Злочини НКВД

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем KARABIN, 20 вер 2012.

 1. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  Після розгрому числених формувань УПА, НКВС змінив тактику, використовуючи у боротьбі з повстанцями спеціальні загони НКВС, відомі з літератури та документів як спецгрупи НКВС, агентурно-бойові групи АБГ НКВС, легендовані групи, лжебоївки УПА, перевдягнені НКВСисти, котрі складалися з партизанів, працівників НКВС та колишніх вояків ОУН-УПА, що перейшли на сторону радянської влади. Спеціальні групи НКВД за своїм зовнішнім виглядом і озброєнням, знаннями місцевих побутових особливостей, мови і конспіративним способом дії нічим не відрізнялись від справжніх підрозділів націоналістичного підпілля, що дозволяло спецгрупам НКВД вводили їх в оману та вступати з ними в безпосередні контакти. Серед різних прийомів боротьби з підпіллям спеціальні групи застосовували захоплення ватажків ОУН-УПА, а випадку неможливості їхнього захоплення, спецгрупи знищували керівників підпілля під виглядом СБ ОУН. Від самого початку свого існування вони носили протизаконний характер, а саме: їхня діяльність не була передбачена законом, а лише регламентувалась відомчими розпорядчими документами та листами; за допомогою компромату до їхньої діяльності залучали осіб, що раніше вчинили злочини проти населення.
  Крім боротьби з підпіллям, спецгрупи НКВС під маркою УПА скоювали злочини проти мирного населення. Попри знищення працівниками КГБ компрометуючих внутрішніх документів НКВС щодо використання спецгруп НКВС під маркою бандерівців, в архівах все-таки збереглися деякі окремі документи, котрі свідчать, що спецгрупи НКВС вчиняли злочини над мирними жителями. Зокрема, в рапорті одного з головних організаторів спецгруп НКВС майора Соколова фігурують факти вчинення його ж спецгрупою під його ж керівництвом злочинів: спалення хати, вбивство голови сільради села Яблунів Станіславської області[4], побиття голови сільради села Комарівка Тернопільської області, грабування бойовиками спецгрупи майна, викрадання людей у ліс для допитів.
  «Мы их всех перебили, схрон забросали гранатами, где тоже убили двоих — хату сожгли,(...)»
  «Наблюдая за спецгруппой, я видел, что пешая группа очень неподвижна и может делать небольшие рейды — поэтому я посоветовался с командирами группы и решил достать лошадей и повозки, делать конную группу было нецелесообразно, не все умели ездить верхом, да и седел трудно было достать. Когда батальоны занимались операцией, то мы пошли без прикрытия в село Яблунов, Станиславской области, ночью мы вошли в село и спросили у предсельсовета, есть ли у него в селе лошади и повозки, оставленные каким-либо куренем. Тот нам ответил, что у него в селе есть 15 лошадей и 8 повозок, оставленных куренем «Сталь», он же «Резун». Этих лошадей и повозки мы забрали, предсельсовету выдали расписку, что лошади и повозки забраны куренем «Быстрого» и станичного села /клички его не помню/, он стал с нами ругаться за лошадей, говоря, что он на нас пожалуется «Резуну», что мы забрали его лошадей, мы забрали с собой, убили его и бросили в колодец. /После я читал записку «Быстрого», в которой он оправдывался перед «Резуном», что он никаких лошадей в селе Яблунов не брал/. »

  Перевдягання солдатів спецгруп НКВС у змішану форму, яку зазвичай носили повстанці УПА, зафіксовано епізодом:«Боевики группы, одетые в красноармейскую форму, останавливаются в селах близ райцентра, готовят схроны, где можно допрашивать, и ночами, переодевшись в смешанную форму, выезжают на операции для захвата заранее намеченных объектов.»[6]


  Повний текст рапорта майора Соколова приведений на 272 сторінці книги американського історика Джеффрі Бурдса «Радянська агентура»

  Незважаючи на такі злочини, майору Соколову присвоїли звання Героя Радянського Союзу, що може свідчити про заохочення з боку вищого керівництва НКВС для лжебоївок вчиняти злочини над мирними громадянами. Можна лише собі уявити до яких методів вдавалися спецгрупи, коли інформація про такі злочини попала в офіційний документ НКВС, з огляду на те, що працівники НКВС як правило не реєстрували у власних документах власні злочини, які б в цілому компрометували НКВС та за котрі їх могли б пізніше притягнути до відповідальності.

  Звіт майора Соколова у сфальсифікованому вигляді, де вирізані та змінені приведені фрагменти злочинної діяльності спецгрупи, використовують проросійські дослідники у своїх публікаціях, аргументуючи таким чином непричетність спецгруп НКВС до вбивств мирних громадян. Олег Росов у своїй статті з назвою Миф о «переодетых энкавэдэшниках» Специальные группы НКВД в борьбе с националистическими бандформированиями на Западной Украине. 1944–1945 годы, опублікованій на багаточисельних інтернет-ресурсах та у друкованих виданнях, всупереч фактам стверджує
  "Несли наказание и офицеры, допустившие нарушение закона со стороны своих «подопечных», — их понижали в должности или увольняли."
  "Более того, ни единого факта убийств мирных граждан участниками спецгрупп в архивных документах не зафиксировано."

  Незначна кількість документів НКВС в архівах, які вказують на факти злочинної діяльності спецгруп, обумовлена тенденцією радянської спецслужби не реєструвати в документах власні злочини, а пізніше — знищувати компрометуючі документи з власною злочинною діяльністю (коли такі були зареєстровані в документах), подібно як пізніше наступник НКВС — КГБ знищив задокументовані докази катинського розстрілу.

  Оскільки більшість матеріалів стосовно діяльності спецгруп було знищено у 1990 році, в документах архіву СБУ зберігаються лише окремі відомості щодо злочинів, вчинених лжебоївками проти мирного населення.

  ---------- Додано в 09:51 ---------- Попередній допис був написаний в 09:39 ----------

  СБУ рассекречивает зверства органов НКВД в Западной Украине
  [​IMG]
  На сегодняшний день Служба безопасности Украины располагает огромным количеством документов, подтверждающих массовые преступления НКВД против участников движения ОУН-УПА и жителей Украины.

  Как свидетельствуют архивные материалы, среди прочего, боевики органов, выдававших себя за одно из подразделений ОУН-УПА, промышляли разбоем, грабили, насиловали и убивали граждан в ряде сел Западной Украины. Об этом сегодня в ходе пресс-конференции заявил руководитель Государственного отраслевого архива СБУ Сергей Богунов.

  Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, С.Богунов подчеркнул, что в период с 1944 по 1945 год на территории Украины действовали спецгруппы Министерства государственной безопасности (МГБ), созданные для ликвидации подполья ОУН и его вооруженных формирований. До конца 1945 года органы внутренних дел и безопасности УССР использовали 150 таких спецгрупп, в состав которых входили 1800 лиц. Спецформирования НКВД действовали в западных регионах Украины, - в частности, в Ривненской, Львовской, Тернопольской и Закарпатской областях, - и уничтожили 1980 участников подполья ОУН. Еще 1142 человека были арестованы.

  На превышение боевиками служебных полномочий в свое время обратил внимание военный прокурор войск МВД Украинского округа Г.Кошарский, который изложил в докладной Никите Хрущеву факты выявленных нарушений.

  "Письмо прокурора Кошарского поспособствовало тому, что руководство органов НКВД осознало, что относительно этих спецгрупп нужно принимать радикальные меры, чтобы остановить разгул бандитизма", - добавил он. По словам С.Богунова, реакцией на докладную прокурора стало расследование преступлений членов спецгрупп, материалы которого были собраны в отдельный том архивных документов.

  В то же время, в 1991 году эти материалы были уничтожены, сохранились только отдельные задокументированные сведения о деятельности спецгрупп и упоминавшаяся докладная прокурора.

  ---------- Додано в 09:53 ---------- Попередній допис був написаний в 09:51 ----------

  Чешский историк Мечислав Борак нашел в Житомире документы, которые свидетельствуют, о том что в 1937-38 годах советские карательные органы НКВД расстреляли более четырехсот чехов и словаков.

  Как сообщили «Журналу Житомира», больше всего расстреляных в городе Житомире, где жило большое чехословацкое общество.

  По данным Мечислава Борака, который работал в украинских архивах, 28-го сентября 1938-го года в Житомире расстреляно семьдесят семь чехословаков, а среди них – известный военный деятель Вилем Лобкович и не менее известный полярник Ян Бржезина.

  Благодаря находкам Мечислава Борака, достаточно много чешских семей узнали, что произошло с их родственниками. Например, львовянин Евжен Топинка, наконец, узнал, что его дед казнен сталинскими чекистами в Житомире, что он не умер после войны в Сибири, как утверждали советские инстанции.

  В Житомире чешский историк нашел и место массового захоронения своих земляков, которое, чтоб уничтожить следы преступлений, было залито бетоном.
   
  • Подобається Подобається x 3
 2. VasMT

  VasMT Дуже важлива персона

  Галицький. волинський, подністрянський діалекти дуже виразні та відмінні від інших, діалектів української мови. Також велика різниця між звичаями та культурою. Навіть менталітет Червоної Русі відрізняється від поліщуків чи там наддніпрянців...
   
  • Подобається Подобається x 1
 3. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  • Подобається Подобається x 4
 4. Дальневосточник

  Дальневосточник Русскомовний

  Мне попадалсь на глаза нквд-шные докуемнты о создании ТАКих груп из лиц перешедших от УПА к НКВД. Потому - и диалект, и привычки - и даже знание местных особенностей было на высоте... Увижу снова - сюда направлю.
  Спасибо пану Karabin'у - сподобился ТАКи сделать тему :)
   
  • Подобається Подобається x 1
 5. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  «Совершенно секретно. Наркому внутренних дел СССР Л. Берии. 26.07.1945г. № 8/156451. Комплектование спецгрупп при оперативных группах НКВД УССР проводилось по принципу подбора агентов-боевиков, которые были проверены на исполнении заданий ликвидации оуновского бандитизма (в том числе убийств населения, которое сочувствовало ОУН-УПА)».

  «Хочется обратить внимание читателя на выделенную мной фразу наркома, где он говорит о том, что своих агентов они проверяли на убийствах населения, сочувствовавшего ОУН-УПА. Заметьте, не сотрудничавшего, не помогавшего, а всего лишь сочувствовавшего ОУН-УПА. А если учесть, что сочувствовали в Западной Украине очень многие, подавляющее большинство, то и убивать можно было всех без разбору. Что и делалось... Ну а жертвы многочисленных экзекуций НКВД — МГБ, как всегда, списывались на «зверства» «бандеровцев». А потом подключался мощный аппарат агитпропа, и легенды о массовых «зверствах» ОУН-УПА распространялись от Житомира до Курильских островов. Советским людям лгали постоянно, организованно и профессионально».

  з интервью еще одного члена ОУН (с 1937 г.) Анастасии Кецько:
  «Пятая колонна в Украине все время утверждает про будто бы неслыханную жестокость бандеровцев, там — колодцы убитыми селянами набивали, там — учительниц пилами перепиливали. Такое было? Было, — ответила пани Анастасия, — только этим занимались спецотряды НКВД. Они были одеты в форму УПА, владели галичанским произношением. В их практике был, например, захват какого-нибудь села и показательное мучение активистов и их семей, которые поддерживали советы. Представьте, какое богохульство — самыми жестокими способами уничтожать своих...».
   
  • Подобається Подобається x 2
 6. Дальневосточник

  Дальневосточник Русскомовний

  О! А я об этом только читаю.... :)

  Из статьи И. Лосева «Феномен бандерофобии в русском сознании»:
  «Комплектование спецгрупп при оперативных группах НКВД УССР проводилось по принципу подбора агентов-боевиков, которые были проверены на исполнении заданий ликвидации оуновского бандитизма (в том числе убийств населения, которое сочувствовало ОУН-УПА)».
  Из подлинного документа:
  «В связи с тем, что комплектование спецгрупп проводилось по принципу подбора агентов-боевиков, которые были проверены при выполнении заданий по ликвидации оуновского бандитизма, — со стороны участников спецгрупп за все время их существования не было ни одного случая измены».
  Разницу видите? В подлинном документе нет фразы «в том числе убийств населения, которое сочувствовало ОУН-УПА»! Напомню — именно на этой фразе акцентируют внимание украинские «исследователи», доказывая, что все убийства мирного населения совершали не бандеровцы, а сотрудники НКВД.
  Теперь остается выяснить, кто внес столь нужные бандеровцам «коррективы» в текст сообщения наркома. В результате перекрестного сравнения источников оказалось, что впервые сфальсифицированный текст письма был опубликован в книжке Ивана Биласа «Репрессивно-карательная система в Украине 1917–1953. Общественно-политический и историко-правовой анализ», изданной в Киеве в 1994 году. Как указано на титульной странице, книга издана «при содействии товарищества «Самопомощь» в Клифтоне и Украинского Народного Союза (США)».
  Нет смысла детально останавливаться на содержании этой «работы» — из названия и списка «жертводателей» и так все становится понятным. Скажу лишь, [239] что, исправно поливая грязью весь советский период истории Украины, автор решил проиллюстрировать свой «survival horror» документальными примерами. Среди прочих «доказательств коммунистических преступлений» нашлось место и для нашего документа. Притом, если остальные документы представлены в книжке на языке оригинала, то сообщение Рясного зачем-то напечатано на украинском языке. Понятно, что Рясный никогда бы не стал писать Берии на украинском — перевод осуществил сам автор, о чем и указал в подстрочной ссылке. Зачем понадобилось Биласу переводить документ? А затем, что таким образом он, как автор перевода, получил возможность внести в текст письма свое «уточнение». Им и стала фраза об убийствах мирного населения участниками спецгрупп. Вот как этот фрагмент выглядит в редакции Биласа:
  «У зв'язку з тим, що комплектування спецгруп проводилося за принципом пiдбору агентiв-бойовикiв, якi були nepeвipeni на виконаннi завдань лiквщiдацiї оунiвскського бандитизму (у тому числi вбивств населення, яке спiвчувало ОУН-УПА. — Авт.), — з боку учасникiв спецгруп за весь час їx iснування не було нi! одного випадку зради»{289}.
  А дальше дело было за малым — всем ретрансляторам осталось немного подправить абзац, сделать при необходимости обратный перевод на русский, и «скромно» опустить в комментарии Биласа уточнение «Авт.». Таким образом, фраза «у тому числi вбивств населения, яке ствчувало ОУН-УПА» вошла в «тело» документа как первозданный текст. Все желающие могут убедиться в этом, зайдя на небезызвестный сайт [240] oun-upa.org.ua в раздел «Документы». Остается вопрос — знал ли Билас, что его «документ» будет использоваться именно таким образом? Безусловно, знал. Достаточно просмотреть главу его книги, которая называется «Специальные провокационно-разведывательные группы НКВД-МГБ», чтобы убедиться в этом. Она полностью посвящена уже неоднократно цитированным мною басням о «преступной» деятельности спецгрупп, убивающих под видом УПА мирное население Западной Украины. Характерно, что текст Биласа буквально совпадает с текстом Идьзо. По всей видимости, второй никогда не сидел в «тайных московских архивах», а полностью передрал текст у первого.
  Даже врагов надо уничтожать - правдой, шановный.
  Ложью - нельзя.
   
  • Подобається Подобається x 3
 7. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  точно, тією самою правдою, яку тоді застосовували комуністи
   
  • Подобається Подобається x 1
 8. VasMT

  VasMT Дуже важлива персона

  Ну а я про что...:mocking:
   
  • Подобається Подобається x 1
 9. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  звичайно, були і такі,готові за кусок гнилої кубаси маму продати, когось застрахали, погрохуючи знищенням родини чи дітей
  а ви Василю, за шо продались?
  за кубасу точно нє
   
  • Подобається Подобається x 1
 10. Дальневосточник

  Дальневосточник Русскомовний

  Правда - она одна. Она может нравиться - или нет - но она именно ТАКая, какая есть.
  Построить нашу страну на лжи - я считаю недостойным для своей Родины (как бы это высокопарно не звучало) - вот в чем мое отличие - скажем - от вашего побратима kym'а.
  Он предпочитает "верить" - я "знать". В средние века - для крестовых походов "верить" - было самое то. Но построить новую страну в XXI веке не на знаниях - считаю мракобесием.

   
  • Подобається Подобається x 2
 11. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  звичайно, ви ше досі в неї вірите
   
 12. VasMT

  VasMT Дуже важлива персона

  Он, в гілці про УПА, Ваш корєш Джеко, вкотре бездумно перепощує всяку неперевірену брехню та незовсімправду. А щодо спецзагоні, то от скажіть, Карабіне, як Ви собі уявляєте загін УПА із східняків?
  Не в 43-44-му, а в 47-му. Це коли получена вказівка перейти на нелегальне становище, коли всі дії та акції проводяться малими групами, коли пройшло роздрібнення куренів та сотень. Це ж яким треба бути лінгвістом, аби за рік-два вивчити оту неповторну галицьку говірку ,щоби із якогось луганчанина чи полтавчанина, стати щирим галичанином із Бібрки. Мало того, що треба всі тонкощі мови знати, ще й знати в який бік хреститись, та на який образ... Чи Ви гадаєте, що тільки командир загону був вчоним, а решта тупо мовчала, при контакті із людьми... Додайте сюди самооборону, додайте винищувальні батальйони, додайте міліцію, яка формувалась із місцевого населення ,от Вам і буде пояснення "популярності"...
   
  • Подобається Подобається x 1
 13. Дальневосточник

  Дальневосточник Русскомовний

   
  • Подобається Подобається x 2
 14. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

 15. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  А ви відрізняєтесь від стриян? Ви ж з Казахстану.
   
  • Подобається Подобається x 2
 16. VasMT

  VasMT Дуже важлива персона

   
 17. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  За радянського часу до 80-х років поблизу містечка Добромиль на Старосамбірщині знаходився відомий лікувальний санаторій. Його побудували на території соляних шахт. Соляні ванни особливо корисні астматикам і туберкульозникам.

  До німецько-радянської війни тут не відпочивали, а важко працювали, протягом десятиліть видобуваючи сіль. Тамтешня сіль була відома далеко за межами Галичини.

  Урочище з соляними шахтами у народі віддавна називалося Саліна. Латиною - Солона.


  Нині для довколишніх мешканців слово Саліна викликає лише почуття жаху. В червні 41-го року в одній із шахт виявили тисячі трупів. 70 років тому, 26 червня 1941-го, з'ясувалося, що одну з чотирьох шахт каральні органи радянської влади тоді використовували як могильник для неугодних мирних українців.

  Операція "Розвантаження"

  Поняття кривавого червня 1941 року для Західної України має дещо інше значення, ніж його сприймає більшість українців. За тиждень часу в цей період тут було вбито 22 тисячі осіб. Вбито руками не нацистського, а комуністичного режиму.

  З нападом Гітлера на Радянський союз перед Москвою стало питання, що робити із тисячами в'язнів, серед яких ідеологічні вороги. Це були не лише члени патріотичних організацій, а звичайні студенти, вчителі, священики, бізнесмени - тобто еліта, яка потенційно могли складати сталінському режиму небезпеку. Згодом серед знищених в'язнів виявляли і дітей.

  На початок німецько-радянської війни часу евакуювати в'язнів, які не були засуджені до смертної кари, вже не встигали. Ну було часу і для почергового винесення та виконання смертельних вироків. Потрібна була оперативна і масова ліквідація ідеологічних ворогів.

  Відтак, останні дні перебування більшовиків на західноукраїнських землях ознаменувалися масовими вбивствами, жорстокість яких нічим не поступається злочинам нацистів.

  Указ про розвантаження в'язниць видав нарком держбезпеки СССР Меркулов. Як результат, сучасні дослідники нарахували тридцять вісім місць убивств в Західній Україні.

  Червень 41-го року - найстрашніша сторінка історії кожної західноукраїнської тюрми.

  Порядкова кількість убитих в'язнів у Західній Україні в період з 22 по 30 червня: Львів (три тюрми) - 4000, Дрогобич - 1000, Добромиль - 1000, Золочів - 749, , Стрий - 1101, Самбір - 1200, Дем'янів Лаз - 2500 , Чортків - 800, Тернопіль - 1000, Луцьк - 2754, Дубно - 1500, Перемишль - 1000. У решті міст кількість жертв вимірюється десятками і сотнями.

  повністю
   
  • Подобається Подобається x 2
 18. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  Ну то шо? Якшо вас перевдягти в свободівця, хтось відрізнить?
   
  • Подобається Подобається x 3
 19. Karmeluk

  Karmeluk Well-Known Member

  У цій же гілці ваш, згідно вашої термінології - кореш з луганська, регулярно притягує брехню та фантазії про УПА. Якось це вас не дуже бентежить. :)))
   
  • Подобається Подобається x 2
 20. VasMT

  VasMT Дуже важлива персона

  Мене ні. Бо я більшу частину свого життя, все ж таки прожив у Стрию. А от спробуйте перевдягти у вишиванку наприклад Еребуса чи Дальнєвосточніка, то такого "щирого" галичанина викрити зможе і мій внук, котрий тільки що говорити почав. Вловлюєте, до чого це я?
   
  • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)