Подорожі Україною

Закарпаття

Posted by Dzeko on 16 лис 2010 відповідей - 507
  1. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Що ж то за край такий - Закарпаття? Завжди був загадкою для мене. І говорять вони такої що ледве розбереш, і голосують постійно за Януковича. Не західні українці, а хто? Угорці? Цигани? Здається їх і не сильно цікавить що відбувається в Україні. Нещодавно проголосували за переіменування Берегова в Берегсас. Хотів би поїхати заради вершин закарпатських, та якось страшнувато не побачити там звичної України. Тема не зовсім туристична, але більш не знав де її розмістити. Розкажіть про Закарпаття.
     
  2. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Закарпаття - класний регіон. Дуже гарна природа! Ужгород - маленька частинка Європи. Ще є багато цікавих містечок - Мукачево з замком Паланок, Хуст з долиною нарцисів, Рахів та інші.
    Ясіня, Драгобрат, Міжгір'я - гірськолижні курорти.

    Я нормально розумію закарпатців, звичайно, коли вони розмовляють не по-угорськи і не по-румунськи. :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    :)В карпатських курортах і цікавих місцях я розбираюсь, тому казав що тема не туристична.
     
  4. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Коняки там з червоними бантиками :)

    [​IMG]

    А, взагалі, Закарпаття не дуже-то й відрізняється від Вашої Франківщини, ІМХО :)

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ні, кардинально відрізняється. По-перше там високий рівень криміногену (у нас в рази нижче, це повязано з етнічним складом), по-друге там і архітектура інакша, і фолклор, і вбрання. Закарпаття має дуже багато фестивалів (вина, бринзи, голубців, тощо), в нас знову ж таки поменше цього колориту.
    Це я розказав що знав, а хотів щоб мені хтось розказав. Ну киянам звичайно без різниці - тільки коники починаються і кептарі, вони відразу в повному захваті що на Прикарпатті, що на Закарпатті.
     
  6. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Франківщина просто регіон багатший: там і Буковель, там і Яремче, Ворохта, дуже розкручені курорти.

    А Закарпатська область, якщо чесно, бідніша. Ужгород-Мукачеве ще більш-менш нормально живуть, а інші села та містечка - біднувато.

    І циган більше в Закарпатті, а вони, як відомо, такий народ - схильний до крадіжки, якщо так можна висловитися...
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Закарпатці дуже відрізняються від галичан менталітетом і на вигляд. Якщо будуть стояти житель Закарпаття і наприклад Львівської області - можна відсотків на 80 вгадати зразу, навіть не питаючи :)

    ---------- Додано в 23:49 ---------- Попередній допис був написаний в 23:42 ----------

    Національний склад:
    українці - 80,5%; угорці - 12,1%
    румуни - 2,6%; росіяни - 2,5%
    цигани - 1,1%; словаки - 0,5%
    німці - 0,3%
    згідно перепису 2001 року
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    До речі, ще на Закарпатті вдвічі більше поширена російська мова, якщо порівнювати з іншими західними регіонами. Тут воно схоже з Буковиною.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Для мене це теж регіон-загадка. Треба буде все-таки якось вибратися туди на тиждень-другий, дослідити.

    ніби-то найзахідніша (найєвропейськійша) частинка України і в той же час російськомовні навіть глухі села, раніше чогось все голосували за СДПУ(о), тепер чогось за регіоналів. Так наче західний анклав донбасу. Яка природа цього всього? Якийсь особливий менталітет?
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    +100, ті самі думки
     
  11. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Закарпаття дуже різне регіонально. Коли Воловець, Міжгір"я, Великий Березний ближче до Галичини, то на Рахівщині багато гуцулів, а Мукачівський, Берегівський і Виноградський райони населені великою кількістю угорців. Російськомовних глухих сіл не зустрічав, але колєга говорив, що колись заїхав в якесь угорське село. Там вони української не розуміли, якось домовлявся на суміші російської з англійською :)
    Хоча, загалом не все так погано і там живуть чудові гостинні люди :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    Сложно не согласиться. :)))
     
  13. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

  14. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Регіон дійсно загадковий,спочатку створює гнітюче враження......багато циганів і мова не зрозуміла.....а переважає всежтаки російська, брудне місто Ужгород,це окрема тема....
    Ріка в цетрі міста і ціла купа колодок і замочків всяких різних з надписами.....
    [​IMG]
    значення і суті цього я так і не зрозуміла...........
    Найбільше всетаки мені до вподоби Мукачево.там є якесь таїнство..зупинялись там кілька разів в місцевому готелї, там мені подобається, а Ужгород:nea:
     
  15. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    В Києві є такий пішохідний міст на Володимирській гірці, теж обвішаний колодками. Закохані вішають - типу закріплене кохання.

    ---------- Додано в 13:32 ---------- Попередній допис був написаний в 13:25 ----------

    хоч раз змістовна інформація від вас

    В Києві є такий пішохідний міст на Володимирській гірці, теж обвішаний колодками. Закохані вішають - типу закріплене кохання.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму


    Так, а для туристів - лабіринт, без дорожньої розмітки.
     
  17. Nevermind

    Nevermind Просто персона



    А я люблю не тільки Мукачево, але і Ужгород, особливо коли там цвітуть сакури. В Ужгороді красива архітектура. Єдине, що не подобається в Ужгороді - відсутність нормальних ресторанів.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Та я не про надпис........Для чого вони ті колодки на мості вішають? Там їх повно.
     
  19. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Я ж відповів для чого.
     
  20. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    важко з цим погодитиися, часто там буваю, то при перетині Львівської обл і Закарпатської чітко видно жебрацтво саме львівських сіл та селищ.
    Околиці Ділового, Великий Бичків, Солотвино зовсім не бідно живуть! Хати доглянуті. Якщо дуже яскрава і велика хата - то це румуни :)
    Гарно живуть мадярські спільноти - у своєму світі, мають свої садки, школи, парафії.
    Майже всі чоловіки на заробітках у Чехії, Словаччині.

    І часто мені здається, що жити там явно простіше, аніж у Львові.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)