оффтопи гілки "Християнство"

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Romko, 14 чер 2011.

  1. Coffe13

    Coffe13 Дуже важлива персона

    Не правий.
     
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Книга не може тлумачити сама себе. На сьогоднішній день є понад 600 різних течій і кожна "правильна", хоча тлумачить по-різному, а інколи діаметрально протилежно.

    ---------- Додано в 00:49 ---------- Попередній допис був написаний в 00:47 ----------

    при -20 багато люду зберете для проповіді на дворі і охочих слухати?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. sitech

    sitech Well-Known Member

    Давайте спробуємо.

    Наприклад, згідно 2 Петра 3: 10, "з гуркотом небо мине, а стихії, розпечені, рунуть, а земля та діла, що на ній, погорять…". Деякі люди тлумачать це так, що земна куля буде знищена, можливо, в ядерному холокаусте. Але як це може бути, якщо взяти до уваги те, що Автор Біблії оголошує в інших місцях? Як це виходить з Псалом 103: 5, псаломоспівець під інспірацією говорив, що "Землю Ти вґрунтував на основах її, щоб на вічні віки вона не захиталась…". Мудрий цар Соломон виразився в Ек 1 : 4 так само під інспірацією таким чином: "Покоління відходить, й покоління приходить, а земля віковічно стоїть!".
    Протиріччя? Ні, оскільки Автор Біблії, Бог істини, не може суперечити Сам Себе. Як же можна погоджувати ці два вірші між собою? Обговоримо контекст з 2 Петра 3: 10.
    У 5 і 6 віршах Петро говорить про потоп в дні Ноя і порівнює це в 7 вірші зі знищенням, яке настане в день суду і погибелі нечестивих людей". Що було знищене в потопі? У 6 вірші говориться, що "тодішній світ загинув". Знищена була не земна куля, а суспільство злих людей.

    ---------- Додано в 00:19 ---------- Попередній допис був написаний в 00:11 ----------

    Я був вражений тим, що в Україні тільки зареєстрованих релігійних організацій налічується більш ніж 35 тис.

    ---------- Додано в 00:20 ---------- Попередній допис був написаний в 00:19 ----------

    А-а-а, це щоб не померзнули.
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ваша карикатура якраз говорить про протилежне по відношенню до вас.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. sitech

    sitech Well-Known Member

    Невже ви її сприйняли як особисте? Вибачте, я не хотів вас образити.
    На мій погляд та карикатура як найліпше ілюструвала пророцтво Павла про останні дні 2 Тим 3:1-5, де апостол написав про таких людей: "вони мають вигляд благочестя, але сили його відреклися."
     
    Останнє редагування: 31 січ 2012
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Люди на Вашому малюнку мали благочестивий вигляд? :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. sitech

    sitech Well-Known Member

    Чому ж? Колись Ісус, звернувшись до свої учнів, застеріг їх від різного виду поділення. Він не повідомив, що хтось буде серед них більш поважний, а хтось ще поважніше. Він не попередив, що попереду християн чекає поділення на мирян та на духівництво (клір). Він сказав їм: "...ви всі брати." (Від Матвія 23:8). Той, хто поклоняється Богові в дусі та правді, стає членом всесвітнього братерства, де немає дискримінації. Всі правдиві поклонники рівні перед Богом.
     
  8. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Та тому, що те, що Ви не чули не означає, що так не звертаються. Будьмо уважні і у своїх запитаннях. :)
    Один із найулюбленіших цитат свідків, здається. ))
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Levko

    Levko Well-Known Member

    п. sitech мав на увазі тих людей, що праворуч на малюнку:)
     
  10. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Та?

    Повніша цитата:

    Люди праворуч мають вигляд благочестя, але не думаю, що пан сітеч би сказав про своїх "соратників", що вони відреклись Його сили. )
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Levko

    Levko Well-Known Member

    Та то я так пожартував!;)
    Воно десь так і є- люди, "соратники" п. сітеча мають вигляд благочестя, але сили Його зреклися.
    Через те і відвернулися від них ті люди, що ліворуч:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Cпробувати можна і знайти дещо можна, але ж то не значає, що книга повністю сама себе пояснює.

    Якби Книга все пояснювала про себе повністю, можливо не було б 35 000 християнських течій.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. sitech

    sitech Well-Known Member

    Перепрошую, давайте, якщо мені така недовіра, звернемось до більш авторитетного джерела. Про те як правильно треба звертатися до священнослужителів навчає настоятель храму Святих Володимира і Ольги села Добротів на Івано-Франківщині отць Роман Гринів (УГКЦ), філолога за додатковою освітою, який досліджує цю тему, навчаючись у Прикарпатському національному університеті.Ось що він каже: До священиків, які є монахами, застосовують звертання «Преподобний отче!». Якщо такий священик посідає якийсь уряд у монастирі – є ігуменом, архімандритом, протоархімандритом, – то до нього належить звертатися «Високопреподобний отче!».
    Повний текст інтерв'ю, надрукованого газетою "Високий Замок" http://www.wz.lviv.ua/articles/100265

    ---------- Додано в 15:36 ---------- Попередній допис був написаний в 15:24 ----------

    Напевно, що не було би такої кількості, якщо люди б не створювали власні релігії, або власні норми моралі.
    Наприклад, ось що говорить Біблія о гомосексуалізмі:
    "Тому то й видав їх Бог у пожадливостях їхніх сердець на нечистість, щоб вони самі знеславляли тіла свої. Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки, амінь. Через це Бог їх видав на пожадливість ганебну, бо їхні жінки замінили природне єднання на протиприродне. Так само й чоловіки, позоставивши природне єднання з жіночою статтю, розпалилися своєю пожадливістю один до одного, і чоловіки з чоловіками сором чинили. І вони прийняли в собі відплату, відповідну їхньому блудові." (До Римлян 1:24-27)

    "Хіба ви не знаєте, що неправедні не вспадкують Божого Царства? Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники, ні злодії, ні користолюбці, ні п'яниці, ні злоріки, ні хижаки Царства Божого не вспадкують вони!" (1 до Коринтян 6:9,10)
    Ви бачите, Біблія чітко показує точку Бога на гомосексуалізм, але багато людей, які вважають себе християнами, які навіть є священнослужителями не бажають навіть бачити цей закон.
    Це саме стається і з іншими сторонами поклоніння. Дуже багато речей, що відбуваються просто не є біблійними.
     
  14. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Перепрошую, а давайте будемо уважнішими? (Ще раз, прошу).
     
  15. Coffe13

    Coffe13 Дуже важлива персона

    Ви правий лише в тім, що ніколи не чули, однак в решті - правоти не маєте.
     
  16. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Ок. Ось тут ви звернули увагу на конфесійність (замість аргументувати щось біблійно у відповідь на цитати і коментування Нового Завіту):
    Гаразд. Є слово від Бога (Святе Письмо) і слово від себе (отсєбятіна), - слово від людей, що часто ставиться в ранг слова Божого, але не узгоджується з ним, і часто і суперечить йому. "Отсєбятіна католицького кліру" - це те, що придумав собі католицький клір і видає за Христове вчення. У контексті останнього обговорення "католицька отсєбятіна" - це фантазії про те, ніби рукоположення (передача Духа Святого) - це таїнство висвячення в священицький духовний сан.
    Та ні, то не ваша отсєбятіна, я ж не так писала, ви не перекручуйте. Ви раніше не раз писали свою отсєбятіну, а зараз поки що лиш повторюєте чужу отсєбятіну. Може то вам по-барабану - яке вчення практикувати, - апостольське, чи придумане якимось кліром.
    ====================================================================
    Я звернула увагу на цікавий момент: я намагалася полеміку направити в русло Слова Божого, наводячи цитати з Нового Завіту і аргументуючи написане. Біблійно аргументованих заперечень - нуль. Ось цей пост: http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=968687&postcount=91 ,який ви ніколи не зможете біблійно заперечити. У відповідь : "бла-бла-бла" (вплив різниці клімату у Сихові і Єрусалимі на релігійну практику, право на отсєбятіну і т.п.
    [​IMG]
    Дякую, що демонструєте таку безпорадність і зміцнюєте мене у переконаннях. Продовжуйте свої відволікаючі неаргументовані розборки про погоду, вияснення змісту і суті висловів у коментах і т.п. ;)
     
    Останнє редагування: 31 січ 2012
  17. sitech

    sitech Well-Known Member

    Напишіть свою думку з приводу статті http://www.wz.lviv.ua/articles/100265
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Що "ок"? Як я мав вам зробити зауваження про конфесійність, не використовуючи того слова?

    - Знайдіть, де я казав слово "конфесійність"?
    - А во ви тільки що сказали.

    Анекдот готовий.

    Я вам писав по суті питання, а ви перейшли на узагальнення, використали слово конфесійність, про що мова взагалі не йшла.

    ---------- Додано в 18:24 ---------- Попередній допис був написаний в 18:05 ----------

    То є питання здорового глузду і абсурду. Священником, єпископом може бути лише людина, на яку через рукоположення - передача Святого Духа. Чи ви вважаєте, що це нафік непотрібно?

    Якщо людина має Святого Духа, то вона багато справ робить від Святого Духа, тому якраз у нього отсєбятіни мало, він говорить, робить, навчає під дією Святого Духа.

    Що до кліру. Називайте це як завгодно: клір/не клір, апостолів теж можна назвати кліром. То немає значення. Апостоли рукопокладали своїх учнів та послідовників, ті в свою чергу - своїх. Все це відбувалося у лоні церкви і відбувається до нині.

    А в якій церкві того не відбувається - заздрять і критикують, придираючись до кожного слова. Там діє отсєбятіна, бо Святого Духа їм ніхто не передав.

    ---------- Додано в 18:29 ---------- Попередній допис був написаний в 18:24 ----------


    А особливо суперечить, коли від людей, на яких нема рукоположення. Воно чисто людське.

    ---------- Додано в 18:31 ---------- Попередній допис був написаний в 18:29 ----------

    що тоді є неотсєбятіна?
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А вам дякую за те, що піднімаєте настрій своєю "далекогляднісью".
     
  20. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Я ТАК І НАЛА, ЩО ЗАМІСТЬ ВІДПОВІДІ ПО СУТІ (РЕЛІГІЙНА ПРАКТИКА) ВИ ДАЛІ БУДЕТЕ КОПАТИСЯ У СЛОВАХ. Добре. Якщо ви таким чином хочете відволіктися і продемонструвати своє безсилля, то давайте пограємось у слова (але недавго, ок?).
    Ваше питання: "Знайдіть, де я казав слово "конфесійність"?
    Відповідь: Знайдіть, - де я писала, що ви казали СЛОВО "конфесійність" ?
    А тепер пояснення особливо обдарованим: Я писала, що ви звернули увагу на другорядне, - конфесійність, замість відповідати на головне. Це виразилось у тому, що ви замість коментування основного, кинули репліку: "почалося... Як нема шо сказати, можна і про конфесії поговорити, нє?" Питання КОНФЕСІЙ власне і є питанням конфесійності. Чи може конфесії відносяться до питань видобутку нафти і газу???? Я при цьому не писала, що ви вжили саме слово "конфесійність".
    Цього пояснення досить, чи далі на пальцях показувати ???

    Миху, не смішіть мене, бо я вже доволі насміялась з ваших "питань по суті".
    Питання по суті, - це пост 91, де аргументовано застосовано Святе Письмо, і де у відповідь на це, замість головного у цьому пості (ПРО ПЕРЕКРУЧЕНУ РЕЛІГІЙНУ ПРАКТИКУ) ви вчепилися до другорядного, відповівши: "почалося... Як нема шо сказати, можна і про конфесії поговорити, нє?" І після цього ви ще мені кажете, що ви відповідаєте по суті, а я узагальнюю? :)))
    А ось це вже НАРЕШТІ відповідь по суті. Я не хочу надто заглиблюватися у католицькі глузди-абсурди. Знайдіть у Новому Завіті, що рукоположення стосується лише священиків, що благодать Святого Духа була прерогативою лише священиків. Покажіть , що передача Духа Святого рукоположенням - це таїнство висвячення у сваященицький духовний сан. Продемонструкйте Слово Боже, а не чиєсь слово людське (чиюсь атсєбятіну). Чекаю. При спробі і далі доводити фантазії католицькими вигаданими умозаключєніями, (а не Святим Письмом і цитатами), замість втягуватись у "бла-бла-бла", я відповідатиму ось так : "ЧЕКАЮ ВІДПОВІДІ ПО СУТІ" із лінком на це повідомлення. На всяк випадок ще раз розжую, що відповіддю по суті є аргументована відповідь, побудована не на вигадках і домислах, а на практиці рукоположення, описаного у Новому Завіті.
    Нагадую свої аргументи: http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=968687&postcount=9
     
а де твій аватар? :)