Піст

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Forpost, 11 жов 2007.

  1. manur

    manur Well-Known Member

    Є для того вул. Кульпарківська ві Львові))))
     
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Душевно хворі - то зовсім інше. Так називають людей несповна розуму.
     
  3. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Великопостні реколекції з о. Шустаком польською мовою. Всього 15 хв. щодня плюс самостійне читання Книги Одкровення.
    Саму Книгу українською можна читати тут.

    Перша частина (за середу)


    View: https://youtu.be/JSc2QTYUB4o

    Решту можа знайти на сторінці як і ще багато цікавого.
     
    Останнє редагування: 3 бер 2017
  4. Ollesija

    Ollesija Member

    не людина для посту, а пост для людини
    тобто без фанатизму
     
  5. manur

    manur Well-Known Member

    "пост" - на вкраїнському форумі такого не є. Туй тре писати "допис" ))))))

    Чи ви не про то?
     
    • Смішно Смішно x 1
  6. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  7. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    В Смішних картинках @Silver bullet по ходу мене спитала
    Там я відповів однозначно, правдиво і без всяких викрутасів:
    - Ні

    Але розмову можна продовжити ;)

    Так от, кожний трактує піст по різному. І Церква, церковнослужителі, в тому числі. А може навіть вони найбільше і вносять суперечностей в розуміння посту.
    Але то їхня справа, то їхня служба, їхня робота і за це вони будуть відповідати

    А особисто я в цей час трохи змінюю свій звичний уклад.
    Так що можу сказати, що я намагаюся постити в своєму розумінні цього процесу ;)
    Щось мені вдається, чимось в собі не задоволений - процес іде, а там побачимо /як казав сліпий)/
     
    Останнє редагування: 6 бер 2020
  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Я в п'ятницю (наступну) буду постувати, бо сьогодні вже борща з куркою наварила і трохи таки їла)). Буду придержуватися посту, як казав той панотець, і це таки правильно. Алкоголя в нас не буває вдома, на танці вже не бігаю, лаятись з ближніми не маю звички). Ще молитися буду частіше. Так що заживемо праведно).
     
    • Смішно Смішно x 1
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Взагалі-то, курка в борщі - це ще не такий і гріх )

    Та й це все відносно.

    Кажуть, що Християнська церква забороняє в піст страви тваринного походження.
    А от я стибрив зі сторінки нашої парафії, з допису нашого молодшого священника за 27 лютого 2020 р. такий малюнок
    /Новий отець просунутий - тільки прийшов на парафію, відразу створив сторінку громади в мережі)/

    [​IMG][​IMG]
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    [​IMG][​IMG]
     
    • Смішно Смішно x 1
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Страсний тиждень — останній тиждень перед Великоднем, що наступає за вербним тижнем. В Православній Церкві цей тиждень носить назву Страсного, бо в цей час Церква згадує Страсті Христові.

    У Великий понеділок Церква згадує старозавітного патріарха Йосипа, якого заздрісні брати продали в Єгипет, сказавши батькові, що його розірвали звірі. Поміркований Йосип розглядається як праобраз зрадженого Христа. У понеділок Страсної седмиці служиться молебень, що покладає початок церковному чину мироваріння. Миро — це суміш 50 речовин на основі оливкової олії, трав та смол. Миро вважається святинею, зберігається у вівтарі і використовується в таїнстві Миропомазання. Готується миро лише раз у році — з понеділка по середу Страсного тижня, у четвер освячується.

    У вівторок Страсного тижня віруючі згадують, як Христос навчав у храмі Єрусалимському і народ вважав Його пророком.

    Велика середа (Страсна середа) — день віддання Ісуса на страждання і смерть. У цей день згадується євангельська подія: коли рада первосвящеників і книжників вже вирішила взяти Христа і вбити Його, в селищі Віфанія у домі Симона прокаженого, де зупинився в ніч на середу Ісус, одна «грішниця» вилила дорогоцінне миро на Його голову. Тут же в душі Юди народився намір видати беззаконній раді Вчителя. Тому в церковній службі в середу прославляється «грішниця» і засуджується зрада Юди. З понеділка по середу Страсного тижня в храмах звершуються Літургії Григорія Двоєслова або ж Передосвячених Дарів[4]

    Особливо важливими вважаються останні три дні перед Великоднем — Великі четвер, п'ятниця та субота. У кожний з них на службах читаються уривки з Євангелія, що розповідають про страждання Христа.

    У четвер віруючі згадують становлення таїнства причастя Тіла і Крові Христових — євхаристії.

    Велика п'ятниця — найскорботніший день, тому що саме в п'ятницю Ісус був розп'ятий і помер на Хресті, викупивши людські гріхи.

    У суботу тіло Христа «перебувало в труні», але душею Спаситель зійшов в пекло і вивів з нього душі праведників. Ввечері в храмах розпочинають святкове богослужіння, щоб зустріти Воскресіння Христове.


    View: https://youtu.be/JIaRByj7Wgg
     
а де твій аватар? :)