Особисті переписи. Ділимося!

Тема у розділі 'Форумна кухня', створена користувачем ENNI, 9 лип 2010.

  1. Кохана

    Кохана LuBimaya

    Готую борщ так! (з розрахунку каструля на 3л.)
    В холодну воду ставлю варитися кістку (ребра в ідеалі). Поки вариться, чищу овочі - картопля (5шт. середні), капуста (половина приблизно кілограмової головки), буряк (1 шт.), морква (1 велика або 2 по-менше), цибуля (1шт), салатний перець (1шт. але літом, бо зараз зараза дорогий)
    Нарізую картоплю кубиками, шаткую капусту не грубо, буряк, моркву - на крупну тертку, цибулю посікти середньо, перець соломкою.
    Закипіло. Знімаю піну, але дуже ретельно. Треба збавити газ, щоб не прозівати. Закидую картоплю і капусту. Поки вариться, ставимо зажарку. На розігріту сковородку ллю олію, і викладаю решту овочів (буряк, морква, цибуля і перець) одночасно! Робимо невеликий вогонь, накриваємо кришкою і хай собі тушиться. Самі в цей час ріжемо зелень. Петрушку і кріп, відправляємо в каструлю. Можемо випити кавусі!
    Овочі на сковороді стали м'які? Добре! Беремо дві столові ложки томатної пасти і вмішуємо в ці овочі в процесі обжарювання. Має шкварчати, пищати і пахнути! Трошка так обсмажуємо пару хвилин, помішуючи. А потім, саме головне! Беремо велике горня, мл на 300. І черпаємо з каструлі рідину, бо то вже не вода. Черпаємо так двічі і вливаємо зачерпнуте в сковородку. Перемішуємо і лишаємо хвилинку про кипіти. Заливаємо нашу зажарку в каструлю. Солимо за своїм смаком. Можна і перець чорний дати, і лаврушку.... хто як любе. Якщо каструля виходить не повна, доливаємо до краю кип'яченою водою. Коли закипить, збавляємо газ до мінімуму і лишаємо на 5-7 хвилин. Борщ готовий! А потім зі сметанкою, та з пампушечкою часниковою... мммм.. Всьо! Завтра варю борщ! Смачного!

    І до речі, варю то все півтори години від сили... Не люблю я "ризину тягнути"... Єсть дєла і поважнєє, ніж цілий день один борщ варити... ;)
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. Salata

    Salata Well-Known Member

    Напомнили. Телятина по-еврейски :) (в смысле много блюд из одного куска мяса ).

    Берем мякоть телятины около 400 гр. Свежие шампиньоны, картофель, лук, морковь, специи. Сметану и сыр.

    Не слишком аккуратно отделяем мясо от пленок, из мяса делаем фарш, а пленки с остатками мяса - в бульон.

    Пока он варится, чистим картошку, морковь, лук. Пассируем. Когда бульон готов, мясо вытаскиваем и даем ему остыть.

    Из бульона и фарша делаем суп с фрикадельками. Оставляем нетронутой небольшую часть фарша, которая могла бы уместиться в чайной чашке

    Остывшее вареное мясо запускаем в мясорубку, варим пока макароны. Обжариваем лук. Как лук зазолотился, добавляем мясо и макароны - вуаля :)

    И это еще не все. Грибы нарезаем пластинками, лука режем мелко где-то на 1/3 объема грибов, все вместе складываем в сковороду с высокими бортиками, ставим на средний огонь. Сначала будет много жидкости, потом она выпарится и все начнет жариться. Достаточно 10-15 минут. Помешивая.

    Вот тут я использовала казанок (такая двухлитровая кастрюлька примерно из того же сплава той же толщины, что обычная сковорода). Картошку нарезала брусочками. Штук 7 средних. Казанок раскалила, налила масло, насыпала картошки и добилась от нее хорошей степени обжаренности. Почти готовности.

    Теперь берем форму для запекания мяса (нужны бортики), на дно выкладываем картошку. Потом сырой фарш, оставшийся от фрикаделек (без яйца, но с луком), потом грибы, потом хорошенько смазываем их сметаной, потом сыр и запекаем. Фарша на полноценный слой не хватило, да думаю, и не надо. такими небольшими кусочками, размазанными по картошке, он быстрее готовится и не мешает готовиться другим продуктам.

    Вуаля :)
     
    • Подобається Подобається x 13
  3. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Рис аля Bambook
    На оливковій олії навіть не смажимо, а так, підсмажуємо легенько розрізану начетверо, а потім грубо нашинковану моркву та зовсім мацюпусінькі кубики кабачка. хляпаємо (саме хляпаємо, грам 30 має попасти на дно каструлі) води, кидаємо з кавову ложку шафрану і пучку сушеного орегано. засипаємо рис, заливаємо водою (рис/вода - 1/2), кидаємо горошину духмяного перцю, лавровий листочок і сиплемо зовсім трішки паприки.
    15 хвилин покипіло - готово.
    Тим часом - зварив трохи броколі (в холодну воду і на плиту, до кипіння, а тоді хвилин 5-7) і савойської капусти (в окріп, 3-4 хв.) Савойську просто злегка скропив ол. олією і соком лимона, броколі - скропив олією і посипав пармезаном.
    Дружина була просто в захваті. Я, мабуть теж - але памятаю більше те, що було потім (ну ви розумієте - дружина була в захваті і голова не боліла :) )
     
    • Подобається Подобається x 15
  4. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Вчора пробувала робити суші вдруге. Цього разу вже мала сезам (правда чорний, світлого так і не знайшла) і рисовий оцет. Довго з рисом панькалась - промивала, після готування трохи потримала під рушником, щоб волога вийшла, потім швидко мішала, скроплюючи сумішшю рисового оцту з сіллю і цукром (трохи прийшлось це підігріти, бо цукор і сіль не хотіли розчинятись в холодному оцті), потім то все час від часу помішуючи тримала біля вентилятора - рис вийшов без вологи, кожна рисинка окремо, але одночасно і достатньо липка, на вигляд - рис блискучий, гарний, на смак - теж файний. Короче, от вартувало мороки з ним :)

    Минулого разу брала 250 гр рису і вийшло зробити 6 рулетів (на 3 листках норі, розламаних навпіл), тоді рис був вологий, його було багато, норі скорчувались. Цього разу взяла приблизно 100 гр рису, вже не ламала норі навпіл, щоб зробити роли більшими, тож вистачило того рису на 2 цілих листка норі. Шкода, що цього разу вони не скорчились, бо вийшло, що роли обмотала 1,5 рази тим норі і в результаті присутність водорості відчувалась занадто :)

    Начинку робила таку:
    1 рулет - на норі поклала рис, скропила розведеним васабі у воді, посипала сезамом, серединка - огірок, лосось, білий сир (на смак як домашній, але по консистенції як плавлений).
    2 рулет - на норі поклала рис, скропила розведеним васабі у воді, посипала сезамом, перевернула, серединка - тунець, огірок, білий сир.
    Ці начинки - просто ням-нямка!! І рис тепер краще смакував. Отримала від чоловіка оцінку 8/10 :shy: (попередні суші отримали 6/10 :))) )
     
    • Подобається Подобається x 9
  5. Bambook

    Bambook Persona non grata

    А я маю нового улюбленця. Буряковий суп з бринзою.
    Отже:
    бринзи грамів 150-200 розминаємо з 3 зубчиками часнику (часникодавка або дрібна терка), дрібленими петрушкою і кропом. Лишаємо на потім.
    Варимо курячий бульйон - так щоб самої рідини було з літр або трохи більше
    Буряка - 2 шт середнього розміру, 1 величеньку морквину і одну середню сиюулину ріжемо кубиками. Беремо каструлю з протизасмагою :)
    Підсмажуємо моркву-буряк-цибулю хвилини 2-3, тоді тушкуємо, додавши трііііішечки води. грамів 50. може трохи більше. Коли злегка розм'якне буряк, додаємо 3 ложки томатної пасти, тушкуємо ще хвилин 5, доливаємо бульйон - даємо закипіти, зменшуємо вогонь - ще хвилини 2 варимо. Стоп.
    Додаємо 200 грамів жирних врешків (то так за рецептом, я дав домашньої сметани) і вимішуємо в блендері. Після того пюре проварюємо ще пару хвилин.
    Перед подачею на стіл в кожну тарілку даємо пару ложок бринзи.
    СМАКОТААААААА!
     
    • Подобається Подобається x 11
  6. Filosof

    Filosof Well-Known Member

    Судак - 1 (средних размеров)
    Мука - 1 стакан.
    Масло сливочное - 40 г
    Сметана - 1 стакан
    Вода кипяченная - полстакана
    Раст. масло
    Соль, перец
    Сухари панировач.

    Разрезать судака, вынуть позвоночник, посолить, поперчить обвалять в муке и обжарить в растительном масле с обоих сторон. На другой сковородке приготовить подливу из: сметаны, сливочного масла, муки и воды. Смешать все компоненты и держать на медленном огне, пока не загустеет. Залить этим рыбу, посыпать сухарями, и поставить в духовку на 15-20 м.
     
    • Подобається Подобається x 6
  7. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Це риба по-польськи на одеський манер,а справжній рецепт риби по-польски ось:
    Ингредиенты:

    0,5 кг рыбы (у меня филе морского окуня)
    1-2 шт. моркови
    2 яйца варёных
    1 луковица
    50 г масла сливочного
    1 лимон
    1-2 шт. лаврового листа
    перец чёрный горошком
    соль
    зелень укропа

    Способ приготовления:

    Нарезать филе рыбы порционными кусками, посолить, сбрызнуть лимонным соком и оставить минут на 10-15.
    На дно широкой кастрюли натереть на крупной тёрке слой моркови, сверху положить куски рыбы, добавить лавровый лист, перец горошком, присыпать мелко нарезанным репчатым луком, залить (едва прикрыв) водой и поставить на сильный огонь. Когда вода закипит, огонь убавить и варить рыбу до готовности минут 20.
    Приготовим соус: растопим 50 г сливочного масла, добавим в него 5 ст. ложек (по вкусу можно и больше) рыбного бульона (из нашей кастрюльки с готовой рыбой), пару ст.ложек лимонного сока и два мелко нарубленных (или натёртых на крупной тёрке) варёных яйца.
    Кусочки рыбы выкладываем в тарелку, рядом укладываем морковку с луком. Рыбу перчим свежим перчиком из мельнички, посыпаем укропом и поливаем соусом.
     
    • Подобається Подобається x 7
  8. Chaldon

    Chaldon Well-Known Member

    Рецепт теста подогнал мне настоящий итальянец, его папа так делал. ;)

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 10
  9. Filosof

    Filosof Well-Known Member

    А у мене сьогодні курка з ананасами. Даю рецепт.

    Ніжки курячі - 4-6 (або дві грудинки)
    Ананаси конс. - 1 банка
    Яйце - 1-2
    Сік фруктовий - 1 склянка
    Кетчуп, або томатна паста - 2 ст. л.
    Сухарі - 3-4 ст. л.
    Цукор - 1 ст. л.
    Сіль, чорний перець.
    Олія.

    Курку вимити, порізати, якщо це філе. Посолити, поперчити, обкачати у яйці і сухарях. Налити олію у сковорідку. Підігріти. Покласти курку. Висипати ананаси з сиропом і залити соусом з: кетчупу, цукру і соку. Поставити у духовку на 20-25 хв.
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Filosof

    Filosof Well-Known Member

    А я робила гамбургери. Дуже смачно і набагато краще ніж у "Макдональдсі".

    Булочки для гамбургерів - 4
    Куряча грудка - 1
    Цибуля (за бажанням) - 1
    Яйце - 1
    Листя салату - 4
    Капуста - 100 г
    Огірок св., або консервованний - 1
    Сир тв. - 50 г
    Кетчуп
    Майонез
    Гірчиця
    Олія
    Борошно - 1 ст. л.
    Кмин
    Перець
    Сіль

    Зробити фарш із: м'яса, спецій, яйця, борошна та цибулі. Обсмажити котлетки з обох боків на олії. Розрізати булки, покласти на них: листя салату, огірок, нарізанний дуже тоненько, капусту, полити це усе соусами, покласти зверху котлети та сир. Накрити булочку другою половинкою. Запікати у духовці 15-20 хв.
     
    • Подобається Подобається x 12
  11. XrustunkA

    XrustunkA Дівчина із іншого життя..


    Такс поїхали......;)
    1кг.моркви
    2ст.л.коріандру
    1ст.л.меленого червоного перцю
    1ст.л.солі
    1ст.л.перцю чорного
    200г.олії (кипяченої)
    1великий часник
    2-3ст.л.оцту(то якщо любите,бо я не даю;) )
    2ст.л.цукру
    Моркву потерти на терку(ми маємо спеціально для такого салату,воно тоненько моркву тре.),додати всі спеції і заправити гарячою олією.
    Краще брати велику моркву;)
    Смачного:)
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 14
  12. Filosof

    Filosof Well-Known Member

    У мене сьогодні запечене авокадо з м'ясом.

    Авокадо - 1
    Свинина зварена - 40 г
    Часник - 1 зуб.
    Сир тв. - 30 г
    Сік лимонний - 1 ч. л.
    Сметана
    Кетчуп
    Зелень петрушки
    Листя салату - 1
    Цибуля - 1 (за бажанням)
    Сіль
    Перець

    Вийняти м'якоть авокадо, роз'яти виделкою, додати решту компонентів, дрібно порізав, посолити, поперчити, заправити кетчупом, сметаною, лимонним соком і викласти у порожній "човник" з авокадо, посипати сиром і поставити у духовку на 25 хв.


    І шаурму з капустою роблять. ;)
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    А можна я розкажу як робимо ми?
    Отже.відварюємо печінку з цибулиною і морквиною,лаврушкою,духмяним перчиком,шматком сала і сіллю.
    Як звариться,перемелюємо то все на м"ясорубці 2-3 рази.Солимо-перчимо за смаком.
    На харчову плівку викладаємо шар паштету приблизно 1.5 см товщиною,на середину цього пляцка викладаємо порізане брусочками вершкове масло або що самі забажаєте(гриби,морква,зелень)формуємо продовгуватий брикетик і кладемо в морозилку.При нарізці виходять такі привабливі прямокутнички з білою(залежить,що поклали всередину) серединкою.
     
    • Подобається Подобається x 11
  14. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Не знаю чи такий маринад мається на увазі, то більше як салат виходить, але ну дуже смачно до картопельки! :nyam2:

    Оселедець в сметані з яблуком і цибулею
    7-8 невеличких філе оселедця
    2 цибулі
    Яблуко солодке
    Сметана, грам 700
    Лимонний сік, або оцет
    Цукор, сіль, перець

    Філе кладемо у миску з холодною водою на 20 хв (якщо дуже солений). Витягуємо, змиваємо, ріжемо навскосяк на шматки (якщо різати рівно, то буде гірчити). Кладемо шматки до чистої миски. Цибулю ріжемо пів-кільцями. Кладемо в друшляк десь над вмивальником, зливаємо кип'ятком. Чекаємо поки вода стече. Додаємо до оселедця. Додаємо солодке яблуко, порізане на маленькі кубики. + 1 ч.л. оцту (або 1 ч.л. лимонного соку), + 1 ч.л. цукру, + щіпка солі, перцю (на смак). Заливаємо все сметаною, щоб повністю покрило. Ставимо в холодильник. Чим на довше (бажано на добу), тим смачніше.

    Смачного! :good:
     
    • Подобається Подобається x 8
  15. Смажений оселедець дуже смачний.Але є кілька секретів маленьких в його приготуванні.Отже,смажити треба тільки філе,бо основний сморід---хребет і кістки.Філе посолити,дати тертої цибулі і трошки майонезу.Панірувати тільки в муці.Також дуже смачні котлети з оселедця.Технологія приготування традиційна,тільки до фаршу треба добавити трохи майонезу:фарш стає біленьким,нейтралізується специфічний запах оселедця.:good::good::good::drinks::give_heart:

    ---------- Додано в 19:49 ---------- Попередній допис був написаний в 19:38 ----------

    Якщо ви купили оселедець цілий,його потрібно розморозити,відрізати голову,вибрати кишки,добре промити в підсоленій воді і залити на добу розсолом з розрахунку 100 гр. солі на 1 літр води,поставити в холодне темне місце на добу.Потім оселедець ще раз промити в підсоленій воді,скласти в банку чи яку другу ємність і залити свіжим розсолом з розрахунку 150 гр. солі на 1 літр води.А філе оселедця солити ще простіше:розморожене філе промити в підсоленій воді,скласти в банку і залити маринадом з розрахунку 100 гр. солі на 1 літр води,за бажанням можна добавити оцет по смаку,трохи цукру,дуже добре добавити кардамон,білий перець,можна добавити коріандр.:give_rose::give_rose::give_rose:
     
    • Подобається Подобається x 10
  16. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    хребет витягнула, все одно мені смердить. Чи то може я себе переконала в тому :)
    Дякую за рецепт маринаду, наступного разу спробую ваш, бо сьогодні вже зробила.
    Тільки чоловік признає оселедець, маринований тільки з головою - має таку забаганку.
    Робила так: на 1,2 л води - 200 г солі. Але з цієї води взяла 200 г і перекип"ятила з кардамоном, лавровим листком і кількома перчинками. Додала до решти води і залила рибу.
     
    • Подобається Подобається x 7
  17. Chaldon

    Chaldon Well-Known Member

    Какой день пишут про рыбу,. но после того как poetka выставила рыбу запечённую, я не выдержал и тоже приготовил хек жареный во фритюре, уложил на противень, залил соусом, закрыл фольгой, поставил в духовку на 15 минут, потомить.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 13
  18. Shine

    Shine Well-Known Member

    Я в тій темі чітатєль і слюнопускатель:mocking:, а писати так не люблю:scratch_one-s_head:перепросюю.
    Але булочки мені здається я підгледіла саме тут, зара пошукаю, а рулетики то просто.
    Берете дріждове тісто, напевне кожен має якийсь свій випробуваний рецепт, розкатуєте невеличку паляничку(залежить, які хочете щоб вийшли рулетики) в мене на долоньку приблизно:mocking: кладете на неї тоненько нарізану шиночку або колбаску варену, або фарш з вареного м"яска і закручуєте рулетиком. Помастили яйком з молочком і в духовку на 30хв.
    До борщику або росолу то є супер
    [​IMG]
    А булочки от такі, ану признавайтесь хто про них вже писав:))).
    Бо колись давно-давно ще моя свекруха мене пригощала, а потім якось так забулось про них, а пригостити вже нема кому:sad:, нажаль...
    А якось тут побачила їх і згадала, дякуючи вам
    [​IMG]
    Якщо ніхто не признається:mocking:, то напишу рецепт, бо в мене то так "без рецепту", я люблю все переробити так, як мені зручніше.
     
    • Подобається Подобається x 10
  19. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Гарний салатик...але я оцту не вживаю.....

    ---------- Додано в 19:52 ---------- Попередній допис був написаний в 18:16 ----------

    Рагу з фасолі з родзинками і італійськими травками з кмином...Скажу вам чесно смачно,корисно і їсти після нього доооовго не хочеться ...отже -ситний.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 11
  20. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Рецепт простий....Відварити фасолю,я її не замочую,а одразу варю,тоді вона тримається купи і нааабагато ароматніша.Пасерую цибулю з морквою,потім кидаю до них фасолю,додаю трошки бульйону,де варилась фасоля,приправляю італ травками ( в мене сухі трави для салатів,так і називаються "Італьйські трави"),вимикаю газ додаю кмин,родзинки,солю,перемішую і накриваю покришкою,даю постояти.А потім гамаємо,хто любить може додати томатний соус, я так не люблю,не давно робила до цього рагу соус бешамель .

    ---------- Додано в 19:58 ---------- Попередній допис був написаний в 19:57 ----------

    Чому????Це ж не горох;)

    ---------- Додано в 20:00 ---------- Попередній допис був написаний в 19:58 ----------

    Ага!!!!!Тільки потертий на грубу терку.
     
    • Подобається Подобається x 5
а де твій аватар? :)