а ви любите українську мову?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем duncan, 19 бер 2010.

?

українську мову ви любите?

  1. так!

    91,4%
  2. ні.

    4,3%
  3. тяжко мені з нею

    1,4%
  4. не володію чи погано розумію

    2,9%
  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Мовний скандал: у Львові зі школи вигнали вчительку "через пропаганду української мови" серед переселенців

    зі


    А я і думаю - чо то наш борцун за Порошенка почав постити кіна з руского міра

    [​IMG]
     
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    • Смішно Смішно x 2
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Прийом у сімейного психолога.
    Жінка питає:
    – Пане доктор, скажіть мені, як часто треба кохатися з чоловіком ?
    Лікар був не наш, та й відповідає своїм язиком:
    – Ну так – хотя би 3-4 раза в нєдєлю.
    – Та в неділю ми робимо 3-4 рази, то й мови нема.
    Але я хотіла би знати, скільки разів у будний день?

    © shlyahta.com.ua
     
  4. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Особєнно мені понаравилося мамине: "Отут я согласна. Коли свадьба?"
     
    • Смішно Смішно x 2
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Хто продовжить список?..

    [​IMG]
     
    • Креативно Креативно x 1
  7. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Після прийняття мовного закону одна українська сім"я вирішила розмовляти виключно українською мовою.
    Коли телефонний дзвінок.
    Хаїм піднімає слухавку:
    - Альо!?
    - Драстуйте, Хвіма дома?
    - Його нема.
    - А де він?
    - Девіна теж нема...
     
    • Смішно Смішно x 1
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Сьогодні на російськомовний мітінг, що проанонсував депутат ОПЗЖ Лєсик - на захист чогось російськомовного - прийшли хлопці з Правого сектору та Національні дружини. Син казав, що і підійти ніяк було.
    Мєнтів з собаками було хто зна скільки, так вони того Лєсика під руки винесли до бусіка від гріха подалі) Попало трохи в обличчя сльозогінним газом журналісту СТБ та мєнту. На тому захист російської мови в Харкові закінчився....
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    я таке не люблю, та може кому зайде :mda:

    Система української лайки ґрунтується геть на інших засадах, аніж лайка московська.
    Кацапські “матюки” – грубі, брутальні, сексоцентричні або ж відгенітальні.
    “Матюки” українські – копроректального типу, вони пов’язані з актом дефекації, з ефекторним органом та продуктом цього акту.

    Лайка Українською, або – «тиць моя радість»
     
  11. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Прочитал, не согласен с этим
    Національне самоусвідомлення українців зростає. Це помітно – у Києві українську мову чути дедалі частіше. Багато людей, особливо з-поміж інтелігенції, заговорили українською.

    В 2017 был в НАН Украины, в основном все говорят на русском, украинский услышал от обслуги, в готеле, вокзал, кафе, рынок. Это приезжие с Западной Украины
     
  12. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я у справах телефоную на досить відому фірму, мені відповідають українською. Якщо зателефонувати російською - дадуть відповідь російською. Українці легко переключаються з однієї мови на іншу.
    Дома, в ліфті, все частіше чую, як підлітки розмовляють між собою українською. Хоча років двадцять тому таке було важко собі уявити.

    От СБУшник з Бучею на плівках Портнова ( є посилання в темі про Шеремета) розмовляють російською, з матюками. Буває й таке. Але їх важко віднести до української інтелігенції.
     
  13. Good man

    Good man Обычный человек

    Вы почему тут разговариваете на кацапском? Это очень подозрительно для нашего лживого Дмитрия Анатольевича.:punish:
     
  14. iso

    iso Well-Known Member

    А як з таким бути
    "І звідки нецензурні слова взялися в українській мові? Прийшли від північних сусідів? Та ні... Візьміть хоча б гуцульські коломийки... У російському впливі їх не можна запідозрити. Проте в них наявні “сильні слівця”. У коломийках на Західній Україні назви чоловічого й жіночого статевого органу фігурують частіше, ніж, скажімо, у центральній Україні, де вплив Росії був більший... Ця лексика була там з праслов’янських часів. Від гуцулів я почула таке прислів’я: “На п*** світ ся держить”.
    Матюки в українську мову прийшли не з Росії
     
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    В українських лайках переважає культура “лайна”, а не сексу... Інтерв`ю з професором
    "Якщо в російському варіанті буде поширено про*бати, то в українському буде про*рати."

    угу, грунтовне дослідження... нема чим більше людям зайнятися, як насолоджуватися 50-ма відтінками матюків :mda:
     
  16. iso

    iso Well-Known Member

    Ваша іронія недоречна. Ненормативна лайка невід’ємна частина лексики будь-якої мови. Нарешті – це частина нашої культури. І те, що в нас вона майже не досліджувалася – не робить честі нашим мовознавцям.
     
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    матюки можна порівняти з алкоголем чи тютюном - це для бідних...
    коли вдосталь нормальної здорової їжі - вони не потрібні!

    треба просто розвивати словарний запас і розповсюджувати нормальну мову, а не досліджувати всяку... х***ю,
    коли будуть десятки тисяч сучасних книжок та фільмів нормальною українською мовою без отих подерев'янських висловів... тоді гуцулам стане соромно за матюки, і досліджувати не буде чого :pardon:
     
  18. iso

    iso Well-Known Member

    Справді? А Ви ніколи не чули, як «смачно» висловлюють свої емоції керівництво підприємств, чиновники і т.п. «А Ви берете і кажете».
     
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    я таке спостерігав... робота - це не театр...
    у таких випадках треба одразу вимагати висловлюватися точно, ввічливо і в рамках роботи...
     
  20. iso

    iso Well-Known Member

     
а де твій аватар? :)