Культура слова: мовностилістичні поради

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем YOKO, 5 лют 2007.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    А сенс? Розмовляти треба розмовною. Ви ж не диктор телебачення.
    Та й агресивно ставитися до інших українських слів теж не варто. ;)
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Почему сразу агрессивно? Я не знаю, как говорила та женщина. Может, у неё каждое второе слово было непонятное? :scratch_one-s_head:
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Найбільш незрозумілим та неукраїнським було слово "файно". :)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Ну, это слово, по-моему, вся Украина знает! :haha:
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    А бачте, таки не вся. Стало комусь поперек горла, шокували бідну жінку.
    Вона мені в неділю сказало, що "файне було свято Миколая", а тоді раптом з жахом почала ойкати, що то не українське слово.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Ой, не смешите! Я не знаю человека, который не знает этого слова. Всё-таки люди из разных уголков Украины общаются между собой. Хотя, может, и такие есть.
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Рибко, я вам просто переказую, як з людини познущалися. Знали чи ні, не має значення, поставилися негарно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Имениньі - це День народження російською?
    Чи таки день Ангела?
     
    Останнє редагування: 17 гру 2008
    • Подобається Подобається x 4
  9. Впринципе, ДР так называют.
     
  10. маюнка

    маюнка Дуже важлива персона

    лілю, а як правильно казати : "згідна" чи "згодна" - щось ми сьогодні з дівчатами сперечались, і я заплуталась. начебто ж "згодна", ні?
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Я думала, що таке ж чітке розмежування, як у нас: уродини то День народження, а іменини - День імені або ангела.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Згідний, у короткій формі - згоден.
    Щодо жіночого можливі теж обидві форми. Одні кажуть згодна, інші згідна. :)

    ЗГОДНИЙ, ЗГОДЕН, -дна, -дне. 1. Який дає, виявляє згоду (у 1 знач.). 2. Який має однакові з кимось погляди, дотримується того самого способу дії; солідарний з ким-небудь у чомусь.
    ЗГІДНИЙ, -а, -е. 1. Те саме, що згодний. 2. до чого і з чим. Відповідний до чого-небудь. 3. діал. Придатний, корисний.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Саме так і є.
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. bora

    bora Well-Known Member

    От власне. Я ввечері думала якраз чому ніколи не робила зауважень уродженцям Закарпаття чи родичам зі східних областей.. Швидше я тішусь як дитина новому діалектичному словечку. Система.. радянська система, що додала менталітету, з часів урівнялівки, однаковості! адже саме вона була важливим підгрунтям системи. І це був навіть не космополітизм, це була саме ідеологія спрямована на те, щоб усі були однаково сірі..А прикривалось зрозумілістю мови...
    Якщо людину не розумієш - не треба нервуватись, можна просто перепитатись, без демонстрації пропагандисько насадженої агресії.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Не в совке справа.
    Шкільно мовознавство "трохи цього" не те що б для дебілов, для профанів. Як шкільний футбол чи баскетбол не справжні, щоб дітинy не поколiчити і навчити командним діям, рухам.
    Після вонi (учнi) говорять: я ж атличник па украинскаму у мну пять с плюсом ,вот справка прилагается.
     
    Останнє редагування: 17 гру 2008
  16. bora

    bora Well-Known Member

    Може я не зрозуміла..ну в мене була 5. так ніхто ж про це ні на вулиці у шкільні роки не чув, ні по сьогодні - знайомі:) А командний дух..хм..інша генерація - індивідуальності. З такими державі важче, проте патріотизм від того не страждає. Важче кермувати. ІМХО.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Командний дух важлива деталь. Строй баранів має шанс перемогти натовп вовків.
    Але до мовознавства це едінообразіе як то боком або профилью-політика.

    Може я не зрозуміла..ну в мене була 5.( Ходi о тим що то був шкiлнi футбол ,такі оцінки в другой лiги групи В не зачтуть)
     
    Останнє редагування: 17 гру 2008
    • Подобається Подобається x 1
  18. bora

    bora Well-Known Member

    Так і по баскетболу-волейболу-футболу було 5:)))
    Оце про мене форум все вже буде знати:girl_flirt:
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Марусино

    Марусино Well-Known Member

    ну...в нас все так, тільки своій діалект. То ж західнякам ви тішетесь, а про нас кажете "москалі" - тьху, смішно!
     
  20. bora

    bora Well-Known Member

    А без тьху ніяк?:) Я нікого не називала москалем, мої родичі з Росії з Ваших слів теж добре посміялись би.
    Одна річ вивчати чи знаймитись з діалектом і суржиком (у жарти дійсно всілякі слова потрапляють), а інша - не сприймати офіційну мову країни у якій офіційно проживаєш (не говорячи про Батьківщину, якщо комусь до того поняття вже байдуже) і твердолобо казати, що правильно те як говорять у мене "на районі" чи в селі/місті. І тут для мене не має значення з якої області буде ця людина, значить не допомогла освіта, ну що ж поробиш, залишається не посміятись, а зітхнути з того факту.
     
    Останнє редагування: 19 гру 2008
    • Подобається Подобається x 7
а де твій аватар? :)