Закони і кордони.

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем DIDIO, 26 сер 2010.

  1. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Кабінет Міністрів 25 серпня 2010 р. поставновою № 724 затвердив нові "правила перетинання державного кордону громадянами України".

    правила
    перетинання державного кордону
    громадянами України


    1. Ці правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.
    2. Перетинання громадянами України (далі — громадяни) державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю (далі — пункти пропуску), якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну:
    1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
    2) дипломатичний паспорт;
    3) службовий паспорт;
    4) проїзний документ дитини;
    5) посвідчення особи моряка;
    6) посвідчення члена екіпажу.
    У разі коли громадянин, який постійно проживає в Україні, втратив зазначені документи (далі — паспортні документи) за межами України або якщо строк дії таких документів закінчився під час перебування громадянина за межами України, або встановлено, що вони є недійсними з інших причин, документом, що дає право на в’їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичним представництвом або консульською установою України за кордоном.
    У передбачених міжнародними договорами або законодавством України випадках перетинання громадянином державного кордону здійснюється також за іншими документами. У такому разі прикордонний контроль здійснюється у порядку, який застосовується під час надання громадянином паспортних документів.
    У випадках, визначених законодавством, для перетинання державного кордону громадяни крім паспортних документів повинні мати також підтверджуючі документи.

    3. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) (далі — батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

    4. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

    1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

    2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

    якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

    якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

    у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

    свідоцтва про смерть другого з батьків;

    рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

    рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

    рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

    рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

    довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

    5. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

    6. Виїзд з України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 16-річного віку, здійснюється:

    1) які проживають (перебувають) у закладах охорони здоров’я, навчальному або іншому дитячому закладі, — у разі пред’явлення нотаріально посвідченої згоди керівника цього закладу та у супроводі уповноваженої ним особи;

    2) які влаштовані на виховання та спільне проживання до прийомної сім’ї, — у разі пред’явлення оригіналу договору про влаштування дитини до прийомної сім’ї або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі прийомних батьків або одного з них;

    3) які влаштовані на виховання та спільне проживання до дитячого будинку сімейного типу, — у разі пред’явлення оригіналу договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі батьків-вихователів або одного з них;

    4) які перебувають під опікою, піклуванням за рішенням органів опіки та піклування, — у разі пред’явлення оригіналу рішення про встановлення опіки (піклування) або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі опікуна або піклувальника;

    5) які перебувають під опікою, піклуванням за рішенням суду, — у разі пред’явлення рішення суду про встановлення опіки (піклування) або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі опікуна або піклувальника;

    6) які відповідно до договору про патронат передані органом опіки і піклування на виховання в сім’ю іншої особи (патронатного вихователя) до досягнення дитиною повноліття — у разі пред’явлення оригіналу зазначеного договору, посвідченого підписом уповноваженої особи відповідної місцевої держадміністрації або міської (за винятком міст районного значення) ради, скріпленим гербовою печаткою, або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі патронатного вихователя.

    Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з прийомних батьків, батьків-вихователів здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з них відсутній у пункті пропуску через державний кордон.

    Виїзд з України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 16-річного віку, попередньо повинен бути погоджений із службою у справах дітей відповідної місцевої держадміністрації або міської (за винятком міст районного значення) ради у порядку, визначеному Мінсім’ямолодьспортом.

    Виїзд з України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 16-річного віку, після їх усиновлення іноземцями здійснюється у супроводі батьків-усиновлювачів у разі пред’явлення рішення суду про усиновлення або його нотаріально засвідченої копії.

    7. Громадяни в’їздять в Україну без будь-яких обмежень.

    8. В’їзд/вхід на територію пункту пропуску громадян, які перетинають державний кордон, перебування у пункті пропуску та виїзд/вихід громадян з нього здійснюється за паспортними документами.

    9. Громадяни, які перетинають державний кордон, зобов’язані пройти прикордонний, митний та інші види контролю відповідно до законодавства.

    10. Пропуск громадян через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами підрозділу охорони державного кордону.

    11. Паспортний документ або посвідчення особи на повернення в Україну вважаються дійсними, якщо вони відповідають встановленому зразку, видані уповноваженим на те органом, оформлені належним чином і належать громадянинові, який їх пред’являє.

    12. Для здійснення прикордонного контролю громадяни подають уповноваженим службовим особам підрозділу охорони державного кордону паспортні, а у випадках, передбачених законодавством, і підтверджуючі документи без обкладинок і зайвих вкладень.

    Паспортні та підтверджуючі документи громадян, які перетинають державний кордон, перевіряються уповноваженими службовими особами підрозділу охорони державного кордону з метою встановлення їх дійсності та належності громадянину, який їх пред’являє.

    У ході перевірки документів під час виїзду з України з’ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження громадянина у праві виїзду за кордон.

    13. Під час здійснення прикордонного контролю уповноважені службові особи підрозділу охорони державного кордону використовують бази даних Держприкордонслужби про осіб, які перетнули державний кордон, вчинили правопорушення, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Держприкордонслужби, яким тимчасово обмежено право виїзду з України, про недійсні, викрадені та втрачені паспортні документи, а також інші передбачені законом бази даних.

    Інформація про громадян, яким уповноваженою службовою особою Держприкордонслужби або Головою Державної прикордонної служби надано дозвіл на перетинання державного кордону, вноситься до відповідної бази даних.

    14. Під час здійснення прикордонного контролю уповноважені службові особи підрозділу охорони державного кордону відповідно до Закону України “Про прикордонний контроль” за результатами оцінки ризиків проводять опитування громадян, які перетинають державний кордон.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    15. На підставі рішення уповноваженого законом державного органу про тимчасову відмову у виїзді за кордон (заборону виїзду), прийнятого відповідно до статті 6 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону відмовляє громадянину у перетинанні державного кордону, про що виносить обґрунтоване письмове рішення із зазначенням причин відмови, один примірник якого видається громадянинові.

    Тимчасове затримання або вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон чи проїзного документа дитини на виконання рішення уповноваженого законом державного органу про тимчасову відмову у виїзді за кордон (заборону виїзду) здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону у порядку, визначеному пунктами 24 і 25 Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 р. № 231 (ЗП України, 1995 р., № 6, ст. 158; Офіційний вісник України, 2004 р., № 12, ст. 752).

    16. Підроблені, недійсні паспортні документи або такі, що належать іншим особам, або використовуються для вчинення злочину чи адміністративного правопорушення тимчасово затримуються або вилучаються уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону. Після прийняття рішення уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону про відмову громадянину у перетинанні державного кордону тимчасово затримані чи вилучені паспортні документи надсилаються відповідному правоохоронному органу або органу, який їх видав.

    17. Рішення уповноваженого законом державного органу про тимчасову відмову у виїзді за кордон (заборону виїзду) та тимчасове затримання або вилучення паспортного документа уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону може бути оскаржене громадянином в установленому законом порядку.

    18. Після закінчення перевірки, в результаті якої встановлено дійсність та належність громадянину паспортного документа (підтверджуючих документів) або посвідчення особи на повернення в Україну, а також відсутність підстав для тимчасового затримання або вилучення паспортного документа, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону повертає громадянинові паспортний документ (підтверджуючий документ) або посвідчення особи на повернення в Україну.

    19. Відмітка про перетинання державного кордону в паспортному документі проставляється на підставі особистого звернення громадянина до уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону, яка проводить перевірку документів.

    20. Уповноважені службові особи підрозділу охорони державного кордону за результатами оцінки ризиків, що здійснюється під час прикордонного контролю, можуть проводити повторну перевірку документів громадян, які перетинають державний кордон.

    21. Тривалість здійснення прикордонного та інших видів контролю не повинна перевищувати час стоянки транспортних засобів, передбачений розкладом (графіком) їх руху в пунктах пропуску для автомобільного, залізничного, повітряного, морського та поромного сполучення.

    Якщо під час здійснення прикордонного або інших видів контролю виявлено порушення, час стоянки транспортних засобів у пунктах пропуску може бути продовжено до прийняття рішення про пропуск громадян, з боку яких вчинено порушення, та транспортних засобів, у яких вони перебувають.

    22. У приміщення (на місце) та транспортні засоби, в яких перебувають пасажири, які пройшли перед перетинанням державного кордону прикордонний контроль, а також у приміщення (на місце) та транспортні засоби, в яких перебувають пасажири, які прибули з-за кордону і не пройшли такий контроль, вхід іншим особам забороняється без дозволу уповноважених службових осіб підрозділу охорони державного кордону.

    23. Посадка громадян у транспортні засоби, що перетинають державний кордон, а також завантаження (вивантаження) вантажу та багажу в пунктах пропуску проводиться тільки з дозволу уповноважених службових осіб підрозділу охорони державного кордону і митних органів, якщо це не заборонено іншими контрольними органами і службами.

    24. Громадяни (пасажири) і обслуговуючий персонал транспортних засобів, що перетинають державний кордон, на вимогу уповноважених службових осіб підрозділу охорони державного кордону та інших контрольних органів і служб надають для огляду транспортні засоби, вантажі та інше майно.

    25. Громадяни та обслуговуючий персонал транспортних засобів, що перетинають державний кордон, мають право:

    бути присутніми під час огляду транспортних засобів, вантажів і багажу, що їм належать, а також відбору зразків проб речовин і матеріалів, що їм належать, для експрес-аналізу відповідними контрольними органами і службами;

    отримувати від уповноважених службових осіб підрозділу охорони державного кордону та інших контрольних органів і служб усні роз’яснення в разі тимчасової відмови їм у перетинанні державного кордону.

    26. Виїзд транспортних засобів, що перетинають державний кордон, з пункту пропуску здійснюється тільки з дозволу уповноважених службових осіб підрозділу охорони державного кордону.

    27. Виконання законних вимог уповноважених службових осіб підрозділу охорони державного кордону та інших контрольних органів і служб у пунктах пропуску обов’язкове для усіх громадян, які перетинають державний кордон.

    28. Адміністрація залізничних вокзалів та аеропортів і обслуговуючий персонал транспортних засобів організовують і вживають своєчасних заходів до оповіщення та підготовки пасажирів, які перетинають державний кордон, до здійснення прикордонного, митного та інших видів контролю.

    29. За порушення порядку перетинання державного кордону, встановленого цими Правилами, громадяни притягуються до відповідальності згідно із законом.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Перечитала. Ніби й нічого не змінилось. Чи я щось пропустила?
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Максим

    Максим Well-Known Member

    Цікаво, чи змінили щось стосовно правил перетину українського кордону іноземцями і особами без громадянства.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Змінено правила перетину кордону України іноземцями та особами без громадянства
    Кабмін України вніс зміни до правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію. Про це йдеться у постанові Кабміну України № 385 від 2 червня 2010 р. (шукати все Законодавство зручно тут: www.rada.gov.ua )

    Зокрема, відтепер відмітка про перетин державного кордону не проставляється в паспортному документі на прохання іноземця, особи без громадянства. У такому разі відмітка про перетин державного кордону проставляється в імміграційній картці.

    ---------- Додано в 10:34 ---------- Попередній допис був написаний в 10:21 ----------

    Можна порівняти зі старою постановою Кабінету міністрів України №57 за 1995 рік, знайти яку дуже легко.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Максим

    Максим Well-Known Member

    Непогано, і тоді принаймні та імміграційна картка має сенс.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Маєш право знати:
    На цьому польському сайті можна побачити час очікування перетину кордону на прикордонних переходах:

    http://www.granica.gov.pl/
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Чи можна перевезти через кордон газовий балончик типу Терен-4, а точніше - ввезти в Польщу (вивезти з України ясно що можна - речей же не перевіряють :) ) ?
     
  9. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    По-моєму, заборонено перевезення через кордон газових балонів. Принаймні, мої друзі-альпіністи завжди купували газові балони вже на місці в країні перебування, а не везли звідси. Навіть коли їхали в Росію на Кавказ.
    У літаках - 100% заборонено перевозити.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. yurijj

    yurijj New Member

    Моя сестра прилетіли з Італії. Має продовжений до 2020 р. паспорт старого взірця. При перетині кордону їй сказали, що необхідно вклеїти додатково нову фотографію. Наскільки це може бути проблемою при зворотньому вилеті. Має мало часу. Прилетіла тільки на Різдво. Підкажіть, хто в темі. Дякую.
     
  11. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Питання:
    Легкова машина з білоруськими номерами, водій з білорус. паспортом везе товар (багажник жіноч. білизни) з Польщі через Україну транзитом в Білорусію. Які правила перетину укр. кордону (в'їзд)?
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    З ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про транзит вантажів":

    На практиці все ще гірше, ніж у законі. Я не знайшла відповідних пунктів у законі, але колись було щось, ніби автомобільний транзит має здійснюватися тільки вантажними автомобілями або контейнерами. Може, зараз вже щось поміняли. :dntknw:

    Знаю такий випадок: Один вантаж з Туреччини треба було переправити в Білорусь. (спочатку - морем до Одеси, а потім - транзитом через Україну).
    Так там митники просто жахливо мотали нерви. Вимагали накладну на кожний ящик, потім ще контракт між Туреччиною та Білоруссю (який був складений російською та англійською мовами) змусили перекласти на українську мову. :crazy:

    ІМХО: легше буде доїхати до польсько-білоруського кордону, ніж оформляти всі документи для транзиту.:pardon:
     
  13. ttelyuk

    ttelyuk New Member

    Привіт всім !
    Питання (наскільки це правда?): іноземець в"їжджає в Україну на орендованому авто (довіреність на право керування є декількома мовами: англ, нім. і т.п.), - я чув, що тепер довіреність повинна ще й бути перекладена українською + нотаріально завірена...
     
  14. sani

    sani Well-Known Member

    Нагадайте будь ласка, скільки і якого алкоголю можна ввозити в ЄС?
     
  15. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Власне цієї ночі їхала через польських кордон. Люди мали хто 0,5 л хто 1 л горілки - без проблем. Читала інформаційну таблицю на в'їзді. Написано: для жителів прикордонної зони - 0,5 л алкоголю (>22% вроді), а потім окремо ще якісь обмеження і там був 1 л. Напевно то для всіх решта.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. heap

    heap Member

    незнаю чи можна тут таке питати але дуже треба знати. їду в Польщу маю 5000 злотих і 300 доларів. на кордоні пустять норм чи можуть бути проблеми? дякую
     
  17. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Пустять без проблем. Але на всякий випадок сховайте гроші (не в багаж, звісно) і нікому не кажіть, що Ви стільки маєте :)
    Хтось колись казав, що без декларування можна в Польщу ввести 10.000 доларів. Не знаю на скільки це правда.
     
  18. heap

    heap Member

    коли минулого року їхав то питали на кордоні чи в мене є готівка. то що не казати що я її маю?) получається збрешу і якщо знайдуть при обшуку речей то думаю буде не добре) ну і куди зовати гроші якщо не в багаж. в гаманець не влізуться ж))

    ---------- Додано в 19:47 ---------- Попередній допис був написаний в 19:45 ----------

    Гляньте будь ласка цю статтю.
    http://viza.vn.ua/customs-of-poland.html
    А саме мене цікавить такий допис в ній

    Забороняється ввозити / вивозити:
    6. Польська валюта та інші національні цінності без спеціального валютного дозволу. Ввозити іноземну валюту без декларації можна тільки на суму, що не перевищує € 3000. Крім цього, вивозити валюту можна лише в межах тієї суми, яка вказана в декларації.
     
  19. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Треба сказати, що є стільки грошей, скільки потрібно на запланований термін перебування за кордоном. Не знаю як там зараз, раніше було 100 доларів на день. Але про всю суму не кажіть на всякий випадок. Хіба що їдете з візою "на закупи", тоді напевно треба сказати, не знаю. В будь якому випадку обшукувати Вас ніхто не буде, якщо не буде проблем з багажом і документами. Та й тоді ніхто Вас роздягати не буде :)))
    Покладіть в гаманець стільки, скільки треба показати на кордоні. Хоча я ще ні разу не бачила, щоб вимагали показати гроші, просто питають скільки є. Решту сховайте у внутрішню кишеню десь.
    Не знаю звідки це Ви процитували, але в тій статті по лінку є інша сума:
    Так що можете сказати скільки маєте, адже в допустимий ліміт вписуєтесь. Але все одно сховайте гроші подалі, якщо будете подорожувати автобусом чи потягом.
     
  20. maricka

    maricka New Member

    Вибачте не знайшла відпвовідного розділу:sad:.
    Привіт. Підкажать чи можна привезти з Польші планшет вартістю 200євро? Чи наші митники таке не пропустять?
     
а де твій аватар? :)