Білорусь!

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем lambda, 3 гру 2016.

  1. lambda

    lambda Well-Known Member

    Люблю Білорусь! Україна мені теж дуже подобається. Особливо Поділля! Мій предок жив на Поділлі народився в 1857р. Я цікавлюся генеалогією своєї сім'ї і знаю хто де народився до 1850р. Серед моїх предків багато литовців і латишів (латгальців). Моя Батьківщина - прегранічье Білорусі, Литви, Латвії. Такі корінні білорусів - наполовину слов'яни, наполовину балти.

    Ви можете задати мені будь-яке питання про Білорусь і білорусів, і я постараюся відповісти на них.

    Я не претендую на експерта з питань Білорусі, білорусів, білоруської мови і культури.
     
  2. lambda

    lambda Well-Known Member

    Навіщо це я пишу на львівському форумі? Вчу українську мову. Про що ще писати? Зізнатися мені подобається українська мова, але на білоруський слух українська мова звучить смішно. :)
     
    • Не подобається Не подобається x 1
  3. prius

    prius Well-Known Member

    Ні один білорус який тут був нікол. Такого не писав,такє написати може тількі кацап
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. lambda

    lambda Well-Known Member


    Не перший день я вас читаю.
    Вибачте, але мені здається ви неадекватний персонаж. Чи не стосується мого або вашого походження.
     
  5. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    А нашо воно нам? :scratch_one-s_head:
     
  6. prius

    prius Well-Known Member

    Кацапчик відкриваєтся твоя сучність
     
  7. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Що смішного? Може мені було незвично чути на вокзалі у Бресті " адпраўляецца цягнік ", але почути таке на Західній Україні - не косі погляди і нелюбов, скоріше любов і захоплення.
    Ну і бував у Білорусі, думаю, Лукашенка могли би скинути при великому бажанні, але хто боїться, кого такий влаштовує, тому так, країна, де офіційно розвалився совок ( біловежські угоди ), стала мало не заповідником совка.
     
  8. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Розумію про що Ви, так само мені
    білоруська здається смішною. І якщо вже зовсім чесно, то коли слухаю білоруську, іноді навіть закрадається питання, -"невже серйозно так можна говорити?" :mocking:
    Вибачте, коли образила.
     
  9. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Мій перший чоловік був білорус. Та більшу частину свого обізнаного життя провів у Харкові, ввдразу після школи приїхав навчатися в ХАІ і так й залишився. Якось ми ніколи про білорусь не розмовляли, та й з родичами його майже не зналися. От саме тепер розумію, що мені трохи соромно, що не цікавилась. Та що ж, трапилось, як трапилось...
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. lambda

    lambda Well-Known Member

    Всяке буває. Білорусь красива. Білоруси люди добрі, привітні. Білорусам українці і Україна семпатічни. Але ми різні. Білоруси не українці і не росіяни. Ось стаття українця прожив довгий час в Україні і Білорусі.

    Чим українець відрізняється від брата-білоруса? Разюча різниця родичів

    Чем украинец отличается от брата-белоруса? Разительная разница родственников
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Forpost

    Forpost Стоїк

    Off/може тому і розбіглись..../off



    Tapatalk
     
  12. iso

    iso Well-Known Member

     
    • Смішно Смішно x 2
  13. lambda

    lambda Well-Known Member

    > Лукашенка могли би скинути при великому бажанні, але хто боїться, кого такий влаштовує, тому так, країна, де офіційно розвалився совок ( біловежські угоди ), стала мало не заповідником совка.

    Білорусь не заповідник совка, не рахуючи радянську символіку. Заповідник совка це невірний стереотип. Пріедте в Білорусь і самі переконаєтеся. :)

    Лукашенко можуть скинути. Чи можемо всю країну догори дном перевернути. Білоруси воювати вміють. Але білорусам це не треба поки. Як зовсім погано стане - корупція, злиденне існування, то Лукашенко вперед ногами винесуть. До приходу Лукашенко (1996р) в Білорусі бул націоналістично орієнтований уряд. Тоді Білорусь втратила половину своєї економіки. Не було роботи і товарів в магазинах. На цій хвилі до влади прийшов Лукашенко.

    Недовго йому залишилося. Набрид він всім.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    З чого Ви узяли, що розбіглися? Хіба я Вам таке повідомляла? :)
     
  15. iso

    iso Well-Known Member

    Якщо про заповідник - то це Україна (не рахуючи символіки)
     
    • Тупо Тупо x 1
  16. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Я бував у Білорусі, переважно їздив на закупи, теща знайомого продавала білоруські товари, дещо із продуктів справді значно якісніше нашого, робиться по совкових гостах, їх згущене молоко, далеко не наше " продукт молоковмісний " і на смак як клей, шоколад - як за мого дитинства ще при совку, ніяких лишніх добавок.

    Ну і в Бресті на ринку за спиною міг почути " Хохлуша ", хоч деякі ревізори у білоруському приміському поїзді були досить привітні, є там різне, хоч значна частка населення - асимільована та русифікована.
     
  17. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Во всем свои плюсы и минусы. Талантливы беларусские архитекторы - довоенной застройки осталось не так много, а города, все как один, радуют взгляд.
    Коттеджный городок в Минске - это Америка, отвечаю. Единственно, как мне показалось - участки бы побольше надо.
    Дороги, благоустроенность города выше всяких похвал.
    Заводы работают. Правда, вечером прямо в центре Минска, "слышно" как работает какой-то химический завод. Вот где-то возле реки Свислочь.

    Хороший трикотаж,хрусталь Неман прекрасный, классное белье, мужские сорочки не хуже, чем немецкие.
    Но дорого, дорого, дорого. Не только для меня - для них тоже.
    Продукты все дороже, чем у нас. Хотя много своего мяса и молока.
    Коммуналка была дороже, чем у нас (2 года назад).
    Например, билет в цирк 500грн был.
    Снять 2х ком.квартиру - 700 евро.
    Еще штрафы. Все что по линии дорожной милиции - це жах!
    За то, что не так прикрепил чек за проезд по автобану (иностранные водители платят) штраф 300 евро. Заедешь на зебру - лишишься машины вообще.
    Штрафы на каждом шагу.Потому люди послушны, правонарушений мизер.
    Можешь самую дорогую иномарку оставить возле дома - никто не тронет.

    Что касается совка, то он, конечно, виден. Начиная от поезда, где тебе чаю не предложат за 23 часа (может, беларусские проводницы в 2014 всех украинцев считали фошистами-бендеровцами - не знаю). Пошла сама кипятку себе налила. И кончая пионерами на вахте возле Вечного огня.
    Универмаги тоже советские. Никто не заинтересован в продажах, спокойно себе хамят. В наших маленьких частных магазинах тебе улыбаются на все 32.
    Белорусские торговцы раньше мотались на харьковский Барабашовский рынок)) Пока не стал таким дорогим билет. Не знаю как сейчас,но два года назад это было 3.300 туда-назад.

    Ну с климатом понятно: севернее, сырее, солнечных дней намного меньше, чем я привыкла, жить бы там всё время не смогла - от отсутствия солнца какая-то депрессия.
    Снег лежит примерно на месяц-полтора дольше.

    А вот пенсионеров Батько поважає. Пенсии не нашим чета.
    Правда, они были сильно обижены, когда он поснимал у них льготы, но обновил парк троллейбусов-автобусов.

    Хочу добавить, что сестра двоюродного брата мужа работает в детском саду. Зарплата - триста евро. Питание у детей - супер. Если масло - то это самое лучше, если лимон, сыр, мед, мясо, выпечка - все свежайшее, и всё на месте.
    Воспитатели питаются платно, можно и старшего ребенка привести и заплатив, покормить.
    Отношение к старикам и детям, и к здравоохранению тоже - заметно хорошее.
    В больницах всё есть. Но если ты не белорус, то заплатишь много.
    Смешно, что поляки как-то просили Бацьку посещать старовынный католический храм в Минску, так он им знаете как ответил: "У меня своих поляков хватает":)

    Много того, чему я удивлялась, тому что жестко, но справедливо: например, постройка своего дома. Есть закон, по которому если берешь землю под постройку, должен за полгода успеть. Все до внутренних работ успевай. Иначе отберут, выплатив какую-то часть. Такая негуманная борьба с недостроями.
    Зато нигде не увидишь недостроя с бурьяном выше окон.

    P.S. Я тоже не претендую на эксперта, но кое-что могу рассказать, что успевала заметить, приезжая в гости. В целом могу сказать, что в Минске есть то, чего бы я хотела для своего родного Харькова.
     
    Останнє редагування: 5 гру 2016
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Приїхала якось чоловікова старенька тіточка до його батьків. Вона жила в селі біля Мінська і ніколи не виїждала до того. Так український борщ їй ніяк не подобався, казала: "Накидають усяго і ядут як свіні."))
    На залізницю вона подумала, що це леденець, конфета.

    Українець, коли побачить "увыход і віход" зразу подумає: "А де ж вхід?":sad::)
    А "пераход" (перехід) звучить дуже не звично)
    Так шо...Мови схожі, а там де несхожі, здається дивним, може бути.
    У нас зупинка, у білорусів - припинок. У нас "не притулятися" на дверцятах у метро, у білорусів - "не прыхінацца".
     
    Останнє редагування: 5 гру 2016
    • Подобається Подобається x 1
  19. lambda

    lambda Well-Known Member

    Я з північної Білорусі. Мені подобається наша природа, озера, річка, люди. Білорусь прозвали синьоокою невипадково. Універмаги радянського зразка і високі штрафи - це другорядне.

    Порядок і чистота в Білорусі не через штрафи. Старожили стверджують, що порядку в Білорусі завжди було більше ніж в Росії навіть в радянські времни. Пам'ятаю їдемо з України своїм ходом через Чернігівщину додому. Перетнули українсько-білоруський кордон наш попутник білорус вголос: - «парадак!»

    Є прислів'я - чистота не там де прибирають, а там де не смітять. У Білорусі збереглися суботники! Вся країна в квітні виходить на суботник, виносячи гори сміття з парків і садить багато дерев. Інша роблять на суботниках.

    Порушення правил дорожнього руху туристами з Росії та України (Донбасу) впадає в очі. Білорус о першій годині ночі чекатиме зеленого світла, навіть якщо навколо нікого. Біженці з Донбасу їдуть і йдуть на червоне світло. Деяких злісних порушників, які приїхали з Донбасу, відправили з Білорусі за грубі порушення на дорогах. Росіяни взагалі гонки влаштовують на дорогах. Туристи з Польщі, до речі, теж порушують правила дорожнього руху. Туристи! ...

    Хабарі інспекторам ДАІ краще не пропонувати в Білорусі. Російським туристам про це регулярно нагадують. Інакше можна поиметь багато неприємностей. У Білорусі теж зустрічаються хабарники серед ДАІ. Такого неподобства як в Росії немає.

    Білорусь не багата країна зі своїми проблемами. Навіть найменші міста доглянуті. І звичайно якість білоруських доріг туристів з України та Росії вражають. На ютюбе багато відеороликів про доглянутість містечок і доріг Білорусі.




     
  20. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Все таки більше совкового, величезний вокзал у Бресті - деякі зали із картинами майже як у львівському аеропорті при Горбачові, деякі привокзальні ресторани, обстановка - білі скатертини, великі штори, прямо стиль 80-их років. Ну і контроль на вокзалах, якщо у залі очікування на вокзалі у Бресті задрімавши, підходить білоруський поліцай зі словами " Парни не спите, берегите сумки ", то вже у Ковелі на вокзалі спи не спи, де свої сумки не тримай, хто по них не буде лазити, українська поліція не підійде.
    На погранпереході у Хотіславі, зауважував, якщо показати прикордоннику свій паспорт і прописку ( Західна Україна ), може лишній раз перевірити сумки.
    Білоруські спец.служби називаються ще по-совковому КГБ. Агент КГБ може бути у будь-яких людних місцях, наприклад, якщо у черзі поліклініки говорити про політику, критикувати владу - через день можуть викликати на допит в прокуратуру.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)