Жінка у різних релігіях

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем SerhijS, 3 тра 2007.

  1. SerhijS

    SerhijS Well-Known Member

    Вирішив відкриту нову тему бо в старій вже все змішалося :)
    Переважна більшість людей мають уявлення про становище жінки в ісламі по фільму «Бєлоє солнцє пустині». До знайомства з ісламом я мав подібні погляди. :D З того часу відбувся значний прогрес:rolleyes:

    Для тих кому цікаво даю лінки на інформацію в інеті, а далі вже по обставинам.

    Положение и права женщины в Исламе
    Головной убор и свобода вероисповедания
    Почему женщины Великобритании принимают Ислам?
    Женщина в Исламе - різні статті

    А також рекомендую продивитися журнал місульманки з Вільнюсу
    http://siniaja-ptica.livejournal.com

    Мир всім!
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Жінка в ісламі

    А від себе коротко розказати можете?
    Я не маю стереотипу за тим фільмом, бо я його ніколи не бачила.
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Не можу перенести свій допис із сусідньої гілки сюди, тому подам іще раз.

    Не важливо, з якого часу, важливо, що поважає. Не православ'я, але інші точно поважають.
    У мусульманстві душа є? Тобто в душу вірять? Бо от деякі релігії переконані, що жінка душі не має. От знаєте, як Платон говорив про реінкарнацію: чоловік, котрий прожив життя гідно і гідно помер, реінкарнується знову в чоловіка, негідний чоловік реінкарнується в жінку, а котрий ще гірше - у тварин.

    Жінка в християнстві є нарівні з чоловіком. Її не вважають нечистою (окрім православ'я), їй дозволяють заходити у святилище, у деяких жінка вже має право бути священиком, у інших - це питання дискусійне, але таки є.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Одна дівчина-мусульманка розповіла, що досі в багатьох мусульманських країнах обрізають 5-річних дівчаток. Це важко назвати обрізанням, бо це фактично калічення. Поясніть, чому і нащо?
     
  5. SerhijS

    SerhijS Well-Known Member

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Це те, що називається людські звичаї. :sad:
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Тобто єдиної думки у цьому плані немає? Хто як хоче, так робить? Але ЧОМУ це роблять? Яка причина цього? Я розумію, що багато хто від того відійшов уже, але чому це виникло? Яка була мета?
    Це без закидів, я просто намагаюся зрозуміти, чим саме керуються ці нелюди зараз.
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Що робити з ісламом?

    То теж, але ще й дотримування неактуальних практик. Наприклад, те, що жінка у критичні дні вважається нечистою (в МП).
    О, а нащо жінці голову покривати? Правда, в ісламі то не проблема, там і чоловіки з непокритою головою не ходять. ;) Але, ВІДКОЛИ дівчатка повинні почати вбирати хіджаб? Ну, чи щось більш консервативне.
     
  8. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Жінка в ісламі

    це, мабуть, про мою тещу....
    :D :D :D
     
  9. SerhijS

    SerhijS Well-Known Member

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Ніде ні в Корані ні в Сунні не йдеться про цей ритуал. Навіть заборонено робити подібне.
    Доречі цьому ритуалу вже більше 4000 років. Африканські племена будь якого віросповідування практикують його. Нажаль.
    Чому виник такий ритуал? А я звідки знаю?
    Знаєте народні звичаї дуже тяжко долати.
    Але це не ісламський обряд якщо вже на те пішло.
     
  10. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Ну для чого ж так лукавити? Це в язичництві жінка нарівні з чоловіком, не плутайте.
    В африканських племен (негроїдів) це повязано з особливістю будови статевих органів жінки. Якщо дівчинці не зробили обрізання, то потім їй вийти заміж дуже проблематично (з чисто фізичних причин).
    Араби ж (які вважають себе представникми білої раси) роблять обрізання для того щоб зробити статеві органи жінки менш чутливими і таким чином вберегти її від гріховних спокус, ну а чоловіків від крислатих рогів :))
    ну, це я вам можу сказати без будь-якої МП :))

    Ну, я вам вже розказав чому. Досить дивно, що ви цього не знаєте! Як же так? Все напевно більше в теорією ісламу цікавитеся? :)) а не гріх би і практикою зацікавитись - дивись і вся дурь пройде, как с белых яблонь дым!
    А стосовно негроїдів - не можна долати цього звичаю, бо в жіночок будуть великі проблеми чисто фізіологічного плану. :-(
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Жінка в ісламі

    А ця частина допису сподобалась особливо.
    Шо це ми з Вами раніше розходились в поглядах,навіть ума не проложу!!!
     
  12. SerhijS

    SerhijS Well-Known Member

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Читаємо:
    6. Бо, коли жінка не покривається, нехай обстрежеться. А коли сором жінці стригтися чи голитися, нехай покривається. 7. Чоловікові не слід покривати голову, він бо образ і слава Божа, жінка ж - слава чоловіка; 8. бо не чоловік від жінки, а жінка від чоловіка, 9. і не чоловіка створено для жінки, а жінку для чоловіка. 10. Тому жінка мусить мати на голові знак влади (над нею) заради ангелів.
    а також примітка до 10 вірша: Знак влади - покрівце, на знак підпорядкування і влади чоловіка над жінкою.
    Св. Тертулліан у своєму знаменитому трактаті "Про обов'язковість носіння хусток для незайманих" писали: "молоді дівчини, ви носите свої хустки на вулицях, отже, ви повинні носити їх у церкві, ви носите їх перед чужинцями, тоді чому б вам не носити їх перед вашими братами...". Серед канонічних законів католицької церкви є закон, що жадає від жінок, щоб вони прикривали своїх голів у церкві. Деякі християнські конфесії, такі, наприклад, як аманиты й меноніти, змушують своїх жінок носити хустка й донині. Причини, по яких треба носити хустки, відповідно до висловлення лідерів їхньої церкви, полягають у тім, що "покриття голови - це символ підпорядкування жінок чоловікам і Богові", що відповідає висловленню християнського апостола Павла в Новому Заповіті.
    Квинт Септи́мий Флоре́нс Тертуллиа́н (лат. Quintus Septimius Florens Tertullianus, 155/165, Карфаген220/240, там же) — один из наиболее выдающихся раннехристианских писателей и теологов, автор около 40 трактатов, из которых сохранился 31.
    В ісламі хіджаб на вдміну від християнства не є символом влади чоловіка над жінкою. Це символ благочесття, скромності і навіть захисту.
    Жінка це як парфюм, а одяг це як оболонка яка не дає аромату вивітритися.
    [​IMG]

    Якщо ви про так називаєму паранджу то вона не є обов'язкова, жінка сама обирає.

    Знаєте, коли мусульманки відстоюють своє право носити хустинку, хіджаб то це вони роблять самі і за ними не стоять бородаті чоловіки які їми керують, хоча для вас це може бути не зрозуміло. Коли в Росії мусульманки відстоювали право фотографуватися на документи в хустинках і коли звернулися до жіночого монастиря з пропозицією об'єднати зусилля то монахині лише відповіли, що батюшка не дозволяє.
    [​IMG]
     
  13. SerhijS

    SerhijS Well-Known Member

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Ну як це не важливо? Навіщо так?
    Якщо в християнстві жінкам вдалося вибити визнання лише в 20 сторіччі то це не значить, що так було завжди.
    Може нагадати як католицька церква і Лютер з нею палили жінок по цілій Европі тисячами?:eek:
    Католицька церква лише в середині 20 сторіччя визнала, що жінка це людина.
     
  14. SerhijS

    SerhijS Well-Known Member

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Ну про це я і без деяких прочитав. Ось тільки чомусь ніхто не поділяє думку про корисність цієї "процедури". Може ви собі спробуєте повне обрізання зробити під нуль так би мовити. :)
    Я вивчаю іслам, а не традиції сотень народів які сповідують іслам і які нають свої забабони. В ісламі цього НЕМАЄ ні в теорії ні в практиці!
     
  15. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Жінка в ісламі

    а на додачу
    щось в сумі нагадує "мы наш, мы новый мир построим", причому з обов'язковим попереднім "весь мир (насилья) мы разрушим до основанья...."
    --
    Ви є класичним підтвердженням тези, що немає більш агресивних та ревних хранителів, ніж новонавернені.
    --
    Або на хлопський розум - "нема гірше пана, ніж з Івана"
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Я думаю, щоб дівчата не гуляли.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Жінка в ісламі


    Гарно з Вами іслам попрацював.
     
  18. SerhijS

    SerhijS Well-Known Member

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Я це на відміну від Вас це знав і до ісламу. :)
     
  19. SerhijS

    SerhijS Well-Known Member

    Відповідь: Жінка в ісламі

    Невже я агресивний? :)

    Скажіть тоді таке. В семінаріях, недільних школах вчать народні забобони поряд з офіційним вченням? Ну ось наприклад у Свідків вчать стрибати через багаття на купала? Чи може кажуть, що це народний звичай який до християнства не має ніякого відношення.
    Так само і я маю очі і розум, щоби відрізнити одне від одного.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. SerhijS

    SerhijS Well-Known Member

    Відповідь: Жінка в ісламі

    деякі важають, що клітор може вирости як чоловічий пеніс і дівчина стане чоловіком. Отакої.
     
а де твій аватар? :)