в якому він існує зараз, є дещо нелогічним, по суті ФОП - це такий собі оффшор. Всіх підстригли під одну гребінку. Заробляєш 20 тисяч на рік, платиш 2400 податку, 200 тисяч - те саме, 500 тисяч - теж. Згідно елементарного здорового глузду, суть СПРОЩЕНОЇ системи в тому, що цей єдиний податок ПРОСТО платити. Не треба тримати бухгалтера, розбиратися в бюрократичних хитросплетіннях. Ти знаєш куди і скільки заплатити щомісяця, просто здавати квартальну звітність. І щоб це було просто, не обов"язково щоб фіксована була сума 200 грн на місяць. Досить зробити фіксовану ставку єдиного податку! Наприклад 10 чи нехай 15 відсотків. Заробив за місяць 5 тисяч, знаєш шо треба заплатити 500 гривень єдиного податку. Але це не для нас. Нас треба загнати в глухий кут, заморочити голову, порозставляти пасток, а тоді як ти помилишся, поставити раком і вказати на твоє місце. Свободи захотілося...
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. sani

    sani Well-Known Member

    булоб непогано, а як на загальній системі, наскільки складніше і скільки треба платити хтось знає?
     
  20. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Якщо Ви уважно читали мій допис, то повинні були зрозуміти, що я і не намагався усіх під одну гребенку гнати. Просто хотів показати іншу сторону цього питання.

    Я не знаю і не хочу знати, що там думає Бродський, але я це взяв не зі стелі і не з бульварної преси. Сам маю досить великий досвід в підприємництві В свій час працював і директором малого державного підприємства, і величезної приватної фірми і бачив як це все відбувається. І в жодній мірі не вважаю, що комусь платять гроші за працю просто так. І ще невідом, хто на роботі викладається більше - шахтар чи підприємець. Коли в свій час я мав непогані гроші, то мене практично не бачили вдома, на сім'ю не вистачало часу. І, повірте, гроші часом не вартують того, щоби тратити на них значну частину свого життя і не приділяти уваги дітям.

    В мене є знайомі підприємці на єдиному податку, які майже щороку купують собі чи дітям авто в салоні, відпочивають на дорогих курортах, коротше кажучи живуть в достатку. І то є добре. Треба намагатися, щоби всі люди жили в достатку. Треба боротися з бідністю, а не з багатством як більшовики. Але я не виношу їхнього постійного ниття з приводу податків. Кілька років тому пройшов слух, що розмір єдиного податку збільшать від 200 до 300 чи 400 грн. Так ті знайомі почали нити, що то їм буде не під силу, що прийдеться закривати бізнес і т.д. і т.п. Причому вони щоденно тратять значно більшу суму на обіди в ресторані. От про таких і йдеться.
    Абсолютно правильно підмітив Мартіні:



    ---------- Додано в 21:06 ---------- Попередній допис був написаний в 20:07 ----------

    P.S. Коли я писав свій попередній допис, я заздалегідь передбачав, що він декому не сподобається, а в декого викличе обурення:

    Бо таке життя багатогранне, що всім вгодити неможливо, та й непотрібно. Бо нема в природі нічого абсолютно білого чи абсолютно чорного. Те що подобається одним викликає спротив у інших. Бо кожен дає оцінку зі свої точки зору, і чинить так, як краще для нього. Ось живий приклад, можливо не дуже доречний в цій темі, але:
    Сьогодні повертаючись з роботи зустрів біля під'їзду двох сусідів, які жваво обговорювали сьогоднішню ухвалу львівських депутатів про заборону торгівлі алкоголем у нічний час.

    Вона:
    - Слава Богу що заборонили, менше пияків ночами будуть кричати і виспівувати на подвір'ї. (А у нас дійсно таке часом твориться, що доводиться вночі викликати міліцію).

    Він (до речі зовсім не алкаш):
    - Та мать їх...перемать.... Обнагліли зовсім...І що тепер порядному чоловіку вже і випити не буде як?

    Ось вам і дві сторони одної медалі.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)