Аналітичне бачення

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем nagornyjj, 27 бер 2017.

 1. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  Наливайко зосередив у засідці добірний полк. І коли поляки атакували, засадний полк ударив з флангу в центр армії Жолкевського. Ляхи, опинившись під вогнем з двох сторін, змішалися, а козаки почали їх рубати і колоти без жалю. Битва тривала сім годин. Пощади полякам не було ніякої. У живих не полишали навіть поранених, які намагалися врятуватися вплав виловлювали арканами і тут же вбивали. Врятувалися втечею лише ті поляки, які мали швидких коней. Убитих ляхів нарахували потім сімнадцять тисяч триста тридцять осіб. Трупи їх накидали навколо шибениць, з яких зняли тіла страчених козаків - їх відвезли до Чигирина і там поховали в соборній Преображенській церкві.
  Після розгрому польської армії Наливайко послав полковника Лободу з військом у задніпрянські і задесенскі міста, а сам з іншою половиною війська пішов між Дніпром і Десною, звільняючи міста і села від поляків і уніатів. За три з половиною місяці обидва війська визволили всю Україну від ляхів. Потім вони зійшлися при річці Сулі і спільними силами вдарили по об'єднаним військам коронного і литовського гетьманів. Чотири дні вони досить успішно штурмували польські укріплення. Проте в цей час прийшли посланці від короля Сигізмунда, які зупинили бійню, оголосивши волю короля: підписати мирний трактат, в якому визнати всі українські права та привілеї. А козакам і всьому українському народу король і сейм дарували амністію. Так закінчилася перша війна з поляками.
  У 1597 р. військові депутати за звичаєм вирушили на головний сейм. Наливайко з'явився разом з ними, щоб засвідчити королю свою вірність. Але всіх депутатів в першу ж ніч схопили і кинули в підземну темницю. Тут ні вдень, ні вночі не давали відпочинку гетьманові - сторожа будила його обухом сокири, а на третій день він і депутати виведені були на площу. Після оголошення провини «гонителі віри християнської» (так назвав православних воїнів лях-літописець) були посаджені на мідного бика і спалені повільним вогнем. Страждальців палили кілька годин. Таку люту смерть римське духовенство вигадала мученикам Христовим за правилами своєї «священної інквізиції», а організували її польські вельможі..
  Після страти гетьмана Наливайка від сейму вийшов не менше варварський вирок і всьому українському народу, який був оголошений невірним, віроломним, непокірним і присуджений до рабства, переслідування та гонінню. Наслідком цього беззаконного вироку було відсторонення назавжди українських депутатів від участі в сеймі, а всіх українців від виборів, а також урядових і судових посад, всіх українських чиновників і урядників позбавлялися сіл та інших маєтків. Українське воїнство зведено було в чин рабів (холопів), а народ, що відкидав унію, визнаний «схизматиками», тобто розкольниками. У всі українські урядові та судові установи були послані поляки з численними штатами. Міста і селища були зайняті польськими гарнізонами. Військам була дана влада творити з українцями все, що їм захочеться.
  І ляхи влаштували в Україні справжній геноцид. Грабували, насилували жінок і дітей, били, мучили іі вбивали вони перевершили в жорстокості стародавніх гонителів християн і звірства турків. Поляки, вважаючи народ полонянами, весь маєток його визнавали своїм.. Православні церкви насильно забирали і оголошували уніатськими. Латинське духовенство переїжджало від храму до храму у візках, в які замість скотів впрягали до дванадцяти і більше українців.
   
 2. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  У служіння панам і ксьондзам поляки обирали найкрасивіших українських дівчат. Ті храми , де парафіян ніяким насильством не могли примусити до унії , віддані були в оренду юдеям , і покладена за всяку требу грошова плата від одного до п'яти талярів , а за хрещення і похорони - від одного до чотирьох злотих. Іудеї , з ретельністю взялися наживатися на українцях . Ключі від храмів і дзвіниць перейшли в юдейську корчму . Перед здійсненням обряду треба було брати ключі у єврея.
  Страждання українського народу збільшилися ще більше, коли українські дворянство , що не стерпівши позбавлення маєтків і чинів , в більшості своїй прийняло унію , а потім і католицтво , ставши такими ж гонителями свого народу , як поляки. Старшини реєстрових козаків також прийняли унію , а самі козаки були ослаблені та розпорошені, частиною перейшовши на бік поляків . Найбільш ж тверді у Вірі і вірності своєму народові воїни поповнили Запорізьку Січ , значно її посиливши .
  У 1608 р. запорожці обрали гетьманом Петра Конашевича - Сагайдачного . Новий гетьман прославився у боях з турками і татарами , в яких не знав поразки . Сигізмунд змушений був визнати його Гетьманом Українським .
  Сагайдачний , завжди готовий витягти меч для захисту Віри , зайнявся внутрішніми справами . Його непохитне стояння в Православ'ї , а також військова молодецтво утримувала пориви католицького фанатизму. Шляхта ненавиділа козаків та їх Гетьмана , але Сигізмунд дорожив ними , розуміючи значення Запорізького війська у справі захисту своєї влади від непокірних і бунтівних панів . І тому поляки побоювалися занадто сильно дратувати козаків гоніннями на Православ'я . При Сагайдачному польський уряд не порушувало козачих прав , і унія на Україні вщухла . Гетьман повернув насильно захоплені уніатами православні монастирі та храми. У Києві він відібрав в уніатів храм святої Софії. На Подолі Сагайдачний збудував Братський монастир і відновив у ньому за допомогою митрополита Петра (Могили ) Київську Духовну Академію . Навіть на Волині , у Червоній Русі і в Литві в роки його правління гоніння ослабли . Петро Конашевич -Сагайдачний правил чотирнадцять років. Помер він в 1622 р. і був похований в соборній церкві Братського монастиря в Києві.
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 3. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  Після смерті Сагайдачного поляки відновили гоніння з ще більшою силою і жорстокістю. Українцям заборонили обирати гетьманів. Крім звичайних податей на православний народ наклали додаткові податки з кожної покупки та продажу, а також особливий «пасочний» податок.
  Перед Великоднем всі православні християни за стародавнім звичаєм печуть паски. Продаж таких пасок на базарі була віддана польським урядникам. Греко-католики, у яких був на грудях тканини клапоть з написом «уніат», купували паски безперешкод, а православні, які не мали такого напису, повинні були віддавати частину пасок у вигляді податку. Потім у великих містах поляки віддали цей збір іудеям. Вони стежили за освяченням пасок та мітили вугіллям як куповані хліби, так і паски домашнього приготування, прямо в храмах збираючи свою данину.
  У 1624 р. запорізькі козаки обрали гетьманом Тараса Трясила. Під його командуванням вони зібрали Об'єднане військо поблизу міста Переяславля між річками Трубежем і Альтою. Незабаром з'явилися вороги на чолі з коронним гетьманом. Ляхи вдарили по козачому стану, але всі їх атаки були відбиті. Тим часом у ляхів настало свято Панського тіла, який вони зазвичай відзначали з пальбою і бенкетами. Вночі козача піхота атакувала і розгромила польський стан. Напівголі, поляки в страху металися по стану, а козаки без жалю їх кололи, рубали і топили.
  Після розгрому польського війська гетьман Трясило розділив свою армію на малі загони і послав у міста і селища України, щоб очистити їх від поляків і їх помічників-іудеїв. Побили тоді козаки чимало ворогів за наругу Православної Віри та українського народу.
  У 1632 р. козаки обрали гетьманом Семена Перев'язку. Але поляки підкупили Перев'язку, і він знову допустив польські війська в Україну. Козаки, помітивши зраду, передали гетьмана військовому суду. Але він втік до Польщі за допомогою іудея Лейбовича.
  У 1633 р. на місце зрадника Перевязки був обраний хорунжий Павлюга. Він тут же почав множити козацьке військо, щоб звільнити Україну від чужоземного ярма і відновити права українського чиновництва та козацтва. У цей час коронний гетьман Концепольскій з численним військом напав на козаків під селом Кумейки і зайняв український стан. Павлюга ж з козаками відступив до містечка Боровиці, де засів в укріпленому замку, готуючись до оборони.
  Тоді поляки запропонували козакам мир з відновленням всіх військових і національних прав за умови, що гетьманом стане Перев'язка, а Павлюги вони гарантували безпеку. Умови миру ляхи підтвердили клятвами. Але лише тільки козаки вийшли із замку, католики напали на них і стали рубати і вбивати. Павлюга і його наближені Гремич, Переможемо, Летяга, Шкуран і Путила потрапили в полон. У кайданах їх відправили до Варшави. Польський уряд засудив козаків до бузувірській кари. Гетьману Павлюги живому здерли шкіру з голови і набили її соломою, а його старшинам відрубали голови. Потім взяли їхні голови з опудалом гетьманської голови і для залякування відіслали в українські міста. За велінням польського уряду голови ці були виставлені на палях у Ніжині, Батурині, Умані та Черкасах. А голову гетьмана виставили в Чигирині.
  На місце замученого Павлюги в 1638 р. гетьманом був обраний ніжинський полковник Стефан Остряниця, а радником його став досвідчений воїн зі старого товариства Леон Гуня. Коронний гетьман продовжував нападати на козаків і на українські міста, напад супроводжувався, вбивствами і насильством. Всюди були розіслані польські шпигуни. Великого мистецтва і праці коштувало Остряницю і Гуні зібрати свої розсіяні й постійно переслідувані війська. Нарешті козаки зібралися біля Переяславля і почали звільняти придніпровські міста, намагаючись відновити безпечне повідомлення жителів Верхньої України, де жила основна частина украинского населення, і Нижньої, де були зосереджені головні військові сили поляків, які ніяк не очікували удару від козаків після жаху, наведеної в Україні стратою Павлюги і його товаришів. Тому Остряниця легко розгромив польські гарнізони. Заволодівши ворожою артилерією і амуніцією, козаки добре озброїлися і пішли на гетьмана Лянцкоронського, який засів і зміцнився з головним військом у таборі при річці Стариці.
   
 4. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  Остряниця, вийшовши до Стариці, атакував поляків і зіштовхнув їх у річку, де багато з них потонули. А коронний гетьман, кинувши своє військо, переправився на конях і втік. Козаки після цієї славної перемоги звів руки до небес і прославили Бога.
  Після битви вбитих поляків нарахували одинадцять тисяч триста сімнадцять осіб.
  Остряниця погнався за коронним гетьманом і наздогнав його в містечку Полонному в замку. Гетьман Лянцкоронський вислав на зустріч козакам делегацію з проханням укласти мирний договір. Після довгої наради Остряниця погодився на мир . Посланці від обох гетьманів піддані підписали « трактат про вічний мир » , підтвердивши його клятвою на Хресті і Євангелії .
  Гетьман Остряниця відпустив війська , а сам поїхав до Канівський монастир помолитися Господу і подякувати Йому за даровану перемогу. Польська шляхта дізналася через своїх шпигунів - іудеїв , що Остряниця без війська знаходиться в Каневі , і , таємно зібравши сили , оточила монастир . Гетьман разом зі старшинами , всього тридцять сім чоловік , був узятий в полон. Їх усіх зв'язали і на возах відправили до Варшави. А монастир , розграбувавши , спалили дотла. Поляки так легко йшли на клятвопорушення тому , що єзуїти , патери і ксьондзи вчили їх , що порушувати клятви , дані православним , не тільки можна , але і похвально .
  Дружини полонених козаків , взявши з собою малолітніх дітей , вирушили до Варшави , сподіваючись умилостивити польський уряд , але замість того лише помножили собою число страждальців.
  Страта почалася з процесії римського « духовенства » , яке умовляло козаків , ведених на страту , прийняти католицтво. Але ті їм відповідали , що вони вірять і служать Христу , а не римському папі , котрі вважають себе намісником Бога , і твердо стояли за Православ'я .
  За указом римського « духовенства » гетьман Остряниця , обозний Сурмило і полковники Недригайло , Боюн , Риндич колесували . Полковники Гайдаревскій , Бутрим , Запалів і обозні Кизим і Сучевскій пробиті залізними спицями наскрізь і живими підняті на палі. Полкові осавули Постиліч , Гарун , Сутіга , личить , Харкевич , Чудак та Чурай і сотники Чуприна , Околович , Сокальський , Мирович і Ворожбит прибиті цвяхами до дощок , облитим смолою і спалені повільним вогнем. Хорунжі Могилянський , Загреба , шкребу , Охтирка , Потурай , Бурлій і Загнибеда розтерзані залізними кігтями у вигляді ведмежої лапи. Старшини Ментяй , Дунаєвський , Скубрій , Глянскій , Завезун , Косирев , Гуртовий , Тумар і Тугай четвертовані . Козачим дружинам обрізали частини тіла , а потім порубали всіх. Дітей же на очах у батьків спалили на залізних гратах , під якими знаходилися жар.
  Відрубані голови, руки і ноги розвезені були по всій Україні і розвішені по містах на стовпах. Розвозили їх польські війська творили над українцями всілякі безчинства, насильства і грабунки, що перевершують всяке людське розуміння. Вони кілька разів повторили в Україні публічні масові страти, якими замучили Остряницю і його сподвижників. Кілька разів варили в казанах і спалювали на вугіллі дітей, на очах у батьків, яких зраджували потім ще більш лютим стратам. Нарешті, пограбувавши всі православні церкви, віддали їх в оренду іудеям. А церковне начиння: потири, дискоси, ризи, стихарі та інше розпродали тим же іудеям, які з срібла церковного поробили собі посуд і оздоблення, а ризи і стихарі перешили на нижню білизну єврейкам.
   
 5. iso

  iso Well-Known Member

  А чому Ви поміщаєте чужі маьтеріали без посилання. Козацтво та унія
  Це здається не дуже етично, нє?:scratch_one-s_head:
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  • Подобається Подобається x 1
 6. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  Здається тут немає правил.
  Тут, не хочуть читати що пишеш, а посилання тим більше.
   
  • Не погоджуюся Не погоджуюся x 2
  • Тупо Тупо x 1
 7. jasvami

  jasvami Well-Known Member

  Саме так сталось з християнською релігією. Бо тимчасово запрпонований Павлом казковий варіант зображення Христа, став її фундаментом й не осмислювався на протязі всіх двох тисячолітть. Тож тепер вона вся поклоняється антихристу.
   
 8. iso

  iso Well-Known Member

  Можна поцікавитися, Ви сповідуєте якусь віру?
   
 9. jasvami

  jasvami Well-Known Member

  -Якусь, - звичайно сповідую, та тільки не релігійні догми.
   
 10. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  Тебя понять не мудрено,
  Почем твои дровишки.
  В какое ты зовешь окно,
  И каковы твои делишки?
   
  • Подобається Подобається x 1
 11. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  До -jasvami
  Тут, наживкою не цікавляться, тут цікавляться рибаками.
  Тому важливо не наживка, яка сидить на гачку, а рибак який тримає вудку.

  Христос веде своїх овець і не залишає їх.

  "По ділам впізнаєте їх".
  В останні часи будуть проповідувати і люди будуть шукати істину, але треба бути обережним, щоб не потрапити на чийсь гачок.
  Тому не треба ображатись, але сіті розставлені не тільки для не віруючих, але й для вибраних.

  Скажи, хто твої святі?
  Язичники, які в останні часи появились у Львові проповідують РУН віру, але коли їх запитаєш які в них святі, то вони називають Шевченка, Франка, та інших видатних українських діячів, але справжні своїх перунів називати соромляться.
  Тому треба визначитись з Вашими святими, хто вони і чому вони таємні, що Ви їх приховуєте?
  Повірте, я не хочу Вас образити, але через свій досвід знаю, що не кожен хто каже "Господи" є від Бога.
  Хай Господь благословить!.

   
  • Подобається Подобається x 1
 12. jasvami

  jasvami Well-Known Member

  1. Ха-Ха: рибка почала цикавитись рибаками?
  2.Так. Та на жаль, віруючі християнської релігії - овечки, що втели з його отари й заблудились, поклонившись антихристу.
  3. Христу не відомі ніякі "святі".
   
 13. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  Видно з твоїх слів,
  Що ти не з благочестивих рибаків.
  Ти піймався вже там давно,
  І зачинено для твоєї душі вікно.

  Поневолена душа,
  Чий ланцюг ти одягла?,
  Ти що хочеш і нам
  Стати балакунам?
   
 14. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  Не принижуй ти Христа,
  Не знаєш яка дорога твоя!
   
 15. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  Щоб іншим шлях вказати
  Не вистачить однієї лопати.
  Чого пустими словами розкидати
  Пора свої діла показати.
   
  Останнє редагування: 14 кві 2017
 16. jasvami

  jasvami Well-Known Member

  Не бачу відповіді по суті моїх дописів!
   
 17. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  Важко побачити коли очі закриті.
  Духовне заблудження завжди супроводжується трьома ознаками.
  1 - Це гординя.
  2 - рабська залежність.
  3 - це віра в особисту вибраність. (зверхність).

  1 - Гординя - це перший гріх через всі люди падають.
  2 - Рабська залежність, скоріше схожа на наркотичну залежність. І вийти з тої залежності дуже важко, потрібен стрес або самоконтроль (аналіз). Три роки людина повинна бути ізольованою, щоб повернути свій розум і аналітично почати думати.

  3 - у святих перша ознака це бути нижчим всіх, у заблудних навпаки.
  Люди які шукають істину часто попадають в руки сектантів, де воля Бога підміняють волею керівника (пастиря), тому коли тобі дають вибір, пекло або рай, ти залишаєшся без вибору.
  З цієї підміни вирватись майже не можливо, бо думати в них заборонено.
  Хто хоче це зрозуміти хай прочитає Паїсія Святогорця про помисли.
  Головна
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 18. jasvami

  jasvami Well-Known Member

  Хочете сказати, що ви, поклоняючись антихристу, Христа не принижуєте?
  А я, вказуючи вам на заблудження, цим принижую Христа?
   
 19. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Одні балачки...
  А що реально ви зробили, щоб хтось повірив або хоча б замислився?
  ... сьогодні йшов до магазину. Перед дверима стояла картонна коробка для сміття, яке там і було - банка з-під пива, якісь упаковки і т.п. Але я був вражений іншим. Прямо в очі кинулось написано на відвороті від руки:"Прикраси на пасху". Що вони там думали: навмисно чи ні - не знаю. Зауважив. Господар перевернув коробку з написом, щоб не видно було, а я потім відірвав його...
  Чую рекламу по радіо, перед великим святом: "Несіть кохання в життя, бо воно не вічне!!!"
  "Не ведают, что творят" чи це війна?
   
 20. nagornyjj

  nagornyjj Well-Known Member

  Я не впевнений що Ви правильно ставите питання, як для віруючої людини.
  А хто блукає час покаже.
   
а де твій аватар? :)