Хабарництво: рекетир у законі

Тема у розділі 'Львів кримінальний', створена користувачем Jurgen, 1 лис 2010.

  1. Jurgen

    Jurgen людина

    Хабарництво. Рекетир у законі

    Багато українських громадян скаржаться на здирників в органах влади, контрольних та силових структурах. Неможливо не погодитися з тим, що у деяких посадовців, котрі правдами-неправдами дісталися до „хлібних» місць, з’являється неабиякий апетит до казенних та чужих грошей. Утім, нерідко й сумління затятих скаржників, м’яко кажучи, спить. Йдеться переважно про приватних підприємців, боржників та інших громадян, котрі через свою халатність, недбалість чи ігнорування вимог, потрапляють у немилість працівників державних органів. А ті вже й користають з останніх, як лише можуть. Одним із них виявився державний інспектор ветеринарної медицини в м. Львові Пантелеймон Варений (імена та прізвища обвинуваченого та потерпілих з етичних міркувань змінено). Здійснюючи ветеринарно-санітарний нагляд за якістю та безпечністю продукції тваринного походження, він вирішив відстьобувати і собі копійку з підприємців, що реалізовували продукцію з порушенням. Про цей випадок кореспонденту «МК» розповіли у прокуратурі Франківського району.

    Першою рибкою, яка втрапила на гачок спритного інспектора, стала власник одного з магазинів на вул. Науковій Лілія Дідик. Навідавшись до неї з перевіркою, Пантелеймон Федорович виявив, що підприємець нехтує ветеринарно-санітарними нормами. У приватника не виявилося сертифіката якості, зокрема, на заморожені пельмені.

    – Як це Ви, шановна Ліліє Михайлівно, дозволяєте своїм продавцям реалізовувати м’ясопродукцію без відповідних документів? – запитав суворий гість.

    – Ой! Та якось не догледіла, – затинаючись, почала виправдовуватися
    власниця крамниці.

    – На такі важливі речі не можна заплющувати очей, – на півслові обірвав
    жінку пан Варений. – Це неабияке порушення закону!

    – І як же мені бути? – запитала збентежена, навіть налякана, власниця.

    – Якщо бажаєте безперешкодно провадити свій скромний бізнес, то мусите ділитися. За 300 гривень я забуду про ваш “гріх”... на півроку.

    Названої суми у Лілії того ранку не виявилося. Тож ветеринарний інспектор навідався до крамниці за декілька днів. Після передачі грошей Пантелеймон Федорович, як і пообіцяв, на якийсь час зник.

    Невдовзі під беручку руку хапуги потрапив приватний підприємець одного з торгових центрів. Тарас Уденько займався реалізацією фермерського молока на розлив. Справа, звісно, благородна з огляду на безперечну перевагу свіжого вітамінного продукту над тим, що пропонує заводський виробник. Утім, успіх може перекреслити особисте ставлення до неї. На жаль, згаданий підприємець виявився не відповідальним, бо порушив ветеринарно-санітарне законодавство, а відтак потрапив у поле зору інспектора. Як згодом встановило досудове слідство, Пантелеймон Варений неодноразово звертав увагу продавця на допущені ним порушення чинних норм реалізації молока та наголошував на необхідності отримання дозволу на продаж продукту. Водночас, щоправда, не поспішав вживати жодних заходів реагування й лише усно заборонив чоловікові займатися цим видом підприємницької діяльності, доки той... не піде йому назустріч. Підприємець нібито погодився, однак потому почав уникати зустрічі з ветеринаром. Зрештою, якось попався.

    – Раджу припинити гру у хованки! – пригрозив Пантелеймон Федорович. – Зі мною ліпше не жартувати, інакше прикрию твою лавочку...

    У відповідь на це зніяковілий молочар шукав виправдання, натомість Варений упевнено повів своє:

    – У понеділок чекаю тебе в управлінні ветеринарної медицини. Не прийдеш, нарікай на себе, бо закон на моєму боці!
    Зваживши на те, що іншого джерела прибутку наразі не буде, у призначений день Тарас Уденько таки подався до гнівливого інспектора. Запросивши до свого кабінету, він почав співати йому давню “пісню”, нагадавши, звісно, про зафіксовані порушення.

    – Одно слово, звільняйте своїх працівників та розривайте контракти з постачальниками! – випалив у підсумку Пантелеймон Варений.

    – Невже ніяк не можливо зарадити? – не повірив у безвихідь ситуації Уденько й натякнув: – Може, якось домовимося?

    Чинуша цього й чекав! Відчуваючи, що загнав свою жертву в тупик, заявив:

    – Платитимеш мені “податок”, по три тисячі гривень... щомісяця.
    Отримавши згоду співрозмовника на таку «законну» форму співпраці, рекетир призначив зустріч, яка відбулася за декілька днів поблизу приміщення Львівського міського управління міліції. «Партнери» подалися в кафе неподалік, де й відбулася передача грошей. Після цього Пантелеймон Федорович нагадав підприємцю, що упродовж травня йому необхідно передати черговий внесок за подальше безперешкодне здійснення своєї підприємницької діяльності.

    Наступні два місяці Тарас знову намагався уникати зустрічі з ненажерливим ветеринарним інспектором. Утім, це йому не допомогло. «Податок» за травень таки довелося викласти під час чергового ділового рандеву, яке відбулося біля кафе-бару «Львів’янка» на вул. Городоцькій.

    – На початку липня я очікую на мій гонорар за червень. Ніхто його поки що не відміняв. Сподіваюся отримати його вчасно, – нахабно зазначив Варений.

    Оплата тіньового податку відбулася на цьому ж місці, але таїла «сюрприз». Передаючи в салоні автомобіля 1 тисячу 400 гривень та 200 доларів США, Тарас Уденько попросив зменшення щомісячного “внеску” на півсотні гривень, у зв’язку з погіршенням свого матеріального становища. Пантелеймон Федорович «змилосердився» над підприємцем. Однак прояву толерантності здирника не врахували співробітники Державної служби боротьби з економіч¬ною злочинністю Франківського райвідділу внутрішніх справ, котрі схопили його на гарячому. Адже шальки терезів суттєво переважили на користь частини 2 статті 368 Кримінального кодексу України.

    Кожний факт хабарництва Пантелеймону Вареному було доведено під час розслідування кримінальної справи, порушеної прокуратурою Франківського району за матеріалами «деесбезівців». Рекетира в законі звільнили із займаної посади, а наприкінці минулого місяця йому пред’явили обвинувачення. Справу скеровано до Франківського районного суду, який і винесе, сподіваємося, справедливий вирок.

    Георгій Стрілецький

    http://mk.lviv.ua/index.php?level_path=0-5-14
     
  2. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Шекспір би вмер (разів 5), то читаючи...

    ЗІ: а в котрі клініки "кур'єр" паперову версію розсилає? Там випадків суїциду не побільшало?
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Jurgen

    Jurgen людина

    А я думав, що приходить час, коли люди каються й визнають свої помилки. Отже, не всім ще судилося! А я на шедеври не претендую.

    А замість репліки про клініку...

    «Такса» за м’якший діагноз

    «Таксу» за зміну діагнозу лікар-психіатр оцінила у майже п’ять тисяч гривень. Утім, під час отримання другої частини хабара спритницю затримали правоохоронці.

    Ще кілька років тому у Віталія Тиденка виявили невротичний розлад астенічного типу зі стійкими помірно вираженими хворобливими проявами. Коли ж цьогоріч чоловік вирішив виготовити посвідчення водія та влитися у лави військовослужбовців, з’ясувалося, що з таким діагнозом, йому це не світить. Утім, Віталій вирішив пройти відповідні обстеження у психіатричній лікарні з надією на те, що ситуація зі здоров’ям виглядатиме дещо кращою. З цього й вирішила скористатися лікар-психіатр, до якої звернувся хворий. Вона виставили йому рахунок вартістю майже п’ять тисяч гривень. Тиденко погодився.

    Сплативши медику перший внесок, у розмірі дві тисячі гривень, чоловік усвідомив, що ціна за його зусилля є надто високою й звернувся по допомогу у правоохоронні органи. Уже за декілька днів під час передачі 2 тисяч 200 гривень здирницю взяли співробітники управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України у Львівській області та їхні колеги із Залізничного райвідділу внутрішніх справ. А відтак матеріали справи було передано до прокуратури Франківського району. За даним фактом старшим слідчим прокуратури Франківського району порушено кримінальну справу.

    P.S. Готується до друку...

    Духовного Вам здоров’я панове критики!
     
  4. Jurgen

    Jurgen людина

    На податківцях шапки горять

    Двоє працівників податкових інспекцій потрапили на лаву підсудніх за обвинувачення в хабарництві.

    Прокуратурою Кам'янка-Бузького району Львівської області скеровано до суду кримінальну справу, порушену проти працівника податкової інспекції, котрий вимагав та отримав від приватного підприємця майже 5 тисяч гривень. Ось у такий спосіб інспектор вирішив підзаробити, потому як виявив під час перевірки порушення податкового законодавства.

    За інформацією прес-служби прокуратури Львівської області своєрідний підпільний бізнес влаштувала головний державний податковий ревізор-інспектор однієї із державних податкових інспекцій у Львові. Всього лише за 2 тисячі гривень спритна жінка пообіцяла пришвидшити проведення позапланової документальної перевірки фінансово-господарської діяльності та приховати виявлені порушення вимог податкового законодавства. Більше того, під час слідства встановлено, що вона склала, підписала та видала суб'єкту господарської діяльності підроблений акт про результати згаданої документальної перевірки, у якому не відобразила вказаних порушень.
     
  5. Jurgen

    Jurgen людина

    Під час отримання хабарів затримано чиновника та податківця. Обох здирників у Львові викрили співробітники Державної служби боротьби з економічною злочинністю...

    http://mk.lviv.ua/index.php?level_path=0-5-21

    Ці та інші актуальні кримінальні інформації, у тому числі й цікаві випадки, які повідомляють лише партнери "МК", щотижня шукайте на сайті http://mk.lviv.ua, в тому числі в архіві. Швидше про це можна дізнатися щотижня в газеті з однойменною назвою сайту в кіосках "Інтерпрес" та "Торгпреси". А ще, звісно, у інших темах розділу "Львів кримінальний" на Львівському форумі.
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Волинський суд виправдав звинуваченого у хабарництві львівського суддю



    Волинський міський суд (м. Луцьк) виправдав суддю Залізничного райсуду міста Львова Ігоря Ганича, який звинувачувався в отриманні хабара в розмірі 400 тис. грн. Про це пише "Комерсант".

    16 лютого 2011 року Львів співробітники управління СБУ (УСБУ) у Львівській області спільно з Головним управлінням з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури (ГПУ) затримали суддю Залізничного райсуду Львова Ігоря Ганича під час отримання ним хабара в розмірі 400 тис. грн. Генеральна прокуратура тоді ж порушила відносно судді кримінальну справу за ч. 3 ст. 368 КК ("отримання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає відповідальне становище"; позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна. Див "Комерсант" від 17 лютого 2011 року).

    Керівник управління СБУ у Львівській області Юрій Кіцул повідомив "Комерсант": «Всі документи у справі Ганича наше управління передало в Генпрокуратуру, а коментувати рішення суду не можу».

    Генеральна прокуратура, яка розслідувала справу судді Ганича, поки не коментує це рішення суду. Як повідомив "Комерсант" глава прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко, «необхідно спочатку вивчити рішення суду, і тільки після цього будуть прийматися подальші кроки».

    Тим часом джерело "Комерсант", знайомий з обставинами цієї справи, стверджує, що «обвинувачений львівський суддя спеціально доклав максимум зусиль, щоб суд відбувся в Луцьку та інформація про хід слухань була прихована від львівської громадськості».

    ==========================================

    В середовищі зла таке можливо. Часи, коли лапали колядників минув.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Вчора податкова була на Іскрі... тупо зібрали з кожної ятки по 100 грн і пішла...
     
  8. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Видно когось з податківців день народження. Так само кілька років тому збирали з лісників, бо кажуть що там на кожному пеньку гроші ростуть.:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. avatarwin

    avatarwin Well-Known Member

    що мені подобається , це те що після совка система котролю не зменьшилася а збільшилася. Такого нема ні у одній країні світу навіть у папуасів. Моя племінниця підрахувала що за рік усім інстанціям повинна сплатити біля 4000 гр . Напевно така система вигідна була не тільки колишній системі але і сьогоднішнім владним структурам , у лиці наших великих борців.
     
  10. консультант

    консультант Дуже важлива персона

  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Фільм дурнуватий, вибачте на слові.

    Хтось читав закон про корупцію? Так він складений так, що якщо ти признаєшся, що давав хабаря, то сядеш разом з тим, хто брав хабаря. Запамятайте, якщо ви заявили в органи про дачу вами хабаря, ви також сядете. Це зроблено для того, щоб ви мовчали і боялися сказати, що дали чиновнику хабар. У нас нема жодної боротьби з корупцією, повірте. У нас є позуха виконання планів. Хабарі дають щодня, у всіх державних структурах, просто час від часу попадаються декотрі... для плану. Більшість беруть хабарі, бо думають. що не попадуться, міліція вибірково лапає, бо тре показати план, а з решти бере хабар, закриваючи очі на протизаконні речі. Верхні чиновники вимагають хабар від нижніх чиновників, нижні дають, щоб втриматися на посаді, беручи їх у звичайних людей. Я не бачу механізму як побороти корупцію, механізм просто відсутній.

    Але насправді побороти корупцію не є так важко. Саакашвілі зробив це досить швидко. А що нам то вартує? Якби держоргани хотіли побороти корупцію, варто зайти в мрев і запитати пару людей як довго вони оформляють документи. І іви почуєте: 2 дні... 3 дні... а робиться це за 1 годину. Вже на підставі цього(не тре шукати дачі хабарів), можна звільнити начальника мрев з наслідками, що більше кочегара на роботу його ніде не візьмуть... можна, але того не робиться, всі шукають корупціонерів...
     
а де твій аватар? :)