Албанія

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем Un.Known, 6 чер 2017.

  1. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Повернулись вчора. Навіть не знаю, з чого почати. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Ти вже почала з "Повернулись вчора":mocking:
    Давай з самого початку коли ви виїхали з дому і далі все по порядку:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    OK. Їхали довго, а тому, що їхали з Чехії напишу тільки маршрут, Чехія-Словаччина-Чорногорія-Албанія. Українці їдуть через Сербію та Македонію.

    Ми ночували два рази - у хорватському Спліті та чорногорському Сутоморе. Без ночівлі у Албанію доїхати неможливо, які б не були дороги хороші перед тим, в Албанії розбиваються всі надії :) не тому, що дороги погані - тому, що одні серпантини, а там, де їх нема - обмеження. Траса в 100 км їдеться 2.5 години.

    Загалом, враження позитивне, мабуть тому, що я люблю море, а море там наразі найкраще з тих, що я бачила. Також, мабуть, тому, що я не дуже люблю стандартизований масовий відпочинок, а ми були в несезон, коли людей було дуже мало. Це при температурі плюс 40. Але все так не буде - Албанія дуже швидко розбудується, при чому круто розбудується, має для цього купу ресурсів у вигляді абсолютно порожніх пляжів і припляжних територій. Вльора вже зараз нагадує Ніццу, будова йде повним ходом.

    Про ціни написано вище, не буду повторюватись. Для нас було дуже дешево все.

    Були в Бераті - "місті тисячі сходинок", і у Звьорнеці.

    Дуже смачні кавуни та дині. :) М'ясо албанці приправляти не вміють, скільки не замовляли - це просто грильоване м'ясо, без спецій. Зате риба... )

    Жили ми у Борші, де є один з найгарніших пляжів. Житло бронювали на букінгу, в невеликому будинку прямо на пляжі, це одна з умов мого перебування на морі. Коштувало це 180 євро за 5 днів/5 чоловік.
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Подобається Подобається x 2
  4. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    А фотки будуть?;)
     
  5. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Фоток хмара )

    Берат

    Борш

    А ще в профілі купа всього несистематизованого, плюс відео, плюс стріми, плюс "дорожні" з Боснії, Чорногорії, Хорватії...
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  6. Lomabred

    Lomabred Well-Known Member

    Доїхати без ночівлі цілком реально.Минулий рік теж заїхав в Албанію з Македонії біля Охріду десь година 10 ранку, потім заскочив на декілька годин в Тірану і узбережжям через Дурес, Фир,Вльоре доїхав до Саранди.Вльор -Саранда то взагалі відірвані роки життя.Біля Влору стрімкий підїом на гору , а потім спуск зі шпильками під 180 градусів та з одночасним підйомом або спуском в 20-25%.Пізніше господарі сказали , що краще було їхати через Гірокастр зі Влори до Саранди набагато рівніша дорога.В мене на планшеті стоїть Навітел і там не зовсім адекватні карти по Албанії.В Украіну повертався через Грецію.Тут з Саранди до кордону 40 км по відносно рівній ,недавно побудованій дорозі.Там до Ігуменіци ще 40 км.В Ігуменвці віїзджаеться на автобан Ігнатія одос.Тапку в підлогу і через 5 годин на Македонському або 6 на Болгарському кордоні.Хоч то і автобан але с досить великими перепадами висот і на навантаженій машині в деяких місцях я їхав десь 50-60 км год , щоб не вгробити двигун.Тож цього року я вирішив іхати без двох ночівель як в минулому році в Тімішоарі та Гостіварі.
    Зі Львова виіхаво 9.30 десь о 14.00 був на кордоні в Дьякове.По Румунії досить тягомотно через села .Сату-Маре , Арад,Тімішоара .21.30 кордон з Сербією
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. Lomabred

    Lomabred Well-Known Member

    Десь 23.00 Белград.Далі починаеться автобан.Друга ночі почав засинати.На автобані зїхав в мотель. Переночувати коштувало на 5 -ох 110 евро.Я подумав, що в Албанії за ті гроші буду мати майже 3 ночівлі,а у Львові 2 тиждня ходити на роботу та поїхав далі(Зауважу якщоб їхав би в Болгарію то гнав би ще зо 3 години спокійно і доїхав би на місце)Перед Нішем мене зовсім вирубило.З"їхав на заправку та заснув.Через дві години прокинувся та поїхав далі. Десь 6.30 Македонія. Проїшли досить швидко ,бо в минулому році простояв більше години.В районі Македонсько-Грецького кордону 9.30.Македонський кордон проїшов хвилин за 20 хв.А долі почався треш.Між македонським та грецьким кордоном десь 700-800 м Все затовчено машинами десь 7-8 рядів.Короче якщоб всім МРГшникам Львівської області сказали , що завтра до Польші не буде контролі цельної і пустили на один перехід.Була субота і вся македонія рванула на моря.Короче один пхався перед одним. Поперед мене дві машини поцілувалися бамперами.Довелося обїхати по тротуару.І все це на спеці біля 40 град.Не знаю якимось дивом через 5 годин опинився під віконцем грецьких погранців.Нічого не питаючи відсканив два біометричних та три з шенгенами паспортів поставив печаткі та сказав Велкам ту Грис.Оріентовно 14.00.Там десь хвилин двадцять виіхав на Ігнатія одос.Тапка в підлогу 19.00 кордон Греція-Албанія Сагіада Кафе-Ботте.Тут важливо не спізнитися бо він рахується місцевим і не працює з 22.00 до 6.00.До Саранди
     
    • Смішно Смішно x 1
  8. Lomabred

    Lomabred Well-Known Member

    До Саранди 40 км.Майже по дорозі заїхав в Бистрицю набрав води з джерела , щоб потім не купувати воду для пиття та приготування їжі.Звідси десь 1,5-2 км до Голубого ока.Місце яке обов"язково теба відвідати хто буде в цих краях.Ще півгодини неспішної їзди Та 20.00 я на місці. Мене чекае постіль та декілька чарок узо випитої разом з господарями.(Цю трассу думаю можна подолати значно швидше. По перше в мене 18 річний аккордеон з 300 тисячним пробігом , тож навіть на автобанах я не їхав більше 110-120 км год.Десь 30-40 хв втрачено на Румунсько-Сербському кордоні(Перезмінка)Багато часу на Македонсько -Грецькому)бажано не попасти на вихідні ,або зранку коли македонці їдуть на море до греції.Та ще сон 2 години.Якщо є 2 водія то взагалі без проблем.
     
  9. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Але чи треба. В нас два водія, але ми дорогою насолоджуємось, і поселяємось в місцях цікавих, де можна відпочити, подивитись, доброго поїсти. І так, до кордону з Албанією їхати ненапряжно, от після нього це вже бій. )
     
  10. Lomabred

    Lomabred Well-Known Member

    Якщо Ви уважно прочитали я один за кермом був.Дружина не водить машину.
    Щоб дійсно , щось подивитися треба декілька годин на одне місце . Тоді дорога до Албанії розтанеться на 3-4 доби. В чужих місцях ,тим більше одна ніч в мотелі, я не дуже добре сплю.В минулому році після дороги з двома ночівлями в мотелях я відлежувався з добу.А цього разу 9 година наступного дня вже був на пляж.Фінанси теж важлива частина. Минулий рік ночівля Тімішоара мотель Аурелія 80 евро+мотель в Гостіварі 66$+ назад готель Монтесіто Софія десь 80 дол.Нас п'ятеро тож майже завжди доводиться брати 2 номера.Тож виходить ,що за мотелі по дорозі доведеться заплатити як за 5 днів нормального відпочинку.Тож і так бюджет винесе під дві тисячи доларів.Я думаю не слід в цій темі піднімати питання середніх ЗП у Львові. Я не програміст , зубний лікар та ще декілька категорій які ще більш менш щось зараз заробляють у Львові.Задача вивезти дітей на море.В Украіні моря нелишилося.Їхати до Одеси- себе не поважати.В мене сестра зараз поїхала до Коблевого скинула фотку -там де ніде посеред трави проглядає морська вода.В минулому році ми більш менш оглянули південну частину Албанії-фортецю в Гірокастрі, античне місто Бутрінт, Голубе Око.Цього року мабуть коли буду вертатись заїду в Метеори то 47 км треба буде відїхати від автобану Ігнатія одос.Продивився букінг там готелей меньше ніж за 100 дол нічого немає.
     
    Останнє редагування: 5 лип 2017
  11. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Я уважно прочитала. Я Вам не кажу, що Ви мусите робити, веду розмову про своє. Ви робите, як хочете, звісно.
    Так, і що?

    От нам минулого разу, коли були в Чорногорії, сподобалось Півське озеро. Цього разу ми там заночували, коли ночували по дорозі з Албанії. Приємне з корисним - приїхали, поселились і пішли гуляти. Виспались, поснідали, поїхали далі. Всім цікаво і ненапряжно.
    То від'їдьте трохи далі. Ми в Сутоморе тільки тому, що готель не в першій лінії заплатили за ніч 25 євро за п'ятьох.
    Нащо в Тімішоарі чи Софії? В менших містечках дешевше і смачніше. )
     
  12. Lomabred

    Lomabred Well-Known Member

    Почитайте , що таке Метеори та де це , та знайдіть мені поруч готель за 25 евро.
     
  13. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Шановний, я знаю, що таке Метеори та де це. Але шукати Вам нічого не буду, бо наступного разу Ви мені скажете, що 30 км є занадто, що для мене взагалі ніц. А крім того, я вже Вам писала, що якщо хочете зупинятись у туристичних центрах, то нема чого скаржитись на дороговизну.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    • Зе бест! Зе бест! x 1
а де твій аватар? :)