Геноцид українців поляками у фотографіях

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Slav, 24 чер 2013.

 1. Slav

  Slav Well-Known Member

  АКівці під час знищення села Сагринь :
  поляк посміхається над трупом українським селянина, який був убитий в полі поблизу с.Сагринь , березень 1944 р.

  [​IMG]  АКівці на фоні палаючого села Сагринь.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]


  Тіла українців, помордованих загоном Народових сил збройних . с. Верховина, Красноставський повіт, 6 червня 1945 р. Вбито до 200 українців.
  [​IMG]


  Поляк на фоні вбитих у с. Верховини українців.
  [​IMG]


  Село Верховина. Вбиті українці.
  [​IMG]
  Село Верховина. Вбиті українці.
  [​IMG]

  Село Верховина. Вбиті українці.
  [​IMG]
  Село Верховина. Вбиті українці.
  [​IMG]
  [​IMG]


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  http://forum.milua.org/viewtopic.php?f=8&t=12813&sid=838b590a29c29d3676bba53907cdba60&start=0
  http://forum.milua.org/viewtopic.php?f=8&t=12813&start=15

  ---------- Додано в 20:59 ---------- Попередній допис був написаний в 20:57 ----------

  Поляки вчерговий раз на сеймі (парламенті) прийняли рішення з засудженням та звинуваченням ОУН-УПА в геноциді поляків. При цьому злочинні дії АК та інших збройних польских формувань проти українців ними замовчуються або виправдовуються як "відплатні акції".

  Поляки вимагають вибачення і свої польські напади на українські села разом з паленням українських сіл та мордуванням українського населення називають "відплатними акціями". То що, поляки вважають, що вони недовідплатили чи не повністю відплатили українцям раз вони ще тепер вимагають і вибачення? Логічно, вимагати вибачення можна тільки в тому випадку, коли б поляки не палили українські села та не вбивали українців.

  Поляки чомусь забувають про деякі неув'язки пов'язані з їхньою теорією "відплатних акцій". Ще можна зрозуміти, що поляки, які постраждали від українських нападів, відплачували українцям, причетним до тих нападів на поляків. Але ніяк не можна зрозуміти, яке відношення мали українці Холмщини, Закерзоння та інших українських земель до "Волинської різанини", яким поляки, як вони висловлюються, "відплачували" . Польські історики вже дійшли до маразму, називаючи, наприклад, знищення поляками Сагрині та навколишніх сіл
  (Майже в той самий час, крім села Сагринь, поляки знишили ряд інших навколишніх сіл на Холмщині: (Турковичі, Сліпче, Космів, Витків, Телятин, Крилів, Техобіж, Козодове, Міняне, Масловичі, Шеховичі, Ласків, Прогоріле, Новосілки. Паска, Невірків, Конюхи, Рудка, Модринь, Чесники та інші )) превентивно-відплатними акціями ( http://zgroup.com.ua/article.php?articleid=3000 ) , тобто, треба розуміти, поляки відплачували авансом наперед, очікуючи нападів УПА на польські села на тих теренах, де УПА практично не діяла і не могла навіть організувати хоч якийсь найменший захист українських сіл перед польськими нападами. Так само поляки не можуть пояснити, за що відплачувала на Волині пригнана з Польщі польська допоміжна поліція. З польської аргументації виглядає, наче ті поляки, які служили в присланій з Генерал Губернаторства допоміжній поліції, могли якимось чином постраждати від нападів на волинські польські села.

  Що стосується дитячої аргументації " хто почав ", то навіть можна розглядати напади на початку війни блукаючих частин розбитого польського війська та КОПу на українські села в 1939 р.:
  ↑ Revolution from Abroad: The Soviet Conquest of Poland's Western Ukraine and Western Belorussia by Jan T. Gross. pages 18-21
  ↑ ОБПАЛЕНА ВОГНЕМ СВОБОДА http://turka.at.ua/news/2009-09-18-19
  ↑ І. Кедрин-Рудницький Причини упадку Польщі. ст. 282-285. Фотографія українських жертв погрому у вересні 1939 р. між ст. 272 та 273 цієї книги. http://diasporiana.org.ua/politologiya/2328-homo-politicus-prichini-upadku-polshhi/
  Або навіть вбивства українців на Холмщині в 1941-43 р., про які навіть згадував маразматик-"історик" Віктор Поліщук у своїх українофобних "писаннях".  "– Польська сторона наголошує: кількість жертв з двох сторін непорівняльна. Згідно з дослідженнями, якими оперують польські історики, йдеться про понад сто тисяч убитих з боку Польщі та кілька тисяч загиб–лих українців.

  – Якщо порівнювати цифри, то виявиться багато цікавих речей. Говорять про 60, 100, а інколи навіть 200 тисяч поляків, що загинули від рук українців. Але поляки уклали іменні списки – там понад 36 тисяч жертв. Водночас польська сторона заявляє, що поляки вбили лише 2–3 тисячі українців. Згідно з українськими підрахунками, серед волинських українців було не менше восьми, або й навіть 13 тисяч загиб–лих ( тільки на Волині - Slav ). Між цифрами 13 і 36 тисяч зовсім інша різниця, ніж між двома і двома сотнями тисяч. Крім цього, поляки часто намагаються вибілювати злочини, котрі вчинила їхня сторона. Єва Семашко, яка тривалий час вивчає волинські події, запропонувала вживати дивовижний термін: «превентивні акції відплати». Це коли поляки напали на українців першими, повбивали їх, але трактувати це треба як самооборону! Хіба не нонсенс? "

  http://www.wz.lviv.ua/interview/123071

  Приклад того, як поляки "превентивно відплачували" :

  "70 рокiв тому польські націоналісти розстрiляли 104 мешканців села Красний Сад, що на Волинi

  Вiд села сьогоднi залишилося лише три хати i криниця. Саме бiля неї i стояла та клуня, де далекого 1943 року знищили 103 селян. 104-м став житель iз сусiднього села, який того трагiчного дня прийшов у Красний Сад..."

  http://expres.ua/digest/2013/04/04/...isty-rozstrilyaly-104-meshkanciv-sela-krasnyy


  Крім того, польські історики часто значно перебільшують власні втрати. Для всіх, кого цікавить, інформація щодо кількості вбитих поляків на Волині від "істориків" Семашків з їхньої книги "Людобойство":
  http://www.bj.uj.edu.pl/~plok/genocide/zarys_straty.htm

  Пораховано ними 36 543 - 36 750 вбитих поляків, але вони вважають реальне число вбитих більшим, 50 000-60 000 осіб.

  Liczba osób, które zginęły w określonym, choćby w przybliżeniu, czasie i miejscu (np. na terenie powiatu), i gdzie liczba zamordowanych dla wykazanych w pracy zdarzeń jest podana, wynosi co najmniej 36 543-36 750 Polaków (Tab. 5). Rzeczywista liczba zamordowanych jest wyższa i według naszego szacunku wynosi 50 000-60 000 osób.

  Тобто, зв'язок між тими цифрами такий:

  36 543-36 750 + ? = 50 000-60 000

  Порівнайте цифри: з однієї сторони ними наче відносно точно порахована кількість загиблих поляків, що становить за їхніми даними 36 543-36 750, а з іншої сторони вони просто собі вважають, що число вбитих поляків на Волині становить 50,000 - 60,000 .

  Ще раніше Владислав Семашко разом з істориком Ю. Туровським у книзі "Злочини українських націоналістів щодо ліквідації польської людності на Волині 1939-1945". подавали ще більшу цифру 60-70 тысяч вбитих. Тепер вона помітно змаліла... А такі "історики" , як Прус та Корман навіть подавали ще більші цифри, як 200 тисяч чи навіть 500 тисяч вбитих поляків на Волині, при тому, що такої кількості поляків як 500 тисяч навіть ніколи не проживало на Волині, а десятки тисяч поляків було ще раніше совком вислано в Сибір та виїхало у Польщу під час війни.

  Наші краєзнавці та історики спростовують "історичне відкриття" польських "істориків" : Семашки включили у кількість польських жертв ( 36 543-36 750 ) вбитих польськими бойовиками та польською поліцією українців Волині.
   
  • Подобається Подобається x 7
 2. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  c. Губинок...... від бабиної хати залишилась тільки піч..... :sad:
   
  • Подобається Подобається x 5
 3. Мих

  Мих Дуже важлива персона


  ідем у митний союз?
   
  • Подобається Подобається x 2
 4. Dred

  Dred Well-Known Member

  Поляки люблять собі жертв підмалювати

  ---------- Додано в 11:39 ---------- Попередній допис був написаний в 11:33 ----------

  У 1943 році на Волині убито близько 19 тисяч українців та 12 тисяч поляків - історик

  "Поляки мовчать про те, що на Волинь йшли озброєні загони Армії крайової з Варшави для проголошення незалежності Польщі під Ковелем"

  Волинську трагедію не можна вважати геноцидом ні щодо українського народу, ні щодо польського. [​IMG] Меморіал пам'яті жертв Волинської трагедії. Фото: polradio.pl

  Про це в інтерв`ю iPress.ua розповів відомий історик з Волині Іван Пущук.
  "На основі розповідей людей, які я збирав упродовж 18 років, я роблю висновок, що українців убито на території Волинської області за всі ті роки до початку 1944-го року 8500 осіб. А поляків убито українцями біля 5500 осіб", - сказав він.
  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "УПА було страшним середовищем, бо туди лізли всі, хто хотів його скомпрометувати", - історик
  "Свого часу писалося про 500 тисяч, потім про 300, про 100 тисяч. У Семашків (йдеться про книгу Владислава та Еви Семашків "Геноцид" - iPress.ua) йдеться про 50-60 тисяч, і пише, що це дані біскупа із костьольних книг. І ця цифра в 50-60 тисяч – це вигадка", - сказав він.
  "Українці не ходили на польську етнічну землю вбивати поляків. А поляки йшли на чужу землю і вбивали корінних жителів. Якщо ж взяти документи ООН про право на територію, про етноцид і геноцид, то треба розібратися, хто той геноцид чинив – поляків вбито близько 12 тисяч, а українців – біля 19 тисяч", - наголосив історик.
  "Репетувати про геноцид корінних поляків на Волині немає підстав"
  Окрім цього Пущук прокоментував твердження істориків про те, що було винищене корінне польське населення на Волині.
  "А хтось розібрався, скільки вбитих народилося на Волині? А їх була меншість і це насправді були приїжджі. Поляки мовчать про те, що через Буг на Ковель йшли озброєні загони Армії крайової з Варшави для проголошення незалежності Польщі під Ковелем. Звичайно, що вони гинули. Івважати їх убитими волинянами, репетувати про їхній геноцид нема підстав", - заявив він.
  Читайте повну версію інтерв’ю "Українці не ходили на польську етнічну землю вбивати поляків. А поляки йшли"

  http://ipress.ua/news/istoryk_bilsh...olynskoi_tragedii__tse_ne_genotsyd_19807.html
   
  • Подобається Подобається x 4
 5. консультант

  консультант Дуже важлива персона

  Їм можна, то ж не українці, яких можна звинувачувати у всіх гріхах людства... .
   
 6. Agaton

  Agaton Well-Known Member

  Питання серьозне

  З таким тезисом треба обов"язково в Варшаву, де якраз ІПН организує польсько - українську конференцію...

  http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2013/...dniu-70.-rocznicy-warszawa,-2728-czerwca-2013

  післязавтра, буде можливість обсудити справу с фахівцами...

  ....
   
  • Подобається Подобається x 2
 7. Dred

  Dred Well-Known Member

  Поляки нарешті сподобилися українців запросити. Після рішення Сенату.
   
 8. Agaton

  Agaton Well-Known Member

  Мені не дивно, що Вас не цікавіть, що організують спільно з українськими науківцами такі структури як ІПН майже з початку його існування.

  Але якщо Ви ... скажем...спеціалист з питань польско українсьуих відносин, на певно точно знаєте, що в тому плані організувало Об"єднання Українців У Польщі, спільно зі "ŚZŻAK" вже у 90-х роках.
  Невже ?
   
  • Подобається Подобається x 3
 9. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  Агатоне, Дред, не сперечайтесь, ви обоє добре знаєте винуватців конфлікту, єдине чого ми не знаєм, це точну кількість жертв того дурного, не нашого конфлікту. Моя прабаба була замужем за поляком, моїм прадідом, якого вбили поляки, його співвітчизники тільки тому шо він за жінку взяв мою прабабу, хоча до конфлікту було баґато змішаних шлюбів і ніхто нікому не мстив. Зараз я маю в Польщі родину, вони не є вже ні чистокровними поляками ні чистокровними українцями, то мені шо, ненавидіти їх? Черєз то шо , наприклад хтось з прадідових родичів був в АК? Давайте підем шляхом примирення, бо наш спільний ворог і до нині спить і бачить як тече українська і польська кров невідомого конфлікту.
   
  • Подобається Подобається x 9
 10. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  Я все це розумію. Нелегка і не проста історія в наших країн, але люди добрі, навчіться читати поміж рядків!


  Задайте собі питання:

  Кому вигідно сьогодні розіграти карту ворожнечі між Польщею та Україною?

  Чому це робиться, коли Україна має шанс стати асоційованим членом Євросоюзу?


  Польща постійно була лобістом України в Євросоюзі. Тому кремлівські спецслужби через "патрійотів", таких, як Slav і підтакувачів хочуть кинути кістку між Польщею та Україною.
  Думаєте, акція з польським сеймом і УПА не проплачена москвою? Тоді ви наївні.

  Нас просто провадять у митний союз і ті фотки історії - це ніщо інше, як експлуатація тих важких подій для теперішньої політичної вигоди кремлівських курантів.
   
  • Подобається Подобається x 6
 11. Фауст

  Фауст Well-Known Member

  А кому было выгодно в свое время, сначала разделить один русский народ на две половины. Для этого даже название новой страны придумали -Украина! А потом и отделить Украину от России?
  Не проплачено ли это Англией ?
  А УПА , это уже отрыжка тех событий.
   
  • Тупо Тупо x 1
 12. KARABIN

  KARABIN ukropenFuhrer

  Про який один народ говорить кацап? Де тут був один народ?
   
  • Подобається Подобається x 6
 13. MARTINI

  MARTINI Administrator Команда форуму

  Правильний текст http://society.lb.ua/position/2013/...lbua&utm_medium=link&utm_campaign=mainarticle
  Шкода, що таких текстів вкрай мало :sad:
   
  • Подобається Подобається x 6
 14. Agaton

  Agaton Well-Known Member

  Ось і ключова фраза !

  ... але не сідуть, тзн навіть якщо сідуть, розійдуться кожен зі своїм переконанням :sad: - що із цього тексту теж видно.

  Зрештою - сам текст в цілом - вибачте - нічим не відрізняється от усього написаного про справу раньше :sad:
  Показує, що на плані історичної дискусії, до порозуміння набагато дальше, ніж було 15 років тому, коли усі оті дискусії починалися...

  Буде як в тої пісні
  - пусть каждый из нас одинок, мы все постепенно забудем,
  не надо сердиться дружок, у нас по другому не будет...
   
  • Подобається Подобається x 3
 15. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  Не ключова.
  Бо сяде з української сторони кацап Азіров, а з польської московська маріонетка і ні до чого не договоряться.

  Я вважаю, що відносини у нас ітак добрі. Просто потрібно присікати провокації.

  Розуміти і висвітлювати прагнення курантів.
   
  • Подобається Подобається x 5
 16. Чернобылец

  Чернобылец Well-Known Member

  Їм можна, то ж не русские, яких можна звинувачувати у всіх гріхах людства...

  Фотки какие-то знакомые. Вроде часть из них у Ромко мелькало, как зверства НКВД.
   
  • Подобається Подобається x 3
 17. Dred

  Dred Well-Known Member

  Дослідження про українські і польські жертви.

  Волинська область
  [​IMG]
  1) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Ківерцівський район / [упоряд. І. Пущук]. – Луцьк, 2008. – 312 с.
  2) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Рожищенський і Маневицький райони / [упоряд. І. Пущук]. – Луцьк, 2009. – 384 с.
  3) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Луцький район і м. Луцьк / [упоряд. І. Пущук]. – Луцьк, 2009. – 444 с.
  4) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Горохівський район / [упоряд. І. Пущук]. – Луцьк, 2009. – 308 с.
  5) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Турійський район / [упоряд. І. Пу-щук]. – Луцьк, 2009. – 324 с.
  6) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Іваничівський і Локачинський райони / [упоряд. І. Пущук]. – Луцьк, 2010. – 348 с.
  7) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Любомильський і Шацький райони / [упоряд. І. Пущук]. – Луцьк, 2011. – 320 с.
  8) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Володимир-Волинський район / [упоряд. І. Пущук]. – Луцьк, 2011. – 420 с.
  9) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Камінь-Каширський, Любешівський, Ратнівський і Старовижівський райони / [упоряд. І. Пущук]. – Луцьк, 2011. – 333 с.
  10) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Ковельський район / [упоряд. І. Пущук]. – Луцьк, 2011. – 268 с.
  11) Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Волинська область: підсумки / [упоряд. І. Пущук]. – Луцьк, 2012. – 195 с.

  obldruk_vidav@ukr.net Електронна пошта видавництва ВАТ "Волинська обласна друкарня"

  Дані книги це спогади очевидців тих подій на Волині. Ці книги цікаві, ще тим, що в них перевіряється інформація із книги Семашків про "Людобуйство на Волині".
  В книгах подаються дані про кількість загиблих українців і поляків по районах Волинської області.

  Царук Ярослав. Трагедія волинських сіл 1943-1944 рр. Українські та польські жертви збройного протистояння. Володимир-Волинський район / НАН України; Інститут українознавства ім. І.Крипякевича. — Л., 2003. — 190с.
  http://chtyvo.org.ua/authors/Tsaruk_Yar ... 3-1944_rr/
  http://nauka24.com/kniga_spisok/tsaruk- ... 91722.html
  [​IMG]
  До речі Е. Семашко, не бачивши ще запланованих в Україні публікацій про українські жертви, висловила погляд, що "слід сподіватися великомаштабних фальсифікацій".
  Виходить, що польські дослідження є самими правдивими і є істиною в останній інстанції.

  [​IMG]
  Іван Ольховський. Кривава Волинь. 2008. 1 книга.
  http://book-ye.com.ua/shop/product_8731.html

  Іван Ольховський. Кривава Волинь. 2011. 2 книга.
  http://book-ye.com.ua/shop/product_10632.html
  Коли я почув, що польські дослідники трагічних подій на Волині у роки минулої війни Владислав і Єва Семашки (до речі, земляки із села Свійчова Володимир-Волинського району) описали те, що творилося в цей час чи не в кожному селі на моїй батьківщині, у мене виникло нестримне бажання прочитати, а що ж там вони написали про мій рідний Вижгів. Бо ж з дитинства у моїй пам’яті живе розповідь нині вже покійної бабусі Ганни про підступний напад на село 22 грудня 1943 року поляків у формі вояків Української Повстанської Армії, закатованого священика Миколу Покровського, зарубаних мого прадіда Івана Міщука, тітку Олександру разом з чоловіком Іваном Зінчуком та трирічною дочкою Галею. Переді мною постійно стоять розкидані по вижгівських хуторах могили спалених родичів-сусідів Савчуків: восьмимісячного Володі, п’ятирічного Сергійка, восьмирічного Антона з його мамою Харитиною, розстріляного сліпого Павла Зінчука.
  Мій колега-журналіст із Луцька Андрій Бондарчук десь дістав книгу Семашків, скопіював і надіслав мені кілька сторінок з розповідями про Вижгів і найближчі до нього села. Я вхопився за них, читаю і очам своїм не вірю: «У серпні 1943 року... у лісах коло Вижгова збиралися упівські боївки, а в самому селі розташовувалась сильна пляцувка УПА(!?)... 22 грудня 1943 року польський відділ, сформований з частини партизанського відділу АК поручника Казиміра Філіповича «Корда» і партизанського відділу АК підпоручника Станіслава Вітамборського «Малого», які розташовувались на околицях Римачів (Бережецька гміна Любомльського повіту), здійснив напад на боївку УПА, що перебувала у Вижгові. Однак виявилося, що у селі боївки не було(!!!?), а був лише постерунок(!?), який зліквідовано, застрелено 4 упівців(!?) і попа Покровського».
  Я перебираю у голові загиблих односельчан, прикидаю, кого могли поляки зарахувати до упівців. Але на пам”ять усе спадають імена жінок, дітей...

  [​IMG]
  http://www.ex.ua/view/2673523
  http://chtyvo.org.ua/authors/Denyschuk_ ... olyni_kn1/
   
  • Подобається Подобається x 2
 18. Чернобылец

  Чернобылец Well-Known Member

  Хотел написать в шутку, что все это происки Кремля и проплачено за деньги Газпрома, но еклмн, не успел.....Единственно Михом это всерьез написано.
   
  • Подобається Подобається x 3
 19. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  А це і не жарт.
  Як і Волинська трагедія.
  Як Москва відкрила браму до пекла на Волині
   
  • Подобається Подобається x 2
 20. Интересно, а плюсы от форумчан топикстартеру тоже Газпромом проплачены? А то некоторые умудрились проплюсовать одновременно и топикстартеру и утверждению Миха о том, что тема инициирована гебнёй.

  - каких ещё грехов? Что повелись на провокации "извечного общего врага"?
   
  • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)