Автономне опалювання

Тема у розділі 'Влада і комуналка', створена користувачем FlashABC, 18 лют 2010.

  1. FlashABC

    FlashABC New Member

    Хочу щоб удома було автономне опалювання, але не можу знайти як це зробити за правилами!Скоро закінчується опалювальний сезон і до осені хотілося б зробити опалювання! Може хто підкаже? Живу в квартирі! і ось ще - який котел економічніше ТЭН або електричний? Начиталася вже стільки що заплуталася вкінець.
    сперечаємося з чоловіком щодня він за газ я за електро. Що ж краще?:scratch_one-s_head:
     
  2. Alex Kulko

    Alex Kulko Well-Known Member

    Електричне опалення ідеально підходить, якщо маєте генератор. Якщо нема, то треба поставити. Для особового будинку поєднання електричних дмухаликів та вітряка просто ідеальне!
     
  3. Stepan_Bandera

    Stepan_Bandera Well-Known Member

    Я вдома використовую газовий двохфункційний котел з примусовим обігом води.
    Котел гріє воду на опалення і працює як колонка для гарячої води в ванні тощо.
    Примосувий обіг води забезпечується встроєним двигуном.
    Якщо немає ел.енергі нічого не працює, якщо немає газу також нічого не працює.
    Тепер про гроші.
    Будинок особняк на один поверх, вікна пластикові але стіни не утеплені і не штукатурені. Стіни з червоної та білої цегли, будувався на початку 70-их.
    За місяць взимку в холодний період газу споживається до 1000 кубів в тепліший від 400. Переважно буває 3 місці 500-600 кубів далі менше.
    Якщо в рік вкластись в 2500 кубів то газ по 39 коп чи 49 коп. якщо не помиляюсь, якщо ж до 5000 то щось біля 70 коп.
    Отже взимку за опалення получається від 200 грн до 500 грн, або ж від 300 до 700 грн (в залежєності від тарифу).
    Якщо хтось має замість газового електричний котел то поділіться своїми результатами.
    Доречі працюючи в обленерго знаю що в одні привітні оселі поставили трьохзонний облік - вночі ел.енергія вартує третину від вартості.
    хтось пробував в ту сторону дивитись?

    ---------- Додано в 16:29 ---------- Попередній допис був написаний в 16:25 ----------

    Вітряк такий дорогий як холєра, а ще треба бути чуть електриком щоб його обслуговувати.
    Чесно кажучи в приватній забудові ще ніде не бачив такого.
     
  4. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    Якщо ви живете в квартирі, то вам можуть не дозволити ставити газовий котел. Ви про це вже дізнавалися? Я знаю, що деякий час тому припинили видавати дозволи на встановлення автономного газового опалення, але не в курсі, чи та заборона досі діє.
    Я живу в квартирі (100кв.м) в старому будинку (тобто - товсті стіни і високі стелі). Вікна пластикові. Котел газовий з примусовим обігом води, з підігрівом води. За місяць оплата за газ сягає 100-200 грн. взимку(200-250 кубів), 50-60 грн. влітку. Скільки конкретно електрики йде на котел - не скажу, але загалом після його встановлення споживання електроенергії зросло не набагато.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    тому шо на електриці працюють тільки свічка запалювання і маленька помпа яка ганяє воду по квартирі(в таких котлах примусова циркуляція)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. FlashABC

    FlashABC New Member

    Спасибі усім хто відповів ))). Десь чоловік прочитав що скоро газ реально дорожчатиме і переконав мене переходити на електричний котел (електрика в країні поки що своя). Тепер питання: "Який котел вибрати"?

    ---------- Додано в 16:09 ---------- Попередній допис був написаний в 16:08 ----------

    І ще одна перевага - він не вимагає узгодження з котлонаглядом і проекту))) Купа проблем відпадає
     
  7. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Для опалення житлового приміщення у нашому регіоні приблизна приведена потужність 60-120 Вт на один квадратний метр підлоги (залежить від теплоізоляції будівлі, вікон і т.д.).
    З одного куба природнього газу в нашому регіоні більш-меньш порядним котлом можна витягнути 8 кВт
    Далі включайте калькулятор і рахуйте

    котлонагляду підпадають котельні потужністю більше 200 кВт

    спробуйте, і будете неприємно здивовані. Я б так не тішився ;)

    ОБС до уваги не приймається при таких рішеннях. Якщо Ваші внуки дочекаються що електрика буде дешевша від газу, то я буду дуже радий :)

    цілком слушно. Правда якщо використовувати для опалення то практикується ставити багатокубовий утеплений акумулятор (не ті що в фотоапаратах і в машинах використовуються :))) )
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Генератори змінного струму: "військові", 220В/однофазні... 220В/трифазні... Потужністю 1, 2, 4, 8 кВт. Консультації. Допомога в придбанні...
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Персі

    Персі La mafia è immortale!

    Шось Ви багацько спалюєте... 2 поверхи плюс мансарда найбільше було шось 800 кубів. Правда стіни добре утеплені. Холоду боюсь, тому опалюємо так, щоб можна було в футболках і шортах ходити...
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. bodrom

    bodrom Member

    Наскільки я знаю, то електричний котел потребує відповідної проводки а якщо будинок старий то проводка не витримає (я не електрик). Недавно мали клопіт з котлом....в мене в селі стоїть котел газовий 2х функційний але ми взимку в село рідко їздимо а там вода в системі і коли були сильні морози то вода в системі замерзла, в кранах вода позамерзала, навіть соки в банках позамирзали......отак і пішов наш котел спати...зіпсувався якись там двигун і ше якась фігня в котлі....мусіли давати в ремонт....ремонтували 2 чи 3 тижні, добре що ще підлягав ремонту....незнаю, певно половину вмістимого поміняли в котлі....тепер вже все добре..........
    Так що не допускайте моєї помилки!
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. syavych

    syavych копач

     
  12. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    О го-го !
    То в Вас богата країна!
    Налаштування температури в нас 18 град. в день і 17 в ночі.
    Ну-якщо дехто має маленьку квартиру, то інколи і 20 градусів собі влаштовують.

    В нас на вулиці теж такий вуйко бул - але виправился вже після першого рахунку за газ ( нині 2,20-2,40 зл./м3 = біля 5 гр.)
    800 х 5 гр = 4000 гр. місяц :hang1:

    За останні морози маємо один рахунок на більше 400 кубів ( 840 зл.) ще незаплачений. :scratch_one-s_head:

    ---------- Додано в 01:43 ---------- Попередній допис був написаний в 01:36 ----------

    певно деревом :)
    В нас це працює- правда - тепло лише на єдному поверсі :pardon:
     
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Таких смішних речей я начитався в цій гілці. Що дорожче, газ, чи електрика? Та коню ясно, що електрика. На ТЕЦах газ спалюють, щоб отримати електрику, а ви порівнюєте... А щоб точно знати у скільки разів електрика дорожча від газу, потрібно розуміти з фізики одну річ. Кількість тепла, виділена при спалюванні одного кубу газу і кількість електрики, яку тре затратити для виділення такої ж кількості тепла, що при спалюванні одного кубу газу. Так от, коли ми з товаришем зрівняли ті дві величини, то отримали, що газ всередньому дешевший у 5 разів. Тобто, якщо ви нагрієте кімнату газом електрикою, то заплатите у 5 разів більше грошей, ніж якби ви ту кімнату опалили газом. Але то приблизно, бо тре ще врахувати ККД (коеф. корисної дії) газових установок з їх коминами, де ми гріємо не кімнату, а космос і ККД електричних установок, які практично дорівнюють одиниці(що є позитивним моментом). Ну й тре врахувати які тарифи ми беремо, бо й на газ є різні тарифи і на електрику - різні.
    Але відомо одне - на газ завжди буде дешевше, як не крути, якщо електрику не красти, звичайно.
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. syavych

    syavych копач

     
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Так от... співвідношення вартість газу до вартості електрики - то як курс бакса до євро. І нема чого радіти, що газ дорожчає, а я - на електриці, бо то є повязані речі і то досить сильно.

    Тепер про те, як вибирати кількість батарей у кімнату. Отут є один секрет, який мало хто знає. І часто майстри того не знають.Майстри як рахують? вони знають потужність ребра і площу, яку він може гріти, припустимо 80 вт на 1,5 м.кв. Отже 10 батарей і кімната на 15 м.кв. забезпечена теплом. І так кожну кімнату. А то не є зовсім правильно і часто ваш котел спалюватиме забагато газу. А як треба, запитаєте ви. Треба враховувати потужність котла, який у вас є і саме від того танцювати. Припустимо у вас котел 16 квт. Одне ребро розсіює 80 вт. Тоді 16 000 вт ділимо на 80вт = 200 ребер. Отже, найефективніше, найвище ККД котла буде тоді, коли у вас буде загально 200 ребер у всьому будинку. Тоді розраховуєте обєм кожного приміщення і пропрційно розкидаєте 200 ребер по приміщенню, відповідно до обєму. Якщо виявиться, що ребер є явно забагато на одну кімнату, тоді тре зменшувати потужність котла. Завеликий котел - то лишні спалені куби газу. Отака основна методика.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Персі

    Персі La mafia è immortale!

    Хм, якби по 5 грн., то і я, можливо, перейшла б до температури 18 град.:wacko:
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)



    Якщо для загального розвитку, то на 220 вольт, 1 кВт потребує січення 1 кв.мм. мідного дроту або 2,5 кв.мм. алюмінієвого. При недовгочасних навантаженнях (до пів години) можна на вказане січення і 2 кВт.

    для таких випадків краще використовувати антифриз

    Так то воно так, але й не так одночасно. Якщо використовувати тепловий насос або геотермальну систему то цифри трохи інші, а якщо ще поєднати з акумулятором тепла і почасовим ел. лічильником то взагалі є що порівнювати. Питання тільки в одноразових затратах на інсталяцію

    Якщо не секрет, то де таку методику можна підтвердити? Тому що в мене трохи інші дані про роботу малопотужних котлів і батарей. Тобто щось в тому є, що Ви написали, але розглядається в іншому ракурсі. По-перше котел завжди підбирається з надлишком потужності щоб передбачити "розгін" приміщення. По-друге малопотужні котли не регулюються висотою полум'я і кількістю подачі газу а лише від температури нагріву води і зрідка (ті хто знає) від кімнатного термостата (не плутати з термоголовками на батареях).
     
  18. bodrom

    bodrom Member

    Поясніть, що таке антифриз і як він виглядає...
     
  19. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Ті ж ТОСОЛи (ТехнологіяОрганічногоСинтезу ОЛ означає приналежність до групи спиртів). Можна залити етиленгліколь (похідна з якої роблять антифризи, в т.ч. тосол). Просто потрібно вважати щоб не було протікань, так як випари шкідливі. Та потрібно вважати коли алюмінієві радіатори чи патрубки в котлові. Тоді потрібно брати антифриз з спец присадками щоб не розїдали
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. FlashABC

    FlashABC New Member

    Ось, що мені вдалося розкопати в Інтернеті. При спалюванні одного кубометра газу в котлі виділяється близько 6,5 кВт тепло. Тобто один кВт тепла коштує 7 копійок, якщо ми платимо по першій сітці, або 11 копійок, якщо платимо по другій. В той же час один кіловат електричного тепла коштує 18,7 копійок, якщо офіційно оформити електричне опалювання. Так, газ дешевший, але ж не 5 разів!!Тим більше, при електричному опалюванні ми платимо 18,7 копійок за усю електрику, а не 24,3, і при чому круглий рік. І ще. За прогнозами, Україну змушують підвищити ціни на газ до європейських. Якщо це станеться, то вартість газу виросте в рази. Зрозуміло, що електрика теж виросте, але ж не до європейського ж рівня.
     
а де твій аватар? :)