Навчання в Польщі

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем DIDIO, 5 бер 2010.

  1. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Цікаво було б почути від людини, яка має досвід навчання в Польщі, про систему освіти, про університети, про особисті враження та практичні поради. Це безпосередньо стосується теми Карти Поляка, яка надає тому, хто її отримав, практично ті самі права освіти в Польщі, як і громадянину Польщі, та право на запит стипендії.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. victorys

    victorys позитивчик :)

    Маю такий досвід. Тільки тоді ще не була введена КП, мала спочатку візу, потім кілька карт часового побиту, а пізніше дозвіл на проживання 10 років.
    Враження в мене надзвичайно позитивні перед усім тому, що немає тут поняття взятки. Не скажу, що було легко вчитись, чи були якісь особливі привілеї від вчителів, було все справедливо, тобто маєш ту оцінку на яку вмієш. Деякі викладачі (якщо знали, що в групі є іноземці) перепитували чи все зрозуміло і якщо треба, то пояснять ще раз на консультації. Одним словом я жодної дискримінації або надмірної прихильності зі сторони учбового закладу за 6 років навчання не помітила.
    Приємно вразила теж стипендія для іноземців польського походження, яка спочатку була 800 злотих в місяць, а через 2-3 роки зросла до 850 зл/міс. Щоб отримати таку стипендію не треба було вчитись на самі "5" (хоча хто міг та хотів, той вчився), треба було кожного семестру мати середню оцінок не менше ніж "3,5". Я вважаю, що як на стипендію, то це не малі гроші [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Наскыльки зрозумив - Ви про вижчу освіту.
    Загалоим можна сказати, що державні вижчі школи мають рівень навчання вижчи ніж школи приватні - але це правіло теж не таке безумовне.
    З картою поляка людина має навіть троха більші шанси порапипти у добрий державний університет, ніж пересічний громадянини Польщі. І варто цею нагодою скористуватия. Ви не писали ЧОГО ваш син хоче вчитися, але зрозумів, що в Вас деяки звязки з Краковом, так ?
    Це дуже добрий вибір - один з найкращих університетів, добра технична академія AGH, гірша політехника, але близько дуже добра политехника у Гливіцях. Ну і файна атмосфера міста.
    За стипендії для поляків - громадян України - не скажу... Але напевно щось підкажуть у посольстві. Принаймій - де питати.

    Якщо щось детальніше цікавіть - пишить у приват.
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Син хоче студіювати в Кракові архітектуру крайобразу, тобто ландшафту. Там, крім конкурсу свідоцтв про освіту, є ще особливий екзамен - рисунок. Це у нього нібито непогано виходить, і оцінки в гімназії має добрі. Польською розмовляє. Консул рекомендує все організовувати через посольство. Буде пробувати - бо на архітектора - великий конкурс, досить багато бажаючих. Але я - тільки "За". :)
    Не поступить - піде працювати, потім нехай послужить в армії. Чоловіку це не зашкодить. Потім - нехай знов поступає.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. victorys

    victorys позитивчик :)

    Якщо хоче вчитись, хай пробує поступати до пабєди. З багатьох знайомих, які не поступили, а пішли працювати, або по якихось причинах перервали ток навчання з надією через якийсь час знову поновитись, тільки одиниці закінчили те навчання. Решта, на жаль, на студіа так і не повернулись. А все тому що або шкода було роботу залишати, або життя так склалось, що сімї постворювали, або просто вже не залишилось бажання після довгої перерви знову вертатись до навчання...Ось такі реальні статистики.
    Хоча якщо є бажання, то все вдасться!
     
    • Подобається Подобається x 8
  6. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Хотив почати від кінця.
    Не бійтесь старатися на "нормальну" архітектуру - не ландшафту.
    Ранг архітектора ландшафту набагато ніжчи, можливості заробити порядочні гроші тобто.
    Правда, дістатися набагато простіше - тут порапили на такий ландшафтовий напрямок навіть ті, що ледве що ліцей окончили.
    Але багато з них потим - газони в парку проєктує...

    Доречі - в Польщі законно можна передавати папіри на 3 державні ВНЗ водночас (тобто в часі одного рекрутування) - тоді він вроді має право старатися і на архітектора, і на на архітектора ландшафту.

    Там бувають прецизийні вимагання щодо рисунку. Само це, що загалом "виходить" може бути мало... Правда - я тут профаном, але ІМХО добре було б взяти підготовлюючий курс рисунку для кандидатів на архітекторів. Тоді його шанси - якщо він вже непогано рисує - значно зростуть.
    Тут майже усі так роблять...

    Теж так і мені здається. А коли що дотого одружиться - часу матиме набагато меньше :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 6
  7. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Дякую! Якщо людина не має енергії і таланту - то навіть закінчивши архітектурний - буде проектувати собачі будки. Спроектувати добрий парк - то також не жарт і добрі гроші... Або, наприклад, сквер на даху багатоповерхівки з пласким дахом... Все залежить... :)

    Малює він згідно з вимогами. Крім того, ми запланували короткий курс рисунку одренчнего саме в тому самому університеті, за два тижні перед екзаменом. Він коштує 500 злотих.

    Щодо одруження, то йому всього 17. Маю надію, що збереже розум в голові, і зрозуміє, що спочатку треба вивчитися. А потім - женись, скільки хочеш, але тільки один раз і назавжди, як тато з мамою! :)))
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. victorys

    victorys позитивчик :)

    Справді, DIDIO, нехай ваш син спробує подати документи у різні навчальні заклади, або ж різні напрямки, таким чином буде мати більше шансів поступити. А якщо поступить відразу на два, то буде мати можливість вибрати. У моїй групі було багато таких, які поступили водночас і на Політехніку і в Універ на подібні напрямки. Дехто вибрав собі де йому більше подобалось, але були й такі, які тягнули водночас два напрямки при стаціонарному навчанні! А потім зразу два дипломи :wacko: ну і дві вищі освіти :cools: Тут існує можливість (якщо викладач погодиться) переписати оцінку, якщо студент вже мав такий предмет раніше і якщо програма та кількість навчальних годин майже покриваються.
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. budiak

    budiak Well-Known Member

    Абсолютно погоджуюсь!!! Тягнути кілька кєрунків,а особливо споріднених це на сьогодні дуже популярна тенденція. Я думаю в разі коли він поступає на архітектуру( це має бути політехніка) то най паралельно пробує на Історію мистецтв до Універу, непошкодує! А вразі коли відчує що заважко то завжди лишаєтся можливість вибору.
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Запитаю згоди у сина і спробую публікувати тут наш досвід. Запрошую до цього всіх, хто може повідомити щось корисне. :)

    Зараз чекаємо до середини березня, коли син має отримати Карту Поляка.
    Прошу зауважити, що умови для вступу в польські університети іноземних громадян відрізняються в залежності від того, чи абітурієнт має чи не має польське походження, а також Карту Поляка.
     
  11. Зануда

    Зануда така зануда

    Я вчилася ще у ті часи, коли КП не існувало у природі. Подавала документи на університет і паралельно старалась про стипендію, бо доходи моїх батьків не могли би покрити витрат на навчання та проживання.
    Мала стипендію від Фундації Івана Павла ІІ, багато моїх знайомих та друзів мали стипендію від Міністерства Освіти Польщі - вона була набагато більшою, але з неї самостійно треба було покривати витрати на житло та проїзд, а за мене ці витрати покривала Фундація.
    Щодо навчання на двох факультетах одночасно: кошти навчання на одному покриває стипендія, але другий треба оплатити з власної кишені. Щоб отримати дозвіл взяти другий керунок, треба мати високу середню на першому, тоді можливо навіть старатись про певні знижки при оплаті. На четвертому-п"ятому курсі можна ще розпочати ткзв. післядипломну освіту - дворічні курси, вибір доволі великий, диплом вищої освіти. Вони також платні - ціна коливається в залежності від напрямку.
    З КП можна старатись про стипендію Міністерства. Для цього у консуляті треба пройти тести, які здають випускники польських шкіл. Можливо передбачені інші процедури, але про це вам скаже консул.
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. Templar

    Templar Дуже важлива персона

    Я ось не можу знайти ніякого авіаційного університету у Польщі, може Ви щось знаєте?
     
  13. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Нема такого. Навряд чи у йнших країнах ЄС знайдете. :dntknw:
    Є факультети на технічних університетах (в Польщі найкращий у Варшаві)
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Прочитайте спочатку це, а внизу знайдете посилання на пошук студій.

    http://na-studia.pl/zawod/inzynier-lotnictwa-i-kosmonautyki

    ---------- Додано в 03:05 ---------- Попередній допис був написаний в 02:39 ----------


    ======================================================
    ======================================================

    Як я вже десь писав, мій старший син на екзаменах у травні недобрав 8 пунктів до необхідної кількості балів на екзаменах в університет, які відбулися в Посольстві Польщі. Більшість поступала 2 чи 3 раз.
    8 пунктів на сумі 3 екзаменів - це зовсім небагато, фактично - потрібно було всього ще 2 правильних відповіді з 120 тестових запитань. Є добрий шанс підготуватись і здати наступного року, якщо врахувати, що він вчився в українській гімназії, а до перших екзаменів з польської мови, польської біології та польської хімії готувався всього 2 місяці - оскільки ми раніше не знали про реальну можливість вчитися в Польщі.

    Син вирішив вчитися тільки в польському універсистеті. Тому після польських екзаменів, на яких не вистачило ледь-ледь знань ( :) ) - вступати до тутешнього університету не став, а одразу пішов і знайшов роботу. Працює фізично (техніком) в одному з відділів Академії Наук, а кілька днів, під час міжнародного симпозіуму, успішно виконував роль гіда-перекладача з англійської та польської мови, супроводжуючи групи людей з Польщі та Британії. Офіційно отримує повну ставку - 75 доларів на місяць державної зарплати. Нерегулярно. :n:

    Зараз думаємо про підготовчі курси в Польщі - Краків або Вроцлав. Курси з двох предметів коштуватимуть 1000 доларів + додатково коштує перебування в Польщі впродовж 4 місяців. Тобто - з урахуванням дороги, проживання та харчування потрібно буде витратити до 3000 доларів. Син хоче знайти роботу (бо курси по вечорах), хоч я проти. Але, може, він і правий, бо буде спілкуватися з людьми і отримувати корисний досвід, а не бродити по місту. За нього я впевнений - з ним проблем ніколи не було, але не можна бути впевненим за тих, кого він зустрічатиме на дорозі.

    Для перебування в Польщі упродовж 4 місяців потрібен мельдунек (прописка). І над цим також тепер думаємо.

    Є складнощі з отриманням закордонного паспорта - бо "дитячий проїздний документ" уже не годиться, тому треба паспорт, а для цього - дозвіл українського військомату - бо сину більше 17 років.

    Якщо поїде на курси, потрібна буде відстрочка від армії на час навчання на курсах та здачі екзаменів - це також проблема з урахуванням того, що ніяких "неофіційних матеріальних заохочень" чиновникам не буде - це для родини принципово.

    Якщо в травні здасть екзамени - добре, буде вчитися. Якщо не здасть - сходить восени в армію на рік, що не дуже добре, бо втратить трохи знань. Але як буде, так і буде.

    Отже, складних питань багато, але будемо старатись їх вирішити.
     
    Останнє редагування: 28 вер 2010
    • Подобається Подобається x 7
  15. khitko

    khitko New Member

    Доброго дня!

    Хто що може розповісти про другу вищу освіту в Польщі? Маю вищу освіту за спеціальністю "математика". Цікавить навчання на ФПО (або в магістратурі) в "Вищій школі інформатики" м.Лодзь на спеціальності "бази даних" або "програмування". Це приватний ВУЗ. Чи є в Польщі принципова різниця при пошуку роботи між випускниками приватних та державних ВУЗів, між стаціонарною та заочною формами навчання? І взагалі чи є попит на ІТ спеціалістів у Польщі?
     
  16. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Ви задаєте надто глобальні питання, типу - чи потрібні Польщі пекарі, і кого краще беруть на роботу пекарем - чоловіків чи жінок.

    А починати треба не з того. Якщо ви хочете мати освіту в Польщі, то найперше ви повинні знати польську мову. Якщи ви її не знаєте - то вчіть, і ні про що більше поки-що не думайте, бо без знання мови - про навчання в Польщі - навіть і мови не може бути. :)

    Якщо польську мову ви знаєте - то відповіді на ваші питання ви знайдете в польському Інтернеті, на IT-форумах, в розділах працевлаштування, пошук та пропозиція роботи тощо.
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Ні, чому... можна у Польщі вчитися на ВНЗ не знаючи одного слова польською. На декількох добрих техничних школах ( шта не тільки технічних) є навчання на англійської.

    На Технічному Університеті Політехника Вроцлавська така можлвість існує для майже 20 спеціальності
    точніше - тут: http://www.studies.pwr.wroc.pl/
    наближча рекрутація до 15 грудня

    Ще на англійської є теж на Варшавської, а далі погугллить

    Інформацийний сайт для навчання в Польщі - о нп тут http://emta.pl/?m=edu&a=find&stp=1


    Так, є. Не бачив особливих проблем з працєю для тих спеціалистів.

    Троха є. Найбільші компані - працедавці як Siemens, чи НР надають перевагу добрим державним ВНЗ.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Blackwomen

    Blackwomen New Member

    Доброго дня, шановні друзі! Може хтось має інформацію про Жешувський університет інформаційних технологій та менеджменту? З того , що я дізналась, то це єдиний українсько-польський університет, але хотілось би знати яка в нього репутація і чи варто туди поступати. Дочка через два роки закінчує школу і зараз задумались куди йти вчитись далі. Буду вдячна за будь-яку інформацію.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Якщо мати нп увазі недержавні ВНЗ, то цей здається бути одним з найкращих. У останному ранкингу "Rzeczpospolitej" (одини з небагатьох вартих уваги) - на 5-му місці у категорії приватних вижчих шкіл у Польщі.
    Питання тільки, чи донька хоче вчитися в напрямку менеджменту або економики, чи "справжної" ІТ. Якщо це друге - варто ще зацікавитися державнимим техничними університетами у Кракові (радше AGH ніж Краківська Політехніка), Глівіцах, Вроцлаві та звичайно - Варшаві.

    Згаданий Вами Жешувський ВНЗ інформаційних технологій та менеджменту
    має свій сайт: http://ua.wsiz.rzeszow.pl/
    Доречі - названня його університетом є радше признакою деякої інфлації цього слова - але відно такий зараз тренд (всюду :dntknw:)
     
  20. Blackwomen

    Blackwomen New Member

    Шановний Agaton, дякую за детальну відповідь. Донечка моя хоче вивчати в Польщі туризм і готельно-ресторанний бізнес. Ми схилились до Жешувської вищої школи тому, що там приймають охоче українців і на першому році навчання дейкі предмети викладають українською. Але я маю сумнів щодо правильності нашого вибору і тому шукаю ще якусь додаткову інформацію про Польські навч.заклади.
     
а де твій аватар? :)