Вино у банках: пити чи не пити

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 59

Світ алкоголю стрімко змінюється, і поява вина в жерстяних банках — пряме підтвердження цього. Звичайно, ми звикли, що дегустація вина — це цілий ритуал: приготувати обід чи вечерю, відкоркувати пляшку, розлити по келихах та насолоджуватися. Але зараз багатьом хочеться ще й простоти — охолодити, відкрити та випити. І банка вина — це ідеальний варіант: ні штопора, ні келиха, жодних проблем. Вино в банках популярне у багатьох країнах. У нас це поки не така поширена історія, бо багато хто воліє купити вино в Україні все ж таки у скляній пляшці. Але вже через кілька років видів вина в банках буде ставати більше, тому краще завчасно познайомитися з цим продуктом.
upload_2024-1-25_15-16-49.jpeg

Трохи історії


Як тільки в Америці було скасовано сухий закон і її виноробна промисловість стала на ноги, виробники почали впроваджувати інновації. У 30-ті роки стали випускати вина в банках, але виробники зіткнулися з низкою проблем: внутрішнє покриття ємності мало захищати напій від контакту з алюмінієм, тому у нього з'являвся виразний металевий присмак. Пізніше, у 40-х і 60-х роках, виробники експерементували з формою банки та закупорюванням. З'явилися ємності без корозії. Однак до великого поширення справа не дійшла. У 1977 році корпорація Coca-Cola зробила свій внесок у розвиток баночного бізнесу, купивши New York's Taylor Wine Company — шостого за обсягами виробника вина в США. Вони розливали вино в банки спеціально для авіакомпаній: бургундське, шаблі та просто розе. Але далеко не всім пасажирам такий напій припав до душі. Проривним вважається випуск мінібанки Sofia Blanc de Blancs у 2004 році від Френсіса Форда Копполи. Знаменитий режисер «Хрещеного батька» був тоді ще й досвідченим виноробом. До речі, до вина в банці додавалася трубочка з натяком, що його можна випити будь-де — келих для цього зовсім не потрібен. Це було перше вино в банці високої якості, яке започаткувало серйозний розвиток цієї індустрії. Сьогодні купити такий напій можна навіть онлайн, наприклад, замовивши на сайті maudau.com.ua.

Переваги вина у банках


Розглянемо декілька суттєвих плюсів напою:
  1. Банку легко відкрити, вона охолоджується швидше, ніж пляшка. Вино можна пити без келиха.
  2. Вино в банці — хороший варіант, щоб запити вуличну їжу або випити вдома за обідом чи вечерею, якщо не хочеться відкривати цілу пляшку.
  3. Вино в банці зручно відкрити на відпочинку, біля басейну, на вечірці чи пікніку. А ще це хороша альтернатива коктейлям — швидко, просто, заощаджує час, який потрібний для приготування міксів із безлічі інгредієнтів.
  4. Металева банка екологічніша, ніж скляна пляшка. Вона легше, займає менше місця, її простіше транспортувати та переробляти. Виробництво банок із перероблених металів потребує менше енергії та води, знижує викиди.
Сьогодні в банках продається не лише молоде вино, але й марочні сорти із США, ПАР, Іспанії та навіть Бургундії. Винороби розвивають цей напрям, тому вже через 10–15 років відсоток вина в банках, буде значно вищий, ніж сьогодні.
You need to be logged in to comment