Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

Тема у розділі 'Телефонія', створена користувачем 1h0r, 31 бер 2008.

  1. 1h0r

    1h0r Well-Known Member

    Сут'єво покращати якість зв"язку можна використавши зовнішню антену та антенний підсилювач.
    Найшов в неті такий підсилювач http://www.rcs.kiev.ua/rus/cdma/products/35.html
    але достукатися в аську до людей які нібито його продають наразі не вдалося http://www.rcscomponents.kiev.ua/ Тому не знаю скільки він коштує.

    Наразі з підручних матеріалів скрутив саморобну Yagi антену витягнув її на дах і отримав в зоні де було 0-1 "позначка антени"(сигналу) стабільно "3" що звичайно не можна вважати задовільним. Тому планую або купити підсилювач або удосконалити антену
    Анетену розраховував за допомогою програми Yagi Calculator на частоту 836,5 МГц.
    В програмі є така можливість як Stack , тобто якщо я правильно зрозумів це з"єднання кількох антен в "масив" з метою отримання більшого коеф. підсилення.
    Нажаль моїх скромних знань з англ. мови і з радіоелектроніки не вистачає щоб зрозуміти які дані треба вносити щоб розрахувати ці власне Stacking distance

    Прогарама тут
    http://vk5dj.mountgambier.org/Yagi/Yagi.html

    --------------

    П.С. Готову антену звичайно можна купити. Коштує вона не так вже дорого (в інтернеті бачив від 135 до 210 грн.) В магазині пропонували дорожче (якщо не помиляюсь) за 400 але коеф підсилення такої антени (декларований), є менший ніж той з яким можна зробити самому (принаймі по розрахунку)
     
  2. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    Може допомогти синфазне включення чотирьох однакових антен. Відстань між траверсами і довжину відрізків коаксиального кабеля подивлюся дома в довіднику.

    Щодо підсилювача - я телефонними не бавився, він повинен бути дуплексним.

    CDMA-діапазон лежить вище дециметрового ТВ-діапазону, тому стандартні ДМВ-антени тут будуть не найкращим варіантом.

    Погуляйте радіоринком, може там щось порадять.
    Тільки без тестування на місці віддавати гроші не варто.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. 1h0r

    1h0r Well-Known Member

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    власне щось в такому дусі цікавить
    -------------------

    Додано через 1 хвилину
    щодо антени то я її розраховував (даною прогою) для частоти 800 МГц, (точніше 836,5 як середнє значення між частотою передавання і прийому)
    і програма ніби розраховує ці відстані але я не знаю наприклад що таке Half power horizontal beamwidht тому не можу коректно задати вихідні параметри і, відповідно, отримати достовірний результат

    Додано через 1 хвилину
    :sad: нажаль, зараз можливими є тільки такі рішення які можна реалізувати "не виходячи з дому"
     
  4. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    Вибачте, зараз зайнятий.

    Коротко - про англ. термінологію:

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. 1h0r

    1h0r Well-Known Member

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    Борис підкажіть таку річ
    встановлення двох антен (масиву) позитивно вплине як на якість прийому так і на якість передачі?

    Додано через 39 секунд
    теоретично

    Додано через 14 хвилин
    а і ще одне, як до спеціаліста


    Кабелі бувають білі (в основному такі зараз продають) з алюмінієвим екраном, я так розумію це RG-6 ( :) на ньому так написано), тобто 75 Ом
    і чорні (не знаю чи продають такі зараз, завалялось вдома з "савєцкіх часів") з мідним екраном, може це є 50 Ом -ний кабель? Він краще, тобто менші втрати?
     
  6. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    Так. 2 антени при грамотному встановленні дадуть виграш +3 Дб (1,4 рази за напругою і 2 рази за потужністю) як на прийом, так і на передачу.

    [​IMG]
    Волновий опір (50 або 75 Ом) кабеля залежить від співвідношення d2/d1 і в меншій мірі - від типу діелектрика.
    Затухання на високих частотах - в овновному від типу діелектрика (!!!).
    Захищеність від завад і втрат на випромінювання - від конструкції зовнішнього екрану.

    Вітчизняне маркування напр. РК-75-4-15
    РК - радіочастотний коаксіальний
    75 - волновий опір
    4 = d2
    15 - конструктивний номер.

    Про турецькі з алюмінієвим екраном відразу можна забути.
    З вітчизняних можна спробувати хіба що з маркуванням -9- (d2=9 мм) і то - не гарантую.

    Дізнайтеся, на який волновий опір кабеля розрахований мобільний термінал (50 або 75).
    З 50-омних кабелів найкраще підійде LMR-400 (здається 12 мм по d3).
    Його застосовують мобільщики в основному для радіорелейних станцій MiniLink.
    Діелектрик - вспінений поліуретан.

    Як узгодити з антеною (петлевий вібратор Ягі має 300 ом, розрізний лінійний вібратор - 75 ом) - я подумаю, пошукаю в довідниках.
    Може самі мобільщики порадять.

    Порівняльні дані кабелів напр. тут: http://www.gs.ru/info/cable/uniflex.html

    Додано через 1 годину 13 хвилин
    І ще суттєве зауваження: мобільщики застосовують вертикальну поляризацію, тож антена Ягі повинна встановлюватися так, щоби її елементи були зорієнтовані по вертикалі.

    Взагалі я не раджу мордуватися з двома антенами - там треба ловити міліметри (в деяких випадках одну з антен висувати вперед на 1/4 довжини хвилі), потім кабелі-суматори-узгоджувачі ... ну його в баню !

    Яка відстань до БС ? Якісь перешкоди на шляху є ?

    Додано через 1 годину 15 хвилин
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. 1h0r

    1h0r Well-Known Member

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    Та думаю їхні поради мені дорого обійдуться (тобто купіть це у нас і це і тамте)
    Часу і можливості довго радитись не було (і не було з ким), телефон був потрібний. Варіантів також не густо було.
    Отже я купив те що було, воно працює, але думаю як би покращити трохи.
    Голосовим зв"язком повністю задоволений, хромає інтернет (швидкість дуже маленька, особливо "на вихід")

    Додано через 1 хвилину
    Отже що в мене є
    В мене є саморобна Yagi антена (розрахована згідно вказаної вище програми) змонтована на даху (щось аналогічна можна купити в оператора за 400 грн, які я "зажав") Узгодження з кабелем то в мому випадку петля з того ж самого кабелю довжиною 134 мм (так показала програма)

    Додано через 4 хвилини
    13 м. білого турецького кабель RG-6
    Стаціонарний СДМА термінал (спочатку взагалі була мобіла,але в неї при роботі з зовн ант дуже швидко сідала батерея), який мав би працювати з внутрішньою антеною. Який був такий я взяв (а було всього два варіанти). Як кажете "то "великий гріх" що я підключив зовнішню антену замість внутрішньої? :)

    Отже що я виходячи з даної ситуації, мінімальними затратами хочу зробити:
    1) Встановити ще одну антену (зробити масив) або як варіант скрутити нову антену але з більшою кількістю елементів (тобто добитися більшого коеф. підсилення антени одним з цих способів)
    2) Замінити кабель на інший, з меншим опором, щоб зменшити затухання.
    Під рукою є "старі запаси" чорного з мідним екраном тв кабелю але я без поняття яка його марка, тому попробую купити на радіобазарі якогось 50-ти Омного (кажете LMR-400, пошукаю)

    Додано через 6 хвилин
    як вважаєте такі "заходи" дадуть якийсь позитивний результат?


    ---------------------------
    Борис, дякую за поради

    Додано через 17 хвилин
    1.Стосовно поляризації знаю, так і встановив, вертикально.

    2. Значить краще зробити просто довшу антену (замість 9-10 елементної, наприклад 15 елементну)

    3. Відстань, напевно в межах 20-25 км. Перешкоди рельєф, можливо частково будівлі
     
  8. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    Виловіть монтерів «неформально». Кабель візьміть «з рук» - вони ще й подякують. :)

    зовнішню антену треба підключити до штатного гнізда для саме зовнішньої антени!
    Бо той дрючок, що стирчить з корпусу – взагалі невідомо як узгоджується з передачачем терміналу. Там суцільне шаманство !

    Скоріш за все термінал розраховано на 50-омний кабель. І саме під нього треба перерахувати «balun».

    Оце розумно. Краще підтягти 1,5 – 2 децибели за рахунок конструкції одиночної антени, ніж сподіватися на теоретичні 3 дБ з двох.

    Волновий опір (50 / 75) НЕ Є ПОКАЗНИКОМ ЗАТУХАННЯ !!!
    Це показник «узгодження» зі схемою та антеною. Є узгодження – вся потужність піде куди треба. Нема узгодження – будуть «стоячі хвилі» в кабелі, відбиття сигналу назад у кабель – весь виграш зійде нанівець.

    Звичайно, товстий кабель має менші втрати, але діелектрик обов’язково мусить бути «з повітрям». А екран – або щільна «оплітка», або тонка мідь (сріблення – ще краще).

    В принципі можна спробувати готову антену для GSM-900. Можливо втрати за рахунок її частотних властивостей будуть меншими, ніж огріхи самопальної конструкції.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. 1h0r

    1h0r Well-Known Member

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    Тут проблема бо в цьому терміналі нема гнізда для зовнішньої антени :sad:. Дрючок відручується і на його місце я "втимкнув" зовнішню антену ( прикидуєте "майже ввійшов" стандартний ТВ роз"єм)

    Блін, виходить що залишається тільки шаманити, ніякої корисної інфи про термінал в інструкції яка китайською (ще м такого раніше не видів) і англ. мовою нема


    Вважаєте що самопальна антена може мати дуже значні огріхи, конструкція ж проста "як двері". Є антени на СДМА 800 діапазон, правда в оператора вона за дорога, в інтернеті бачив 150-250 грн, що є нормально але там коеф. підсилення здається до 12 ДБ а я , якщо вірити програмі розрахунку, можу при бажанні скрутити 1,5 метрову антену і отримати всіх 17 ДБ
     
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    Шаманьте !

    Якщо довжина дрючка точно дорівнює 1/4 довжини хвилі, тоді теоретично має бути узгодження для 50-омного кабеля.
    Але екран кабеля обов"язково треба підключити до "землі" ("корпусу", "маси") терміналу.

    Ще один момент: грозозахист. !

    Середню точку петлевого вібратора можна надійно з"єднати з траверсою і заземлити. Це 1/4 справи.

    А ще не буде зайвим спеціальний Surge Protector для коаксіального кабеля, але не під Ethernet, а для високих частот. Колись накручував такі на зниження для радіомодемів (2,4 Гігагерци).
    Наберіть у пошуковику "грозозащита wi fi" та "грозозащита GSM" і побачите пропозиції.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. 1h0r

    1h0r Well-Known Member

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    А якщо 1/2 ?

    Довжина хвилі = с/ частота = 300Е6 / 836,5 = 0,359 = 359 мм
    Довжина дрючка 173мм, тобто ~1/2 хвилі

    тоді теоретично кабель також 50 Ом чи 75 ?
     
  12. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Антена СДМА. Знавці радіозв"язку поможіть

    Фіг його знає, ЩО там у дрючку. Скільки металу і скільки гуми. :)
    Антени мобіл - це збочення розробників. Якось говорив на цю тему з викладачем військового інституту - саме антенщик-релейщик, тащиться від того, з якими втратами воно працює.

    Виходячи з того, що більшість антен GSM - під 50 ом, на те й орієнтуйтеся.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. ksyuxa

    ksyuxa New Member

    Підходьте на Данилишина 6, там допоможуть
    розібратись та протестувати і не тільки антени для CDMA..;)
     
  14. Midvik

    Midvik New Member

    Скажіть будь ласка, антенна для Інтертелеком наприклад така Антенна CDMA 24 дб :: Антенна 3g CDMA 24Дб для модемов и роутеров Интертелеком цена, купить, описание, отзывы / Мобитек узгоджена на 50 Ом чи на 75 Ом? Деякі продавці кажуть що треба використовувати кабель 50-омний наприклад RG58, а деякі кажуть що можна ставити і 75-омний. Планую поставити антену, але хочу зрозуміти хто правий. Щоб як тут пишуть не було стоячої хвилі. Буду вдячний за відповіді
     
  15. lvoldemar

    lvoldemar Пересічний Львів`янин

  16. Midvik

    Midvik New Member

    Дякую
     
  17. Mylnyk

    Mylnyk Well-Known Member

    купуєте звичайну дицеметрову антену і повертаєте її на 90 градусів тобто не паралельно до землі а перпендикулярно от і всі секрети
     
а де твій аватар? :)