Юридична online консультація

Тема у розділі 'Юридичні консультації', створена користувачем toozik, 23 лют 2007.

 1. Forpost

  Forpost Стоїк

  р е к л а м а
  Разве это не наглостье![/QUOTE]це закон а що на практиці? Як сніжна і інші визволителі до цього ставдяться..
   
 2. Natalia Lela

  Natalia Lela New Member

  Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратися в такому питанні. При переоформленні допомоги по догляду за психічно хворим виникла непередбачувана обставина - мене повідомили про те що вийшла якась "таємнича" постанова про те що така допомога надається строком на шість місяців один раз на рік. Але раніше ми по закінченню шести місяців просто переоформлювали її в органах соцзахисту. Та цього разу в лікарні відмовили в наданні довідки на догляд мотивуючи це вищезгаданою постановою. Допоможіть, будьте ласкаві, у цьому питанні. Дякую!
   
 3. Picasso

  Picasso Німий фільозоф :)

  Не надають висновок лікарсько-консультаційної комісії про стан здоров'я доглядача чи довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності хворого?
  В першому випадку пишете лист на ім'я головного лікаря про дозвіл пройти комісію і отримати висновок в двох екземплярах, реєструєте, або надсилаєте рекомендованим листом з повідомленням. Якщо через 10 днів нема вмотивованої відмови пишете скаргу в Департамент охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул М. Конопницької, 3) на ім'я Голдун Андрій Богданович (новопризначений директор, або уточнити, хто там зараз) і потихеньку готуєте документи в суд.
  В другому випадку взагалі проблем не має бути, тому що в УПСЗ ви подаєте копію. Якщо, все таки, потрібно, то сценарій такий же, як і в попередньому випадку.
   
 4. Natalia Lela

  Natalia Lela New Member

  Не надають довідки (висновок ЛКК) про те що інвалід потребує стороннього догляду. Мотивуючи тим що таку довідку можна брати лише раз на один рік , а у цьому році ми її вже брали(спираються на Наказ МОЗ № 3107 667 від 31.07.13), при цьому самі ж погоджуються з тим, що ця людина без сторонньої допомоги обійтися не зможе... Одним словом ЖАХ!
  Завтра спробую ще раз розібратися з цим усім...
   
 5. Kaccip

  Kaccip Вже дід

  Може хто знає відповідь на таке питання.
  Чи можу я взяти (записати) співвласником своєї квартири не родича?
  Як це оформити юридично і скільки приблизно це коштуватиме?
   
 6. Kostyk

  Kostyk Member

  В дружини така ситуація: хоче влаштуватися в нову школу в селі (вчитель англ.мови, повна вища освіта ін"яз, + 1 рік досвіду роботи в школі), але є ряд питань, які треба мудро вирішити.
  На даний момент є вчитель, яка закінчила коледж (і зараз вчиться заочно 1 курс універу) і має право вчити тільки молодші класи. А так, як її мама зауч (фактично вона і керує директором), то вона й зробила так, що мала вчить (а по документах підміняє) 5-6 класи, чого з дипломом коледжа не можна цілий рік робити.
  У відділі освіти дружині сказали, що немає місць в школі (оскільки в добрих стосунка з заучем і робиться все для того, щоб нікого іншого не брати), хоча до 30 жовтня цього року була ще вчителька, яка законно вчила (бо мала повну вищу освіту) старші класи (англійська в нас є тільки з 1 по 6 класи).
  Чи можна якось офіційно вирішити це питання і які кроки (заяви в відділ освіти і т.д.) треба робити?
   
 7. Bastard

  Bastard Well-Known Member

  Як можна відмовитись від батьків дитині ( я повнолітній) ?
   
 8. Lvivna

  Lvivna New Member

  Добрий вечір. Цікавить питання аліментів батька дитині після розлучення. Тобто яка сума може бути нарахована при поданні заяви?
   
 9. Latana Royal

  Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

  Стягнути аліменти в судовому порядку можуть двома способами:

  в твердій грошовій сумі з можливістю індексації;
  сума, виходячи з частки ( % ) від заробітку (доходу) матері/батька дитини.

  Скільки у відсотках

  Загальний розмір виплати аліментів розраховується у відсотках у співвідношенні з розміром доходів того, хто аліменти платить:

  на утримання однієї дитини – 20% від загальної суми отриманих протягом місяця доходів, або заробітків іншого виду;
  на утримання двох дітей – не менше 33%;
  утримання трьох, або більше дітей – не більше 50% від загальної суми заробітку.

  У твердій сумі

  Однак буває неможливо обчислити відсоток заробітку, якщо батько отримує зарплату неофіційно. Для таких випадків аліменти на дітей в Україні в 2017 році можуть стягуватися у твердій грошовій сумі:

  для отримання таких аліментів необхідно надати докази того, що утримання дитини вимагає наявності певної кількості грошових коштів;
  аліменти у фіксованій сумі виплачують приватні підприємці, заробіток яких істотно варіюється;
  у твердій сумі стягуються аліменти на дитину, якщо батько не має постійного джерела доходу;
  якщо дитина потребує лікування або йому потрібні кошти на навчання;
  аліменти у твердій сумі виплачуються мамі дитини віком менше трьох років, так як у матері немає можливості для офіційного працевлаштування.

  Мінімальний розмір аліментів за новим законом

  За проектом Закону №4928 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення захисту права дитини на належне утримання”, прийнятого Верховною Радою України в першому читанні ще 19.10.2016, збільшується мінімальний розмір аліментів з 30 до 50% прожиткового мінімуму:

  На дітей віком / З 1 січня по 30 квітня / З 1 травня по 30 листопада / З 1 грудня
  до 6 років 677,5 грн. 713,0 грн. 746,0 грн.
  з 6 до 18 років 844,5 грн. 888,5 грн. 930,0 грн.

  Прожитковий мінімум на дитину в 2017 році становить:

  для дітей віком до 6 років – з 01 січня 2017 пo 30 квітня – 1355 грн., з 01 травня пo 30 листопада 1426 грн., з 01 грудня – 1 492 грн .;
  для дітей віку від 6 до 18 років – з 01 січня 2017 пo 30 квітня – Ціна: 1689 грн., з 01 травня пo 30 листопада 1777 грн., з 01 грудня – 1860 грн.


  Збільшення суми аліментів

  Згідно зі змінами до закону, розмір аліментів на дитину в Україні в 2017 році може змінюватися таких випадках:

  необхідність в додатковому навчанні дитини (дітей);
  хвороба дитини, необхідність платних медичних процедур;
  при сильній інфляції в країні;
  при зміні у платника місця роботи або збільшення розміру доходів;
  при наявності інших обставин, що вимагають збільшення фінансів на утримання дитини.

  Новий порядок виплат

  Зміни в законі спрощують прийняття судового рішення про стягнення аліментів:

  батько, з яким проживає дитина, може сам визначати спосіб стягнення аліментів (у відсотках або у твердій сумі);
  він має право отримувати в порядку спрощеного судочинства аліменти в розмірі на одну дитину – 1/4, на двох дітей – 1/3, на трьох і більше дітей – 1/2 заробітку (доходу) платника аліментів (сума аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів).

  Крім того, аліменти будуть вважатися власністю дитини, а той, хто отримує аліменти на дитину звільняється від сплати судового збору, від пені (неустойки) за прострочення сплати аліментів, індексацію і зміна способу стягнення аліментів.
   
  Останнє редагування: 27 січ 2018
 10. Lvivna

  Lvivna New Member

  У нас неоднозначно все. Працює, але неофіційно, принаймі, доки я це знала, але в доньки вроджена ортопедична вада, яка вимагає постійного контролю до повноліття, але ж зараз з медициною все неофіційно, і як доказувати всі оплати, коли немає чеків практично, я не дуже розумію...
  Дякую...
   
 11. Latana Royal

  Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

  Не вигадуйте собі складнощі. Все однозначно.
  А висновки від лікарів є? Для суду достатньо медичних висновків про те, що вада вроджена і про необхідність постійного нагляду, медичної картки з якої видно, що під постійним наглядом.
  І що значить "неофіційно"? Ви ж щось купуєте в аптеці, або замовляєте якісь засоби спеціальні. Все це офіційно, чеки видають.
  І потім, аліменти - це не вимога відшкодування затрат і ці затрати треба довести до копійки.
  Аліменти - це обов'язкова частина на утримання власної дитини.
  Ви взагалі можете у позові вказати, що дитину кожен рік потрібно оздоровлювати біля моря/у горах - і ніхто не може заперечити, що дитину потрібно оздоровлювати, навіть здорову, у профілактичних цілях. А для оздоровлення потрібно:
  квитки = ...
  путівка = ...
  проживання = ...
  харчування = ...
  і т.д.
  І потім у суді просити задовольнити:
  сума аліментів на щоденне утримання + сума на підтримку у зв'язку із вродженою вадою + сума на щорічне оздоровлення + сума на розвиток творчого потенціалу дитини.
  І нехай тато спробує довести, що щось із цього дитині непотрібне.
   
  • Подобається Подобається x 1
 12. Lvivna

  Lvivna New Member

  Дуже дякую! Будем працювати над цим питанням! :)
   
 13. innokentiyK

  innokentiyK Member

  Зараз багато фірм пропонують безкоштовну консультацію, але у мене довіра є тільки до ASLegal. бо бував і в інших юридичних фірмах, там ніхто в твою справу не вникає, відповідають навідмах.
   
а де твій аватар? :)