Чеська та словацька мови

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем medwedo berlogsoni, 2 чер 2017.

  1. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я думаю, не буде зайвим створити тему про самостійне вивчення ( чи просто про мови) чеської та словацької мов.

    З погляду банальної ерудиції ( не бити лінійкою!) ці мови дуже близькі, і наскільки я чув і читав: мови дуже незначно відрізняються, і кожен чех розуміє словака і навпаки.

    І навіть Стів Кауфман, якого ми би мали усі соромится, бо він - канадієць, знає російську, польську, чеську і українську, збираючись до Братислави, підтягував чеську, оскільки, на його погляд, знаючи чеську, буде розуміти словацьку.
    От тут він зараз на зльоті поліглотів в Братиславі з гарними дівчатами зі всього світу

    View: https://www.youtube.com/watch?v=YEA1jhwScqs


    Ну, й сюди я дам посилання на пост, де дається посилання @Un.Known на Швейка в Ютьбі
    forum.lvivport.com/threads/ukrajinska-mova-znikne-cherez-sto-rokiv.48495/page-23
    Перший ролик - не з самого початку книги, а починається із сьомої глави, коли Швейк їхав на війну у інвалідному візку.
    Але оскільки всі ми знаємо майже напам"ять, що за чим, то спокійно можемо використовувати це аудіо для вивчення чеської. Швейка чеською в текстовому вигляді найти нескладно.
     
  2. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Парадокс, але словаки краще розуміють чехів, ніж навпаки.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. iso

    iso Well-Known Member

    Як і українці росіян:)
     
  4. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Єден чех і єдна словачка накотили по диці сливовиці без закуски і вгадують, що означають слова мови співрозмовника.

    View: https://www.youtube.com/watch?v=j1UNrwsA6-k
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Цікаво, він її трахнув до того чи після )
     
  6. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Мабуть поляк мав би то розуміти відсотків на 95, раз є ні разу не чувши ні чеської ні словацької вловлюю досить багато...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Скоріше вона його :mocking:
     
  8. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Краще бути багатим і здоровим, ніж бідним і хворим. Тому я раджу Вам бути здоровою і багатою.

    До речі, куди Ви особисто з"їздили, і що особисто вивчили?
     
    Останнє редагування: 28 лис 2017
  9. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    @medwedo berlogsoni, видаліть, будь ласка, із цитати посилання. Це спам і модератору доведеться видаляти його разом з Вашим дописом
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
а де твій аватар? :)