Глава УГКЦ: Як протистояти російському світу? Дуже просто – будувати український.

Тема у розділі 'Міжнародна політика', створена користувачем ГРАНД, 30 бер 2011.

 1. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  [​IMG]
  Ihor Khodak
  19 год
  Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ звернувся до новообраного очільника Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Епіфанія з пропозицією розпо...

  Показати більше...
   
  • Смішно Смішно x 1
 2. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  «Почавши війну проти України, Росія назавжди її втратила»: десять думок Глави УГКЦ про війну як про каталізатор змін

  Пропонуємо вашій увазі десять висловлювань за книжкою «Діялог лікує рани» Блаженнішого Святослава про війну в Україні, російсько-українські відносини на її тлі та зміни в Українській Державі, які відбулися в цей період.

  • Коли вибухнула війна, чимало молодих людей прямо сказали, що Україна вже ніколи не відступить, не повернеться в минуле. І це не питання обрання тих чи тих політиків. Зміни, які відбулися, є незворотними, і повернення до пострадянської дійсності не буде.

  • Навіть у Росії, державі-агресорі, кажуть, що почавши війну проти України, Росія назавжди втратила її.

  • Багато українців лише тепер зрозуміли, що ми – інший народ і мусимо самі давати собі раду, захищати себе та будувати власне майбутнє, від нас залежить, якою буде Україна. Адже тепер вона вже залежить не від Росії, а передусім від нас самих.

  • Кожен регіон України має власний колорит і свою специфіку. Однак лише тепер, як ніколи досі, починаємо відчувати й розуміти, що Україна об’єднана навколо ідеї свободи й незалежності.

  • Зміни відбуваються значною мірою спонтанно, ніхто їх не планує, тож вони стають великою несподіванкою навіть для самих українців, а також для наших сусідів і вітчизняних та іноземних політиків.

  • Нині в Україні ми є свідками народження чогось нового. Це породжує оптимізм, адже є ліпшим від того, що було вчора.

  • Революція гідності стала поворотним моментом у тривалому історичному процесі та відповіддю на агресію під гаслом: «Ніколи не дозволимо ставитися до нас як до невільників!» Тепер українське суспільство запитує: як нам будувати нову Україну? Які підвалини повинні лягти в основу вільної та незалежної України?

  • Біль і надія, що їх ми переживаємо під час війни, становлять не тільки скарбницю досвіду для України й українців, а й водночас те, чим можемо поділитися з нашими сусідами як на Заході, так і на Сході.

  • Попри нові виклики й труднощі, з’являється надія. Відбуваються позитивні й незворотні зміни. Не бачимо повернення до часів Радянського Союзу, хоча є ще люди, які згадують його з ностальгією.

  • Колись Блаженніший Любомир Гузар, мій попередник, сказав, що для сучасних диктаторів голодна людина не така небезпечна, як людина, яка дбає про свою гідність. Голодного можна нагодувати, а от коли йдеться про людину, яка домагається пошанування власної гідності, то або їй повертають гідність, або відбирають у неї життя. Не можна змусити її жити в державі, в якій топчуть людську гідність.
   
 3. Lanktocha

  Lanktocha Well-Known Member

  Читав попередні пости, я би не став говорити, що "Україншька церква - греко-католичька", добровільний перехід так, але розумно церкву на Короленка розвалити чи примусово передати УГКЦ?
   
 4. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  @Lanktocha, а ви особисто себе вважаєте вірним якої конфесії?
   
 5. Lanktocha

  Lanktocha Well-Known Member

  Якщо так важливо - нормально сприймаю і можу взяти участь у релігійних обрядах у будь-якій конфесії чи протестанських течіях.
  Приймав Хрещення та частіше доводиться бувати у православних церквах.
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 6. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  «У цей світлий день празника Христового Воскресіння — Пасхи Господньої — дозвольте усіх вас сердечно привітати, де б ви не були — в Україні чи поза її межами, в сімейному колі, чи, можливо, далеко від рідної домівки. В це свято радіймо усі разом, бо Христос воскрес!» — звернувся до усіх вірян Блаженніший Святослав.  View: https://youtu.be/MO1WD99bbBk
   
  • Подобається Подобається x 1
 7. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  «МИ ЗГАДУЄМО НАЙВАЖЛИВІШОГО БУДІВНИЧОГО ЦЬОГО ХРАМУ – БЛАЖЕННІШОГО ЛЮБОМИРА», – ГЛАВА УГКЦ У ДЕНЬ ПРАЗНИКА ПАТРІАРШОГО СОБОРУ

  Спаситель показує нам, що є не лише життя після смерті, а Він (воскресаючи) веде нас за руку у те справжнє життя, для якого ми були сотворені: «Святий апостол Петро – один із перших свідків воскресіння – говорив, що коли Ісус Христос встав з гробу, то це є момент переродження людини».

  На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час своєї проповіді до вірних у Світлий понеділок, 29 квітня 2019 року, в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що в Києві.

  «Христос – наша Пасха», – каже апостол Павло. Отож, сьогодні, у Світлий понеділок, давайте ми споглянемо на людину в світлі Христового Воскресіння! Бо ця подія воскресіння стосується не лише однієї особи – Ісуса Христа. Адже воскресіння потрясло основи всього всесвіту, космосу… Тож, що означає ця подія для людини, зокрема для сучасної людини, особливо для нас, хто святкує це найбільше християнське свято? Можна сказати, що у своєму воскресінні Син Божий об’явив нам правду про людину як таку, а також відкрив усі таємниці людського життя», – такими словами звернувся до присутніх Предстоятель нашої Церкви.

  Проповідь Блаженнішого Святослава у Світлий понеділок


  View: https://youtu.be/EFAgIF9P5RM
   
 8. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Папа Франциск запрошує перших осіб УГКЦ до опрацювання своєї стратегії щодо майбутнього України та Української Церкви у світі

  В офіційному комунікаті Римської курії мовиться: «У делікатній та складній ситуації, в якій перебуває Україна, Святіший Отець Франциск вирішив запросити до Рима 5-6 липня 2019 року Верховного Архиєпископа, членів Постійного Синоду та митрополитів Української Греко-Католицької Церкви.

  У зустрічі також братимуть участь голови дикастерій Римської курії, компетентні для Країни.

  Цією зустріччю Святіший Отець прагне проявити знак своєї близькості до Української Греко-Католицької Церкви, яка здійснює душпастирське служіння як на Батьківщині, так і в різних частинах світу.

  До того ж, ця зустріч надасть ще одну нагоду для глибшого аналізу життя та потреб України з метою визначення способів, якими Католицька Церква, а особливо Греко-Католицька Церква, щораз ефективніше може присвятитися проголошенню Євангелія, підтримці тих, хто страждає, та сприянню поширення миру, у порозумінні, наскільки це можливо, з Католицькою Церквою латинського обряду, з іншими Церквами і християнськими спільнотами».

  Як повідомив Блаженніший Святослав у коментарі Департаменту інформації УГКЦ, це добра новина для Української Греко-Католицької Церкви і для всієї України, тому що такий спосіб зустрічей відповідає найвищому рівню уваги до нас з боку Римської Апостольської Столиці.

  За його словами, прецедентів таких зустрічей не було майже ніколи. «Такого типу зустрічі належать до внутрішньої практики Ватиканської курії, коли намагаються зрозуміти, яким чином діяти з приводу певних подій, обставин чи ситуацій», – сказав Глава УГКЦ.

  Предстоятель УГКЦ пояснив: коли Святіший Отець особисто разом з очільниками певних дикастерій (міністерств) Римської курії зустрічається з очільниками тої чи тої Церкви, – це спосіб опрацювання перспективної стратегії на майбутнє.
   
 9. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  [​IMG]


  Митрополит Епіфаній
  Вчора о 09:31 ·
  Ваше Блаженство! Блаженніший Святослав (Шевчук), сердечно вітаю Вас з днем народження!

  Справа служіння Богу є надзвичайно відповідальною, і Ви гідно працюєте, здійснюючи покладені на Вас високі обов’язки Глави Української Греко-Католицької Церкви.

  Дякую Вам за підтримку дружніх взаємовідносин між нашими Церквами та за непохитну патріотичну позицію. Сподіваюся, що наші взаємини й надалі залишатимуться такими ж добрими та благотворними.

  Нехай Всемилостивий Господь обдарує Вас міцним здоров’ям, довголіттям, духовною радістю та невичерпною наснагою.

  [​IMG]
   
 10. Gyppsy

  Gyppsy Маленький пересічний українець :hi:

 11. Gyppsy

  Gyppsy Маленький пересічний українець :hi:

 12. Gyppsy

  Gyppsy Маленький пересічний українець :hi:

 13. Gyppsy

  Gyppsy Маленький пересічний українець :hi:

  Цей день в історії : 8 березня 1946 : Ліквідація Української греко-католицької церкви

   
 14. Gyppsy

  Gyppsy Маленький пересічний українець :hi:

 15. Gyppsy

  Gyppsy Маленький пересічний українець :hi:

а де твій аватар? :)