«Львіввугілля»

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем Pototsky, 20 жов 2014.

 1. Pototsky

  Pototsky פוטוצקי

  Державне підприємство "Львіввугілля" має намір збільшити видобуток вугілля на 25%, або 0,4 млн тонн до 2 млн тонн в 2015 році, - Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
  "Якщо цього року по Львівській області ми очікуємо 1,6 млн тонн вугілля, то ми бачимо, що в наступному році зможемо добути близько 2 млн тонн. Це буде приріст для енергетики в цілому. Ми кожній шахті будемо приділяти увагу", - заявив заступник міністра енергетики й вугільної промисловості Юрій Зюков.
  На думку генерального директора "Львіввугілля" Ярослава Шаварського, для збільшення виробництва необхідно провести технічне переустаткування деяких шахт.
  Влада вирішила приділити увагу Львівсько-Волинському вугільному басейну через те, що зараз на сході країни 57 шахт перебувають на території, контрольованій бойовиками.
  Зюков повідомив, що країна втратила зараз 70% видобутку вугілля, через ведення бойових дій на Сході.  http://galinfo.com.ua/news/173673.html
   
 2. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  На Волині теж є шахти. Може тамка розконсервувати аби не везти з Африки?
   
  • Подобається Подобається x 1
 3. Pavel Chavyr

  Pavel Chavyr Well-Known Member

  на своїх шахтах не так зручно бюджет пиляти
   
 4. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  Янукович не жалівся.
   
 5. Pototsky

  Pototsky פוטוצקי

 6. manur

  manur Well-Known Member

  А хто їх тамка законцервував? Хіба, деякі закрили, то їм вже гаплик. То значить, що шахта вже затоплена і відновити її роботу практично нереально. Хіба за фік зна які гроші, які ніяк не окупляться.

  У Львівській області також за останні 15 років закрили :
  №1 "Червоноградська",
  №5 "Великомостівська"
  "Бендюзька"
  "Візейська" (закрили буквально 2-3 роки тому. Спочатку були плани вкопатися вглиб, докопатися до Візейського пласту. Але від цього чомусь відмовилися. Тепер хіба нову шахту будувати......)

  Тепер.. По перше, за якістю львівське вугілля таки сильно поступається донецькому. І пласти у нас тонші і зольність вища. На Данбасі місцями навіть кокс добували (цебто, вугіль з дуже низькою зольністю, який необхідний при виробництві сталі), а у нас туткай такого вугля не є...

  На якійсь нарад років 3-4 тому з уст зам. генерального дирехрура "Львіввугілля" пролунало : "Чим більше шахта добуває вугілля - тим більше шкоди вона приносить державі".
  І то таки чиста правда. На видобуток того вугілля йдуть шалені дотації з бюджету.

  Тому, економічно вигідно (в близькій перспективі) таки купляти той вугіль хоть в чорта на кулічках.

  АЛЕ!!! Щодо тривалої перспективи - це значить, що околиці Червонограда і Нововолинська перетворяться на депресійний регіон, де роботу втратять ДЕСЯТКИ ТИСЯЧ людей. Що, в свою чергу, призведе до збільшення виплат по безробіттю, субсидій і т.д. і т.п. Різко зросте рівень злочинності і буде повний капєц.

  Тому - закривати шахти чи їх розвивати і будувати нові - то є дуууууже непросте пИтання.

  Ще одне - на території, які підроблені шахтами за встатні 50 літ утворилося вже кілька озер (не враховуючи того, що десятки гектарів землі через заболочення практично втрачені для сільськогосподарського виробництва). Якщо хтось знає ту місцевість, якщо від Соснівського перехрестя проїхати 300-400 метрів в сторону Червонограда, то саме та ділянка в радіусі 150-200 метрів осіла на 4 метри в порівнянні з початком 1950-х років. Є ще одна точка, яка просіла на 5 метрів. Решта території просіла на 3-2-1 метр.

  В далекій перспективі є будівництво шахти "Тяглівська" (на південний захід від Белза). Але там територія і так болотиста. Тобто, через кілька десятиліть після початку функціонування шахти там буде або суцільне болото, а то й - мілке озеро.
   
  • Подобається Подобається x 2
 7. manur

  manur Well-Known Member

  Навряд, чи щось тут можна буде розгледіти, але відкрию ці карти.

  Карти малював якийсь Львівський НДІ, який у 2008 році проводив геодезичну зйомку місцевості і вивчав вплив видобування вугілля на ці терени.

  Якщо комусь цікаво - можу вислати ці карти в кращій якості (оригінали мають по 2 МБт).
   

  Вкладення:

 8. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  Толково описано, manur. Ну нічо, думаю проживем. Коли свистять кулі - швидко створюється армія, коли мороз надворі - швидко диверсифікуються енергоносії.
   
  • Подобається Подобається x 2
 9. manur

  manur Well-Known Member

  Дякую! Якщо пишеш про щось, про що маєш бодай зелене поняття, то воно хоч-не-хоч, але трохи толково получаєцця)))))

  Я не фахівець в галузі вугледобування, але жию в цьому регіоні, трохи з тою галуззю перетинався - отож таки якесь поняття маю.

  Щодо енергоносіїв :

  Десь, в районі
  50.253706, 24.100510 (то я вказав координати з гуглмепс - точно не скажу, але, десь в тому лісі біля м.Великі Мости)

  є пробурена і закупорена газова свердловина. Але навіть дослідно-промислове його добування не було здійснено, тому про його кількість там можна говорити ДУУУУУУже приблизно. Але, на пару літ для нашої області мало б стати)))
   
 10. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  Я думаю з наступної зими прем'єр-міністр України буде електронну пошту "Газпрому" з пропозиціями по газу буде ставити в спам.
   
  • Подобається Подобається x 1
 11. Pototsky

  Pototsky פוטוצקי

  Враження письменника Андрія Любки від поїздки в "галицький "Донбас" - місто Кристинопіль, що нині називається Червоноградом: "Терикони, шахти, назва міста в честь комунізму є, а люди – інші. [...] Самоорганізація, робота гуртом на благо громади, довіра одне до одного – це кити, на яких тримається Європа. Так я їхав у Донбас, а приїхав у щонайсправжнішу Європу".

  http://zbruc.eu/node/29948
   
 12. Pototsky

  Pototsky פוטוצקי

 13. Pototsky

  Pototsky פוטוצקי

 14. Pototsky

  Pototsky פוטוצקי

 15. Pototsky

  Pototsky פוטוצקי

 16. manur

  manur Well-Known Member

  То незле, але, мені так видається, жи модернізувати шахту, якій 50 літ - то майже на вітер гроші викинути. Хоча.... В мене швагро - гол. механік однієї з шахт. Розпитаю його думку щодо цього.
  Але, я вже від нього замучився слухати скарги на те, що все ламається(((((

  Недавно згорів якийсь двигун, розміром з кімнату 3х3м (то з його слів). То його в 01:30 ночі підняли і мусів пертися на шахту. І то таке нерідко буває. То вночі на шахту жене, то до 22год на шахті сидить (а робочий день в нього завжди починається з 6 ранку).
   
 17. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Гірники ДП "Львіввугілля" планують призупинити відвантаження вугілля
  Згідно з сьогодніщнім рішенням Ради голів регіональної організації НПГУ м.Червонограда вирішено з 9-ї години 9 березня призупинити відвантаження вугілля з усіх шахт ДП «Львіввугілля». Про це голова РО НПГУ м.Червонограда Віталій Оніжук письмово повідомив Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика, голову Львівської ОДА Олега Синютку та генерального директора ДП «Львіввугілля» Андрія Дяченка.

  Профспілківці висунули низку вимог. Зокрема вони наполягають на розблокуванні рахунків ДП «Львіввугілля» для виплати зарплати. Також ратують за внесення змін до договору, в розділі розрахунків за відвантаження вугілля - з внесенням пункту передоплати коштів.

  А ще серед вимог значаться такі пункти: повернути в галузеву угоду термін «мінімальна зарплата при розрахунку тарифів і посадових окладів»; виділити кошти на охорону праці не менш ніж 200 млн грн; скоротити апарат управління ДП «Львіввугілля» не менше 50 % чисельності; впорядкувати Списки №1 і №2 згідно з атестацією робочих місць.

  Завершується звернення до посадовців словами: «Ми живемо і вмираємо для держави Україна і хочемо розквіту вугільної промисловості».

  зі


  View: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=620719628118663&set=a.258459894344640.1073741827.100005418945629&type=3&theater
   
 18. manur

  manur Well-Known Member

  Оооооооо... те пИтання вже давним-давно актуальне.

  За часи незалежності вже закрито шахти :
  № 1 "Червоноградська"
  № 5 "Великомостівська"
  "Бендюзька"
  "Візейська"
  "Зарічна" (вже, фактично, з 1,5 року, як нічого не добуває, вже все, що треба, з-під землі вийнято і передано на інші шахти, але ще в складі ДП залишається. Її поки що залишили працювати в режимі відкачування води з таким замислом, щоб, при потребі, діставатися Візейського пласту вугілля).

  Шахта "Надія" вже років 20, як не входить в склад ДП, а підпорядковується міністерству напряму.

  Тобто, маємо мінус 6 шахт.

  Зараз працюють в складі ДП

  "Червоноградська"
  "Великомостівська"
  "Межирічанська"
  "Відродження"
  "Лісова"
  "Степова"

  6 (шість) шахт.

  А апарат управління ДП навряд чи скоротився. Хіба, ще збільшився))))))
   
  • Інформативно Інформативно x 2
 19. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Теперішня Гідна влада має шанс показати, як вона може керувати державою

  View: https://youtu.be/Nt1G0ZER2Gc
   
 20. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Голова Львівської ОДА зустрінеться із гірниками Львівщини
  О, не буде світла - будемо більше часу на городі проводити :)
   
  • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)