Методи прослуховування GSM телефону

Тема у розділі 'Телефонія', створена користувачем Yelik, 12 лип 2014.

 1. Yelik

  Yelik Well-Known Member

  Зараз часто чути, що прослуховують мобілку, особливо в зоні АТО. Цікаво, які саме методи прослуховування існують в принципі, технічні засоби і т.д.
  В Україні працюють фактично 3 мобільних оператори:
  Київстар(~40%російська частка, решта норвежці),
  МТС(100% російська власність),
  life:) (~50% українська частка, решта турки)
  Я читав, що на мтс-Україна стоїть якесь обладнання, яке дає змогу прослуховувати будь-якого їхнього абонента напряму в росії. Також що є обладання для перехоплення будь якого gsm-сигналу, незалежно від оператора.

  Є компетентні в цьому питанні люди, щоб підтвердити або заперечити інформацію? Чи можна якось захиститись від прослуховування?
   
 2. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  є таке, але дуже дороге, в основному призначене для спецслужб..
  не забувайте шо сигнал мж телефоном і БС йде кодований
   
  • Подобається Подобається x 1
 3. Vedun

  Vedun Well-Known Member

  Для того щоб не прослухали рекомендую спілкування по мобільному через скайп( информація іде в вигляді інтернет трафіка). Хоча в принципі якщо захочуть прослухати, то зроблять це в будь-якому варіанті( знімуть інформацію прямо з мікрофону).

  Для Роздумів: ви ж можете позвонити і поговорити з оператором без карти на 112. Був момент коли дзвінок поступив на апарат в якому не було картки і приємний голос уточним, за яких умов цей телефон потрапив до нас?
   
 4. Yelik

  Yelik Well-Known Member

  А наскільки далеко сигнал з телефона "доходить"?
   
 5. Yelik

  Yelik Well-Known Member

 6. Vladmaister

  Vladmaister Member

  Слухають кого треба.Це дуже дорога апаратура щоб це робити.Може хтось чув про такі трубкі як Харвест і Сенао.Так вот це прості радіо-телефони но можна збільшити радіус дії до 100 км.Харвес цю трубку не можливо прослухати там стояв (скремблер) .А так вроді СДМА тяжко прослухати!!! А під час АТО важливо і слухати і знати місце деслокації військ.
   
 7. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  Vladmaister, та ну, гониш..
   
 8. Vladmaister

  Vladmaister Member

  Колись як мобілок ше не було ,я мав і харвест і сенао258 так вот сенао розганяв до 40 км .І проблем було багато з чистот наглядом. Це вже історія.
   
  • Подобається Подобається x 2
 9. Veselka alj

  Veselka alj Well-Known Member

  Я думаю що то правда. Розповідала моя свекруха, вона має мтс та тільки з чоловіком по ньому говорить і більше ні з ким. Але одного разу вона позвонила з нього до родичів з Росії, то на другий день її пришла смс в якій пропонувалися якісь акції про спілкування за кордоном, при чому зверталися до неї по імені, а вона нігде його не реєструвала коли купляла карточку телефону мтс!
   
  • Подобається Подобається x 2
 10. Mylnyk

  Mylnyk Well-Known Member

  таке обладнання стоїть, або має стояти у всіх провайдерів і за кошт провайдерів і штатно стоїть у всіх великих ("національних") провайдерів , малі провайдери виправдовуються відсутністю коштів . з Інтертелекомом був сканал, бо інтертелеком не мав грошей = не хотів давати\купувати все за свій кошт. Це стосується наших спецслужб. Щодо РФ то грубо кажучи вони мають прямий безпосередній доступ до свого обладнання (комутаторів) також в режимі реального часу. Бо МТС і Київстар Білайн то міжнародні компанії і вони мають тісний звязок один філіал з іншим, навіть в певний час дзвінки з МТС Укр на МТС РФ були дешевшими ніж на інші номери РФ. всі телефони з 2000 року закладений "алгоритм" і є можливість дати максимально чітку відповідь базовій станції про своє місце знаходження в ідеалі до кількох метрів при великій густоті базових станцій. Тобто оператор може надіслати ще більш точний запит телефону - "а скажи но де ти є точніше" телефон сам просканує сусідні БС все проаналізує і дасть максимально точну відповідь, бо зазвичай вистачає точності + - 500 метрів ( тобто сектора БС) . Так що кожен з нас має при собі включений УНІКАЛЬНИЙ радіо маячок
  за кортокий час наприклад за тиждень аналізуючи всього три чотири точки вашого перебування можна тільки по цих данних точно вас персоналізувати. Зміни ви і телефон і номер одним махом навіть не здійснюючи жодних дзвінків, але рухаючись \ проживаючи \ тим самим маршрутом за тиждень із ймовірністью 99,99% буде зрозуміло що це ваш номер і телефон.

  Ще є більш вартісний метод прослуховування створенням Базової станції посередника, яка буде мати найбільш сильний сигнал і телефон до неї підключиться ( при умові що вона буде мати найкращий сигнал) . і тоді як посередник буде пропускати через себе весь трафік і розшифровувати його в реал тайм. Таке обладнання дороге вартість від 150 000 долларів США для ГСМ , а для СДМА ще на порядок дорожче :) .

  ---------- Додано в 17:00 ---------- Попередній допис був написаний в 16:52 ----------

  CDMA дуже важко глушити бо сигнал стійкий до завад і потужність потрібна для роботи CDMA в 10 разів нижча за потужність необхідну для ГСМ. Тобто щоб заглушити СДМА потрібно дати потужність завад в 10 разів більше ніж ГСМ. Бо для функціонування СДМА достатньо 1/10 потужності порівняно з ГСМ . Ну і кодування сигналу краще методом перехвату ( БС посередника) значно важче розкодовувати, практично мало реально. CDMA дає дуже точні координати місця знаходження абонента і більш гнучко підлаштовує потужність випромінювання під відстань до Базової станції. Також CDMA покриває відстані в рази більші ніж GSM, за рахунок того ж більш досконалого алгоритму\коду шифрування і кращій завадозахищенності. Якщо інтертелеком не належить ( не має власників ) РФ або не має шпійонів то можна вважати це канал звяку альтернативою військовому .
  Ємкість базових станцій CDMA в десятки разів вища за ємкість станцій ГСМ , тобто одна БС CDMA зможе обслуговувати в 10-15... разів більеш абонентів ніж GSM.
   
  • Подобається Подобається x 3
 11. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  правда, тарифи СДМА - мама дарагая...
   
 12. Mylnyk

  Mylnyk Well-Known Member

  Мих, чого ? 3 коп між собою за 1 хв ! по всій Україні !
  http://www.intertelecom.ua/ru/tariffs/clients/tarif_094/simple_solution
  Исходящие звонки (за 1 минуту эфирного времени)*
  Звонки на городские и мобильные номера в национальной сети Интертелеком, грн 0,03
  Звонки на городские номера по Украине 0,55
  Звонки на сети мобильных операторов Украины 0,56
  Ежемесячная абонентская плата, грн 0
  найпростіший телефон 200 грн щоб звонити, а смартфони дешевше ніж ДЖСМ версії навіть айфони є асортимент той самий що і в ДЖСМ смарфони НТС топові варіанти навіть ДЕШЕВШІ за ДЖСМ версії

  * Тарификация соединений посекундная. Звонки по Украине (за исключением звонков на мобильных операторов) до 3- х секунд не тарифицируются.
   
 13. mrochkizm

  mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

  А свекруха часом не підписувалася на якісь акції в магазинах, не заповнювала анкети десь або що, де треба вказувати номер телефону? банківська карточка до тої сімки не прив"язана?

  Я маю величезні сумніви, що Ваша свекруха цікава спецслужбам лише через одну телефонну розмову родинного характеру з абонентом у Росії :) і тим більше спецслужби не стали би так "палитися", надсилаючи смс з іменем свекрухи, якщо знали, що вона при купівлі сім його не вказувала.
   
  • Подобається Подобається x 2
 14. Boris_Kiev

  Boris_Kiev Дуже важлива персона

  Грубо кажучи, ворогам достатньо підігнати на відставнь кілька кілометрів "фейкову базову станцію" (один фургон з антенами), яку буде "тихо" імплементовано в мережу. Якщо ця мережа - МТС, то через службовий канал фейк буде легалізований і українські оператори не отримають сигнал тривоги. Так можна моніторити весь трафік.
  Якщо фейкову БС не "імплементувати", то можна побачити лише номери та ІМЕІ коди телефонів у певному радіусі. Такий фокус вже вміють робити навіть угонщики дорогих автівок, які обладнано GSM-сигналізацією.

  А найпростіший метод прослуховування - це на комутаторі в Донецьку, Луганську тощо. Достатньо "купити" відповідного інженера.
   
 15. Veselka alj

  Veselka alj Well-Known Member

  Та ні нідочого та сімка не привязана, купувала на руках в тих що продають. Та складається враження що вони знають кожного абонента імя!
   
 16. Exitus

  Exitus Well-Known Member

  Залежить від того, наскільки близька БС (в "трубці" автоматично регулюється потужність випромінювання).
   
 17. Boris_Kiev

  Boris_Kiev Дуже важлива персона

  Теоретична межа роботи моб. телефона (тобто встановлення зв"язку) - 35 км від базової станції. Обмежується часом пробігу сигнала.
  А неприв"язаний до БС телефон, який тупо випромінює, можна засікти і з більшої відстані. Але потрібне для цього обладнання дороге і дефіцитне.
   
  Останнє редагування: 10 жов 2014
  • Подобається Подобається x 1
 18. Mylnyk

  Mylnyk Well-Known Member

  чому саме МТС ? Київстар на 50% належить компанії в РФ і має назву Київстар тільки тому що вона популярна і відома , тому і не переіменували в Білайн :pardon:

  ---------- Додано в 10:40 ---------- Попередній допис був написаний в 10:31 ----------

  ну всі так пофігістично до цього відносяться коли я про це пишу .... а потім дивуються
  http://www.liveinternet.ru/users/manincognito/

  конкретно по вашому випадку - телефон теж був НОВИЙ ? до того в ньому були ще якісь її сім карти ? або її сім карта була хочаб в одному з її телефонів ? крім того одного ?
  Окремо
  http://habrahabr.ru/post/174221/
  ну і аналогічно по списку дзвінків якщо ви весь час дзвоните тільки на 1-2 номери :) а потім перестаєте дзвонити з цього номера а починаєте так само з іншого номера тільки на цих два :) думаю все автоматизовано :)

  для всіх :) Дочекаєтесь , що при венеричних захворюваннях вам одразу буде прихоити смс з рекламою клініки а ще додому прийдуть теж з рекламою клініки. замість вен захворювання підставет будь-яке інше про яке таблетки від якого ви вчора шукали в гуглі :mocking:
   
 19. Boris_Kiev

  Boris_Kiev Дуже важлива персона

  Воно так, але можливості втручання "через кордон" у Київстара значно менші. Чисто технічно.
   
 20. Mylnyk

  Mylnyk Well-Known Member

  такі самі можливості ;) Білайн він і в Тайланді Білайн
  ======================================
  http://habrahabr.ru/company/maxifier/blog/201798/
   
а де твій аватар? :)