ЖОВТО-БЛАКИТНИЙ ПРАПОР УКРАЇНЦІВ.

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем консультант, 15 кві 2013.

  1. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    ЖОВТО-БЛАКИТНИЙ ПРАПОР УКРАЇНЦІВ

    Категорія: Нація
    Автор: Ігор Каганець
    Перегляди: 12

    Жовто-блакитний прапор – це символ природного порядку, що відповідає задумам Творця. Натомість перевернутий, синьо-жовтий прапор – це символ перевертання природного порядку і протидії Його задумам.
    Відновлення ладу в суспільстві починається з відновлення порядку в головах, бо який світогляд – таке й життя. Символіка – це концентрований світогляд. Тому повернення до природного порядку неминуче вимагає повернення до правильної символіки.
    Українці традиційно називають свій прапор «жовто-блакитним». На мові геральдики (науки про герби) та вексилології (науки про прапори) це значить, що жовтий колір є головним (тому в описі прапору він називається першим по черзі, зображується вгорі і використовується для зображення Тризуба-Трійці), а блакитний є допоміжним (тому називається другим, зображується внизу прапора і використовується на гербі як тло).
    З сакральної точки зору жовтий колір позначає активне, творче, сонячно-вогняне, духовно-божественне начало, а блакитний — пасивне, вологе, консервативне начало, яке потребує активізації та одухотворення. Тому жовто-сонячний колір українського прапору позначає Творця і божественну активність, а блакитний — створену ним матерію, наш земний світ.
    Якщо на прапорі вгорі зображається колір духовно-божественного начала, то це значить, що саме воно визнається головним, домінуючим — і це відповідає природному стану Всесвіту, створеного Творцем.
    ........
     
    Останнє редагування: 15 кві 2013
    • Подобається Подобається x 1
  2. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

  3. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Може й так, якщо зважити на те, що Ігор Каганець вважає Ісуса Христа українцем.:) Те, що державний прапор синьо-жовтий, в тому ніхто не сумнівається. Звідки тоді назва жовто-блакитний, яку часто вживають на Україні і особливо західній?
     
  4. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Ну така собі поетична варіація. Типу як Вкраїна...

    sent from my Galaxy SIII
     
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона




    Гм... спірні твердження, невідомо звідки взяті.
     
  6. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    :)Якби не Серега-очкарик, то я навіть не звернув би уваги на це.
    Особисто я сприймаю наш прапор, як символ волі, бо синій колір - це колір неба, а жовтий - це колір просторих полів і при тому воно навіть і природньо виглядає, так як задумано Творцем. Якщо послухати Каганця, то планету треба обернути догори ногами, бо як інакше жовтий колір пшенияних полів може бути вгорі, а колір неба внизу? Літом я взагалі балдію, коли бачу, як цвіте яскраво-жовтий ріпак, а вверху сине небо, краще не придумаєш.
    Можливо і поетична варіація, бо жовто-блакитний мелодійніше звучить.
     
    Останнє редагування: 16 кві 2013
  7. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    ну наконец-то !!!!! так и є, атаман коша запорізького, шляхетний ясновельможний пан - Ісус Підпригайло-Пшездебздынский Христос .... ну это все объясняет ...
     
  8. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    То синьо-жовтий чи жовто-блакитний?

    Далеко не кожен українець сприймає День незалежності як велике свято, тож не дивно, що про День державного прапора (23 серпня) або взагалі не знають, або не вважають його приводом для святкування. Та й «іменинника» досі називають, кому як заманеться. Хтось – жовто-блакитним чи блакитно-жовтим, хтось – синьо-жовтим, хтось - жовто-синім. А як вивішують державні стяги на вулицях, то можна і фіолетові барви побачити, і брудно-білі…

    Напередодні Дня українського прапора «ВЗ» поспілкувався з головою Українського геральдичного товариства. Андрій Гречило - член Міжнародної академії геральдики, співавтор Малого державного герба України, затвердженого Верховною Радою 1992 року.

    - У багатьох виникає питання, чому День прапора відзначається 23 серпня. Чому, наприклад, не 24 липня (цього дня 1990 року перед будівлею Київської мерії було піднято синьо-жовте полотнище) чи 28 січня (коли Верховна Рада ухвалила постанову про Державний прапор)?

    - Є задокументовані свідчення, коли вперше з’явилася згадка про “прадіда” чи “прапрадіда” сучасного українського прапора?

    - Поєднання синього і жовтого кольорів зустрічається з XIII-XIV століть, за часів Галицько-Волинської держави. Тоді використовували територіальний герб із зображенням золотого лева на синьому полі. Сучасні прапори більшості держав народилися упродовж останніх 150-200 років. Україна - не виняток. Як поняття сучасних національних кольорів синьо-жовте поєднання стало традиційним у середині XIX століття. Це пов’язано з подіями так званої весни народів – революційними виступами у Центральноєвропейських країнах 1848 року. Саме тоді у травні у Львові була створена Головна руська рада і почали формуватися українські структури, які порушували питання про національне відродження. З того часу, звертаючись до історичної традиції Галицько-Волинської держави, почали використовувати синьо-жовті кольори як українські. Це зафіксовано у документальних матеріалах. Використовували або сині прапори з вишитим жовтим левом, або полотнище з двох кольорових смуг. Це традиція, яка зародилася на західноукраїнських землях, і пізніше поширилася на інші території, які входили до складу Австрійської монархії, – на Закарпаття і Буковину. На Наддніпрянщині, яка входила до складу Російської імперії, про відкрите використання українських кольорів не могло бути й мови - з огляду на поліційний режим і переслідування інакодумців. У ті часи у Наддніпрянській Україні національні кольори мала лише незначна частина населення - переважно інтелігенція, яка підтримувала національний рух. Більш масово поняття національних кольорів почало проявлятися з настанням політичних змін у Російській імперії. Спочатку після революції 1905 року поширюються видання, література, яка надходить з Галичини. А після повалення монархії 1917 року починають відбуватися масові демонстрації з використанням синьо-жовтих прапорів. Такі маніфестації проходили не лише у Києві. Були масові демонстрації у Петрограді, на Далекому Сході, у Томську, на території сучасного Казахстану… 1917-1918 роки – це період, коли синьо-жовте кольорове поєднання набуває значення загальноукраїнських барв.

    - До цих років прив’язують і початок дискусії з приводу того, який колір має бути на українському прапорі - синій чи блакитний. Були нарікання, що синьо-жовте поєднання пішло із Західної України, і його, мовляв, штучно нав’язали. Невдоволені апелювали до Михайла Грушевського: мовляв, його думка, що має бути поєднання жовтого і блакитного, а не синього, авторитетніша за захцянки “західняків”.

    - Тут більше мовна особливість. У Галичині слово “блакитний” на той час фактично не вживалося. Якщо переглянути літературу того періоду, то слово “синій” використовували для позначення різних відтінків синього. На Наддніпрянщині більш вживаним було слово “блакитний”. Звідти походить і народне тлумачення кольорів українського прапора, яке використовується й досі: блакитний – мирне небо, жовтий – пшеничний лан. Це було візуальне сприйняття ландшафтних особливостей Центральної України. На Наддніпрянщині у 1917-1918 роках справді використовували блакитні відтінки (тоді як на Буковині й у Галичині – темніші, сині кольори). Але вже тоді лунали зауваження, що блакитний колір не світлостійкий, що він вигорає. Автори пропонували використовувати темніші відтінки, щоб прапор був функціональним і не перетворювався на білий. У проектах конституції Української Народної Республіки було зазначено, що прапор УНР має бути синьо-жовтим.

    - Значить, розмови про те, що “небесно-пшеничне” трактування синього і жовтого кольорів підлаштовували під зразок прапора, а не навпаки, небезпідставні?

    - У Галичині, судячи з матеріалів, які дійшли до нас з ХІХ століття, було інше тлумачення: блакитний чи світло-синій – це щира українська душа, а жовтий – світло, до якого нам треба просуватися, просвіта народу. Але це теж тлумачення окремих авторів, а не офіційно прийняте. Щодо порядку кольорів на українському прапорі, то тут теж не обійшлося без дискусії. У Галичині на початку XX століття використовували кольори по-різному: одні робили зверху синю смугу, інші – жовту. На Закарпатті традиція була консервативна – синьо-жовтий прапор. Його використовували різні течії - і москвофіли, і народницькі. Але з середини 30-х років під впливом “білої” російської еміграції, яка всіляко накручувала місцевих москвофілів на антиукраїнський лад, і чеської влади, яка діяла за принципом “поділяй і володарюй”, москвофільські організації починають використовувати російський триколор – той, який є сьогодні державним прапором Російської Федерації. Потім штучно почали розкручувати питання, що нібито існує ще один окремий східнослов’янський народ – русини. Хоча відомо, що русини – це назва українців до XІX століття. Спочатку русинські організації на Закарпатті, які домагалися створення автономії, використовували російський варіант прапора. А пізніше, з 93-го року - прапор з трьох російських кольорів, але в іншій пропорції і порядку. На сьогодні Закарпаття залишається єдиною в Україні областю, яка досі не має власного затвердженого прапора. Русинські організації нагнітають ситуацію, розповідаючи байки про те, що вигаданий для них триколор використовувався ще з початку XX століття. Тут можна згадати і прапор Криму – він теж у російських кольорах.

    - Що означають синя і жовта барви у геральдиці?

    - У геральдиці немає універсального тлумачення кольорів. У кожному окремому випадку вони мають своє значення, зважаючи на певні національні історичні чи культурні традиції. Як на мене, то візуальне тлумачення українських національних кольорів (блакитне небо і жовтий лан пшениці) – вдале й зрозуміле. Як це не смішно, але навіть сепаратисти, які проводили свої з’їзди у Сєвєродонецьку, використовували синьо-жовтий прапор.

    - Держаний стяг вже й за правилами фен-шуй розбирали. Кажуть, не те. Треба, мовляв, щоб жовтий колір зверху був…

    - Це анекдотичні речі або провокації. Їх поширюють давно. Ще у 98 році одна з київських газет написала, що якась художниця з Китаю, яка мала виставку в Києві, була здивована, що у нас на прапорі не такий порядок кольорів. Якби жовта смуга була зверху, це б, як каже китайська книга знань, сприяло великому розквіту держави. Питання: чому ж тоді прапор Китаю не жовто-синій… Ідею про те, щоб змінити прапор за фен-шуй висували і деякі депутати, яким, мабуть, крім цього, нічим було зайнятися. Це нісенітниця. Який стосунок має фен-шуй до української культури.
    http://archive.wz.lviv.ua/articles/67231

    artobstrel, бачу Ви найкраще вловили суть теми:)
     
  9. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Державний прапор України: хула на Бога.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)