Конкретна відповідальність недолугих та корумпованих суддів

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Slav, 25 лип 2017.

  1. Slav

    Slav Well-Known Member

    Програмою ВО "Свобода" передбачено відшкодування суддями збитків, завданих незаконними рішеннями різних чиновників та суддів:

    Цитата:
    ( Програма ВО "Свобода" - Програма захисту українців )


    Виникає питання: як реалізувати на практиці цей пункт щодо відшкодовування збитків, завданих незаконними рішеннями, винисеними суддями з причини власної корумпованої зацікавленості чи кричущого недбалого ставлення до власних посадових обов'язків? Я особисто, коли мав справу з судами, був свідком, як судді через власну корумповану зацікавленість та кричуще небальство виносили незаконні рішення, знаючи, що жодної відповідальності за такі рішення вони нести не будуть, та діючи за принципом: папір, на якому написано судове рішення - "все витримає".

    Однак, кожного року сотні українських судових рішень зазнають переглядів в Європейському суді з прав людини ( ЄСПЛ ) і визнаютсься незаконними з зобов'язаннями до держави України відшкодувати мільйони збитків за незаконні рішення українських судів. Питається: чому держава Україна змушенна з власної кишені відшкодовувати збитки, які фактично завдані корумпованими та недолугими суддями, а вони за свої незаконні рішення не несуть жодної відповідальності?!

    Виходячи з цього виникає питання, чи не можна законодавчо передбачити конкретну відповідальність суддів за незаконні рішення, через які Україна відповідно до рішень ЄСПЛ несе високі матеріальні втрати? Відповідальність може бути матеріальна у вигляді стягнення певної суми з зарплати таких недолугих суддів або навіть може стояти питання про їхнє звільнення з судових органів без права поновлення після певної кількості таких незаконних рішень цих суддів, які були успішно оскаржені в Европейскому суді з прав людини (ЄСПЛ ) і Україна була вимушена через них виплатити компенсації людям, відносно яких ці судді винесли незаконні рішєння. Це саме стосується як і суддів перших інстанцій, які виносять незаконне рішення, так і суддів вищих апеляційних та наглядових судових інстанцій, які через "корпоративну пов'язаність" або також через власну недолугість та корумповану зацікавленість, ці незаконні рішення підтверджують. Якщо суддям необхідно створити кращі умови для їхньої праці, передбачити більшу кількість кваліфікованих помічників, то це також необхідно законодавчо передбачити, бо державі Україна дуже дорого обходяться незаконні рішення судів , навіть якщо вони винесені через відсутність у суддів належних умов праці.

    Законом повинен бути передбачений облік (база даних) незаконних судових рішень, які успішно були оскаржені в Європейському суді з прав людини.

    Подібну відповідальність слід передбачити і для інших посадових осіб, незаконні дії яких оскаржуються в Європейському суді з прав людини.

    Щоб пересвідчитися, яку шкоду завдають державі Україна незаконні рішення недолугих та корумпованих суддів, достатньо погуглити:

    Пенсіонерка у Євросуді відсудила в України 2200 євро - Укрaїнa - TCH.…
    Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну сплатити рекордну с…
    Європейський Суд зобов’язав Україну відшкодувати 10 тис. євро людині,…
    Не несуть ніякої відповідальності 2 | Українська правда - Блоги
    Міжнародні документи (Європейський суд з прав людини)
    Міністерство юстиції України — Головна


    Я пропоную в цій темі детальніше обговорити підняте мною питання.
     
а де твій аватар? :)