Форумна кухня

Китайський чай

Posted by tea man on 1 лют 2015 відповідей - 1.012
  1. Efer

    Efer Well-Known Member

    Природа вражає. Дійсно спокій панує,хоча схоже на чайну лихорадку,коли всі займаються чаєм. Неймовірний контраст від чаю в пакетиках на поличці супермаркету в Україні до цілої чайної культури, що є усім життям для населення цих районів Китаю.
     
  2. tea man

    tea man 茶人

    Коли я вперше побачив відео з чайних місць Китаю, то теж був по справжньому вражений їх красою. І зараз не перестаю з захопленням переглядати кадри з тих місць.
    Передивіться ще серію документальних фільмів "Чайна культура в горах Уішань".
     
  3. tea man

    tea man 茶人

    І знову північ провінції Фуцзянь. Продовження подорожі горами Уішань.
     
  4. tea man

    tea man 茶人

    Сьогодні - Міжнародний день чаю.
    Вітаю всіх форумлян, які люблять цей напій і заходять почитати мою тему.
    Всім міцного здоров'я, довголіття, чудового настрою!
    Смачного чаю!:drinks:
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 15 гру 2016
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1
  5. Efer

    Efer Well-Known Member

    Навзаєм!Теж вітаю Вас з днем цього чудового напою.
    Картинка супер крута:good:
     
  6. tea man

    tea man 茶人

    Любителі пуеру знають про знамениті Лю Да Ча Шань - Шість Великих Чайних Гір - гірську гряду чайних районів в провінції Юньнань. Докладніше можна прочитати тут.
    В цьому відео ми побуваємо на л
    егендарній чайній горі Іу, Юньнань.
    Частина Перша. Yiwu Cha Shan, 易武茶山, Yunnan

     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Efer

    Efer Well-Known Member

    Сягуань вже кілька разів пив , смак чорносливу. Смак м'який,як на мене , дуже треба постаратися,щоб гіркоту отримати. Різні проливи по різному смакують, дійсно якісний пуер. Найбільше сподобалося, коли заварював безупину для багатьох людей. Пуер весь час був розігрітай , дуже добре віддавав смак й постійно додава якісь нові нотки. Ще раз дякую за чудовий пуер!
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. tea man

    tea man 茶人

    Пийте на здоров'я! Я справді дуже радий, що пуер Вам сподобався. Значить наша віртуальна експедиція за китайським чаєм виявилася вдалою!:good:
     
  9. tea man

    tea man 茶人

    Шановні чайні друзі і гості чайної теми!
    Сьогодні на одному з чайних ресурсів з'явилася стаття. Давно я не зустрічав такого розуміння чайної теми, глибокого аналізу взаємодії чайної людини з чаєм. Рекомендую ознайомитися.
    Автор - Антон Дмитращук.
    P.S. Є аудіоверсія.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Efer

    Efer Well-Known Member

    Та все ж таки , треба враховувати таку річ,як смак. Адже не просто так є гурмани. Наприклад, я ніколи не зможу гідно оцінити класичну музику, бо не маю слуху. Так і з чаєм, більшість людей не зможе зрозуміти,інші просто отримують задоволення від нього,але все одно не можуть відчути як "фальшивить віоленчелист" .
    Гадаю, найбільшим "ворогом" чаю є "совковий" стереотип,що чай то просто гарячий напій,а не повноцінний самодостатній продукт.
     
  11. tea man

    tea man 茶人

    Згоден з Вами, це важливий фактор, але лише один з багатьох. Наприклад, в шенах для мене він не визначальний.
    Більшість ніколи не пробувала справжнього китайського чаю. А як можна зрозуміти те чого ніколи не бачив і не пробував?

    Я вважаю, що це буде поступово змінюватися. Якщо буде пропозиція справді якісного продукту, то буде все більше людей, які захочуть його спробувати. Відбулася підміна понять. Чаєм називають певний низькоякісний масовий продукт, який насправді важко назвати чаєм. Але така підміна є в багатьох речах, які ми споживаємо: молокопродуктах, ковбасах, винах і тп.
    Все від бідності і небажання самому подбати за своє здоров'я.
    Та зрештою і бідність це не аргумент. Для прикладу 1 літра хорошого шен пуера від Менку коштує від 9 грн. Для порівняння 1 л молока - 20 грн, 1 л Кока-Коли - 15 грн, 1 л пива - 20 грн. Так що справа в особистому виборі кожного.


     
  12. mailme

    mailme Well-Known Member

    В Китаї справді чай на смак особливий, чому у нас я такий знайти не можу? Там я не була, проте наша фірма співпрацювала з китайцями, вони постійно нам привозили в подарунок свій чай. Це такааа смакота, він неймовірно тонізує та бадьорить.
     
  13. Efer

    Efer Well-Known Member

    Колись мав знайомих з китайського ресторанчику,теж пригощали чаєм,а я пив його з цукром... Навіть "зв'язний" чай тоді не зрозумів.
     
  14. tea man

    tea man 茶人

    По-перше, у нас часто продають чай не першої свіжості. Дата на упаковці ні про що не говорить, важливо те, коли був зібраний урожай. По-друге, будь-яка велика фірма, яка завозить чай в Україну великими об'ємами, змушена закупляти в основному дешевий і часто низькоякісний чай, тому що якісного чаю мало. По-третє, дуже часто, щоб здешевити продукцію, дорожчий хороший чай змішують з дешевшими кенійськими, іранськими та іншими чаями. Ну і нарешті купівельна спроможність українців вкрай низька. Основна маса людей споживає чай в ціновому діапазоні 25-35 грн за 100 г. Я знаю про що говорю. Якісний китайський чай як мінімум в 5 разів дорожчий.

    Може Ви пригадаєте який це був чай?
    Якщо матимете бажання попити хорошого китайського чаю, то згодом буде можливість приєднатися до спільної покупки. Слідкуйте за темою.


    А як так сталося, що Ви по-справжньому захопилися китайським чаєм? Цікаво буде почути.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Efer

    Efer Well-Known Member

    Десь прочитав, що китайці п'ють чай без цукру й почав пити зелений чай без цукру та меду. Помітив,що люблю пити чай не для зігрівання чи з солодощами,а дивлячись кіно чи футбол. Звісно, це був неякісний розсипний чай з магазинів та випивав я по 4-6 чашок. І от якось прийшли гості й принесли з собою якісний чай, смак був спецефічний ,не можу сказати,що пив із задоволенням,але потім цей смак почав мене "переслідувати" , мені хотілося знайти його ,попити ще такого. Натрапивши на туристичному форумі на тему з продажу чаїв,придбав там мішечок з точами.Смачними були лише 3 точі=) А далі вже намагався знайти в інших магазинах ,пробував різні бюджетні варіанти . І от саме покупка чаю з Вашою допомогою впевнила мене остаточно,що це не якісь мої вигадки.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. tea man

    tea man 茶人

    Я вже згадував про те, що правдиву інформацію про китайський чай доводиться збирати по крихтах. Тому я дуже вдячний людям, які витрачають свій власний час і сили, щоб донести до нас знання про цей чудовий напій.
    Серед таких людей є і відомий в чайних колах Хризоліт(Сергій Кошеверов). Завдяки йому ми маємо змогу ознайомитися з окремими розділами книги «Уішний чайний канон» «武夷茶经» під редакцією Сяо Тяньсі (萧天喜).
     
  17. Efer

    Efer Well-Known Member

    Пам'ятаю , у фільми за романом " Три царства" чай варили. Важкувато орієнтуватися в китайській історії =)
     
  18. tea man

    tea man 茶人

    Вітаю з Новим роком! Щастя, радості, любові!
    [​IMG]
    Ну і поздоровлення від китайських незайманих збиральниць чаю!
    :)
     
    Останнє редагування: 1 січ 2017
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  19. Efer

    Efer Well-Known Member

    Навзаєм! Вітаю з Новим Роком !
    Скоро ще й Китайський Новий Рік буде , тож чайок далеко не ховайте =)
     
  20. tea man

    tea man 茶人

    Саме так. Щороку святкую три Нових роки: 1 січня, 14 січня(наш за старим стилем) і цього разу ще 28 січня(китайський).
    Чаю буде випито багато-багато.:drinks:
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)