Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Ivan, 17 гру 2006.

 1. сотник

  сотник Well-Known Member

  Как всегда: тень "на плетень", как в российской истории, та и в данном случае. И начиная с исторического первенства Кубанского казачьего войска за Хоперским полком и его этническим составом и т.д.
   
  Останнє редагування: 1 сер 2010
  • Подобається Подобається x 1
 2. Ворон

  Ворон ПТН ЗДХ

   
  • Подобається Подобається x 1
 3. сотник

  сотник Well-Known Member


  Конче потрібним доповненням ціх приватних слів Самовидця може бути фрагмент Вікіпедії з статті про нашого Богдана. І взагалі, всяка розумна думка про бойові і мирні жертви війн Богдана, України за свою свободу сприяє достеменному розумінню і болючої "єврейської думки" про тяжку долю євреїв в Україні в ту добу.


  «Мирні жертви війни
  Коли Хмельницький звернувся до населення України із закликом підтримати його у боротьбі з польською шляхтою, яка порушує веління короля, він обіцяв надати всім учасникам руху козацький статус. Саме з літа 1648 р. розгорнулася жорстока селянська війна під гаслом: «Змішати ворожу кров у полі з жовтим піском». Особливо часто насильство над неукраїнським населенням чинили загони М. Кривоноса, І. Ганжі, Олександренка, Чуйка, Степка, Неминикорчми, Вовгури-Лисенка. Гетьман навіть мав намір судити Кривоноса за надмірну жорстокість щодо членів польських та єврейських общин.
  Не краще поводилась й інша сторона, про що красномовно свідчить універсал коронного гетьмана М. Потоцького, у якому той загрожував пограбувати все майно повстанців і поголовно знищити їхні сім'ї. Загальним правилом став масовий розстріл полонених, катування взятих у полон розвідників. В епоху релігійних війн подібна нетерпимість є не винятком, а правилом. Нерішучі спроби гетьмана та частини старшин ввести акції помсти у якось обмежене русло виявилися марними (так само було в поляків).
  Хвиля народного гніву обрушилася не тільки на польську шляхту, а й на євреїв, уніатських священиків, ополячених українців.
  Що стосується ставлення повстанців до представників іудаїзму (вихрещені євреї служили в армії Б. Хмельницького, навіть на старшинських посадах), то причиною масових погромів (у 171 населеному пункті України) був аж ніяк не раптовий сплеск антисемітизму. Більшість шляхтичів довіряли управління своїми маєтками в Україні євреям-орендарям, євреї були власниками шинків. У 1616—1622 рр. на Київщині 80% прибутків старостату давали збори від оренди землі. У фільварках Г. Сангушка з 1601 р. євреї-орендарі, викупивши земельний фонд за 40 тис. злотих, навіть отримали право виносити смертні вироки непокірним селянам. Напруження зростало й з іншого боку: з 1640 р. православні ієрархи України заборонили парафіянам купувати у євреїв м'ясо, служити в них кухарями чи прибиральниками.
  Кількість жертв єврейських погромів у роки Хмельниччини сягнула 16—19 тис. осіб.»
   
  • Подобається Подобається x 4
 4. Pedro

  Pedro Дуже важлива персона

  Так, терпіли від кровавого Богдана поляки і євреї. І не тільки. Бувши "помішаним" на православї, він з не меншим запалом винищував інші громади. Це насамперед грекокатоликів а також протестантів.
  Для нього вони також були кровними ворогами.
  Тому, здається, він заробив того чого добивався. Віддав Україну дикунам, які знищили і його і козаків.
  На жаль і Україну.
   
  • Подобається Подобається x 4
 5. сотник

  сотник Well-Known Member

  http://www.gumer.info/bogoslov_Buks/Iudaizm/100evr/26.php

  Еще одна еврейская думка по теме:
  «Симон Бар-Кохба … возглавлял последнее восстание евреев против римлян – безмерно кровопролитный мятеж (131-135 г.г. н.э.), который привел к окончательному уничтожению древнеиудейской цивилизации … Бар - Кохба остается загадкой… Одни считают его великим борцом за свободу, наподобие Иуды Маккавея, другие - безответственным тираном, не менее жестоко поступавшим с собственным народом, чем его угнетатели… . Согласно Диону, в войне погибли 580 тысяч евреев. После великого мятежа 70г. н.э. вплоть до резни Хмельницкого в 17 веке и Холокоста восстание Бар-Кохбы оценивается как самое катастрофическое событие в еврейской истории».

  Данный пассаж привлекает внимание тем, что не в ладах с логикой. Получается, что «резня Хмельницкого» для евреев якобы более катастрофична, чем события 131-135г. г. н.э., повлекшие окончательное уничтожение древнеиудейской цивилизации. Но в Украине еврейская цивилизвция не только не погибла, но Украина стала для евреев второй «землей обетованной» (и родиной сионизма). Об этой земле еврейство уведомляли его пророки за тысячу лет до Бар - Кохбы.
  Последнее обстоятельство косвенно подтверждает и сама статья о нем:
  «За 18 столетий евреи оставались меньшинством, куда бы они ни направлялись, не имея армии, путеводителем им служили только собственные воззрения и религиозная культура».
  Евреи отдают «путеводителю» должное: в Украине не ошиблись.
   
 6. Тим22

  Тим22 Дуже важлива персона

  Врагами они были потому что воевали против него, а значит и против незалежной Украины, если бы не они может и не пришлось бы Богдану обращаться за помощью к России
   
  • Подобається Подобається x 1
 7. Бранко

  Бранко Well-Known Member

  У украинцев есть два типа евреев, свои местные и чужие. Чужие, служат им для оправдания агрессии, а свои, для слива захваченной добычи.

  В эти дни злодей Хмель (д. с. е. и.) выступил со всем своим войском против Валахии и опустошил ее за то, что там укрывалось множество панов и евреев, и за то, что валахи силой отбили у татар несколько сот пленных и отпустили их на свободу 133. По возвращении из валашского похода казаки привезли с собой громадную добычу, значительную часть которой они продали евреям. Во время этого похода ни один еврей не пострадал, ибо тогда казаки соблюдали мир по отношению к евреям.

  http://www.vostlit.info/Texts/rus10/Ganover/frametext1.htm
   
 8. Karmeluk

  Karmeluk Well-Known Member

  У росіян є лише один тип з яким вони не дуже панькаються і тому горланять "Бей жи**в спасай Россию".
   
 9. Тим22

  Тим22 Дуже важлива персона


  И это они приезжали во Львов и устраивали погромы во львовском гетто
   
 10. Karmeluk

  Karmeluk Well-Known Member

  В один з останніх візитів кацапів-асвабадітелей у 1939 вони власне тим і займались по відношенню до українського населення. Вбивали, катували та висилали до Сибіру українців аж до 1941 поки не "драпанули" у 1941-ому.
   
 11. Дальневосточник

  Дальневосточник Русскомовний

  И уж тут националисты "позабавились"...

  Прелюдия к Холокосту
   
 12. Karmeluk

  Karmeluk Well-Known Member

  http://www.youtube.com/watch?v=06I4Lrj6AUQ&feature=player_embedded
  з 2.30 свідчення того як фальсифікували подібну "хесторичну" дезу як от "Расстрелы, совершенные НКВД в Лемберге и в других городах Галиции, стали для ОУН удобным предлогом воплотить свои планы в жизнь.."
   
 13. Дальневосточник

  Дальневосточник Русскомовний

  На вору шапка горит... :)
  Я о "нахтигале" ничего не писал - и не упоминал.
  В приведенной мной ссылке есть указание на документы.
  Более подробно - здесь.
  Видання Центральної Єврейської Історичної Комісії при Центральному Комітеті Польських Євреїв № 4
  Д-Р ФІЛІП ФРІДМАН
  ВИНИЩЕННЯ ЛЬВІВСЬКИХ ЄВРЕЇВ
  (перевод с польского)
   
 14. Karmeluk

  Karmeluk Well-Known Member

  :haha:
  Ви хоч самі читаєте на те що посилаєтесь ?
  Жодного слова про ОУН. Лише ...
  Фраза яка немає у тому посиланні ЖОДНОГО документального підтвердження.

  ---------- Додано в 16:45 ---------- Попередній допис був написаний в 16:43 ----------

  Як ж не фанам Фьодорича розповідати про шапки. :)))
   
 15. Дальневосточник

  Дальневосточник Русскомовний

  Я - не наивная барышня. И думаю своей головой. И мои раздумья однозначно приводят меня к мысли, что не могли случайные вооруженные люди действовать при только-что вошедших в город немцах совершенно свободно. Настолько свободно, что под их непросредственным руководством проводили зачистки еврейского населения - используя оружие. Давайте подумаем - что же это за такие вооруженные люди? Откуда они взялись? И почему немцы им ТАК доверяли, что не разоружили - а напротив - во всю использовали - совершенно спокойно? Считает - обязательно надо доказательства, чтобы решить ТАКое совсем не дифференциальное уравнение? Мне - нет.
  Вот - тоже пример широко распространенного вранья. Историю с "шапками" придумал Бродский в штабе бюта (и не раз сам похвалялся, как лживая история сплачивала тупоголовый "электорат")... Сам Бродский со смехом рассказывал, что арестовали профФесора в мае - какие шапки? - но уж очень было клёво представить его шапкосрывателем - поскольку две судимости особенно не трогали...

  P.S. правда - это главное. Не попытки "обелить" или "очернить" - а правда. Зачастую - ее прямо не найти, но голову - еще никто не отменял. Думайте, панове! И тогда точно не станет не приверженцев профФесора - ни приверженцев жЮли....
   
  • Подобається Подобається x 2
 16. Karmeluk

  Karmeluk Well-Known Member

  Фантазувати нема потреби. Надані вами посилання не містять "ізаблічаєщего" матеріалу про ОУН-Б. Питання для чого це було ? Певно ви ці посилання просто не читали інакше б так не ганьбились.
  Стосовно першого джерела на рос. мові. Тут ще цікавіше.
  Ви або брехун або людина яка не читає на що посилається. Навіть не знаю що гірше
  Ваша цитата з посту #251 яка насмикана з РІЗНИХ частин з цього
  ну і сама цитата
  .
  а це зовсім з іншої частини цього опусу...
  Певно для красного словца ви це все згребли до купи і зацитували. Так от якщо звести очі трохи вище то можна прочитати що цими українськими солдатами згідно цього джерела підозрюють що були бійці НАХТІГАЛЬ.

  Відео яке я вам надав спростовує це згідно джерел НКВД-КДБ яке тепер нарешті розсекретили.
  Раджу вам все ж таки перечитати власні посилання тому що розбирати ваш наступний "апсет" мені ні часу ні охоти немає.
   
 17. Дальневосточник

  Дальневосточник Русскомовний

  Товарищ! Я бы просил "представителя высококультурной Галиции" соблюдать принятые в обществе и на форуме правила приличия - обсуждается написанное - а не автор.
  Что же - вполне возможно, что и ТАК. Я тоже считаю, что свободно действовавшими при только что вошедших немцах местными вооруженными людьми могли быть только те, кого заранее вооружали, обучали и финансировали немцы. Кто это - нетрудно понять.
  На видео гламурного вида холеный молодой человек что-то говорит. :) А я привел ссылку на изданную в Польше книгу со свидетельствами очевидцев.Говоря словами Глеба Жеглова - "Жена Груздева под присягой подтвердит, чтобы мужа выгородить, что это ты пистолет подбросил, а также поведает, о чем говорили отец Варлаам с Гришкой-самозванцем на литовской границе" - вот цена видео... :)
  И правильно. Националистического черного кобеля - не отмыть до бела. :)
   
  • Подобається Подобається x 1
 18. Karmeluk

  Karmeluk Well-Known Member

  Нарешті сподобились прочитати власні посиланні. Браво. Толіещьобудет. :)))
  Треба не "панімать", а лише розглядати історичні/факти та документи. Фантазерів у нас і без вас вистачає.

  Ну цього і слід було очікувати. Дійсно "что-то говоріть". Якщо ви не в змозі прочитати власні посилання то можна лише уявити як вам тяжко із чужими. Ваша увага була певно прикута лише до того що він
  .

  .... в якій фактів про участь НАХТІГАЛЯ і зокрема ОУН-Б там рівно НУЛЬ.
  Я би попросив представника сходу України наступного разу не ліпити цитати з різних частин тексту та ще й так недолуго.
   
 19. Тим22

  Тим22 Дуже важлива персона

  Слабо себе представляю чтобы жители Львова поляки, армяне и др. набросились на евреев, остаются украинцы
   
  • Подобається Подобається x 1
 20. Karmeluk

  Karmeluk Well-Known Member

  А що так скромно ? :)))
  Як волати "Бей жи**ов спасай Россию" то куди ж та скромність дівається.
   
а де твій аватар? :)