Вчені створили надпродуктивну сонячну панель на 30 років раніше, ніж планували
Австралійські інженери створили сонячну панель, яка вирізняється підвищеною ефективністю і невеликим розміром, таким чином отримавши результат, який не очікували досягнути до 2050 року.
Звичайна сонячна панель здатна перетворити в електрику приблизно 14-20% енергії, яку поглинає. Досі рекорд ефективності в 24% утримувала велика батарея площею 800 кв.см., випущена американською компанією. Нова ж модель сонячної панелі може перетворювати в півтора рази більше сонячної енергії - 34,5%. При цьому площа батареї складаєлише 28 кв.см. Очікують, що відмінність у розмірі дозволить здешевити виробництво панелей і, відповідно, сонячну енергію.
Марк Ківерс, University of New South Wales
Теоретично максимально можлива ефективність чотиришарової сонячної панелі - 53%. Одже, крихітна нова панель команди UNSW досягла двох третин можливої продуктивності.
«Цей обнадійливий результат показує, що головні досягнення в дослідженні фотоелектричної енергії для підвищення ефективності сонячних батарей досі попереду», - сказав один з винахідників Марк Ківерс, з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї.
«Витяг максимальної кількості енергії з кожного променя сонячного світла критично важливий для зниження її вартості, адже це знизить обсяг необхідних інвестицій і вартість доставки», - додав інженер.
Команда з Університету Нового Південного Уельсу вже встановлювала рекорд з перетворення сонячної енергії в 2014 році. Тоді вчені досягли 40% ефективності, використавши дзеркала для концентрації сонячних променів. Однак новий рекорд більш вражає, тому що не пов'язаний з якою-небудь концентрацією.
«Останні дослідження німецького наукового центру Agora Energiewende ставили перед собою мету домогтися 35-відсоткової ефективності батарей лише до 2050 року. Йдеться про звичайні панелі на дахах будинків, які використовують неконцентроване сонячне світло. Так що прогрес в ефективності сонячних батарей відбувається значно швидше, ніж очікували експерти», - сказав один з розробників Мартін Грін.
Зараз команда працює над масштабуванням свого винаходу, щоб перевірити, яких результатів він зможе досягти при поверхні в 800 кв.см., як попередні рекордсмени.
Новий рекорд ефективності в 34,5% підтвердила Національна лабораторія поновлюваних джерел енергії США, і зараз вчені очікують рецензування їхнього досягнення.
Джерело
You need to be logged in to comment