Економіка, Фінанси і Реформи часів "Команди Зе!"

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем Gyppsy, 11 сер 2019.

 1. mypucm

  mypucm Well-Known Member

  блін, їздить по світу з протягнутою рукою
  Зеленський запросив інвесторів з Оману взяту участь у приватизації в Україні
  якийсь дурдом ця україна... на цигарки і горілку, на круті тачки та смартфони, на євробляхи населенню грошей вистачає...
  а бізнес та землю доводиться розпродавати, запрошувати іноземних хазяїв :sad:
   
 2. Gyppsy

  Gyppsy Маленький пересічний українець :hi:

 3. mypucm

  mypucm Well-Known Member

  класна стаття про особливості малого бізнесу :good:

  Класичними дослідженнями з теорії менеджменту вже давно доведено, що один керівник може ефективно контролювати дуже обмежену кількість підлеглих. Вона варіює від двох-трьох у науці до тридцяти осіб на конвеєрному виробництві, також залежить від дисципліни, але в середньому становить сім (від п'яти до десяти) осіб. Відповідно, підприємством, що налічує до десяти осіб, може доволі ефективно управляти одна людина, без будь-яких формальних процедур, з дуже примітивною (теж неформальною) організацією бізнес-процесів, часто навіть без обліку. У багатьох випадках до складу фірми на цьому етапі розвитку входять власники та їхні найближчі друзі й родичі, в такому разі відповідальність співробітників один перед одним і перед власниками тримається на довірі, а не на формальному контролі та побоюванні кримінального переслідування.

  Серед іншого, завдяки цьому подібна фірма, на відміну від більших за розміром, може відносно безпроблемно існувати без допомоги з боку державних інституцій, у "тіні". Її діяльність також є зазвичай менш помітною, бо мікропідприємства не мають ні ресурсів, ні резону використовувати рекламу, а у деяких випадках (наприклад у будівництві) не потребують і постійного приміщення. Тому державним органам важко відстежити таку тіньову діяльність, а зважаючи на дрібні масштаби кожної з фірм, не кажучи вже про самозайнятих, зусилля з пошуку та притягнення до відповідальності таких неофіційних підприємців не виправдовують себе. Певна частка неофіційної економіки такого типу існує навіть у найрозвиненіших країнах, і їхні представники уявляють собі тіньову економіку саме у такому вигляді.

  З економічного погляду, мікропідприємство не завжди є дуже ефективним, і не тільки через відсутність ефекту масштабу: бізнес-процеси та використання ресурсів часто не оптимізовано, працівників підібрано не за професійними ознаками, а керівники не завжди мають необхідний досвід і талант. Але конкурентними перевагами при цьому є гнучкість і низькі управлінські витрати (що почасти компенсує брак ефекту масштабу). Гнучкість дає змогу мікропідприємствам втискуватися у вузькі та плинні ринкові ніші, які не цікавлять більших гравців або погано узгоджуються з їхніми бізнес-моделями, що зазвичай є універсальними для всіх підрозділів великої чи середньої фірми. Економія на витратах дозволяє зберігати конкурентоспроможні ціни, а можливість гнучко реагувати на співвідношення попиту та пропозиції (в тому числі за рахунок гнучкості зарплат/доходів) допомагає переживати періоди несприятливої кон'юнктури. Приміром, для великого магазину може бути проблемою оперативно знизити ціну, аби розпродати товар, який погано розходиться, а вуличний торгівець може на власний розсуд торгуватися чи не з кожним покупцем по кожній одиниці товару і навіть пропонувати товар різним покупцям за різною ціною залежно від готовності до покупки.

  більше тут
  Малий бізнес тіні не боїться
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 4. Gyppsy

  Gyppsy Маленький пересічний українець :hi:

  Мінекономіки України оцінює зростання ВВП у 2019 році в 3,3%

  І це при тому, що сповільнилося зростання зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) - до 1,6% загалом за 2019 рік, а в останні місяці року навіть спостерігалося його падіння.


  Одна з причин - виводять з тіні спирт
  Верланов відзвітував про збільшення надходжень до бюджету від "алкогольного" акцизу
   
 5. mypucm

  mypucm Well-Known Member

  цікавий сайт про економіку та інше
  Главная
   
а де твій аватар? :)