Московський Патріархат і канонічність

Тема у розділі 'UA-RU', створена користувачем Богданович, 21 сер 2007.

  1. Богданович

    Богданович Well-Known Member

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Цитуйте повністю
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Єпископів миряни вигнали, а тоді вже Церква єпископів засудила? Чи навпаки?

    Додано через 2 хвилини
    Вибачте, будь ласка. Гнів затьмарив зір. Згоден з вами, брате. Стригти дєнюжку та вівців це не обов'язок предстоятелів.
     
  3. Богданович

    Богданович Well-Known Member

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Єпископів миряни вигняли, бо церква була розколота. Кунцевич - уніат і захопив Софію, за що миряни втопили його в Дніпрі (можливо помиляюся)

    А щодо обовязків предстоятелів, то вони мали би напучувати у вірі і скеровувати до християнських чеснот, допомагати порадами і розрадами, а не стригти.
     
  4. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    От бачите послідовність?
    Розкол -> Осудження розкольників Церквою -> Миряни вигнали розкольників.

    А ви приводите:
    Мирянам не подобається представник Церкви -> миряни його виганяють -> запрошують іншого.

    Це різні речі. В першому випадку - захист віри та святинь. У другому - самовправство. Давайте дозволимо ієрархам самим розібратися у спірному питання (як це і має бути за церковними правилами). А потім хай вони винесуть рішення о розколі або примиренні... а ми вже будемо підтримувати тих чи інших (в разі розколу), або будемо тішитися примиренню.
    Не менш за вас бажаю визнання українського народу достойним Патріархату.
     
  5. Богданович

    Богданович Well-Known Member

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Згоден з вами
     
  6. колокол

    колокол Active Member

    Відповідь: УПА

    Никакого. Любой из нас может собрать пару десятков единомышленников и создать любую общественную организацию. Это может быть религиозная организация, может быть организация любителей пива или ценителей львовской старины. Соответственно, эту организацию можно, при желании, юридически зарегистрировать.
    Можно, например, провозгласить себя патриархом Львовским и всея Галичины. И зарегистрировать юридически Западно-Украинскую Православную Церковь, или назваться еще как-то. Вот только назваться Церковью, это не значит Церковью быть на самом деле. Назваться патриархом, это не означает быть таковым на самом деле.
    Для того, чтобы стать Патриархом, стать Церковью мало соблюсти формальности светского юридического права. Для этого нужно в первую очередь соблюсти нормы церковного права. И даже не столько права. Каноничность – это понятие более широкое, чем просто некие правовые нормы. Это нормы, которыми соборное сознание Вселенского Православия отделяет греховное от церковности. И то, что украинские раскольники не признаны канонами Вселенского Православия, означает не дипломатические интриги Москвы, а то, что раскольники действительно находятся вне Истины.

    Христова Церковь – это не просто группа собравшихся по интересам людей. Церковь основана Господом нашим Иисусом Христом, выкуплена его крестными страданиями. Церковь – это Божественная энергия, которая, соединившись с нашей человеческой волей, преображает человека, поднимает нас из греховности к Божественному совершенству. Эта Божественная энергия – Дух Святой сошел на первых апостолов, учеников Христа. Эти апостолы передали Дары Духа Святого первым епископам, те – следующим за ними. И так от апостолов по епископской линии до сегодняшних наших управляющих архиереев тянется непрерывная цепочка передачи Божественной энергии. Это называется АПОСТОЛЬСКАЯ ПРЕЕМСТВЕННОСТЬ.

    Значение сегодняшнего епископа или священника не в их земной власти. Приняв всю полноту Божественной энергии, они передают ее дальше своим преемникам через Таинство Рукоположения, а священники эти Дары Духа Святого передают через Крещение и Причастие всем прихожанам. Таким образом, передача Божественной энергии от Христа через апостолов, через тысячелетние цепочки епископов, через священников к каждому из нас, миллионы, миллиарды таких цепочек – это и есть наша земная Церковь.

    Суть раскола в том, что раскольник, назвавшийся епископом, НИКЕМ НЕ РУКОПОЛАГАЕТСЯ. Он самозванец. Он сам присваивает себе священнический сан. Этот раскольник-самозванец «рукополагает» такого же раскольника-священника. В свою очередь, самозванец-священник, совершая Таинства Церкви, на самом деле лишь имитирует Службу Божью. Так как он не имеет на себе Божественной энергии, благодати Духа Святого. Соответственно, все совершаемые им Таинства – Крещение, Причащение, Венчание и прочие – безблагодатны. То есть они не имеют пред Богом никакого значения и силы. Это - профанация Церкви и церковных служб.
    Раскол – это прерывание исторической цепочки апостольской преемственности. Это потеря Божественной энергии. Вот почему наша УПЦ МП не может признать ни филаретовцев, ни УАПЦ как канонические церкви. И тем более, не может идти с ними ни на какие компромиссы, не говоря уже об объединении.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Ну нє!!!
    А якщо КГБ "рукополагав" - то жодного самозванства нема...
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Можна поставити запитання,чи не є МП розкольником?
    Словосполучення «Канонічна територія» запущене в широке використання сучасними російськими православними богословами-політиками на початку 90-х років минулого сторіччя. Тобто тоді, коли з політичної мапи світу зник СРСР і захиталися імперські позиції РПЦ. Як доказ наведемо слова єпископа Віденського і Австрійського (Московський патріархат) Ілларіона Алфеєва, який говорить у своїй відомій доповіді, «що цей термін виник нещодавно, хоча еклезіологічна (церковна) модель, яка стоїть за ним, бере початок(?) iз апостольських часів...»
    Московська патріархія визначає це поняття таким чином: «Канонічною територією церкви називається та, в межах якої традиційно здійснюється суверенітет церковної влади щодо віруючих, які входять до складу даної церкви і проживають на цій території».

    Визначення провокує багато запитань. По-перше, як розуміти термін «традиційно», як вимірювати традицію — в роках, у сторіччях? Чи відраховувати традицію з ХV ст. — з часу утворення Московської церкви? Чи з моменту завоювання Росією тієї чи іншої території? Далі — що таке «суверенітет церковної влади»? Скажімо, Київська церква колись була Церквою-Матір’ю Московської церкви, потім стала її «дочкою» — кому належить «суверенітет»? Чи є дійсні підстави вважати, що Українська церква, анексована Москвою 1686 року, сьогодні перебуває на канонічній території Росії? Або візьмімо, наприклад, Грузинську православну церкву, яка 100 років підпадала під цей-таки московський «суверенітет церковної влади», а потім самоправно звільнилася від нього. Те ж саме стосується деяких інших церков, які були колись насильно включені до складу РПЦ, а при першій же сприятливій нагоді самовільно вийшли. Якось нелогічно все виходить, не системно. Чи не свідчить це про те, що непорушність «канонічної території» — це щось надумане, штучне, кон’юнктурне й головне — імперське? Інакше не було б такого пожвавленого історичного «руху» церков всередину та назовні «канонічної» російської території — прямо прохідний двір якийсь!
    Трагедія Московської патріархії полягає, вочевидь, в тому, що — незалежно від зміни історичної ситуації — її претензії залишаються незмінними. Як їй жити спокійно та в мирі зі своїми сусідами, якщо вона досі вважає, що канонічна територія Російської православної церкви включає православних віруючих Росії, України, Білорусі, Молдови, Казахстану, Узбекистану, Туркменистану, Киргизстану, Таджикистану, Естонії, Латвії та Литви. Особливо цікавим є те, що при цьому МП постійно й послідовно створює свої парафії або єпископські кафедри в багатьох країнах світу, в тому числі там, де давно існують православні церкви іншої юрисдикції — в чужому «канонічному просторі».
    «Канонічна територія» - коли, чому й навіщо запущено в широке використання це словосполучення
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Ромку, як на мою думку, найбільша трагедія РПЦ є та, що там християнством і не пахло. Це є політична організація, яка з часів Петра І була підпорядкована органам безпеки і фактично була невіддільною одиницею в їх структурі. Це він вбив останній цвях в труну РПЦ як релігійної організації ставши де-факто її головою.
    Щодо канонічності? Памятаєте слова Христа - де двоє чи троє зберуться в імя моє - я є посеред них. Ось де справжня канонічність. Що зверх того - то від лукавого.
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Там і людяністю не пахне.
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=215328&postcount=86
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Нізкій паклон вам, Владімір Владіміровіч - з таких слів почав своє звернення голова РПЦ Алексій до Путіна... до свого шефа.... Сьогодні по ящику показували. Дивні якісь відчуття були у мене... церква то, чи підрозділ ФСБ....
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    А чому тут дивуватися, Мих? Християнська церква незалежно від деномінації починає службу словами "Слава Ісусу Христу". РПЦ - "Слава Владіміру Владіміровічу". Показуючи справжню "канонічність" і "бога" якому вони служать.
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Звісно, що можна ставити і таке питання. Але відповідь на нього вже є. Його дало Всіленське Православ'я. Я розумію, що воно для вас, Romko, не має значення, бо ви, як представник іншої конфесії взагалі б були раді поставити питання про канонічність всього Православ'я.

    Тепер щодо відповідей:

    Традиційно з перших віків християнства теритроію впливу було поділено за Помісними Церквами. Спочатку їх було щось коло трьох. По мірі духовного зростання деяких (національних) частин тих Церков та по мірі розширення проповіді християнства виникали ще Помісні Церкви. Звісно вони наділялися територією впливу, щоб не було дублювання. Територія та якщо церква виникала на вже "зайнятій" території від "хозяїна" "відчужувалася" та передавалася новій Помісній Церкві. Те ж саме ми спостерігаємо у Католицтві, де, наприклад, Кардинал Франції, не має жодного впливу на кардинала Польші. Також приходів Кардинал Польші не будує у Франції. Чи називати цю територію канонічною, чи іншим словом це вже не важливо. Головне - ефективне задоволення нужд прихожан.

    Православну Церкву на території України, Московії та ще декількох Митрополій представляв Константинопільський Патріархат. Після того як Московська Митрополія здобула визнання Всіленським Православ'ям як нова Помісна Церква (Патріархат) її наділили територією впливу (можливо не одразу), канонічною територією - це декілька Митрополій, в тому числі й Українська. Можливо, можуть бути суперечки і в зворотнью сторону, наприклад тепер Константинопільський Патріархат заявить про належність території України до сфери його впливу. Але це питання вже буде вирішуватися між ціми Помісними Церквами при участі Всіленського Православ'я, та будуть враховані побажання прихожан, але аж ніяк самопроголошених предстоятелів, хоча би до часу, поки їх правомочність не буде визнана Всіленським Православ'ям.

    От от! Тепер Грузинський Патріархат визнано Всіленським Православ'ям! І він має такі ж права у Всіленському Православ'ї, як і РПЦ чи інша Помісна Церква. І євхаристичне і молитовне спілкування між РПЦ та ГПЦ відновлено. Того і наши з вами предстоятелі мають добиватися. Ніхто цьому не суперечить. Не хвилюйтесь, якщо Всіленське Православ'я визнає Патріархат Філарета, то РПЦ і анафему знімить та спілкування поновить. Проблема в тому, що поки не получається получити визнання. Якщо хочете, обговоримо причини. Або те, що ми маємо робити задля досягнення цього.

    А хто казав, що МП безгрішний? У Православ'ї нема таких сміливців, навіть у самому МП. І "негарно" здобули патріархат, і "негарно" території загарбали. Але все вже визнано (не методи, а результати) Всіленським Православ'ям. Ми також маємо здобути своє. От тільки методи різні є... від екстримізму до пофігізму... Якшо, хочете, направимо у це русло бесіду.

    Хм.. а чим тоді пахне у самопроголошеному КП? А чим у протестанстві? А чим у тисячах сект?
    Ви ставите себе проти всього Православ'я? Якщо ви не є правосавним, то звісно, що вам до того розколу? Це гвіздок у труну ворожої конфесії... Для православної людини це жах по обидві сторни розколу...

    Ромко, при всій повазі. Якщо ви вже продовжуєте. Ви у розпачі, тому й слабкі перед пристрастями. Я знаю цю ситуацію, ви мені розповідали. Я вам вже її пояснював. Прошу, подумайте, зачекайте деякий час, ви зрозумієте, що помилялись... та, сподіваюсь, дасте спростування...

    А як у християнських деноминаціях ставляться до клевети?
     
  14. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Люди завжди є людьми,незалежно,до якої конфесії належать.Мені дуже допомогли і порадами і молитвами люди з фонду Кураєва(МП?).В Польщі розмровляв з монахами.Але такого я не чув ніколи.
     
  15. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Мої молитви теж не допомогли. Назвіть мене нелюдєм.

    Додано через 2 хвилини
    Звісно. І їх (людей) багато. Була б воля Лаври та належна кількість будівель, то всю Україну заселили б до своїх примішень для духовного окормлення... не тільки болящих...
     
  16. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    До чого тут це?Справа у відношенні до людей.До речі такий випадки не поодинокі.Подібне було з одною жіночкою з онкохворою дитиною.Попросилась в Лавру.Відповіли так само...
     
  17. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Порахуйте скільки ті монахи приймають паломників. Лавра - світовий центр паломництва... і декілька десятків місць для проживання.
    Це не цент розваг, не піонертабір, не рекламна акція для залучення інославних та іншовірних до віри... ці місця для кокретної верстви населення. Я ж вам писав, що навіть не всі православні мають нагоду там розміститися...
     
  18. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Не треба.
    Такого хамства і дискрімінації,я не відчував ніде.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Ну не лікарня Лавра. Так чудодійні випадки зцілення є. Ніхто ж вам не заважає приїхати, сходити у печери (навіть мусульмани ходять як туристи, як хтось не догледить)... притулится до ікон, постояти на богослужіннях, навіть дадуть пораду, якщо підійдете спитати...
    Але ви хочете дещо інше... порахуйте скільки хворих у країні... і кожен має обурюватись, тому що їх не пустили пожити у Лаврі? Прошу, змініть думку...
    Ну бувають же, в кінці кінців, ще погані люди у всіх конфесіях (це я щодо хамства та дискримінації).. не треба ще й по ним ставитися до всієї конфесії... бувають об'єктивні причини, які не дають змогу фізично задовольнити всіх потребуючих допомоги. Невже думаєе, не хотять вони вам добра? зцілення? ...
     
  20. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: Московський Патріархат і канонічність

    Ну, я не велий знаток церковных правил. Только что-то я не заметила, что б Путин сам на прием к главе РПЦ бегал (как, кстати, частенько приходят к Папе Римскому), а все происходит наоборот. Глава РПЦ пороги у Путина оббивает. Так что имеющий глаза, да увидит...
    Или тут некоторые телевизор не включают?
    Не нужна на территории Украины, как независимого государства, церковь подчиненная руководству соседнего государства. И без этого проблем хватает...
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)